Musk zaradio tužbu zbog tvitanja o privatizaciji T

poruka: 51
|
čitano: 10.635
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Musk zaradio tužbu zbog tvitanja o privatizaciji T".
11 godina
offline
Musk zaradio tužbu zbog tvitanja o privatizaciji T

Ono sta ja mislim,je to da njega podhitno politika zeli maknuti i unistiti iz razloga sto je postao prijetnja njihovoj politici.Dok nije on dosao na scenu,el automobili su se jako slabo reklamirali a kamoli da pricamo o istrazivanju svemira.Sada kada je on pokrenuo sve to,oni vide da vise ne kontroliraju stvari i to im smeta.Kada pogledate koliko Ameri zaradjuju samo na nafti,ne samo preko njihovih gradjana,negi i od nas.A sada sve vise na scenu dolaze el automobili zahvaljujuci najvise Musku,kojem je vise ocito pun k...da vidi kako nista ne ide naprijed.A vjerujem da i samoj NASA-i gori pod petama kada je on dosao sa SpaceX programom.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Musk zaradio tužbu zbog tvitanja o privatizaciji T

puno pretpostavki koje bas i ne drze vodu.

da smeta "politici" vec bi njemu kocnice crkle u zavoju, pa ameri su su predsjednika rijesili, di ne bi "poduzetnika"..

NASA-i je sasvim ok, ne gori nista pod petama, NASA zapravo i uzima SpaceX kao kontraktora za letove, ne vidim kako su tu ikakva prijetnja.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Musk zaradio tužbu zbog tvitanja o privatizaciji T

Cisti dokaz da politici smeta sve od cega nemaju veceg profita,je i firma koja je u Arizoni jos pocetkom 2010te napravila solarne panele ,koji ce napajati strujom okolna sela.Prvo su im zabranili uopce da stave u pogon projekt a kada su i dozvolili im da pokrenu,digli su do te mjere cijene samih panela,da je firma skoro bankrotirala.Ima na national geographic jako puno dokumentaraca o tome.Pa pogledaj kod nas.Dok nisu isfurali preprodaja solarne struje HEPu,ti so krsio zakon o koristenju solarnih ploca.Znaci ispada da je SUNCE necije???Od neke drzave ili firme?Dobri smo dok ne pocnu i zrak naplacivat.A lako bi mogli,posto vetrenjace se vec koriste u nekim zemljm na veliko.Tako i u slucaju Falcon Heavy.Musk spustio pogonske rakete,odjednom NASA intenzivno radi na spustanju vlastitih.A do jucer sve sta je poletilo gore i ostatak koji se vracao,je padao u oceane.To sto se oni sada ulizvaju u dupe SpaceXu,to j druga prica.Normalno da ce se sada NASA spajati sa konkurentom.U kratko, NASA je drzavna firma,SpaceX je privatnik.To sve govori.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Musk zaradio tužbu zbog tvitanja o privatizaci
Mary Sue kaže...

#onokad je Net.hr brži od Buga

 BUG se već godinama bori protiv lažnih vijesti kašnjenjem u njihovoj objavi. A možda su prisutni i neki drugi problemi s ljudskim potencijalima, ne bih znao. :-)

 

Znaju oni kasniti i po 4-5 dana...

8 godina
offline
Re: Musk zaradio tužbu zbog tvitanja o privatizaci
Endymon:

Nitko ne brani staviti solarne panele i koristiti struju za svoje potrebe. Ne smiješ se spojiti na strujni krug koji pogoni elektra bez dozvole i atesta jer time ugrožavaš mrežu i sigurnost njihovog osoblja. To je tehnički ispravno i nužno, a cijene i procedura su prljavi dio priče...

Kaj se tiče Tesle i Elona, Musk je pretjerao i dobio što je trebao. Mislim čak da je ovo i dobro dugoročno jer njemu ostaje nadzor nad operativnim poslovima, mora zaposliti još nekoliko članova u nadzornom odboru koji je trenutno njegova obiteljska prćija i prema tome nefunkcionalan. PR će morati prepustiti drugima što je također dobro jer previše vremena troši na dopisivanje s jebivjetrima na twitteru umjesto na usmjeravanju kompanije.
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2018 13:52 (Feudalac).
11 godina
offline
Musk zaradio tužbu zbog tvitanja o privatizaciji T

Ono sto me kod Muska jedino smeta,je nepromisljenost oko nekih stvari.Svaka cast sta je pokrenuo sve to,ali trebao bi se srediti malo.Jer ocito je da nece dobro zavrsiti ovako...

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2018 17:59 (Endymon).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Musk zaradio tužbu zbog tvitanja o privatizaci
ridealong kaže...
Mitch kaže...

Gdje je sad ona ekipa koja je tvrdila da ce proci nekaznjeno?

 Još ga nisu kaznili.

 Od ovoga nece dobit bolju nagodbu. Ali ga isto tako treba pustit na miru vise.

 

Covjek je nekoliko puta pokazao da je nepokolebljiv

12 godina
offline
Re: Musk zaradio tužbu zbog tvitanja o privatizaci
Mitch kaže...
ridealong kaže...
Mitch kaže...

Gdje je sad ona ekipa koja je tvrdila da ce proci nekaznjeno?

 Još ga nisu kaznili.

 Od ovoga nece dobit bolju nagodbu. Ali ga isto tako treba pustit na miru vise.

 

Covjek je nekoliko puta pokazao da je nepokolebljiv

 Nekako mi se ovo ne čini kao nagodba. Odstupanje s mjesta predsjednika uprave je normalan slijed u trenutku kad sudac prihvati navode tužitelja i otvori postupak. Dakle on ovdje nije napravio ništa. Nikakav ustupak tužiteljstvu. Osim novčane kazne koja je simbolična u odnosu na damping dionica koji je, dokazano, svjesno radio. Ako ovo završi na ovaj način to će biti poticaj svakome da uradi istu stvar jer je mogućnost profita ogromna a eventualna kazna smiješna.

8 godina
offline
Re: Musk zaradio tužbu zbog tvitanja o privatizaci
BlueMax kaže...

 Nekako mi se ovo ne čini kao nagodba. Odstupanje s mjesta predsjednika uprave je normalan slijed u trenutku kad sudac prihvati navode tužitelja i otvori postupak. Dakle on ovdje nije napravio ništa. Nikakav ustupak tužiteljstvu. Osim novčane kazne koja je simbolična u odnosu na damping dionica koji je, dokazano, svjesno radio. Ako ovo završi na ovaj način to će biti poticaj svakome da uradi istu stvar jer je mogućnost profita ogromna a eventualna kazna smiješna.

 Suprotno. Najavom otkupa po fiksnoj cijeni, dionice svih vlasnika su počele rasti. Na potencijalnoj šteti su bili jedino shorteri koji ionako ne posjeduju dionice već su ih dužni u određnom trenutku kupiti i predati onima od kojih su ih posudili. S druge strane, on je objavio da razmatra tu opciju, a nije prethodno obavijestio regulatora što jest legalni problem u njihovom zakonodavstvu, dok razmatranje nije kao takvo nije ni na koji način zabranjeno. Mogućnosti profita nije imao nikakvog u tom trenutku, apsolutno nikakvog, trebao je osigurati do 70-80 milijardi dolara za otkup dionica po cijeni većoj nego što je tada bila na burzi. Alergičan je na shortere, oni mu zbilja rade o glavi samo radi vlastitog profita, ali je to sve skupa bio sulud potez jer se od njih možeš obraniti jedino kad prestaneš ovisiti o financiranju izvana. Tako da nek sad fino odjavi tviter račun, treba postaviti direktore distribucije, servisa, proizvodnje i finacija da ne mora rješavati svakodnevne sitnice i onda neka traži ulagače za nove tvornice u Kini, Evropi itd.

Ja rekoh
15 godina
neaktivan
offline
Musk zaradio tužbu zbog tvitanja o privatizaciji T

Mogao je zloupotrijebiti da je prodao, ali mislim da nitko ne misli da mu je to palo na pamet.

 

Sad će tek moći twitati do mile volje kad više ne bude CEO.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Musk zaradio tužbu zbog tvitanja o privatizaci

Ovo je nagodba izvan suda. Ostaje CEO, mala globa i nije chairman. Nista strasno.

Ako izadu svi ETFovi i sitni dionicari, na 420$ mu je trebalo oko 31 do 39 milijarde dolara za otkup.

Poslao je interni mail u firmi da ima 50 osiguranih. Sto je poslije i dokazano (Softbank i suvereni fond S. Arabije).

Takoder nije dumpao nista ni u jednom trenutku od objave.

No da su stvarno otisli private, ovog clanka niti nagodbe ne bi bilo. Ovako kako nisu, mirisi na muljazu i dovoljno je za optuznicu.

Takoder moraju stavit 2 covjeka (ne bih se cudio da SEC planta svoje) i novi board koji ce ga kontrolirat u smislu relacije s investorima.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2018 1:02 (Mitch).
8 godina
offline
Re: Musk zaradio tužbu zbog tvitanja o privatizaci
Mitch kaže...

Ovo je nagodba izvan suda. Ostaje CEO, mala globa i nije chairman. Nista strasno.

Ako izadu svi ETFovi i sitni dionicari, na 420$ mu je trebalo oko 31 do 39 milijarde dolara za otkup.

Poslao je interni mail u firmi da ima 50 osiguranih. Sto je poslije i dokazano (Softbank i suvereni fond S. Arabije).

Takoder nije dumpao nista ni u jednom trenutku od objave.

No da su stvarno otisli private, ovog clanka niti nagodbe ne bi bilo. Ovako kako nisu, mirisi na muljazu i dovoljno je za optuznicu.

Takoder moraju stavit 2 covjeka (ne bih se cudio da SEC planta svoje) i novi board koji ce ga kontrolirat u smislu relacije s investorima.

 Baš tako; ja sam se malo preračunao u prethodnoj poruci, maks je bio oko 55 milijardi, kada bi izašli svi osim njega, a ideja je bila da svi ostanu pa bi tada imao gotovo zanemarivo financiranje. Imaš li saznanja gdje je točno zapelo, tko se ustrtario? Pretpostavljam da bi mirovinski fondovi svi izašli jer imaju pravila da smiju ulagati samo u javne kompanije, arapi bi tada imali prevelik pojedinačni utjecaj, možda bi i sam Elon izvisio? Netko od konkurencije, spominjao se VW?

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2018 1:39 (Feudalac).
15 godina
offline
Re: Musk zaradio tužbu zbog tvitanja o privatizaci
Mislim cinjenica je da i ako su otisli private, morali bi unutar par godina opet izac na trziste, a tu bi ih valuacija mogla jako zeznut ako pricamo oko 2020-2021.


Vecina dionicara je smatrala da je bolje da ostanu javni. To moze biti iz razloga sto mu ipak nisu toliko pristrani kao sto se prica (kult itd.) i zato sto prakticki postaju ilikvidni.

Ovi koji imaju par dionica to je vjerojatno lako za prodat unutar privatne strukture, ali onima koji imaju udio u postotcima bas i ne.

S druge strane cijela ta konverzija bi uzela uzasno vremena i novca, a tu ovom trenutku expanzije mass proizvodnje Tesla toga nema.

Musk je dosta samodestruktivan, a da odu privatno mislim da bi to samo dolilo ulje na vatru. Ipak je bitnije da on ostane CEO nego da se bore sa Streetom i shorterima

15 godina
neaktivan
offline
Re: Musk zaradio tužbu zbog tvitanja o privatizaci
Bio preksinoć film u Touringu. Čovjek ima viziju i traži od države velik novac za realizaciju. Vrijeme prolazi, a rezultata nema. Svi sumnjaju, vrijeđaju ga, drže ga za špijuna, ali mi znamo da je on u stvari genijalac, a da oni to nisu u stanju shvatiti. Lako je prepoznati genija unazad, a prilično teško u svojem vremenu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Musk zaradio tužbu zbog tvitanja o privatizaci
Visak kaže...
Bio preksinoć film u Touringu. Čovjek ima viziju i traži od države velik novac za realizaciju. Vrijeme prolazi, a rezultata nema. Svi sumnjaju, vrijeđaju ga, drže ga za špijuna, ali mi znamo da je on u stvari genijalac, a da oni to nisu u stanju shvatiti. Lako je prepoznati genija unazad, a prilično teško u svojem vremenu.

 Slazem se, no treba uzeti u obzir da granica izmedju vrhunskog genija i potpunog ludjaka vrlo tanka.

Svaki genije hoda po ostrici noza i potpuno je nezvijesno na koju stranu ce pasti, dok naravno ne padne.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
offline
Re: Musk zaradio tužbu zbog tvitanja o privatizaci
Visak kaže...
Bio preksinoć film u Touringu. Čovjek ima viziju i traži od države velik novac za realizaciju. Vrijeme prolazi, a rezultata nema. Svi sumnjaju, vrijeđaju ga, drže ga za špijuna, ali mi znamo da je on u stvari genijalac, a da oni to nisu u stanju shvatiti. Lako je prepoznati genija unazad, a prilično teško u svojem vremenu.

 Bio je nedavno i film o Isusu, pa šta?

Kakve veze imju Musk i Turing ()ne Touring)osim što traže lovu od države? 

6 godina
protjeran
offline
Re: Musk zaradio tužbu zbog tvitanja o privatizaci
Mitch kaže...
ridealong kaže...
Mitch kaže...

Gdje je sad ona ekipa koja je tvrdila da ce proci nekaznjeno?

 Još ga nisu kaznili.

 Od ovoga nece dobit bolju nagodbu. Ali ga isto tako treba pustit na miru vise.

 

Covjek je nekoliko puta pokazao da je nepokolebljiv

 Ovo je za njega kikiriki i dobro je prošao. Ja ga podržavam. Jer bez takvih ljudi ne bi bilo napretka. Većeg ili manjeg.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Musk zaradio tužbu zbog tvitanja o privatizaci
Pa sve ti piše. Obojica imaju velike i skupe ideje. Za jednoga znamo da je bio u pravu, za drugoga ne znamo.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Musk zaradio tužbu zbog tvitanja o privatizaci
ridealong kaže...

 Od ovoga nece dobit bolju nagodbu. Ali ga isto tako treba pustit na miru vise.

 

Covjek je nekoliko puta pokazao da je nepokolebljiv

 Ovo je za njega kikiriki i dobro je prošao. Ja ga podržavam. Jer bez takvih ljudi ne bi bilo napretka. Većeg ili manjeg.

 Podržavaš ga u čemu? Ili u svemu?

 

Znači podržavaš laganje?

 

Kao i svaki drugi čovjek (npr. i Hitler) Musk ima svojih pozitivnih i negativnih strana. Ovo o čemu se raspravlja u temi je definitivno negativna. Davati nekome bezrezervnu podršku i u pozitivnim i u negativnim stvarima znači ne imati mogućnost vlastitog rasuđivanja već biti pripadnik stada.

6 godina
protjeran
offline
Re: Musk zaradio tužbu zbog tvitanja o privatizaci
BlueMax kaže...
ridealong kaže...

 Od ovoga nece dobit bolju nagodbu. Ali ga isto tako treba pustit na miru vise.

 

Covjek je nekoliko puta pokazao da je nepokolebljiv

 Ovo je za njega kikiriki i dobro je prošao. Ja ga podržavam. Jer bez takvih ljudi ne bi bilo napretka. Većeg ili manjeg.

 Podržavaš ga u čemu? Ili u svemu?

 

Znači podržavaš laganje?

 

Kao i svaki drugi čovjek (npr. i Hitler) Musk ima svojih pozitivnih i negativnih strana. Ovo o čemu se raspravlja u temi je definitivno negativna. Davati nekome bezrezervnu podršku i u pozitivnim i u negativnim stvarima znači ne imati mogućnost vlastitog rasuđivanja već biti pripadnik stada.

 Podržavam ga. Točka.

 

Laganje? Meni svaki dan laže prodavačica u Dubravici koliko nešto košta ne bi li si maznula koju kunu (a ponekad neku od njih uhvatim s rukom u pekmezu), pa ju SEC ne dira.

 

S kim se ti našao uspoređivat Muska... Daj se odi umit hladnom vodom.

 

15 godina
offline
Musk zaradio tužbu zbog tvitanja o privatizaciji T

Godwinsov zakon nikada ne iznevjeri.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice