Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ultimatu

poruka: 39
|
čitano: 9.061
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ultimatu".
14 godina
offline
Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ultimatu

Prvo ja uopce ne vidim ni na Bugu, a ni u Vergeu gdje se referencira taj ultimatum. Gdje je on to rekao, ima neki izvor, screen? Ne kuzim od kud se to izvuklo.

 

Drugi razlog zasto ne vjerujem da je to tako receno je jer tako ne funkcioniraju stvari u toliko velikoj IT firmi. Pa ne kopaju ljudi kanale pa da kaze okej ako ne iskopate kilometar zemlje, svima otkaz, pa onda svi krenu kopat kako znaju.

Tu je ogromna hijerarhija poslozeno po layerima, razgovaranje, dogovaranje, impact assessment, arhitektuiranje rjesenja i jos 100 koraka izmedju, pa tek onda implementacija na "low-levelu" od devova. Ne mogu devovi bit odgovorni za takvo nesto.

To krene od higher-upova, ovi ispod samo rade sta im se kaze. Briga ih jel to dodavanje, micanje kvacice ili nesto trece.

 

Ako je to cak i receno u tom kontekstu, ti otkazi su upuceni na par visoko odgovornih ljudi, a ne na sve zaposlene koji to trebaju implementirat.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.11.2022 14:13 (passat).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti
Korny1603987 kaže...

U Twitteru su prije bili zapošljavani ljudi zbog svojih uvjerenja, a ne zbog sposobnosti. Cilj je bio stvoriti kliku koji su spremni promicati i gurati određene woke ideje i isti su bili nagrađivani po lojalnosti firmi, a ne po nekom radnom učinku. I sada Musk želi reći bandi da ih ima previše za tih 2 sata posla na tjedan što obavljaju. Ako ne mogu napraviti ovo sitno što mi je dao rok od 7 dana, onda se stvarno netko mora zapitati tko je tu lud.  Jedini razlog da se to ne napravi u roku 2 dana je da netko koči sustav. 

 

Ne kažem da je Elon idealan, rekao bih da je i on luđak kao što je bio i Steve Jobs. Pitanje je što on od svojih radnika, u svim svojim firmama očekuje, ali je sigurno da ga boli uho kojim se bogovima mole, koje su boje kože i spola, nego želi da se radi dan i noć za napredak "od preduzeće".  To je nešto novo za Twitter gdje je spol, boja kože, seksualna opredjeljenost te pripadnost woke grupaciji, bilo veoma bitno za zapošljavanje i opstanak u firmi.  Ako ništa drugo barem će sposobni radnici napokon doći na svoje i osjetiti će da firma može disati kako treba, a korisnici twittera (koliko god da tih bisera ima) će valjda moći pisati i nešto što se ne slaže s neoljevičarskom woke propagandom, koju zbog nekog razloga Hollywood, medijska mašinerija i školstvo Amerike guraju do limita.

 

OFFTOPIC: ako netko zna neko dobro štivo o tom woke pokretu koji je zavladao Amerikom neka preporuči knjigu ili barem pošteni poveći članak jer me stvarno zanima kako je do toga došlo i postoji li zaista potreba da u zapadnom društvu, koje je najliberalnije na cijelom svijetu, postoji tolika potreba za borbom za svaku pisanu i izgovorenu riječ i totalni reset kulture koje se gura djeci od vrtića pa nadalje.

 

WikiHow: kako kazati da imaš 14 godina i vjeruješ svakoj optužbi da je nešto "woke" bez dokaza, a da to ne kažeš izričito.

12 godina
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti
passat kaže...

Prvo ja uopce ne vidim ni na Bugu, a ni u Vergeu gdje se referencira taj ultimatum. Gdje je on to rekao, ima neki izvor, screen? Ne kuzim od kud se to izvuklo.

 

Drugi razlog zasto ne vjerujem da je to tako receno je jer tako ne funkcioniraju stvari u toliko velikoj IT firmi. Pa ne kopaju ljudi kanale pa da kaze okej ako ne iskopate kilometar zemlje, svima otkaz, pa onda svi krenu kopat kako znaju.

Tu je ogromna hijerarhija poslozeno po layerima, razgovaranje, dogovaranje, impact assessment, arhitektuiranje rjesenja i jos 100 koraka izmedju, pa tek onda implementacija na "low-levelu" od devova. Ne mogu devovi bit odgovorni za takvo nesto.

To krene od higher-upova, ovi ispod samo rade sta im se kaze. Briga ih jel to dodavanje, micanje kvacice ili nesto trece.

 

Ako je to cak i receno u tom kontekstu, ti otkazi su upuceni na par visoko odgovornih ljudi, a ne na sve zaposlene koji to trebaju implementirat.

 The layoffs could occur before November 1st — the same day when employees are supposed to receive their stock grants, which “typically represent a significant portion” of their pay. According to the NYT, Musk may not have to pay these grants if he lays off employees before this date. Twitter didn’t immediately respond to The Verge’s request for comment.

- The Verge

 

S obzirom da je ovo novinski članak trebalo bi ga uzeti s dosta skepse ali ako ima istine u ovome onda je to samo još jedan od dokaza o kolikom govnu od čovjeka se radi. Znači da će ići na postavljanje nerealnih uvjeta čiji smisao nije  obavljenom poslu nego u pravdanju otkaza zbog uštede. Novac koji će tako "ukrasti" će vjerojatno iskoristiti za neki novi crypto zajeb širokih masa. Šarlatanstvo na najvišem nivou.

16 godina
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti
meme3 kaže...

WikiHow: kako kazati da imaš 14 godina i vjeruješ svakoj optužbi da je nešto "woke" bez dokaza, a da to ne kažeš izričito.

 

Slušao sam dosta vijesti iz Twittera zadnjih par godina. Uvijek ista tematika. Woke do kraja. Valjda znamo što je woke ovih dana ?!

Što se tiče godina... Bilo bi lijepo opet imati toliko godina, ali koje desetljeće mi nedostaje.

14 godina
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti
Korny1603987 kaže...
meme3 kaže...

WikiHow: kako kazati da imaš 14 godina i vjeruješ svakoj optužbi da je nešto "woke" bez dokaza, a da to ne kažeš izričito.

 

Bilo bi lijepo opet imati toliko godina, ali koje desetljeće mi nedostaje.

 Šta imaš 4!?

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
14 godina
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti
BlueMax kaže...

 The layoffs could occur before November 1st — the same day when employees are supposed to receive their stock grants, which “typically represent a significant portion” of their pay. According to the NYT, Musk may not have to pay these grants if he lays off employees before this date. Twitter didn’t immediately respond to The Verge’s request for comment.

- The Verge

 

 To nije ono sto sam ja pitao i vezano uz kvacicu.

9 godina
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti
Korny1603987 kaže...
meme3 kaže...

WikiHow: kako kazati da imaš 14 godina i vjeruješ svakoj optužbi da je nešto "woke" bez dokaza, a da to ne kažeš izričito.

 

Slušao sam dosta vijesti iz Twittera zadnjih par godina. Uvijek ista tematika. Woke do kraja. Valjda znamo što je woke ovih dana ?!

Što se tiče godina... Bilo bi lijepo opet imati toliko godina, ali koje desetljeće mi nedostaje.

 Ajde baš me zanimaju ti tvoji izvori za te navode.

9 godina
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti
Korny1603987 kaže...
meme3 kaže...

WikiHow: kako kazati da imaš 14 godina i vjeruješ svakoj optužbi da je nešto "woke" bez dokaza, a da to ne kažeš izričito.

 

Slušao sam dosta vijesti iz Twittera zadnjih par godina. Uvijek ista tematika. Woke do kraja. Valjda znamo što je woke ovih dana ?!

Što se tiče godina... Bilo bi lijepo opet imati toliko godina, ali koje desetljeće mi nedostaje.

 Sto to tebi predstavlja woke kojeg su ti puna usta, i sto te to tocno smeta. 

16 godina
offline
Re: Musk zaposlenicima Twittera postavio prvi ulti

@Korny1603987 

Molim te nauči me što je to woke? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.11.2022 11:37 (PICART).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice