"Muška pilula" - hoće li to već jednom?

poruka: 84
|
čitano: 20.794
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Muška pilula" - hoće li to već jednom?".
15 godina
offline
"Muška pilula" - hoće li to već jednom?

mnijem da je konjtracempucija samo za nemaštovite seksualičare, jer postoji preko nekoliko načina da vuk bude koza a sit na broju. nota bene, moja pokojna baka je tvrdila kako je plivadon čvrsto stisnut koljenima (ženskim) veoma pouzdan način, a ponekad je i obično "ne" ili "boli me glava" dovoljno. baka je tvrdila i kako je "pljuganje" najsigurnija oralna protukoncepcija. svakako, tu je i željena netrudnoća implantiranjem muške sonde nakon početka ženske menopauze (bez hormonalnog nadomjestka), ostali usb-priključci u žena pa i neinvazivne metode, koje mogu izmamiti mnogi smiješaq na licima sudionika bez straha od prokreacije. za muške se preporučuje drevna metoda s dvije cigle i jajima između no navodno boli ako se zaglave palci. u tehnološko doba (a osobito za milenijalce) bi za postizanje nezačeća trebale biti dovoljne i aplikacije za smartfon (koje ionako sve rješavaju, zar ne?), koje odvraćaju pažnju od "prilike". obrazovanje sudionika je, očito, nebitno jer ga u rvata načelno nema (osim oralne predaje, što je igranje pokvarenog telefona). usput i jedan trique koji mi je povjerila jedna bivša: ako žena, drrrrrrugarica i parrrrrrtnerica tijekom općidbe ne skine hulahupke, mušakarac će imati osjećaj da joj je prvi. svaki put. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.7.2018 7:16 (Ajar).
Moj PC  
10 2 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
"Muška pilula" - hoće li to već jednom?

A nama, ukoliko partnerica ne koristi hormonalnu kontracepciju, preostaje čekati nove rezultate istraživanja, računati plodne i neplodne dane, koristiti kondom, prakticirati coitus interruptus, ili - apstinirati od seksa.

Žalim, ali postoji još sigurnih i znanstveno dokazanih načina kontracepcije.

All work and no play makes Jack a dull boy.
 
2 6 hvala 0
12 godina
offline
"Muška pilula" - hoće li to već jednom?

Nikada mi nece biti jasno zasto bi si itko svojevoljno isao remetiti prirodnu i normalnu hormonalnu ravnotezu. Kao da si nismo i bez toga dovoljno bolestina natovarili na vrat kroz industrijalizaciju proizvodnje namirnica i opci utjecaj kapitalizma (ekolosko zagadenje, nemar za stetni utjecaj na pojedinca, ...)

Moj PC  
31 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
"Muška pilula" - hoće li to već jednom?

S obzirom na navedene nuspojave, nužno je ispitati i da li pilula štiti muškarca od trudnoće.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
18 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: "Muška pilula" - hoće li to već jednom?
Izgleda necu dozivjeti te pilule, vazektomija mi ne gine😎..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: "Muška pilula" - hoće li to već jednom?
Ja kažem:

 "A nama, ukoliko partnerica ne koristi hormonalnu kontracepciju, preostaje čekati nove rezultate istraživanja, računati plodne i neplodne dane, koristiti kondom, prakticirati coitus interruptus, ili - apstinirati od seksa."

Mary Sue kaže...

Žalim, ali postoji još sigurnih i znanstveno dokazanih načina kontracepcije.

Za muškarce? Reverzibilnih? Sigurnih? Znanstveno dokazanih?
Volio bih proširiti znanje. Pomozi mi.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.7.2018 10:25 (Doc Berecki).
6 godina
protjeran
offline
Re: "Muška pilula" - hoće li to već jednom?
Doc Berecki kaže...

Za muškarce? Reverzibilnih? Sigurnih? Znanstveno dokazanih?
Volio bih proširiti znanje. Pomozi mi.

 Doc, nemojte se ljutiti. Inače s guštom čitam vaše tekstove, ali ovaj put niste u pravu. Napisali ste: Ako partnerica ne rabi hormonsku kontracepciju, preostaje... Time implicirate da je ženama jedina kontracepcijska mogućnost hormonska pilula, uz apstinenciju, prekinuti snošaj i metodu računanja dana ovulacije koje se ne mogu smatrati strogo muškima ili ženskima te uz kondom koji je muško mehaničko sredstvo kontracepcije. Istina je ipak da postoji još kontracepcijskih mogućnosti namijenjenih ženskoj uporabi.

 

P. S. Nema potrebe za dociranjem. Nisam htjela biti zlobna. :)

All work and no play makes Jack a dull boy.
6 godina
offline
Re: "Muška pilula" - hoće li to već jednom?
Mary Sue kaže...
Doc Berecki kaže...

Za muškarce? Reverzibilnih? Sigurnih? Znanstveno dokazanih?
Volio bih proširiti znanje. Pomozi mi.

 Doc, nemojte se ljutiti. Inače s guštom čitam vaše tekstove, ali ovaj put niste u pravu. Napisali ste: Ako partnerica ne rabi hormonsku kontracepciju, preostaje... Time implicirate da je ženama jedina kontracepcijska mogućnost hormonska pilula, uz apstinenciju, prekinuti snošaj i metodu računanja dana ovulacije koje se ne mogu smatrati strogo muškima ili ženskima te uz kondom koji je muško mehaničko sredstvo kontracepcije. Istina je ipak da postoji još kontracepcijskih mogućnosti namijenjenih ženskoj uporabi.

 

P. S. Nema potrebe za dociranjem. Nisam htjela biti zlobna. :)

Nema tu ljutnje. Samo smo otišli svako svojim putem: u tom zadnjem odlomku ja odoh u smjeru šale na račun muških metoda kontracepcije, a ti si ga komentirala u smjeru ozbiljnog elaboriranja ženskih kontracepcijskih metoda.
Djed šumom, baba drumom.
I da ne zaboravim disclaimer: "baba" je u ovom kontekstu šala; nisam mislio na tebe  ;-)

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
9 godina
offline
"Muška pilula" - hoće li to već jednom?

pohvale za interesantno stivo

ovako laicki mogu pretpotaviti da metode blokliranja izlaza spermi nisu ni malo dobre po pitanju zdravlja, vodim se zakljuckom da sve sto je predvideno da izade iz tijela treba i izaci da bi tijelo nastavilo funkcionirati bez nuspojava.. iako vjerojatno to nitko nije detaljno i dugorocno testirao..

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
"Muška pilula" - hoće li to već jednom?

Navrh svega dole navedenog u docsu, bilo bi lijepo da farmaceutska industrija zaradi novce na nečemu što bi vrlo vjerovatno negativno utjecalo na već oštećen reproduktivni sistem čovjeka ponajviše muškarca sa ko zna kakvim novim nuspojavama, jer seksualna edukacija, jedno 30 vrsta ženske kontracepcije, kondomi, izvlačenje patke na vrijeme prije nego kmekne,  ne ulaziti u seksualni odnos sa osobama sa kojima niste u ozbiljnoj vezi i/ili niste spremni postati roditelj, to je sve bezveze, treba pilula brale. Da se razumijemo, mišljenja sam da oni što svaki put naprave dijete kad ostave hlače na rubu kreveta ti su još gori... Čak i da se zalomi najveća neodgovornost, davno je izmišljena Day After pilula koja je vrlo pouzdano sredstvo kontracepcije.

 

https://vimeo.com/26603894

 

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Muška pilula" - hoće li to već jednom?
Danas je sve više parova neplodno. Saznaju to tek kasnije, nakon desetljeća "planiranja" i čuvanja od djece. Jer za imati djecu nikad nije "zgodno vrijeme" dok ne postane prekasno, s problemima i bolestima zbok kasne dobi imanja djece. I onda s mukom dobe max jedno, poneki 2. A matematičaru je jasno da svatko ima 2, broj ljudi se smanjuje, jer neki ne dožive odraslu dob na žalost. Tako će nas nestati, nas i naše kulture. A one kulture koje su nama nazadne i najgore, ali rezultiraju s više djece, preuzeti će ovo područje.
I djeci će reći: nekad je ovdje živio narod jako napredan, pametan, sve sami IT i bugovci, dr mr. Ali nisu imali djece pa su nestali. Uza svu pamet, nisu bili dovoljno pametni da to shvate. Zato sa smiješkom dočekujte goste. Ad umrete, jedino će oni odnosno njihova djeca ostati, jer vi svoju nemate. Pobijediti će ona kultura koja je nazadna, ne daje nikakva prava ženama, samo zato jer su spremni imati više djece.
 
4 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: "Muška pilula" - hoće li to već jednom?
Keso kaže...
Tako će nas nestati, nas i naše kulture.

Strasna steta... reko bi Krleza 

6 godina
protjeran
offline
Re: "Muška pilula" - hoće li to već jednom?
digitall kaže...

pohvale za interesantno stivo

 

Živim za dan kada će ljudi u ovoj državi početi čitati izvore u kojima mogu saznati jako puno toga o zdravlju. Na primjer: https://www.plivazdravlje.hr/.

 

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: "Muška pilula" - hoće li to već jednom?
15 godina
offline
Re: "Muška pilula" - hoće li to već jednom?
ridealong kaže...

Doći će kultura u kojoj žene nemaju skoro pa nikakva prava. Zato i rađaju toliko jer ih se ne pita.

8 godina
offline
Re: "Muška pilula" - hoće li to već jednom?
Mary sue:

Kad bi se gledalo po industriji, onda postoji samo pilula i kondom, dok je nešto posve prirodno kao što je ejakulacija izvan vagine negativno, nesigurno, nezdravo (prekinuti snošaj - ne znam što je prekinuto ako imaš orgazam), valjda biblijska škola, grijeh.
Ja rekoh
15 godina
neaktivan
offline
Re: "Muška pilula" - hoće li to već jednom?
Keso kaže...
Doći će kultura u kojoj žene nemaju skoro pa nikakva prava. Zato i rađaju toliko jer ih se ne pita.

 I u ovdašnjuj kršćanskoj kulturi žene donedavno nisu imale bog zna kakva prava. Trebali bi se vratiti u ta vremena da ne bi došla druga kultura u kojoj opet neće imati prava? U čemu je točno razlika?

 

Ili bi možda tim drugima kada dođu trebalo reći da mogu ovdje biti samo ako usvoje moderne humanističke poglede i zaborave na norme svoje arhaične religije? No kako bi domoroce nagovorio na istu stvar? Ne vidim Talibane na Hrvatskim granicama, ali vidim katolibane unutar njih.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
protjeran
offline
Re: "Muška pilula" - hoće li to već jednom?

Feudalac, nadam se da se zajebavaš. Ili si samo ekstremno neinformiran.

All work and no play makes Jack a dull boy.
6 godina
protjeran
offline
"Muška pilula" - hoće li to već jednom?

kronicno mi fali cinka u organizmu....

 

that said, pilula mi ne triba...prosle godine sam jebo jednom, a ove nesto rijedje...

Salt n Pepa - Push It
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
offline
"Muška pilula" - hoće li to već jednom?

sterilitet je, navodno, recesivno nasljedan: naša će djeca biti sterilna samo ako su i naši roditelji bili sterilni. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
online
"Muška pilula" - hoće li to već jednom?

Ne baš. Ako neplodnost nosi recesivni oblik gena, onda će dva roditelja sa po jednim "plodnim" i jednim "neplodnim" alelom biti plodni, a imati 25% šanse da im bilo koji potomak bude neplodan. Mada sumnjam da je stvar baš tako jednostavna.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: "Muška pilula" - hoće li to već jednom?
Ivan(4) kaže...

Ne baš.

 Ni ti nisi baš skužio Ajarovu foru.

All work and no play makes Jack a dull boy.
14 godina
offline
Re: "Muška pilula" - hoće li to već jednom?
Stjepanj kaže...
Izgleda necu dozivjeti te pilule, vazektomija mi ne gine😎..lp

 ja ću isto vazektomiju, sljedeće godine kad napunim 25 u Austriji.

16 godina
offline
"Muška pilula" - hoće li to već jednom?

Tema zanimljiva, članak informativan. Ali čemu taj birtijaški stil pisanja? 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Muška pilula" - hoće li to već jednom?
Mary sue:

Ja sam se ponadao da ćeš reći nešto poput ‘pa ima još rupica’ ali izgleda da si preozbiljno zagrizla u ovu temu. Opusti se, bit će brzo gotovo.

Btw, odličan članak dr. Bereckog, informativan, kritičan, zabavan. Nema potrebe da se pretvori u trakavicu
Ja rekoh
6 godina
offline
Re: "Muška pilula" - hoće li to već jednom?
dado kaže...

Tema zanimljiva, članak informativan.

Ali čemu taj birtijaški stil pisanja? 

Jer pišem uz pivo.
I ne patim od visokoznanstvenog preseransa ni onda kada kada pišem za visokoznanstvene čitatelje.

Uostalom, tema je - unatoč birtijaškom stilu pisanja - (dopusti da te citiram) i dalje zanimljiva, a članak informativan.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
12 godina
protjeran
offline
Re: "Muška pilula" - hoće li to već jednom?
Gremlin144 kaže...
Stjepanj kaže...
Izgleda necu dozivjeti te pilule, vazektomija mi ne gine😎..lp

 ja ću isto vazektomiju, sljedeće godine kad napunim 25 u Austriji.

 Kod nas tek smijes od 35, neznam jel bila sala ili si ozbiljan?lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
Re: "Muška pilula" - hoće li to već jednom?
Gorstak79 kaže...

kronicno mi fali cinka u organizmu....

 

Pročitao sam "kronično mi fali crnka u orgazmu..." :)

10 godina
offline
"Muška pilula" - hoće li to već jednom?

Vrlo zanimljiva tema, napisana jednostavnim jezikom za raju koja nije iz branše. Lajkam to, jer dosta mi je tekstova od učenih ljudi koji pišu tekstove za publiku na način kao da pišu nekom svojem kolegi.

Zagrebi to. Treba znati sebe prilagoditi drugome u kontekstu da svoje znanje što više približiš običnim ljudima.

Doktor Berecki to radi odlično, te mi je drago što je s nama tu na Bugovim mrežnim stranicama. Samo naprijed!

 

 

 

Eh, da...što god muškarci radili ili ne radili, te kaj god koristili neka u svemu i svačemu, preuzmu odgovornost.

Najlaše je glumiti nekog frajera, al' čim malo nadođu životne okolonosti o kojima se nitko nije ni nadao, pobeći svojoj materi pod suknju ili pak sa dečkima u Rusiju na svjetsko....a, ženu ostaviti samu...

Eh, tako rade luzeri.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: "Muška pilula" - hoće li to već jednom?
PzKpfw kaže...

Najlaše je glumiti nekog frajera, al' čim malo nadođu životne okolonosti o kojima se nitko nije ni nadao, pobeći svojoj materi pod suknju ili pak sa dečkima u Rusiju na svjetsko....a, ženu ostaviti samu...

 Ja bih bila iskreno sretna da pobjegneš od mene i ostaviš me samu.

All work and no play makes Jack a dull boy.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice