Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od klimat

poruka: 46
|
čitano: 14.905
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od klimat".
15 godina
offline
Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od klimat

Kratak odgovor na:

"Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od klimatskih promjena?"

Ne može!

Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
8 2 hvala 1
5 godina
offline
Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od klimat

Znači da bi satelite zavili u prašinu? "I have a cunning plan", reče Baldrick.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2023 18:18 (Space Cadet).
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od kl
Space Cadet kaže...

Znači da bi satelite zavili u prašinu? "I have a cunning plan", reče Baldrick.

 Prasina bi bila dosta daleko od satelita koji su u zemljinoj orbiti posto lokacija na koju bi oni slali prasinu je puno dalje.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2023 18:43 (konjRR).
15 godina
offline
Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od klimat

Možda može pokrenuti novo ledeno doba. 

 
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od klimat

pa ne mora se do mjeseca. imam doma neobrisane prašine za izvoz. ne stignem je od posla ni propisno očistiti 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od kl
konjRR kaže...
Space Cadet kaže...

Znači da bi satelite zavili u prašinu? "I have a cunning plan", reče Baldrick.

 Prasina bi bila dosta daleko od satelita koji su u zemljinoj orbiti posto lokacija na koju bi oni slali prasinu je puno dalje.

Imaš pravo, promaklo mi je da je prašina na L1 a satelit na L2. Iako su jednako daleko od Zemlje, na suprotnim su stranama. Ako ne postoje sateliti koji kruže na toj visini, Ajar, pakiraj svoju prašinu!

 

9 godina
offline
Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od klimat

Ne postoji globalno zatopljenje, postoji samo propaganda koja vam prodaje da ne možete koristiti plin za grijanje i da ne možete voziti aute na dizel i benzin.
Također vam pokušavaju prodati da krave prde i da su krive za famozno globalno zatopljenje kako bi vi jeli kukce dok bogati jedu kvalitetno meso.

 

Ako ima previše CO2 u atmosferi sadite biljke i prestanite prodavati maglu

 
18 11 hvala 4
10 godina
offline
Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od klimat

 

 

Zaninimljiva je ova tema. 

Nije za svakoga. Ljudi jednostanvo ne žike, pa pišu gluposti. 

 

Donose zaključke na temelju osjećaja, a ne činjenica.

 

Nije znanosti i znanje, tak' jednostavno. Ipak treba malo truda, da bi se mogla razumijeti tematika.

dzg
Moj PC  
0 6 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od kl
Koliko god se trudili, tebe je teško nadmašiti


Pancer rula nadmoćno!
6 godina
offline
Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od klimat

Trubi o znanosti, a mi niti ne znamo kako su se u prošlosti izmjenjivali ciklusi toplog i hladnog. To su otprilike brojke, par sto godina gore dolje. Ima opasnih stvari, sumporovih spojeva i freon, međutim to se riješilo i rješava se. Ugljikov dioksid i vodena para nisu problem. Jednostavno koliko je erupcija vulkana sada nedugo milijardi tona vodene pare izbacila u atmosferu? Problem je mnogoljudnost, na pojedinim mjestima, prenapučenost na uskom prostoru i međusobna podj*bavanja Putlera i ostalih diktatorčića te velikog ujke Sama. Ne razumijem na temelju čega nas filaju da smo mi i krave odgovorni za efekt staklenika... Tu ima još varijabli, a na temelju freona i ozona smo vidjeli da se priroda brzo rekuperira. Također su govorili kako postoji opasnost od totalnog uništenja ozonskog omotača, a rupa više nema. Protiv prirode ćemo teško, još koja erupcija i hrpa vodene pare te sumpora u atmosferu i eto ti Grete i njezinih ispraznih floskula. Manje se množit i manje će bit problema. Ne naravno ljudi poput nas, već oni koji imaju 10+ djece, a umiru im od gladi i bolesti. 
edit: i ja sam fulao, oni ne govore o nekoliko stotina godina, nego o tisućama godina razlike. Otprilke... 
"Yes. Earth has experienced cold periods (informally referred to as “ice ages,” or "glacials") and warm periods (“interglacials”) on roughly 100,000-year cycles for at least the last 1 million years. The last of these ice age glaciations peaked* around 20,000 years ago. Over the course of these cycles, global average temperatures warmed or cooled anywhere from 3° to perhaps as much as 8° Celsius (5°-15° Fahrenheit). It was partly through their attempts to understand what caused and ended previous ice ages that climate scientists came to understand the dominant role that carbon dioxide plays in Earth’s climate system, and the role it is playing in current global warming."

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2023 22:59 (cvaja997).
Moj PC  
2 5 hvala 0
16 godina
online
Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od klimat

Osim za zaštitu od klimatskih promena, Mesečeva prašina nanesena na zidove omogućava postavljanje portala na njih. Cave Johnson bi bio ponosan na ovu ideju.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2023 1:11 (Ivan(4)).
Moj PC  
5 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od kl
marsovac zemaljski kaže...

Ne postoji globalno zatopljenje, postoji samo propaganda koja vam prodaje da ne možete koristiti plin za grijanje i da ne možete voziti aute na dizel i benzin.
Također vam pokušavaju prodati da krave prde i da su krive za famozno globalno zatopljenje kako bi vi jeli kukce dok bogati jedu kvalitetno meso.

 

Ako ima previše CO2 u atmosferi sadite biljke i prestanite prodavati maglu

 

Evo ga! nismo puno trebali čekati! Brzo! Aluminijske kapice na glave i trk u podrum!

3 godine
offline
Re: Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od kl
cvaja997 kaže...

Ne razumijem na temelju čega nas filaju da smo mi i krave odgovorni za efekt staklenika... 

 Na temelju dokaza možda?

 

cvaja997 kaže...

Također su govorili kako postoji opasnost od totalnog uništenja ozonskog omotača, a rupa više nema. 

 Pa da - jer se brzo djelovalo, da smo pustili biznis az južl, već bi pola južne polutke pocrkavalo....

6 godina
offline
Re: Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od kl

Dokaz o procesima, ali sva predviđanja, svi modeli, ovise isključivo o podacima koje ljudi filaju kao inpute. Ako ti je input smeće, output je, Greta? A u članku koji sam ja citirao je sve "otprilike" u tisućama godina. Moja poanta je klima se mijenja i mijenjat će se sa i bez nas. Ne možemo mi tu ništa ili vrlo malo. CO2 i vodena para kod erupcije vulkana je tebi zanemarivo možda? Drva treba posadit, CO2 riješen. Sumporovi i ostali spojevi se rješavaju katalizatorima i pročišćavanjem filtrima, bilo u industriji, bilo u automobilima. Da nema vojnih osvajanja i pohoda, da se ljudi ne množe ko zečevi, jer koji će ti vrag 10+ tvoje djece od kojih će svako imat barem još 2, 3 svoje, a ne možeš jednome jest dat svaki dan? Tu je problem. Litijeve baterije, solarni paneli, aluminijske vjetroelektrane ti također nisu čista energija, toga si valjda svjestan? Ili si od onih, nije rudnik i pogon u mom dvorištu, puca mi k. Tak sam i ja, puca mi k za Gretu i njihove modele nafilane sa smeće inputima. Oni umjesto sadnje drveća na planetu idu minirat mjesec da bi dignuli prašinu i blokirali dio sunčeva zračenja... Umjesto da djele prezervative u svrhu smanjivanja stope razmnožavanja u Indiji i djelovima Afrike, oni razmišljaju o miniranju mjeseca. BTJ.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
3 godine
offline
Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od klimat

Smanjivane insolacije na ovaj način bi samo uzrokovalo druge probleme.
Npr.:
Mount Tambora eruption reached a violent climax on 10 April 1815, increased steaming and small phreatic eruptions occurred during the next six months to three years. The ash from the eruption column dispersed around the world and lowered global temperatures in an event sometimes known as the Year Without a Summer in 1816. This brief period of significant climate change triggered extreme weather and harvest failures.

Treba otkloniti uzrok, a ne liječiti posljedice.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2023 12:05 (Gallu).
 
1 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od kl
cvaja997 kaže...

Dokaz o procesima, ali sva predviđanja, svi modeli, ovise isključivo o podacima koje ljudi filaju kao inpute. Ako ti je input smeće, output je, Greta? A u članku koji sam ja citirao je sve "otprilike" u tisućama godina. Moja poanta je klima se mijenja i mijenjat će se sa i bez nas. Ne možemo mi tu ništa ili vrlo malo. CO2 i vodena para kod erupcije vulkana je tebi zanemarivo možda? Drva treba posadit, CO2 riješen. Sumporovi i ostali spojevi se rješavaju katalizatorima i pročišćavanjem filtrima, bilo u industriji, bilo u automobilima. Da nema vojnih osvajanja i pohoda, da se ljudi ne množe ko zečevi, jer koji će ti vrag 10+ tvoje djece od kojih će svako imat barem još 2, 3 svoje, a ne možeš jednome jest dat svaki dan? Tu je problem. Litijeve baterije, solarni paneli, aluminijske vjetroelektrane ti također nisu čista energija, toga si valjda svjestan? Ili si od onih, nije rudnik i pogon u mom dvorištu, puca mi k. Tak sam i ja, puca mi k za Gretu i njihove modele nafilane sa smeće inputima. Oni umjesto sadnje drveća na planetu idu minirat mjesec da bi dignuli prašinu i blokirali dio sunčeva zračenja... Umjesto da djele prezervative u svrhu smanjivanja stope razmnožavanja u Indiji i djelovima Afrike, oni razmišljaju o miniranju mjeseca. BTJ.

 

Nije imput smeće. Imput je sasvim lijepo prikazan i dokazano je kako staklenički plinovi utječu na atmosferu. Klima se mijena i bez nas, da, ali ljudi su potakli nešto što u Zemljinoj povijesti još nikada nije bilo zabilježeno.

CO2 i vodena para kod erupcija vulkana su mali postotak onoga što ljudi puštaju u atmosferu, a i vulkane ne možemo spriječiti. Drva ne mogu riješiti CO2 jer ne rastu tako brzo koliko brzo mi ispuštamo stakleničke plinove. Svo drveće na Zemlji upije samo petinu onoga što mi godišnje ispustimo u atmosferu.

Filteri ne rade baj d vej.: "Vohra et al. (2021) in Environmental Research: 8.7 million deaths due to the outdoor air pollution caused by burning fossil fuels."

Jasno je meni, ništa nije čisto, ali postoje privatljivija i manje privatljiva rješenja, kako za zdravlje, tako i za okoliš.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2023 12:15 (Gallu).
14 godina
offline
Re: Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od kl
Gallu kaže...

Nije imput smeće. Imput je sasvim lijepo prikazan i dokazano je kako staklenički plinovi utječu na atmosferu. Klima se mijena i bez nas, da, ali ljudi su potakli nešto što u Zemljinoj povijesti još nikada nije bilo zabilježeno.

CO2 i vodena para kod erupcija vulkana su mali postotak onoga što ljudi puštaju u atmosferu, a i vulkane ne možemo spriječiti. Drva ne mogu riješiti CO2 jer ne rastu tako brzo koliko brzo mi ispuštamo stakleničke plinove. Svo drveće na Zemlji upije samo petinu onoga što mi godišnje ispustimo u atmosferu.

Filteri ne rade baj d vej.: "Vohra et al. (2021) in Environmental Research: 8.7 million deaths due to the outdoor air pollution caused by burning fossil fuels."

Jasno je meni, ništa nije čisto, ali postoje privatljivija i manje privatljiva rješenja, kako za zdravlje, tako i za okoliš.

Današnja Sahara je nekada bila plodno tlo. Klimatske promjene su iz tog plodnog tla stvorile najveću pustinju na planeti. Jesu li krave svoj prdežom potakle? Jesu li se vjeverice previše podrigivale? Jesi li ljudi krivi za nastanak Sahare?

Rudnici soli koje imamo su nastali isušivanjem mora. Jesi li krave naprdile isušivanje mora? Jesu li medvjedi vozili previše APN-ce po šumi i uzrokovali isušivanje mora? Jel netko vozio previše Stojadina pa je more nestalo?

 

I onda lik izvali da su ljudi potakli nešto nezabilježeno u povijesti. Koga ti lažeš????

12 godina
protjeran
offline
Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od klimat

Ovom dva iznad je brojcano jasno, jedva cekamo objavu GFI-POD, a tek iduce godine bit ce milina gledati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2023 12:39 (jacob33).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od kl
neutrino kaže...

 

I onda lik izvali da su ljudi potakli nešto nezabilježeno u povijesti. Koga ti lažeš????

 

A cuj, kad si placen za propagandu onda moras tvrditi takve stvari. Ako ti se ne svidja, pitaj iste gore list, fekcekere iz f*cktografa, oni ce ti potvrditi isto.

 

Netflix ce gurati elektro aute, "tehnoloski" BUG ce gurati glupave ideje i to je to. Tko ima usi neka vidi.

3 godine
offline
Re: Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od kl
neutrino kaže...
Gallu kaže...

Nije imput smeće. Imput je sasvim lijepo prikazan i dokazano je kako staklenički plinovi utječu na atmosferu. Klima se mijena i bez nas, da, ali ljudi su potakli nešto što u Zemljinoj povijesti još nikada nije bilo zabilježeno.

CO2 i vodena para kod erupcija vulkana su mali postotak onoga što ljudi puštaju u atmosferu, a i vulkane ne možemo spriječiti. Drva ne mogu riješiti CO2 jer ne rastu tako brzo koliko brzo mi ispuštamo stakleničke plinove. Svo drveće na Zemlji upije samo petinu onoga što mi godišnje ispustimo u atmosferu.

Filteri ne rade baj d vej.: "Vohra et al. (2021) in Environmental Research: 8.7 million deaths due to the outdoor air pollution caused by burning fossil fuels."

Jasno je meni, ništa nije čisto, ali postoje privatljivija i manje privatljiva rješenja, kako za zdravlje, tako i za okoliš.

Današnja Sahara je nekada bila plodno tlo. Klimatske promjene su iz tog plodnog tla stvorile najveću pustinju na planeti. Jesu li krave svoj prdežom potakle? Jesu li se vjeverice previše podrigivale? Jesi li ljudi krivi za nastanak Sahare?

Rudnici soli koje imamo su nastali isušivanjem mora. Jesi li krave naprdile isušivanje mora? Jesu li medvjedi vozili previše APN-ce po šumi i uzrokovali isušivanje mora? Jel netko vozio previše Stojadina pa je more nestalo?

 

I onda lik izvali da su ljudi potakli nešto nezabilježeno u povijesti. Koga ti lažeš????

 A jesi ga sada nadrobio gluposti da boli glava, nastanak Sahare i isušivanje mora nema veze sa trenutnim klimatskim promjenama, ima veze sa nekim drugima, ali one su se odvijale u u puno dužem periodu. Brzina kojom se današnje promjene dešavaju je bez presedana.

Ja lažem? :) A šta ti pišeš nebuloze?

3 godine
offline
Re: Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od kl
jacob33 kaže...
neutrino kaže...

 

I onda lik izvali da su ljudi potakli nešto nezabilježeno u povijesti. Koga ti lažeš????

 

A cuj, kad si placen za propagandu onda moras tvrditi takve stvari. Ako ti se ne svidja, pitaj iste gore list, fekcekere iz f*cktografa, oni ce ti potvrditi isto.

 

Netflix ce gurati elektro aute, "tehnoloski" BUG ce gurati glupave ideje i to je to. Tko ima usi neka vidi.

 Propaganda, propaganda... a od strane koga je potaknuta anti znanstvena propaganda - od strane fosilne industrije, ali gutati i gurati tu propagandu je nekima sasvim ok, jer znanost je fuj, bolje bit glup.

6 godina
offline
Re: Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od kl

Iiii... Tu smo. U mom linkanom tekstu, mi ne mozemo sa sigurnoscu tvrdit jesu li te promjene brze ili ne. U mom linkanom tekstu se govori o "otprilike" tisucama godina razlike. I opet, modeli su tocni, matematika je matematika, ali inputi su smece i rezultat je smece. Ti slobodno odi biciklom 13 kilometara do posla i jedi cvrcke. Ja sam 4 godine, 4 godine isao biciklom na posao. Dao Bog da ti moras 4 mjeseca 10kilometara na posao, 10 sa posla doma. Stari moj, lako sa tudim k koprive mlatit. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
9 godina
offline
Re: Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od kl
Gallu kaže...
marsovac zemaljski kaže...

Ne postoji globalno zatopljenje, postoji samo propaganda koja vam prodaje da ne možete koristiti plin za grijanje i da ne možete voziti aute na dizel i benzin.
Također vam pokušavaju prodati da krave prde i da su krive za famozno globalno zatopljenje kako bi vi jeli kukce dok bogati jedu kvalitetno meso.

 

Ako ima previše CO2 u atmosferi sadite biljke i prestanite prodavati maglu

 

Evo ga! nismo puno trebali čekati! Brzo! Aluminijske kapice na glave i trk u podrum!

 Uzmi knjigu biologije u ruke i pročitaj što biljke rade sa CO2.

Što se tiče etiketiranja drugih ljudi evo i poruka za tebe: Uzmi si booster, brnjicu na usta i ne izlazi van jer su mediji rekli da NIJE DOBRO

3 godine
offline
Re: Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od kl
Ja jako dobro znam što biljke rade s CO2 :)
Ali vidim da tebi fali podosta logike i poznavanje osnovih aritmetičkih operacija, ali to je valjda normalno kod takvih sa tvojom dijagnozom.
3 godine
offline
Re: Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od kl
Ako su imputi i rezultati smeće, kako možeš tvrditi da ljudi nisu odgovorni za klimatske promjene? Gdje su imputi i rezultati koji potvrđuju tu tvrdnju?
6 godina
offline
Re: Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od kl

Kolega, rezultati su posvuda oko tebe. Tjeraju električnu propagandu i "obnovljive" izvore, a nitko ne spominje rudnike i indirektno onečišćenje. Pogledaj si malo kako izgleda proizvodnja solarnog panela, vjetro-elektrane, litijeve baterije. Ja nemam ništa protiv toga, tako je kako je, koristim se tom tehnologijom i htio bih još, ali je toliko skupo za mene sirotinju, prosječnog Hrvata koji većinom radi da bi si kupio hranu i platio račune. Da, tako radi većina ljudi na Balkanu. Jednom godišnje tjedan dana odeš nekamo i opet ispočetka hrmbaj. Na globalnoj razini, elektro stvari su super jer poboljšavaju kvalitetu zraka mikrolokacije, o čemu si ti čini mi se pričao kad si spominjao smrti ljudi. Ako si ti, nebitno je zapravo. To na zagrijavanje planeta ne znači apsolutno ništa. Stvarno mi je žao, ali je tako. Ne zagovaram ja ugljen, ali gašenje nuklearnih elektrana je suludo. Kad treba gradit hidroelektranu, odmah peticije, biološki život, naša kvaliteta života, a svi bi jeftinu i uvijek dostupnu struju. I još malo u off tonu, stari bolesni čovjek, sa malom mirovinom, ostao sam u svojoj kući. Služba za zaštitu životinja je došla po psa za 3 dana. Socijalna služba je došla tek nakon članaka u novinama i priloga na televiziji. Umjesto da se ne pogoduje lobijima, jer i "eko zeleni" su veoma jak, novčano jak, lobij, kao i petro lobij, svi ti birokrati bi trebali porazgovarat o prednostima i što se sa svim tim njihovim "zelenim" akcijama popravilo? Ugasili NE, došao problem sa Rusijom, krenuli kurit tone i tone ugljena dnevno. Al ajmo pobit krave u Skandinaviji. Dignut cijenu mesa, stoka poput mene će žderat cvrčke, pit vodu jer voda je zdrava i hrmbat za gospodara koji će si kupit "premium" meseko. I usput ćemo minirat mjesec, jer hej, računalni model je pokazao da nema frke. Mi sve znamo o Zemlji i Suncu, sve se može predvidit, diferencijalna jednadžba je pokazala rezultat i nemaš problema prika, ae. Yehaww.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
3 godine
offline
Re: Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od kl
Spominje se, kako se ne spominje. Dovoljno je upisati nešto tipa environmental impact of lithium mining ili tako nešto u guglu pa ćeš vidjeti koliko radova ima na temu. Svaki oblik energije negativno utječe na okoliš ili zdravlje. Neki više, neki manje.
Kad smo već kod nuklearki:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18067131/
I nema tog lobija koji ni približno pumpa tolike novce u propagandu i dezinformacije kao naftni lobij.
I ne ne mislim da je su sva fosilna oriva apsolutno loša. Imam prilično dobro mišljenje o prirodnom plinu jer njegovo izgaranje nema gotovo nikakv utjecaj na zdravlje ljudi. Teža fosilna goriva bi trebalo čim prije istisnuti iz upotrebe.
16 godina
offline
Re: Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od kl
marsovac zemaljski kaže...

Ne postoji globalno zatopljenje, postoji samo propaganda koja vam prodaje da ne možete koristiti plin za grijanje i da ne možete voziti aute na dizel i benzin.
Također vam pokušavaju prodati da krave prde i da su krive za famozno globalno zatopljenje kako bi vi jeli kukce dok bogati jedu kvalitetno meso.

 

Ako ima previše CO2 u atmosferi sadite biljke i prestanite prodavati maglu

 Znaš... baš i nemaš neke argumente kada pogledam na Mars, nije ti baš tamo uspjelo 

14 godina
offline
Re: Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od kl
Solo761 kaže...
marsovac zemaljski kaže...

Ne postoji globalno zatopljenje, postoji samo propaganda koja vam prodaje da ne možete koristiti plin za grijanje i da ne možete voziti aute na dizel i benzin.
Također vam pokušavaju prodati da krave prde i da su krive za famozno globalno zatopljenje kako bi vi jeli kukce dok bogati jedu kvalitetno meso.

 

Ako ima previše CO2 u atmosferi sadite biljke i prestanite prodavati maglu

 Znaš... baš i nemaš neke argumente kada pogledam na Mars, nije ti baš tamo uspjelo 

Daj ti probaj zasaditi biljke u identičnim uvjetima kakvi su na Marsu, makar i na Zemlji, pa javi kako je prošlo.

15 godina
offline
Može li lunarna prašina zaštititi Zemlju od klimat

Decenije vec Amazon i ostale svjetske sume se istrebljuju golom sjecom zbog industrije, i sada odjednom za atmosferu je krivo sve ostalo osim onog sto je pravi uzrok....

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: &am
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice