Najskuplja videoigra na svijetu je Super Mario Bro

poruka: 4
|
čitano: 2.477
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najskuplja videoigra na svijetu je Super Mario Bro".
15 godina
neaktivan
offline
Najskuplja videoigra na svijetu je Super Mario Bro

Koliko tehnicki ovakva igra moze biti igriva?

 

Da sada imas konzolu koja radi, i ides otvoriti ovo za igrati, bili radilo? Koliko ovakva kazeta moze cuvati podatke? 

 

Ako kupis ovo, a tehnicki je neigriva, onda si doslovno kupio samo sliku i muzejski primjerak kazete...

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Najskuplja videoigra na svijetu je Super Mario
Teska glupost😬
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Najskuplja videoigra na svijetu je Super Mario
Abomb kaže...

Koliko tehnicki ovakva igra moze biti igriva?

 

Da sada imas konzolu koja radi, i ides otvoriti ovo za igrati, bili radilo? Koliko ovakva kazeta moze cuvati podatke? 

 

Ako kupis ovo, a tehnicki je neigriva, onda si doslovno kupio samo sliku i muzejski primjerak kazete...

 Ne vidim razlog da ne bi radilo, to nije magnetni medij, tj. kazeta, nego cartridge, Štampana pločica sa par čipova u kojima je zapisan ROM igre. Jedino što na tome može otići su kontakti samog cartridge-a, no pošto nije nikada korišteno teško da su se izlizali, i da kondenzatori koji su vjerojatno otišli, ali će to u većini slučajeva utjecati samo na stabilnost igre (kondenzator služi za dodatno peglanje napajanja čipova).

Jedino ako je baš peh da je kondenzator bio defektan pa je elektrolit iscurio na PCB i izgrizao kontakte. Mada se i onda to može pokrpati osim ako nije slučaj da je elektrolit izgrizao sami ROM čip. U tom slučaju je više posla da se "oživi" pa je pitanje da li je jedenostavnije nabaviti ispravnu igru ili ovu oživljavati.

Imam 30ak cartridge-a od Sega Master Systema (Sega pandan originalnom NES-u), NES-a i Gameboy-a, dakle igre iz 80ih i svi rade. Imam samo jedan cartridge za Sega MegaDrive koji ne radi. Ne znam što su radili sa njim, PCB je poprilično izjeden, Micro Machines sa dodatnim portovima za joysticke na samom cartridge-u, tako da je donekle neuobičajen, ali nemam volje krpati ga. U planu mi je napraviti shemu kako je sve spojeno pa novu pločicu i onda jednostavno prebaciti komponente. Ali to mi je plan već 3-4 godine pa...

 

Imam još i vreću običnih kazeta od svog komodorca iz 80ih i isto još uvijek rade (što je i mene donekle iznenadilo jer svi govore da magnetni mediji degradiraju).

 

Mada ovo teško da će biti korišteno, to je kolekcionarski primjerak za koji je samo bitno da je mint condition, funkcionalnost nije bitna

15 godina
neaktivan
offline
Re: Najskuplja videoigra na svijetu je Super Mario
Malo sam njuskao po netu i svi kazu cca 50 godina...
Nakon toga je sve Schrodinger teorija. I radi i neradi....budi baja pa izvadi iz plastike i provaj...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice