Najbrži DNS servis dobio i mobilne aplikacije

poruka: 7
|
čitano: 3.366
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najbrži DNS servis dobio i mobilne aplikacije".
14 godina
neaktivan
offline
Najbrži DNS servis dobio i mobilne aplikacije

Jel može netko objasniti to da nudi "zaštitu privatnosti" što to zapravo znači i što ostaje privatno. Neku usporedbu sa VPN-om, nije sad da ću promjenom DNS-a moći skidati filmove preko P2P i da će sve to ostati "privatno". Što se zapravo može saznati o korisniku ako koristi neki drugi DNS, a što ostaje privatno ako koristi ovaj?

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najbrži DNS servis dobio i mobilne aplikacije
12 godina
offline
Re: Najbrži DNS servis dobio i mobilne aplikacije
Kad sam instalirao app na mob i kad ju uključim da radi u pozadini neće mi refrešati prognozu za moju lokaciju tako da taj DSN treba uključiti prema potrebi.
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Najbrži DNS servis dobio i mobilne aplikacije

Poznato je da ISP-ovi mogu, i da nadgledaju DNS query-e prema WAN-u (čak i u slučaju HTTPS saobraćaja) i nakon nekog vremena mogu stvoriti sliku o korisnicima i njihovim navikama, kao što to Google radi.  Svaki DNS server ima i cache memoriju vezanu za svaki uređaj. Te informacije kasnije mogu prodavati ili iskoristiti za pronalazak zaraženih hostova ili botnet servera, odnosno u dobre svrhe.

 Promjenom DNS servera govorite da više vjerujete tom drugom serveru nego ISP-ovom, u smislu da taj drugi neće prodavati podatke o vama niti vas prijaviti radi malicioznih radnji.

 

Više na: link

First In Last Out
10 godina
offline
Najbrži DNS servis dobio i mobilne aplikacije

to su pustili na dan šaljivdžija zbog ove kuruze o "zaštitu privatnosti korisnika potpunom enkripcijom prometa i uništavanjem logova" valjda...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Najbrži DNS servis dobio i mobilne aplikacije

Instalirao, prestale raditi netbanking aplikacije i Slack. 

Barem ono sto sam primjetio, tko za koliko drugih appova isto crklo.

Uninstall. 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Najbrži DNS servis dobio i mobilne aplikacije

U mene sve ok na android 9, net radi primjetno brze, tj. brze otvara stranice.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice