Može li 2% Muskovog bogatstva zaustaviti glad u ci

poruka: 81
|
čitano: 14.671
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Može li 2% Muskovog bogatstva zaustaviti glad u ci".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Može li 2% Muskovog bogatstva zaustaviti glad
Umbel kaže...
Covjek uspio uci na auto trziste sto je jedna od najzatvorenijih industrija bila, napravio proizvod koji je uspjesan na trzistu- zato je bogat.

A poticaje koje je dobivao od države ćemo zaboraviti? To od 'države' znači od ljudi koji su već onda imali manje od njega. 

 

Umbel kaže...

Bezosovo bogatstvo nitko ne mora povecavati. Ne kupite nesto na Amazonu gdje jadan radnik u skladistu ima 2500$+, nego u lokalnoj trgovini gdje ima 4000 kn i to je to.

 Kakve sad to veze ima, kad ja kupim u dućanu onda Amazonov radnik dobije pauzu za na zahod? Misliš da tako svijet funkcionira?

 

Bogataši nisu postali bogati okopavanjem svoje njive, nego zahvaljujući okruženju u kojem su djelovali, pa ako svi na neki način doprinosimo tom okruženju, onda je logično da se od njih očekuje nešto? Libertarijanci imaju tu fantaziju o uspjehu koji se nikome i ničemu ne duguje, ali to tako u životu ne ide. U praksi je kapitalizam socijalizam, ali samo za bogate. Bogati dobiju poticaje, oproste dugova, a ako recimo banke u svojoj pohlepi pretjeraju, onda umjesto zatvorske kazne dobiju spas od države, pa si podijele bonuse.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Re: Može li 2% Muskovog bogatstva zaustaviti glad
Ne nego kada kupis na Amazonu cinis Bezosa jos bogatijim. Kao i svakoga oko sebe kome dajes svoj novac. Amazon je najveca web trgovina i Bezos je njoj na celu. Bogat je. Tesla je najprodavaniji (ili tu negdje) auto na svijetu i Musk je zbog toga bogat. Zapravo teoretki je bogat. Njegov paket dionica puno vrijedi, pa je onda valjda i bogat.
Mozemo pretpostaviti da je i neka firma koja proizvodi najprodavanije mobitele isto velika - sto njihove vlasnike cini bogatima. Mozda i najvecom na svijetu. I najpopularnija web trazilica na svijetu koja ima platformu za oglasavanje isto je, da se pretpostaviti, među najvecim tvrtkama na svijetu, sto vlasnike cini bogatima.
Daleko od toga da mi je itko od njih imalo simpatican, ali ljudi u africi nisu gladni jer Musk ima para i ljudi kupuju Tesle.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Može li 2% Muskovog bogatstva zaustaviti glad
picajzla0707 kaže...
Imate li ikakav normalan argument osim ad hominema i ovog vječnog - jalan si. Žalibože truda na raspravu s osobama koje za raspravu očito nisu sposobne

 Fućka se meni za raspravu s tobom i sa bilo kim. Tu ni nema mjesta za raspravu. Kome ne paše njegov život, neka ne kopa po tuđem.

6 godina
offline
Re: Može li 2% Muskovog bogatstva zaustaviti glad
Umbel kaže...
Pa sigurno se nije obogatio privatizacijom.
Covjek uspio uci na auto trziste sto je jedna od najzatvorenijih industrija bila, napravio proizvod koji je uspjesan na trzistu- zato je bogat.
Bezosovo bogatstvo nitko ne mora povecavati. Ne kupite nesto na Amazonu gdje jadan radnik u skladistu ima 2500$+, nego u lokalnoj trgovini gdje ima 4000 kn i to je to.
Daleko su od idealnog, ali nisu za hejt.

 Taj s 16 dolara po satu je tamo sirotinja. (amazon radnik)

11 godina
online
Re: Može li 2% Muskovog bogatstva zaustaviti glad
I opet ti o mojem životu o kojem nemaš pojma. I opet zanimljiv stav da nemamo što raspravljat na forumu koji i ne služi ičem drugom nego raspravi.
Stvarno rasturaš :D
15 godina
offline
Re: Može li 2% Muskovog bogatstva zaustaviti glad
love2ml86 kaže...
Umbel kaže...
Pa sigurno se nije obogatio privatizacijom.
Covjek uspio uci na auto trziste sto je jedna od najzatvorenijih industrija bila, napravio proizvod koji je uspjesan na trzistu- zato je bogat.
Bezosovo bogatstvo nitko ne mora povecavati. Ne kupite nesto na Amazonu gdje jadan radnik u skladistu ima 2500$+, nego u lokalnoj trgovini gdje ima 4000 kn i to je to.
Daleko su od idealnog, ali nisu za hejt.

 Taj s 16 dolara po satu je tamo sirotinja. (amazon radnik)

 Da mu ne paše tih 16 dolara po satu ne bi tamo radio. Svatko si sam bira gdje će se zaposliti.

6 godina
offline
Re: Može li 2% Muskovog bogatstva zaustaviti glad
dejo6 kaže...
love2ml86 kaže...
Umbel kaže...
Pa sigurno se nije obogatio privatizacijom.
Covjek uspio uci na auto trziste sto je jedna od najzatvorenijih industrija bila, napravio proizvod koji je uspjesan na trzistu- zato je bogat.
Bezosovo bogatstvo nitko ne mora povecavati. Ne kupite nesto na Amazonu gdje jadan radnik u skladistu ima 2500$+, nego u lokalnoj trgovini gdje ima 4000 kn i to je to.
Daleko su od idealnog, ali nisu za hejt.

 Taj s 16 dolara po satu je tamo sirotinja. (amazon radnik)

 Da mu ne paše tih 16 dolara po satu ne bi tamo radio. Svatko si sam bira gdje će se zaposliti.

Je svatko bira između mcdonaldsa i amazona.. 

14 godina
offline
Re: Može li 2% Muskovog bogatstva zaustaviti glad
picajzla0707 kaže...
 I opet zanimljiv stav da nemamo što raspravljat na forumu koji i ne služi ičem drugom nego raspravi.

 Pa kad tema i služi lijevanju iz šupljeg u prazno. Što uopće znači "bit bogat". Ako pitaš prosječnog čovjeka reć će ti "duplo od onog što imam, a da drugi imaju jednako kao i sada" pa se nisi pomaknuo ni milimetra.

 

Jer ne valja kad bi svi imali 5.000€ minimalac. Ne bi nova C klasa 220D bila 50.000€, nit bi kava na stradunu bila samo 25 kuna.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Može li 2% Muskovog bogatstva zaustaviti glad
ivan dragi kaže...
picajzla0707 kaže...
 I opet zanimljiv stav da nemamo što raspravljat na forumu koji i ne služi ičem drugom nego raspravi.

 Pa kad tema i služi lijevanju iz šupljeg u prazno. Što uopće znači "bit bogat". Ako pitaš prosječnog čovjeka reć će ti "duplo od onog što imam, a da drugi imaju jednako kao i sada" pa se nisi pomaknuo ni milimetra.

 

Jer ne valja kad bi svi imali 5.000€ minimalac. Ne bi nova C klasa 220D bila 50.000€, nit bi kava na stradunu bila samo 25 kuna.

 Ne razumiju ti takvi to. On misli da će Linolada i dalje biti 25 kn ako smetlar ima mjesečnu plaću od 30 000 kn.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Može li 2% Muskovog bogatstva zaustaviti glad
Kako to u Njemačkoj smetlar ima duplo veću plaću, a Linolada košta isto?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Re: Može li 2% Muskovog bogatstva zaustaviti glad
Visak kaže...
Kako to u Njemačkoj smetlar ima duplo veću plaću, a Linolada košta isto?

Isto kako Nutela u Etiopiji košta više nego u HR, a smetlar ima 3x manju plaću.

Ako smetlar u Njemackoj ima 2x vecu placu, a placa stan 5x više nego neko u Novom selu kod Vinkovaca, dolazimo do zakljucka da na istoku hrvatske tece med i mlijeko?

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Može li 2% Muskovog bogatstva zaustaviti glad
Visak kaže...
Kako to u Njemačkoj smetlar ima duplo veću plaću, a Linolada košta isto?

 Zato što smo mi ispod EU standarda. Ali ni tamo smetlar nema 30 000 kn ;)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Može li 2% Muskovog bogatstva zaustaviti glad
Znači smetlar može imati dvostruku plaću bez da Linolada poskupi.
Što ste onda htjeli reći onim glupiranjem gore?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Može li 2% Muskovog bogatstva zaustaviti glad
Visak kaže...
Znači smetlar može imati dvostruku plaću bez da Linolada poskupi.
Što ste onda htjeli reći onim glupiranjem gore?

 Dvostruku plaću si ti spomenuo. A postoji itekako razlika između 10 000 i 30 000 kn. Ili je matematika samo za one koji se glupiraju?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Može li 2% Muskovog bogatstva zaustaviti glad
Ti si izmislio strawmana od 30.000 kn.
Gdje je netko to ozbiljno tvrdio?

S druge strane smo se brzo složili da plaće mogu biti dvostruke bez da osnovne namirnice poskupe. Dakle tvoj inicijalni posprdni zaključak je potpuno netočan ako se postavi razumno očekivanje. Ti si ga učinio nemogućim postavivši izrazito nerazuman iznos.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.11.2021 14:30 (Visak).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Može li 2% Muskovog bogatstva zaustaviti glad
Visak kaže...
Ti si izmislio strawmana od 30.000 kn.
Gdje je netko to ozbiljno tvrdio?

S druge strane smo se brzo složili da plaće mogu biti dvostruke bez da osnovne namirnice poskupe. Dakle tvoj inicijalni posprdni zaključak je potpuno netočan ako se postavi razumno očekivanje. Ti si ga učinio nemogućim postavivši izrazito nerazuman iznos.

 Iznos je nebitan jer se ne odnosi na relaciju HR-ostatak EU, već generalno, samo je korištena Linolada i kune. 

 

A dvostruke plaće ne donose ništa. To je pak tvoja izmišljotina koja ni da se ostvari u praksi ne bi dovela do nikakvog izjednačavanja za kompletnu strukturu radnog stanovništva u HR (jer očito je da na to ciljaš, iako to nije tema) zbog pogrešne porezne strukture i opeterećenja radnika i poslodavaca u HR, što je isključivo HR problem, a ne stvar "raspodjele bogatstva". 

11 godina
online
Re: Može li 2% Muskovog bogatstva zaustaviti glad
Cogent kaže...

 Ne razumiju ti takvi to. On misli da će Linolada i dalje biti 25 kn ako smetlar ima mjesečnu plaću od 30 000 kn.

 i sad još nađi gdje su 'takvi' napisali iti blizu onoga što imputiraš

cijelo vrijeme komentiraš ono što si mislio da sam rekao umjesto onoga što sam doista napisao

dakle ne razumiješ jednostavne rečenice, a za druge zaključuješ kako oni ne razumiju nešto što si ti umislio da razumiješ

kao što sam rekao, s ljudima koji su nesposobni za raspravu se niti ne isplati raspravljat

9 godina
neaktivan
offline
Re: Može li 2% Muskovog bogatstva zaustaviti glad
Umbel kaže...
Visak kaže...
Kako to u Njemačkoj smetlar ima duplo veću plaću, a Linolada košta isto?

Isto kako Nutela u Etiopiji košta više nego u HR, a smetlar ima 3x manju plaću.

Ako smetlar u Njemackoj ima 2x vecu placu, a placa stan 5x više nego neko u Novom selu kod Vinkovaca, dolazimo do zakljucka da na istoku hrvatske tece med i mlijeko?

 

 Isto tako smetlar u njemackoj ima 3 puta vecu placu isto zivi U Novom selu kod pa i placa tek DVA puta vise stan Freiburg i opet bolje zivi. 

Ali vi se uhvatite U svakoj temi politike. Daj mi preporucite neki politicki forum da tamo idem citati izmete izmetasa lijevice i desnice takoder prikrivenih ustasa i komunjara.

Netko je vec rekao pocetku komentara sto i kako bi trebalo da im bude bolje.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Može li 2% Muskovog bogatstva zaustaviti glad
picajzla0707 kaže...
Cogent kaže...

 Ne razumiju ti takvi to. On misli da će Linolada i dalje biti 25 kn ako smetlar ima mjesečnu plaću od 30 000 kn.

 i sad još nađi gdje su 'takvi' napisali iti blizu onoga što imputiraš

cijelo vrijeme komentiraš ono što si mislio da sam rekao umjesto onoga što sam doista napisao

dakle ne razumiješ jednostavne rečenice, a za druge zaključuješ kako oni ne razumiju nešto što si ti umislio da razumiješ

kao što sam rekao, s ljudima koji su nesposobni za raspravu se niti ne isplati raspravljat

 Moj tata je jači od tvog...

8 godina
offline
Re: Može li 2% Muskovog bogatstva zaustaviti glad
Evo ga, nasao se pametnjakovic sa ustasama i partizanima
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.11.2021 19:38 (Umbel).
14 godina
offline
Re: Može li 2% Muskovog bogatstva zaustaviti glad
Cogent kaže...
ivan dragi kaže...
picajzla0707 kaže...
 I opet zanimljiv stav da nemamo što raspravljat na forumu koji i ne služi ičem drugom nego raspravi.

 Pa kad tema i služi lijevanju iz šupljeg u prazno. Što uopće znači "bit bogat". Ako pitaš prosječnog čovjeka reć će ti "duplo od onog što imam, a da drugi imaju jednako kao i sada" pa se nisi pomaknuo ni milimetra.

 

Jer ne valja kad bi svi imali 5.000€ minimalac. Ne bi nova C klasa 220D bila 50.000€, nit bi kava na stradunu bila samo 25 kuna.

 Ne razumiju ti takvi to. On misli da će Linolada i dalje biti 25 kn ako smetlar ima mjesečnu plaću od 30 000 kn.

 Da se razumijemo, nisam mislio na picajzlu, on mi je super. Govorim da u ovakvim temama - "ja bi da.." rasprava uvijek završi u nonsensima jer svi sude subjektivno, svatko misli da bi baš on najbolje posložio ovaj "nepošten sustav" i da baš on zna što treba promijeniti da bi svima bilo bolje. 

 

Linolada je u ovom ekstremnom primjeru kojeg ja navodim (minimalac na globalnoj razini, ne HR, jer je tema "glad u cijelom svijetu") nespretan primjer u odnosu na kavu na Stradunu jer je Stradun samo jedan i ima kapacitet parsto stolica i nikad neće moć ugostit sve. Zamisli milijardu ljudi na Stradunu lol. A ovo malo šećera, mlijeka, kakaa.. možda griješim jer nisam vidio kako proizvode linoladu ali mi ne djeluje da bi svijet stao kad bi svakom kilo linolade dao. Možda bi imao milijardu hiperaktivne djece i isto toliko karijesa ali da bi došlo do kaosa, ne bi.

 

Isto vrijedi i za sve limitirane resurse. Svi bi htjeli operirat mozak kod najboljeg neurokirurga i da im keramiku lijepi najbolji keramičar. Al kao što nitko ne ide u kino gledat loše filmove zato da i manje plaćeni glumci dobiju neku paru, pa ni keramičara neće uzet da mu popune kućni budžet, tako neće nikad svi imati ni istu plaću. Danas možeš svoje novce dati kome god hoćeš za uslugu koja ti treba.

 

A to dal je netko korumpiran ili je ukrao ovo ili ono, to su priče za malu djecu. Jesu li najbolji keramičari koji danas btw zarađuju duplo ili više od premijera korumpirani? U svakoj profesiji će netko bit najbolji spletom okolnosti i sreće i zarađivat će više od 99% ostalih. Uzmi šah, dotu2, nogomet, pjevače.. što god želiš. Navijajte za OŠK Mala Kapela i tražite od HRTa da prenose njihove utakmice. Nitko nikog ne tjera da gleda ligu prvaka ni da kupuje preko Amazona.

 

A ako želiš više love, vrlo jednostavno, postani anesteziolog ili kirurg.. u cijelom svijetu su to najbolje plaćena zanimanja.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.11.2021 22:10 (ivan dragi).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice