Najjednostavniji pametni telefon – Light Phone 2

poruka: 17
|
čitano: 4.618
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najjednostavniji pametni telefon – Light Phone 2".
15 godina
odjavljen
offline
Najjednostavniji pametni telefon – Light Phone 2

Reinventing featurephone uvođenjem nove platforme koja će po samoj definiciji odbijati developere....

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Najjednostavniji pametni telefon – Light Phone 2

Meni se ovo čini baš odlično. Još kad bi sadržavao kvalitetnu kameru, mogao bi ga u potpunosti zamjeniti sa smartphone.

King in the castle, king in the castle ...
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najjednostavniji pametni telefon – Light Phone
Da li pokrece Super Mario Run?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Najjednostavniji pametni telefon – Light Phone
tjodalv kaže...

Meni se ovo čini baš odlično. Još kad bi sadržavao kvalitetnu kameru, mogao bi ga u potpunosti zamjeniti sa smartphone.

Kamera je u konfliktu s temeljnom idejom ovog uredaja. Osobno mislim da je bolje imat sto je vise moguce funkcionalnosti te trenirati samokontrolu nego se namjerno hendikepirati "za svaki slucaj".

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2018 15:22 (kerum).
13 godina
neaktivan
offline
Najjednostavniji pametni telefon – Light Phone 2

Jako mi se sviđa idea jednostavnosti koju razvijaju. Međutim imam dvije zamjerke zbog kojih sigurno nebi kupio ovaj uređaj.

Kako mobitel služi za komunikaciju IM treba biti podržan. Danas se SMS skoro ni ne koristi, te gotovo svi koriste IM, uključujući i moje roditelje. Po komentarima na YouTubeu proizvođaći uređaja neznaju hoće li implementirati WhatsApp. Pa pretpostavljam da situacija nije drugačija ni za ostale, a bez toga mi je mobitel beskoristan.

Druga zamjerka je cijena. Shvaćam  da postoje troškovi razvoja proizvoda, i da je eink skuplji od običnog LCD-a, ali $250 je visoka cijena. Kindle koji također koristi eink, te je duplo veći stoji duplo manje. Ostale su specifikacije na razini pametnog telefona prije nekoliko godina te ne opravdavaju cijenu koja će biti $400 nako što Indiegogo kampanja završi.

 

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najjednostavniji pametni telefon – Light Phone
ROFLOLMAO kaže...

Jako mi se sviđa idea jednostavnosti koju razvijaju. Međutim imam dvije zamjerke zbog kojih sigurno nebi kupio ovaj uređaj.

Kako mobitel služi za komunikaciju IM treba biti podržan. Danas se SMS skoro ni ne koristi, te gotovo svi koriste IM, uključujući i moje roditelje. Po komentarima na YouTubeu proizvođaći uređaja neznaju hoće li implementirati WhatsApp. Pa pretpostavljam da situacija nije drugačija ni za ostale, a bez toga mi je mobitel beskoristan.

Druga zamjerka je cijena. Shvaćam  da postoje troškovi razvoja proizvoda, i da je eink skuplji od običnog LCD-a, ali $250 je visoka cijena. Kindle koji također koristi eink, te je duplo veći stoji duplo manje. Ostale su specifikacije na razini pametnog telefona prije nekoliko godina te ne opravdavaju cijenu koja će biti $400 nako što Indiegogo kampanja završi.

 

 Potpisujem! I nije mi jasno kako u članku stoji "za samo 250$". Čak sam ih mislio i podržati, ali uz tu cijenu definitino ne! Mislim da bi nekih 50-100$ bila sasvim pristojna cijena za taj uređaj.

14 godina
neaktivan
offline
Najjednostavniji pametni telefon – Light Phone 2

tipično hipstersko smeće da se osjećaju posebno. Kao i nokia 3310 te nokia banana 

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Najjednostavniji pametni telefon – Light Phone 2

Simpatično i praktično. Još samo da je jeftin i da mu baterija traje mjesec dana jer eink ekrani skoro ništa ne troše.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2018 20:03 (DragonShit).
 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Najjednostavniji pametni telefon – Light Phone
MrBlc kaže...

Reinventing featurephone uvođenjem nove platforme koja će po samoj definiciji odbijati developere....

a što bi trebali privlačiti developere da pišu neke nove programe za ovaj mobitel?

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Najjednostavniji pametni telefon – Light Phone
hakintosrh kaže...

a što bi trebali privlačiti developere da pišu neke nove programe za ovaj mobitel?

Smartphone, za razliku od feature phone-a, implicira dostupnost aplikacija drugih autora (iako ograničena mogućnost instalacije third party aplikacija postoji i na nekim feature phonovima)...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
protjeran
offline
Najjednostavniji pametni telefon – Light Phone 2

Iz toga proizlazi i činjenica da ovaj mobitel "poštuje korisnika", tj. cijeni njegovo vrijeme.

Ne proizlazi. Korisnik mora poštovati samoga sebe cijeneći svoje vrijeme, a ako to ne može, ima mnogo većih problema od pametnoga telefona koji nosi u džepu. Uređaji su sluge, vlasnici su gospodari. Smiješno je kriviti tehnologiju za ljudsku glupost, no često se pribjegava upravo takvoj nebuloznoj praksi. Naravno, lakše je okriviti zle smartfone negoli priznati da si neka vrsta - budale.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
 
12 1 hvala 3
12 godina
neaktivan
offline
Najjednostavniji pametni telefon – Light Phone 2

znaci dobijes malo za puno. 250€ to govance.. 

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Najjednostavniji pametni telefon – Light Phone
Mary Sue kaže...

Iz toga proizlazi i činjenica da ovaj mobitel "poštuje korisnika", tj. cijeni njegovo vrijeme.

Ne proizlazi. Korisnik mora poštovati samoga sebe cijeneći svoje vrijeme, a ako to ne može, ima mnogo većih problema od pametnoga telefona koji nosi u džepu. Uređaji su sluge, vlasnici su gospodari. Smiješno je kriviti tehnologiju za ljudsku glupost, no često se pribjegava upravo takvoj nebuloznoj praksi. Naravno, lakše je okriviti zle smartfone negoli priznati da si neka vrsta - budale.

 

Nije rijec o "krivljenju" tehnologije, ako koristis kuhinjski noz s kojim se konstantno povrijedjujes (bez obzira sto nisi "smotana" osoba), ne vidim zasto bi insistirao na tom "ostrom", umjesto da ga zamijenis s malo tupljim, koji ce svejedno posluziti svrsi.

I dalje si ti "gospodar" jer ti odlucujes koji noz ces koristiti, zapravo puno vise jer pokazujes neovisnost o jednom "nozu"!

 

Negirati psiholosku ovisnost i bespotrebno posezanje za smarthpone-om kod vecine ljudi je besmisleno. Mozda je "neka vrsta budale" onaj ko smatra da smartphone koristi 100% sa korisnom svrhom.

 

Mada ovaj LightPhone 2 mi nije nesto, prava ideja je bio 1, koji se koristio kao nadopuna smartphoneu...ostavis smartphone kod kuce i ides negdje da se opustis i uzivas u miru od tehnologije. Ne vidim stvarno sta je tu nejasno...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Najjednostavniji pametni telefon – Light Phone

Za 90% stvari zbog kojih uzimam mobitel u ruke, može biti i neispravan - čisto da mi je nešto u ruci. Opasnost koju mobitel predstavlja je da se iz dosade uvućeš u neka dulja surfanja i tako ignoriraš obveze, što je čista stvar samokontrole. S druge strane, korisnije je pogledati neki kratki edukacijski video nego vrtiti kemijsku olovku 5 minuta po rukama.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Najjednostavniji pametni telefon – Light Phone
Moze, ali ne mora biti. "Dosada" je cesto poticaj kreativnosti, a taj video i ne mora biti posebno koristan, makar i edukativan.
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Najjednostavniji pametni telefon – Light Phone
MrBlc kaže...
hakintosrh kaže...

a što bi trebali privlačiti developere da pišu neke nove programe za ovaj mobitel?

Smartphone, za razliku od feature phone-a, implicira dostupnost aplikacija drugih autora (iako ograničena mogućnost instalacije third party aplikacija postoji i na nekim feature phonovima)...

 Ovo nije smartphone, već featurephone što se jasno navodi u tekstu.

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Najjednostavniji pametni telefon – Light Phone
hakintosrh kaže...

 Ovo nije smartphone, već featurephone što se jasno navodi u tekstu.

Ni u Bugovom članku ni na kampanji se ne navodi da je featurephone.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice