Musk najavio Teslin Roadster s raketnim motorima

poruka: 10
|
čitano: 3.825
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Musk najavio Teslin Roadster s raketnim motorima".
8 godina
offline
Musk najavio Teslin Roadster s raketnim motorima

Kako smo kritični i profesionalni prema Tesli, dok je Intelovo trolanje AMD-ove prezentacije prošlo uz hvalospjeve. Crni Elon.

Ja rekoh
Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Musk najavio Teslin Roadster s raketnim motori
Feudalac kaže...

Kako smo kritični i profesionalni prema Tesli, dok je Intelovo trolanje AMD-ove prezentacije prošlo uz hvalospjeve. Crni Elon.

 
Koliko god bila crazy ideja, TESLA nije prva koja razmislja na slicni nacin. Bosch testira nesto sto se zove "Bosch's Rocket powered Slide Mitigation System"

Radi se to tome da kompresirani zrak se izbaci u zadanom trenutku kako bi se postigla stabilnost kretanja. Naravno, moguce je koristiti navedeno i za bolje karakteristike same voznje, prilikom startanja (bolji grip na podlogu) ili samog kocenja (brze zaustavljanje) ili laksi ulaz i izlaz iz zavoja.

Ako imas zracne kompresore na vozilu (koji naravno koriste struju) mozes imati beskonacni izvor zraka (sve dok jelte imas baterije).

Koliko je to prakticno u praksi i koliko ce ljudi to zeljeti imati je vec totalno druga tema.

14 godina
offline
Re: Musk najavio Teslin Roadster s raketnim motori

Elon se ipak šali (ili bar pokušava). Na automobil je onda bolje stavit ventilator kakav je imala Alfa u F1 na onoj jednoj utrci. Bočna propulzija ima smisla kad izgubiš grip (tome služi ovo na motociklima), a na automobilu je onda od toga daleko manja korist.
P.S. Boschov sistem je jednokratan, vjerojatno s zamjenjivim "bombicama" komprimiranog zraka (ili kakvog već plina), sustav s kompresorom je pretežak na motociklu.

14 godina
offline
Re: Musk najavio Teslin Roadster s raketnim motori
jozef kaže...

Elon se ipak šali (ili bar pokušava). Na automobil je onda bolje stavit ventilator kakav je imala Alfa u F1 na onoj jednoj utrci. Bočna propulzija ima smisla kad izgubiš grip (tome služi ovo na motociklima), a na automobilu je onda od toga daleko manja korist.
P.S. Boschov sistem je jednokratan, vjerojatno s zamjenjivim "bombicama" komprimiranog zraka (ili kakvog već plina), sustav s kompresorom je pretežak na motociklu.

 
Skoro pa 100% je da se ne sali. Roadster koji ce ovo imati nece biti za 4 osobe, nego samo dvije (tako je napisao na twitteru), a sustav za kompresiju ce vjerovatno biti instaliran na mjesto tog prostora.


https://i.imgur.com/EIbrV8N.jpg

14 godina
neaktivan
offline
Musk najavio Teslin Roadster s raketnim motorima

Elon opet na nekom opakom tripu...

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Musk najavio Teslin Roadster s raketnim motorima

a ne s warp jezgrom i dilitijem?  hm ... toliko o ekologiji.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Musk najavio Teslin Roadster s raketnim motori
Ma koji li su to mediji koji prenose svaku vijest o Musku. :-/
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Musk najavio Teslin Roadster s raketnim motorima
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Musk najavio Teslin Roadster s raketnim motorima

zračna pumpa iliti kompresor

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Musk najavio Teslin Roadster s raketnim motori
Nemon kaže...
Feudalac kaže...

Kako smo kritični i profesionalni prema Tesli, dok je Intelovo trolanje AMD-ove prezentacije prošlo uz hvalospjeve. Crni Elon.

 
Koliko god bila crazy ideja, TESLA nije prva koja razmislja na slicni nacin. Bosch testira nesto sto se zove "Bosch's Rocket powered Slide Mitigation System"

Radi se to tome da kompresirani zrak se izbaci u zadanom trenutku kako bi se postigla stabilnost kretanja. Naravno, moguce je koristiti navedeno i za bolje karakteristike same voznje, prilikom startanja (bolji grip na podlogu) ili samog kocenja (brze zaustavljanje) ili laksi ulaz i izlaz iz zavoja.

Ako imas zracne kompresore na vozilu (koji naravno koriste struju) mozes imati beskonacni izvor zraka (sve dok jelte imas baterije).

Koliko je to prakticno u praksi i koliko ce ljudi to zeljeti imati je vec totalno druga tema.

 Sve to znam, pa  bila je vijest o tome ovdje.

Komentirao sam kritičnost bugovog novinara prema ovoj najavi koje nije bilo ni blizu kada je intel "upropastio" AMD-ovu prezentaciju novih procesora prikazujući 28 jezgreni procesor koji radi na 5 GHz koji je kao gotova stvar, a radi se o procesoru kojem je trebao nekoliko tisuća dolara vrijedan hladnjak da bi radio na toj frekvenciji i vjerojatno par godia prebiranja wafera da nađu jedan komad silicija koji to može podnijeti. Nitko se nije sjetio postaviti pitanje - može li Intel to isporučiti. Kompresor i sustav koje će to kontrolirati Tesla može isporučiti - ta to je sustav koji imaju u produkciji i koriste ga za stabilizaciju 50 tona teške rakete dok su barijere koje proizvođači silicijskih poluvodiča imaju daleko ozbiljnije. Ironično, informatički novinar popuši takvu stvar iz svoje struke, ali je vrlo kritičan prema nečemu što mu nije struka. Ideš.

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice