Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv laž

poruka: 85
|
čitano: 10.665
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv laž".
15 godina
online
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
zalman1 kaže...
maxym kaže...

A ti "znaš" da je sve to hrpa "laži", jer eto, ti znaš "pravu istinu".

 

 Baš kao što ti znaš da je nešto teorija zavjere ili nije, zaključak si izvukao iz guzice.

 

Upravo suprotno, ja svoje zaključke ne izvlačim iz guzice, nego iz vjerodostojnih izvora.

 

U konkretnom slučaju, kada govorimo o Corona virusu, vjerodostoojni izvori su: institucije, znanstvenici i liječnici koji se bave proučavanjem i liječenjem od virusnih oboljenja.

 

A koji su to vjerodostojni izvori i koje su to točno dezinformacije o virusu koje se plasiraju preko javnih medija, i kako točno znaš da se radi o dezinformacijama?!

 

9 godina
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
BarbaVeli kaže...

Ovo mi jako smrdi da se kosi s ograničavanjem slobode govora. 

Zamislimo da ja vjerujem da je virus nastao umjetnim putem i da ne vjerujem znanstvenicima koji tvrde suprotno. Zašto bi moje uvjerenje, bez obzira što je neprovjereno, bilo sankcionirano i pod udarom tehnoloških kompanija i zakona?

Trebamo li svi misliti isto? Zašto bi nečije paranoidno razmišljanje ("svi ćemo oboljeti i svi ćemo umrijeti") trebalo biti sankcionirano – ljudi su ti koji bi trebali nešto prihvatiti sa zrnom soli. Ako je netko lakovjeran i glup, to je njegovo pravo.

 Bojis se da ce ti ukinuti flat earth FB grupu?

9 godina
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
zalman1 kaže...

Znači, najveće svjetske kompanije iza kojih stoje elite koje upravljaju informacijama i općenito čovječanstvom - će odlučivati što je laž, a što istina??

Seems legit.

 Ne, ti ces odlucivati. Lol

16 godina
odjavljen
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
zalman1 kaže...

 Ja znam koja je tvoja, teška egocentričnost i opterećenost nekakvim zvjezdicama u forumskom profilu, skupljanje thumps upova na besmislene postove kao što je i ovaj.

Samo nešto pametuješ i forsiraš neki humor koji je realno srednja žalost,  moje mišljenje.

 

No da se vratimo na temu, mogu ti preporučit jednu knjigu koja ima veze s cenzurom i kontrolom:

https://www.amazon.com/1984-Signet-Classics-George-Orwell/dp/0451524934

 

Kad bi ju pročitao onda bi ovakve vijesti i shvatio malo jasnije.

Ali nećeš pa ćeš ostati samo mali programerčić koji skuplja thumbsove po forumu i hrani se time, evo dati ću ti i ja jedan gore da mirnije spavaš.

 

Opterecenost zvijezdicama... Pa imam vec godinama maksimalan broj zvjezdica, ne bih bas rekao da mi je to neko opterecenje?

Sto ce tice knjiga - citam samo strucno stivo. Uglavnom baze podataka. Evo bas cekam da mi stignu dvije AWS knjige da me malo razvesele u ovo doba izolacije. Ne trebaju mi nikakve knjige da mi "otvaraju oci" i da "vidim sto je stvarno posrijedi". Puca mi kurac za te stvari.

 

Mali programercic? Pa OK, nemam problema s time. Dok god mogu priustiti sebi, zeni i djeci sve sto smo si zamislili - neka mene kao malog programercica jos 100 godina.

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
Friday kaže...

 neka mene kao malog programercica jos 100 godina.

 ... i ja ti na sprovod došao. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
Ajar kaže...
Friday kaže...

 neka mene kao malog programercica jos 100 godina.

 ... i ja ti na sprovod došao. 

 

MI. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
16 godina
neaktivan
offline
Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv laž

Ne treba zaboraviti da je cijela pandemija počela kineskim 'sprečavanjem širanja lažnih vijesti' o postojanju iste. Suzbijanje gluposti u ovakvoj situaciji ima smisla, ali problem je što bi netko informaciju koja mu se ne sviđa mogao prozvati lažnom. Ima jedan narančasti koji to radi svakodnevno već tri godine.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
Pijem ☕ i još uvijek ne mogu procesuirati koji k.... sam upravo pročitao u ovoj temi, Jeez! 🥶

Edit:
Izgleda da ove samo izolacije loše utječu na nas Hrvate.
*# @Frk #*/
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
Friday kaže...
BarbaVeli kaže...

Ako je netko lakovjeran i glup, to je njegovo pravo.

 

Stvar je u tome da se glupost nekako ipak treba ograniciti da ne utjece na druge. Moja zena prati neke kokosje FB grupe tu u Irskoj pa se u jednoj grupi pojavila mama koja je potegnula pitanje "a jel vi ikoga znate da je obolio od te bolesti?". Kao, cijeli svijet se urotio sam protiv sebe pa izmislio bolest koja ne postoji. Keyser Soze modernog doba...

 To ti je logika "kakve klimatske promjene van' ladno".

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
12 godina
offline
Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv laž

Mislim da je glavnim problem danasnjeg "novinarstva" sto mogu bubnuti sta god zele (fake news),a da pri tome ne odgovaraju za to.

 

Ljudska glupost je zaista neogranicena i svakodnevno smo svi izlozeni masovnoj histeriji priglupih ljudi,koji vjeruju u sve i svasta.

Naprimjer,radim u industriji proizvodnje interijera automobila,jucer se brzo prosirila vijest kako su svi kupci otkazali narudzbe,te da je firma na "klimavim temeljima"(-doslovno ta rijec),pred zatvaranju!

Razlog-zato sto nasi proizvodi dolaze iz Hrvatske,zemlje koja je zarazena Korona virusom.

Jednoj zeni je pozlilo od te vjesti.

 

Znaci,nitko se nije zapitao;Posto 90% nasega izvoza se vrsi u Njemacku,oni nemaju zarazene?Postoji li zemlja na svijetu koja nije zarazena?

Nevjerovatno!

 

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
Milka30 kaže...

Mislim da je glavnim problem danasnjeg "novinarstva" sto mogu bubnuti sta god zele (fake news),a da pri tome ne odgovaraju za to.

 


 

 Upravo to!

 

Evo primjera radi, naslov iz clanaka u Novom Listu danas.

Dakako da sam tekst je posve razlicit od onoga sto naslov sugerira.

Mozete li zamisliti sto ce sad vecina stanovnistva uciniti nakon samog pogleda na naslov, jer je vrlo vjerojatno da velika vecina nece niti otici dalje od naslova.

 

Po meni ovakve stvari bi trebale biti kaznjive.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
16 godina
neaktivan
offline
Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv laž

Moje pitanje je samo: "Quis custodiet ipsos custodes?"


Jesu li WHO, CDC, Google, Facebook i ostali neovisne institucije/tvrtke koje nisu u nikakvom konfliktu interesa kada sire i promoviraju "tocne" informacije?

 

Sto njima daje pravo i legitimitet da odlucuju sto je lazna a sto istinita vijest/tvrdnja?  

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
syncmaster245b kaže...
Milka30 kaže...

Mislim da je glavnim problem danasnjeg "novinarstva" sto mogu bubnuti sta god zele (fake news),a da pri tome ne odgovaraju za to.

 


 

 Upravo to!

 

Evo primjera radi, naslov iz clanaka u Novom Listu danas.

Dakako da sam tekst je posve razlicit od onoga sto naslov sugerira.

Mozete li zamisliti sto ce sad vecina stanovnistva uciniti nakon samog pogleda na naslov, jer je vrlo vjerojatno da velika vecina nece niti otici dalje od naslova.

 

Po meni ovakve stvari bi trebale biti kaznjive.

 pa jebeš rečenicu koja ne završava uskličnikom!

 

to je osnova "informiranja" danas...

Ju je je? Je ju je!
11 godina
online
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
wyks kaže...

 Ako ti doktor lijeci picajzle bacanjem cigli u jaja...

 molim lijepo, ne davati bedaste ideje - već se osjećam pomalo nesigurno 

10 godina
neaktivan
offline
Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv laž

Event 201 was a 3.5-hour pandemic tabletop exercise that simulated a series of dramatic, scenario-based facilitated discussions, confronting difficult, true-to-life dilemmas associated with response to a hypothetical, but scientifically plausible, pandemic. 15 global business, government, and public health leaders were players in the simulation exercise that highlighted unresolved real-world policy and economic issues that could be solved with sufficient political will, financial investment, and attention now and in the future.

The exercise consisted of pre-recorded news broadcasts, live “staff” briefings, and moderated discussions on specific topics. These issues were carefully designed in a compelling narrative that educated the participants and the audience.

The Johns Hopkins Center for Health Security, World Economic Forum, and Bill & Melinda Gates Foundation jointly propose these recommendations.

 

vise o tome

http://www.centerforhealthsecurity.org/event201/about

 

SCENARIJ je jako slican danasnjim dogadajima

http://www.centerforhealthsecurity.org/event201/scenario.html

 

Sve se odigralo 18-10-2019 a nekoliko mjeseci kasnije izbila pandemija

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
imaiden322 kaže...
 

Sve se odigralo 18-10-2019...

a kad si ti počeo s headbangingom?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
Milka30 kaže...

 

Ljudska glupost je zaista neogranicena i svakodnevno smo svi izlozeni masovnoj histeriji priglupih ljudi,koji vjeruju u sve i svasta.

 

 Pitam se tko to, ne samo sada, nego stoljećima odgaja ljude da vjeruju u sve i svašta.

 

https://www.vgdanas.hr/dogadanja/foto-zupljani-navjestenja-bdm-hodocastili-bl-alojziju-stepincu-u-zagrebacku-katedralu/?fbclid=IwAR1CrKwM8qzdlhqUDCJrGxKi-SzAl6bIBobw0ptyDqaCMgE3f_pjhP_sNa8

https://www.dnevno.hr/vjera/duhovnost/svecenik-koji-ce-otkriti-tajne-medugorja-o-koroni-tko-ovo-cini-nema-se-cega-bojati-1442280/

 

Nije li i ovo masovna histerija priglupih ljudi koji vjeruju u sve i svašta?

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/uznemirujuce-fotografije-proslave-uskrsa-na-filipinima-ruben-31-konacno-objasnio-zasto-ga-31-godinu-zaredom-pribijaju-na-kriz/5909400/

 

Potičemo vjerovanje u sve i svašta i onda se čudimo kada ljudi vjeruju u sve i svašta, samo ne naše sve i svašta.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv laž

Seljački rečeno Milka, Visak ti poručuje da si i ti jedan od navedenih.

 

Struka i moja malenkost se slaže sa tom tvrdnjom.

 

Zapravo ti si ALFA jebote.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 15:19 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
Visak kaže...

 

DarthMarkus kaže...

Seljački rečeno Milka, Visak ti poručuje da si i ti jedan od navedenih.

Slobodno "iz rukava" izvucite nesta sto vi smatrate da je pametno,humano,znanstveno...ja cu vam isto tako izguglati desetak loših primjera toga,ili priglupe "prestavnike" toga.

Vec prozvakana tema izmedu vjernika i ateista,nema veze sa ovom temom i definitivno mi ne smeta sto sam u "priglupom" drustvu,na koje Visak aludira.

Ne vjeruj ženi koja laže!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
maxym kaže...

Naravno da je to "ograničavanje slobode govora", smisao svake civiliziacije je u tome da ograničava "slobodu" pojedinca, za dobrobit čitavog društva.

Iz istog razloga se "ograničava slobdoda" pojedinca da uzme iz trgovina proizvod bez plaćanja (krađa), da iz čista mira (ili nekog njemu bitnog razloga) prebije ili ubije neku osobu (fizički napad i ubojstvo), da se vozi po gradu 200 Km na sat, ili da radi bilo što drugo što bi slobodno mogao raditi kada ne bi bilo civilizacije i njezinih ograničenja.

 

Ne trebamo svi misliti isto, ali isto tako, nije pametno prihvatiti neprovjereno (ili dokazano pogrešno) mišljenje manjine i dijeliti ga slobodno većini.

 

Točno je to da bi ljudi sve trebali uzimati sa zrnom soli, ali s obzirom da je većina poprilično naivna, društvo treba voditi računa o njima i nastojati ih što manje izlagati potenicijalno opasnim informacijama.

 

Sve je dobro dok oni koji su glupi i lakovjerni štete samo sebi, problem obično nastane kad zbog takvog ponašanja mogu nastradati i mnogi koji ne spadaju u tu skupinu (a ovo je upravo takva situacija).

 

 Na dalje (ako cemo zabraniti onima koji su u manjini da kazu misljenje) vecina bi mogla izglasati kakvu cemo sudbinu namjenit gayevima i tako to slicno.

To sto netko istice misljenje koje je protivno zdravom razumu, nikako ne prijeci one koji su u skladu sa razumom da iznose svoje misljenje i argumente i tako pobiju misljenje onih prethodnih.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
maxym kaže...

Ti primjeri imaju veze sa ograničavanjem slobode pojednica (a sloboda govora je također sloboda pojedinca). Možda su malo ekstremni, ali zato slikovito opisuju ono o čemu govorim.

 

Ako ti nisi svjestan činjence da ovaj vid "ograničavanja slobode govora" spriječava širenje dezinformacija od strane idiota koji su slijepo vjeruju raznim teorijama zavjere, onda je to tvoj problem.

 

Kada se boriš za pravo idiota da šire deziformacije, vjerujući da tako formiraš svoje mišljenje onda nisi ništa bolji od njih.

 Ali tebi nitko ne brani da istovremeno iznosis svoje misljenje suprotno tim teorijama zavjere i pobijes ih argumentima. Ako ih imas naravno.

Problem nastaje kad su argumenti slabi, ili ih nema. Onda se protivna strana zeli usutkati.

 

Ti bi odredio da se smije javno govorit samo ono sto si ti ocjenio da je "dobro i razumno". Cak da si potpuno u pravu, i da je to zbilja dobro, ma najbolje, i najrazumnije, opet nemas opravdanja usutkavati one koji se s tobom ne slazu. Naravno ima se pravo zabranit radnje koje stete drustvu (kao sirenje zaraze) pa cak i govor koji potice takve radnje (kao sto je pozivanje da se zarazi nekoga).

Ali puko iznosenje stava o necemu, pa bile to i teorije zavjere, mora stitit sloboda govora.

 

 

"Goebbels je bio pobornik slobode govora za mišljenja koja su mu se sviđala. Takav je bio i Staljin. Ako ste uistinu za slobodu govora, onda trebate biti pobornici slobode govora baš za ona mišljenja koja prezirete. U suprotnom, niste pobornici slobode govora."
- Noam Chomsky, lingvist i teoretičar

 

"Mi vjerujemo da cijelo opravdanje slobode govora i medija, cijeli naš sistem, počiva na nadi da će ljudi najbolje biti u stanju razlikovati istinu od obmane ako imaju priliku čuti niz različitih mišljenja...Zato hajde da omogućimo sukob mišljenja. Neka se različita uvjerenja sukobljavaju na slobodnom tržištu ideja. Ali nemojmo dozvoliti monopol niti subvencioniranje jednog brenda ideja u odnosu na druge."
- Milton Friedman, ekonomist, nobelovac

"Ako sloboda išta znači, onda je to pravo da kažeš ljudima ono što ne žele čuti."
- George Orwell, pisac

"Ako želiš znati tko tobom vlada, samo pogledaj koga ne smiješ kritizirati."
- Voltaire, povjesničar i filozof

"Ne slažem se s onim što govoriš, ali branit ću do smrti tvoje pravo da to kažeš."
- Beatrice Evelyn Hall (opisujući Voltairea)

 

"Možda se ne slažem s tobom, ali ću braniti do smrti tvoje pravo da napraviš budalu od sebe."
- Oscar Wilde, pisac

"Bez slobode govora ne možeš uvjeriti druge u ono što je ispravno ili kad rade nešto loše. Bez te slobode, samo nasilje ostaje kao jedino sredstvo uvjeravanja."
- John Locke, teoretičar i psiholog

"Uzaludno je boriti se protiv totalitarizma totalitarnim metodama. Slobodu mogu ostvariti samo oni koji prihvate sve njene principe. Prvi preduvjet za bolji društveni poredak je bezgranična sloboda misli i riječi."
- Ludwig von Mises, ekonomist i teoretičar

"Ako se oduzme sloboda govora, onda neka nas vode glupe u tišini, kao ovce u klaonicu."
- George Washington, osnivač i predsjednik SAD-a

"Sloboda govora ne štiti govor koji voliš. Ona štiti govor koji prezireš."
- Larry Flynt, poduzetnik

"Kad bi cijelo čovječanstvo osim jedne osobe imalo isto mišljenje, čovječanstvo ne bi imalo ništa veća prava ušutkati tu osobu nego što bi ona imala, kad bi dobila moć, da ušutka cijelo čovječanstvo."
- John Stuart Mill, filozof

"Onaj tko želi oduzeti slobodu nekoj naciji, prvo će krenuti od ograničavanja slobode govora."
- Benjamin Franklin, osnivač SAD-a

 

"Ako ne braniš slobodu govora za ideje koje ne voliš, kad dođu po ideje koje voliš već si izgubio."
- Neil Gaiman, pisac

 

"Prvi amandman (sloboda govora, op.a.) ne postoji zato da možemo pričati o vremenu. Prvi amandman postoji zato da možemo reći vrlo kontroverzne stvari."
- Ron Paul, kongresmen i filozof

"Istina je da velika većina ljudi nije sposobna razmišljati neovisno, na većinu pitanja prihvaćaju poglede koji su već gotovi i bit će jednako zadovoljni ako su rođeni ili naučeni za jedan set vjerovanja ili drugi. U bilo kojem društvu, sloboda mišljenja bit će od direktnog značaja samo za manjinu. Ali to ne znači da je itko kompetentan, ili da bi itko trebao dobiti moć da izabere tko su ti koji imaju pravo na tu slobodu. U svakom slučaju, to ne opravdava da neka osoba ili skupina tvrdi kako ima pravo odrediti što drugi ljudi trebaju misliti."
- F.A. Hayek, ekonomist i nobelovac

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
wyks kaže...
zalman1 kaže...

Ne znam šta ti tu nije jasno, pojedinac treba birati izvore gdje će se informirati, tebi neka ispiru mozak ovi mainstream mediji (kao što to sad rade s ovim virusom) - meni neće, ja ću čitati o teorijama zavjere koje su gotovo uvijek točne.

Hvala.

 https://www.aa.com.tr/en/middle-east/iran-73-people-died-after-consuming-toxic-alcohol/1763209

http://www.digitaljournal.com/news/world/27-die-in-iran-from-alcohol-poisoning-trying-to-prevent-covid-19/article/568522

https://www.france24.com/en/20200314-iran-reports-97-new-virus-deaths-taking-total-to-611

 

Oko 27-97 (and counting, nazalost) ljudi se ne slaze sa tvojom tvrdnjom.

 

Pitam se gdje su dobili informacije...

 

Znas, kad navrsis 18 godina nisi vise anonimno debilno dijete. Ljudi imaju odgovornost, pa svoju glupost placaju kaznama. Ako ti doktor lijeci picajzle bacanjem cigli u jaja jer je tako cuo na pijaci - gle cuda mozes ga tuziti i nakon sto si mu povjerovao na prvu (i ostao bez jaja)!

 

E sad, kako kriminal nije samo puko bacanje cigli u jaja, vec moze biti i verbalno manifestiran, odrasli su se dogovorili da i to kaznjavaju jer posljedice mogu biti pogubne. Recimo ulozio si milijarde u dionice, pa ne bi bilo lijepo da svatko nekaznjeno vice po burzi da ti je dionica za kurac i da ti smanjuje vrijednost? Ili ne bi bilo lijepo da po facebooku pisemo da ti je zena/majka/kcer prostituka, a djed/otac UDBA/KGB/nacist/mason?

 

Gle svi smo razliciti, pa eto, sigurno svi u familiji niste vlasnici doktorskih titula svih grana medicine, mozda ti netko u familiji bude debil koji ce povjerovati, poput ovih 97, da je metanol lijek za koronu. Zato su ljudi odlucili provesti grupnu odgovornost, kako bi zastitili i te debile, kojima sudeci po komentarima, vrlo vjerojatno i pripadas.

 

Jer, ja, kreten, znam da sam kreten, pa je potrebno da i mene stiti kolektivna pamet, ali sam ipak dovoljno pametan da znam da se "tocna istina" poput ove oko metanola trebala sasjeci u korijenu, jer bi 97 mojih su-planetitelja bilo zivo, nebitno jesu li neuki ili ne.

 

No ti, koji tako arogantno i jako nastupas sa izjavom - ja ću čitati o teorijama zavjere koje su gotovo uvijek točne. - ipak ispadas katastrofalno glup. Koliko si siguran da su tocne?

Et, ne budi picka, pa provjeri ih sam. Sta ti se moze desiti? Da si sjebes organizam raznoraznim pripravcima? Da se ubijes metanolom? Eto ne budi picka i pa provjeravaj.

 Nadrilijecnistvo kao i povreda casti i ugleda su vec zasticeni zakonom.

Dapace kod nas upravo novinari i mediji traze da se umanji zastita povrede casti i ugleda, kako bi određene pojedince mogli sto vise blatiti, a da ih ovi ne mogu tuziti.

S druge strane isti ti mediji se zalazu da se zabrani iznosenje svakog misljenja osim onoga koje oni plasiraju.

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
Friday kaže...
BarbaVeli kaže...

Ako je netko lakovjeran i glup, to je njegovo pravo.

 

Stvar je u tome da se glupost nekako ipak treba ograniciti da ne utjece na druge. Moja zena prati neke kokosje FB grupe tu u Irskoj pa se u jednoj grupi pojavila mama koja je potegnula pitanje "a jel vi ikoga znate da je obolio od te bolesti?". Kao, cijeli svijet se urotio sam protiv sebe pa izmislio bolest koja ne postoji. Keyser Soze modernog doba...

 To je glupo pitanje. I tvoja zena (i svatko drugi) ima potpunu slobodu reci da je to glupo pitanje. Dapace moze i argumentirati zasto je to glupo pitanje.

 

Međutim, da li bi glupa pitanja trebalo zakonski kaznjavati?

Znaci da zakon propisuje da se ne smije postavit glupo pitanje?

 

Recimo u SSSR-u, i Trecem Reichu se nije smjelo puno propitivati, da se vratimo malo u proslost. Znaci takav model?

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
Friday kaže...
zalman1 kaže...

Brate mili šta te briga šta ljudi pišu na fejsu? Svašta...

 

Brate mili, od 28 postova u ovoj temi - tvojih je 12, sa svima si se pokacio. Pa sta tebe onda boli picka materina sta ljudi ovdje pisu? Svasta...

 Ima covjek pravo iznijet slobodno svoje misljenje pa makar da je u krivu, i da je jedini sa takvim misljenjem? Ili je zabranjeno?

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
Visak kaže...

Ne treba zaboraviti da je cijela pandemija počela kineskim 'sprečavanjem širanja lažnih vijesti' o postojanju iste. Suzbijanje gluposti u ovakvoj situaciji ima smisla, ali problem je što bi netko informaciju koja mu se ne sviđa mogao prozvati lažnom. Ima jedan narančasti koji to radi svakodnevno već tri godine.

 Tocno tako.

Kineske vlasti su zabranile sirenje "laznih vijesti".

Kao sto sad ove kompanije zele zabranit sirenje "laznih vijesti".

 

Znaci treba postojati nekakvo "ministarstvo istine" koje ce odredit sto je "lazna vijest", a onda ce progonit sve koji propituju ili iznose ono sto je oznaceno kao "lazna vijest".

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
15 godina
online
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
texas.bug kaže...

 Ali tebi nitko ne brani da istovremeno iznosis svoje misljenje suprotno tim teorijama zavjere i pobijes ih argumentima. Ako ih imas naravno.

Problem nastaje kad su argumenti slabi, ili ih nema. Onda se protivna strana zeli usutkati.

 

 

Jeli ti stvarno misliš da čvrtu vjeru nekoga tko slijepo vjeruje u neku teoriju zavjere mogu poljuljati čvrsti agrumenti, znanje i zdrav razum, ili se samo šališ?!

Da su takve osobe sposobne razumjeti argumentaciju ne bi ni postale to što jesu.

 

 

texas.bug kaže...

 

Ti bi odredio da se smije javno govorit samo ono sto si ti ocjenio da je "dobro i razumno". 

 

 

Ne, ne bi ja to odredio (niti mi je jasno gdje si to uspio "pročitati" u mojim odgovorima), to određuje svako uređeno društvo, da se zaštiti od idiota.

 

 

texas.bug kaže...

 

Ali puko iznosenje stava o necemu, pa bile to i teorije zavjere, mora stitit sloboda govora.

 

 

Ali mo ovdje niti ne raspravljamo o "pukom iznošenju stava o nečemu", nego o javnim objavama idiota koje mogu imati potencijalno vrlo loše posljedice na drušvo.

 

 

texas.bug kaže...

 Na dalje (ako cemo zabraniti onima koji su u manjini da kazu misljenje) vecina bi mogla izglasati kakvu cemo sudbinu namjenit gayevima i tako to slicno.

To sto netko istice misljenje koje je protivno zdravom razumu, nikako ne prijeci one koji su u skladu sa razumom da iznose svoje misljenje i argumente i tako pobiju misljenje onih prethodnih.

 

 

Ja nigdje nisam spomenuo spriječavanje "iznošenja mišljenja" manjine, nego sam govorio o spriječavanju idiota da zagađuju javni prostor. To što su idiot manjina, ne znači  da se zalažem za zabranu prava glasa manjine.

Živo me zanima kako si to uspio "protumačiti" na tako nakaradan način.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 23:43 (maxym).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
syncmaster245b kaže...
Milka30 kaže...

Mislim da je glavnim problem danasnjeg "novinarstva" sto mogu bubnuti sta god zele (fake news),a da pri tome ne odgovaraju za to.

 


 

 Upravo to!

 

Evo primjera radi, naslov iz clanaka u Novom Listu danas.

Dakako da sam tekst je posve razlicit od onoga sto naslov sugerira.

Mozete li zamisliti sto ce sad vecina stanovnistva uciniti nakon samog pogleda na naslov, jer je vrlo vjerojatno da velika vecina nece niti otici dalje od naslova.

 

Po meni ovakve stvari bi trebale biti kaznjive.

 Jedina kazna bi trebala biti reakcija citatelja da vise ne otvaraju taj medij.

Pitanje za sve one koji smatraju da bi ovo drzava trebala kaznjavati, da li cete opet otvorit novi list? Ako cete opet posjetit novi list, zasto cete to napravit ako smatrate da rade takve stvari koje treba kazniti?

Naime medij bez citatelja ce propasti, i nitko ne moze bolje kaznit od citatelja.

Isto je sa bilo kojim proizvodom. Propast ce bez konzumenata, bilo da se radi o novinama ili mobitelima

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
15 godina
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
texas.bug kaže...

 Jedina kazna bi trebala biti reakcija citatelja da vise ne otvaraju taj medij.

Pitanje za sve one koji smatraju da bi ovo drzava trebala kaznjavati, da li cete opet otvorit novi list? Ako cete opet posjetit novi list, zasto cete to napravit ako smatrate da rade takve stvari koje treba kazniti?

Naime medij bez citatelja ce propasti, i nitko ne moze bolje kaznit od citatelja.

Isto je sa bilo kojim proizvodom. Propast ce bez konzumenata, bilo da se radi o novinama ili mobitelima

 Da, stvari se mogu ciniti tako jednostavne kada jednostavno zelis ignorirati sve ono sto nas cini ljudima, no to je jednostavno plitko promisljanje.

 

Nazalost, u ovom slucaju to nije pitanje ponude i potraznje.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
maxym kaže...
texas.bug kaže...

 Ali tebi nitko ne brani da istovremeno iznosis svoje misljenje suprotno tim teorijama zavjere i pobijes ih argumentima. Ako ih imas naravno.

Problem nastaje kad su argumenti slabi, ili ih nema. Onda se protivna strana zeli usutkati.

 

 

Jeli ti stvarno misliš da čvrtu vjeru nekoga tko slijepo vjeruje u neku teoriju zavjere mogu poljuljati čvrsti agrumenti, znanje i zdrav razum, ili se samo šališ?!

Da su takve osobe sposobne razumjeti argumentaciju ne bi ni postale to što jesu.

 

 

texas.bug kaže...

 

Ti bi odredio da se smije javno govorit samo ono sto si ti ocjenio da je "dobro i razumno". 

 

 

Ne, ne bi ja to odredio (niti mi je jasno gdje si to uspio "pročitati" u mojim odgovorima), to određuje svako uređeno društvo, da se zaštiti od idiota.

 

 

texas.bug kaže...

 

Ali puko iznosenje stava o necemu, pa bile to i teorije zavjere, mora stitit sloboda govora.

 

 

Ali mo ovdje niti ne raspravljamo o "pukom iznošenju stava o nečemu", nego o javnim objavama idiota koje mogu imati potencijalno vrlo loše posljedice na drušvo.

 

 

 Znaci kaznjavat cemo zato jer netko vjeruje u teorije zavjere?

Pa moze vjerovati u sto hoce. Imamo slobodu vjera i misljenja.

Znas zasto sirenje laznih vijesti vise nije kazneno djelo? Pa upravo su mediji i novinari trazili da se to makne iz kaznenih djela i postane prekrsaj. Jer medijske slobode i tako to.
I sad ne valja?

 

 

Širenje lažnih vijesti u hrvatskom je zakonodavstvu prekršaj definiran člankom 16 Zakona o prekšajima protiv javnog reda i mira. “Tko izmišlja ili širi lažne vijesti kojima se remeti mir i spokojstvo građana kaznit će se za prekršaj novčanom protuvrijednosti od 50 do 200 maraka, ili kaznom zatvora od 30 dana”. Dakle, novčane kazne predviđene ovim zakonom smiješno su niske. U ranijem Kaznenom zakonu koji je bio na snazi do 2013. postojalo je kazneno djelo “širenje lažnih i uznemirujućih glasina”, no njega u sadašnjem Kaznenom zakonu više nema.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/mup-tvrdi-da-je-sirenje-fake-newsa-kazneno-djelo-ugledna-odvjetnica-se-ne-slaze-u-nasem-zakonodavstvu-to-je-tek-prekrsaj/10086295/

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
syncmaster245b kaže...
texas.bug kaže...

 Jedina kazna bi trebala biti reakcija citatelja da vise ne otvaraju taj medij.

Pitanje za sve one koji smatraju da bi ovo drzava trebala kaznjavati, da li cete opet otvorit novi list? Ako cete opet posjetit novi list, zasto cete to napravit ako smatrate da rade takve stvari koje treba kazniti?

Naime medij bez citatelja ce propasti, i nitko ne moze bolje kaznit od citatelja.

Isto je sa bilo kojim proizvodom. Propast ce bez konzumenata, bilo da se radi o novinama ili mobitelima

 Da, stvari se mogu ciniti tako jednostavne kada jednostavno zelis ignorirati sve ono sto nas cini ljudima, no to je jednostavno plitko promisljanje.

 

Nazalost, u ovom slucaju to nije pitanje ponude i potraznje.

 Evo clanak novog lista

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Kako-ce-Hrvatska-zivjeti-bez-uvoza-hrane-Psenice-imamo-dovoljno-ali-mesa-i-povrca-bas-i-ne

 

Za sto bi ih trebalo tocno kazniti?

Svi podaci o tome koliko kojeg poljoprivrednog proizvoda se u Hrvatskoj proizvodi u odnosu na potrosnju su istina. Hocemo ih kaznit jer su napisali istinu? (odnosno iznijeli sluzbene statisticke podatke)

Oni pisu o hipotetskoj situaciji da se granice zatvore, sto se 99% nece dogodit, i da Hrvatska ostane na duzi period ovisna iskljucivo o onome sto sama proizvede. Hocemo ih kaznit jer pisu o hipotetickom scenariju?

Ja ne vidim ni jednu laz u ovom clanku novog lista.

 

Inace mediji cesto otvoreno lazu, pa sam mislio da je taj slucaj i ovdje, ali nakon sto sam procitao clanak vidim da pisu samo istinu i navode hipotetsku situaciju. Zbog cega tocno ih treba kazniti?

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice