Najskuplji fotoaparat ikada je Leica prototip iz 1

poruka: 12
|
čitano: 3.820
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najskuplji fotoaparat ikada je Leica prototip iz 1".
16 godina
odjavljen
offline
Najskuplji fotoaparat ikada je Leica prototip iz 1

Kakav je sum kod visokih iso vrijednosti?

Freak Show Inc.
 
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najskuplji fotoaparat ikada je Leica prototip
Friday kaže...

Kakav je sum kod visokih iso vrijednosti?

 aj ne zajebavaj. za tu lovu - nikakav. čak i u minusu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Najskuplji fotoaparat ikada je Leica prototip iz 1

Baš me zanima koliko i kojih filmova će ispucati na toj Leici, i što ako se nešto pokvari. Danas je teško naći mehaničare koji se kuže u tu staru tehniku. Naravno, aparat najvjerovatnije nikada neće vidjeti film nego će biti negdje izložen da mu se dive ili pohranjen u neki sef, kada se uzme u obzir njegova vrijednost. Svejedno, volio bih vidjeti slike snimljene tim aparatom. Dok su još bili aparati na filmove, Leica mi je bila nedosanjani san. Imao sam  Zenita TTL,  Prakticu PLC3, Canona AE1 i Minoltu X700 (kronološki točno poredani), s tim da Praktica i Minolta žive i dalje, mogu snimati ali nisu u upotrebi,  ali nikada se nisam mogao protegnuti do Leice. Friday, što se šuma tiče, to se u klasičnoj fotografiji zove zrno i do otprilike ISO 400 je podnošljivo, a poslije toga zrno rapidno raste. Zato nikada nisam (osim jednom za probu) nisam snimao na osjetljivije od ISO 400, uglavnom ISO 100 ili 200.

dolazim odmah - Godo
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.3.2018 15:57 (učo).
Moj PC  
3 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Najskuplji fotoaparat ikada je Leica prototip
Friday kaže...

Kakav je sum kod visokih iso vrijednosti?

 A nisu ni megapiksele napisali 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najskuplji fotoaparat ikada je Leica prototip
CyberDemonVZ kaže...
Friday kaže...

Kakav je sum kod visokih iso vrijednosti?

 A nisu ni megapiksele napisali 

 Nema ti tu megapiksela, to su uvodili sa digitalnim fotoaparatima a na aparatima na film je posve drugačije. Snimiš na film onak kak je, nema tu više i manje . A film se zasebno razvija na veličinu koju želis :D 

 

 

 

----------------------

Usput

Hoće li netko Opteku (500mm) + 2x Opteka telekonverter sa kojim se postiže 1000mm. Ima T2mount ali to vas ne spriječava da ga pomoču adaptera montirate na svojeg digitalca. Blenda je zaklučana na F8

Sva oprema uz njega, torbice, orginal kutija + filteri koje nisam koristio (3x) 

Ako koga zanima, nek mi se javi privatno :) 

 

 

12 godina
offline
Re: Najskuplji fotoaparat ikada je Leica prototip
Markić7 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Friday kaže...

Kakav je sum kod visokih iso vrijednosti?

 A nisu ni megapiksele napisali 

 Nema ti tu megapiksela, to su uvodili sa digitalnim fotoaparatima a na aparatima na film je posve drugačije. Snimiš na film onak kak je, nema tu više i manje . A film se zasebno razvija na veličinu koju želis :D 

 Znam. Mislio sam da je šala očita poslije pitanja o ISO vrijednostima na analognom fotoaparatu. 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najskuplji fotoaparat ikada je Leica prototip

DUPLI POST

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.3.2018 16:24 (Markić7).
16 godina
online
Re: Najskuplji fotoaparat ikada je Leica prototip
CyberDemonVZ kaže...

Znam. Mislio sam da je šala očita poslije pitanja o ISO vrijednostima na analognom fotoaparatu. 

Šala je očita, ali i filmovi su imali izražene ISO vrijednosti :)

Samo za referencu: http://istillshootfilm.org/post/592532284/what-is-iso-film-speed

Gledam te!
14 godina
offline
Najskuplji fotoaparat ikada je Leica prototip iz 1

Onako usput: standardi ISO nisu bili jedine mjere za osjetljivost filma (a sada senzora). Postojao je i standard DIN (nešto u stilu Deutsche industrie norme). 100 ISO(ili 100 ASA)=21 DIN. Svaka 3 DIN-a više značilo je dvostruko više ISO-ASA, npr. 18DIN= 50 ASA, 21DIN=100ASA, 24 DIN = 200ASA i.t.d. Manje DIN-a ili ASA = manje zrno pa se slika mogla više povećati - efektivno kao da je veća rezolucija. Za najfinije detalje koristio se mikrofilm, koji je imao 12DIN (12ASA) - što bi danas rekli najveća rezolucija sa najmanjim šumom. ASA = Amarican standard asotiation je po svojoj vrijednosti jednaka ISO-u, znači 100 ISO = 100 ASA = 21 DIN. 

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Najskuplji fotoaparat ikada je Leica prototip
Veliki Brat kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Znam. Mislio sam da je šala očita poslije pitanja o ISO vrijednostima na analognom fotoaparatu. 

Šala je očita, ali i filmovi su imali izražene ISO vrijednosti :)

Samo za referencu: http://istillshootfilm.org/post/592532284/what-is-iso-film-speed

 Da, filmovi, a ne fotoaparati 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
offline
Najskuplji fotoaparat ikada je Leica prototip iz 1

Pored ove M10 sa 35mm summicron je jeftinjak :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Najskuplji fotoaparat ikada je Leica prototip iz 1

Huawei :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice