Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv laž

poruka: 85
|
čitano: 10.659
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv laž".
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
Friday kaže...
zalman1 kaže...

 Ja znam koja je tvoja, teška egocentričnost i opterećenost nekakvim zvjezdicama u forumskom profilu, skupljanje thumps upova na besmislene postove kao što je i ovaj.

Samo nešto pametuješ i forsiraš neki humor koji je realno srednja žalost,  moje mišljenje.

 

No da se vratimo na temu, mogu ti preporučit jednu knjigu koja ima veze s cenzurom i kontrolom:

https://www.amazon.com/1984-Signet-Classics-George-Orwell/dp/0451524934

 

Kad bi ju pročitao onda bi ovakve vijesti i shvatio malo jasnije.

Ali nećeš pa ćeš ostati samo mali programerčić koji skuplja thumbsove po forumu i hrani se time, evo dati ću ti i ja jedan gore da mirnije spavaš.

 

Opterecenost zvijezdicama... Pa imam vec godinama maksimalan broj zvjezdica, ne bih bas rekao da mi je to neko opterecenje?

Sto ce tice knjiga - citam samo strucno stivo. Uglavnom baze podataka. Evo bas cekam da mi stignu dvije AWS knjige da me malo razvesele u ovo doba izolacije. Ne trebaju mi nikakve knjige da mi "otvaraju oci" i da "vidim sto je stvarno posrijedi". Puca mi kurac za te stvari.

 

Mali programercic? Pa OK, nemam problema s time. Dok god mogu priustiti sebi, zeni i djeci sve sto smo si zamislili - neka mene kao malog programercica jos 100 godina.

 Ja sam tek sad shvatio da postoje nekakve zvjezdice na bug forumu

Gledam o cemu vi pisete i kakve zvjezdice

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
15 godina
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
texas.bug kaže...

 

Inace mediji cesto otvoreno lazu, pa sam mislio da je taj slucaj i ovdje, ali nakon sto sam procitao clanak vidim da pisu samo istinu i navode hipotetsku situaciju. Zbog cega tocno ih treba kazniti?

 Pa 'bem mu sve sad.

 

Nisi ni procitao sto sam napisao u svom prvom upisu. Vjerujem da sam bio prilicno bio jasan sto im zamjeram.

Ako to sada na 3. strani diskusije moram objasnjavati i upucivati da te da ponovo procitas, onda cisto sumnjam da je vrijedno vremena s tobom nastavljati dijalog.

 

Jebiga, zao mi je, al' ovo je bas lejmerski od tebe.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
syncmaster245b kaže...
texas.bug kaže...

 

Inace mediji cesto otvoreno lazu, pa sam mislio da je taj slucaj i ovdje, ali nakon sto sam procitao clanak vidim da pisu samo istinu i navode hipotetsku situaciju. Zbog cega tocno ih treba kazniti?

 Pa 'bem mu sve sad.

 

Nisi ni procitao sto sam napisao u svom prvom upisu. Vjerujem da sam bio prilicno bio jasan sto im zamjeram.

Ako to sada na 3. strani diskusije moram objasnjavati i upucivati da te da ponovo procitas, onda cisto sumnjam da je vrijedno vremena s tobom nastavljati dijalog.

 

Jebiga, zao mi je, al' ovo je bas lejmerski od tebe.

 Koliko sam shvatio problem je u tome sto ti smatras da vecina stanovnika ne cita dalje od naslova, i da je naslov po tvom misljenju uznemirujuc?

Ali ako je naslov uznemirujuc nece li to potaknut ljude da citaju dalje?

Zasto je problem novog lista sto su citatelji lijeni pa ne citaju dalje od naslova

Ja osobno mislim sve najgore o medijima, ali to ne znaci da sam za zabrane ili kaznjavanje. Osim ako prekrse postojece zakone.

 

Po meni je i dalje najveca kazna bojkot potrosaca. Odnosno ignoriranje medija (ili bilo koje kompanije) koja po tvom misljenju radi nesto lose ili te je razocaralo.

Potrosaci imaju ogromnu moc. Oni određuju tko ce profitirati, a tko propasti. Ne treba tu moc podcjenjivati.

 

Uostalom pitaj urednistvo, da ubuduce nitko ne kupi papirnati bug, da nitko ne posjeti stranice bug.hr koliko bi opstali prije nego bi propali. Isto tako da se poveca broj konzumenata buga to bi im povecalo profit. To je moc potrosaca.

Oni koji se boje da ce potrosaci tu moc iskoristit rade sve da svijest potrosaca o tome marginaliziraju.

Naravno u slucaju monopola takva moc ne postoji, ili je narusena.

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
10 godina
neaktivan
offline
Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv laž

Da pojasnim, mene uopce ne dira da netko kritizira ili vrijeđa neki medij. Ili da se zalaze da ljudi prestanu citati/konzumirati taj medij. Nemam nista protiv.

Ono protiv cega sam da neki visi organ, kao drzava, kaznjava bilo koji medij koji ne krsi zakon, ali se nekom ne sviđa sto pise.

 

Napravi drugi medij, danas je bar jednostavno pokrenut portal, i sa svojim pisanjem skupi konzumente. Argumentima raskrinaj one koji pisu gluposti.

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
texas.bug kaže...

 Koliko sam shvatio problem je u tome sto ti smatras da vecina stanovnika ne cita dalje od naslova, i da je naslov po tvom misljenju uznemirujuc?

Ali ako je naslov uznemirujuc nece li to potaknut ljude da citaju dalje?

Zasto je problem novog lista sto su citatelji lijeni pa ne citaju dalje od naslova

Ja osobno mislim sve najgore o medijima, ali to ne znaci da sam za zabrane ili kaznjavanje. Osim ako prekrse postojece zakone.

 

Po meni je i dalje najveca kazna bojkot potrosaca. Odnosno ignoriranje medija (ili bilo koje kompanije) koja po tvom misljenju radi nesto lose ili te je razocaralo.

Potrosaci imaju ogromnu moc. Oni određuju tko ce profitirati, a tko propasti. Ne treba tu moc podcjenjivati.

 

 Stvar je u tome da je cijela ta libertarijantska bajka kako će tržište sve regulirati na najbolji način teža glupost, jer se ljudima lako manipulira. U mirnodopsko vrijeme se manipulira tako da kupuju i glasaju kako oni koji imaju moć (novac i medije) žele, a teorije zavjere su bezazlen folklor koji to prati. No u vrijeme krize ljudi su zbog straha skloniji sve ozbiljnije shvaćati jer imaju jaki impuls da nešto treba poduzeti, pa se glupe ideje brže šire i veća je šansa da će netko postupiti u skladu s njima. Zato određena kontrola informacija uvijek postoji u kriznim situacijama, jer je ljudska psihologija prilično dobro poznata.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
texas.bug kaže...

 Znaci kaznjavat cemo zato jer netko vjeruje u teorije zavjere?

 

 Gje sam ja to napisao?!

 

texas.bug kaže...

 

Pa moze vjerovati u sto hoce. Imamo slobodu vjera i misljenja.

 

Jesam li ja igdje napisao nešto suprotno toj tvrdnji?

 

Ponavljam, a it opet "pročtaj" ono što tebi odgovara:

 

Nitko ne brani ljudima da vjerjuju što god hoće.

Nitko im ne brani da se okupljaju, uživo ili virutalno, i razmjenjuju svoja vjerovanja.

 

Ali, ako misliš da je sloboda govora pravo onih koji vjeruju u teroije zavjere, da šire dezinformacije koje mogu prouzrokovati paniku, ozljeđivanje ili smrt ljudi, onda si debelo u krivu.

 

Evo ti jedan "plastičan" primjer: ako netko u gužvu vikne:"Požar!!", a požara nema, i izazove stampedo i desci ljudi završe sa teškim ozljedama u bolnici, da li je to "slooda govora" ili "širenje potecnijalno opasnih dezinformacija"?! Šta misliš, što će se dogoditi sa osobom koja je viknula:"Požar", ako je uspiju identificirati?!

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 18:46 (maxym).
10 godina
neaktivan
offline
Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv laž

To sa pozar je vec pokriveno kaznenim zakonom (zahtjeva reakciju hitnih sluzbi) cak i da ne bude ozlijeđenih.

 

Kao sto sam vec rekao mediji i novinari su trazili slabljenje kazni za moguce netocnosti u izvjestavanju ili bolje reci fake news. Kao sto traze i slabljenje kazni za narusavanje casti i ugleda pojedinca.

Jer medijske slobode.

 

Meni je uvijek zanimljivo kako puno ljudi stane u takvoj situaciji na stranu medija, jer eto medijske slobode, ne vodeci racuna da se isti zakon odnosi i na ravnozemljase i protivnike cjepljenja.

Isto tako ako se poostre zakoni za iznosenje neprovjerenih informacija, ti zakoni ce se odnosit na sve i svakoga.

 

Ako se zakoni postre sto cemo sa uglednim imunologom Sreckom Sladoljevom? Kaznili bi Pernara koji bi rjesavao coronu vitaminom C, ali necemo Sladoljeva koji bi je rjesavao ibruprofenom? Kako cemo opravdati te dvostruke kriterije? 

 

KORONA JE NAJOBIČNIJA GRIPA
Hrvatska
Sladoljev za Dnevno: ‘Da nije izmišljena dijagnostika, koronavirus ne bismo ni primijetili!’

13:32 27.02.2020 - D.Kt.

Hrvatski imunolog i jedan od najpoznatijih zviždača koji se borio za opstanak Imunološkog zavoda, Srećko Sladoljev, komentirao je za Dnevno.hr histeriju oko epidemije koronavirusa nazvavši je neozbiljnom i velikom sramotom cjelokupnog svjetskog zdravstvenog sustava.

„U koronavirusu nema ničeg novog što čovječanstvo već nije iskusilo. Riječ je o najobičnijem „influenca-like“ virusu ili virusu sličnom gripi koji nas je u zadnjih 70-ak godina pogodio više od 200 puta. To dokazuje i minimalan broj oboljelih koji bi se, da nije medijski senzacionalno napuhane panike, uklopio u broj oboljelih od sezonske gripe i ne bismo ga ni primijetili“, pojašnjava Sladoljev, dodavši da je riječ o debaklu Svjetske zdravstvene organizacije, koji im se nije dogodio prvi put.

„Ne bojim se zaraze, bojim se policijskog sata, zatvaranja granica, nestašica hrane u trgovinama, blokade škola i vrtića, a sam koronavuirus, koji je izuzetno zarazan, uopće nije opasan“, navodi Sladoljev, dodavši da se ovakve zaraze događaju svake godine i da se imunološki zdrav sustav efikasno može od njega obraniti zahvaljujući staničnoj individualnoj obrani.

https://www.dnevno.hr/vijesti/sladoljev-za-dnevno-da-nije-izmisljena-dijagnostika-koronavirus-ne-bismo-ni-primijetili-1436624/ 

 

 

Zapravo je zabavno kako neki misle da ce postojati nekakvo "ministarstvo istine" koje ce kaznjavati samo one koji su im neistomisljenici, ali se nece primjenjivati na ostale jer "razum, dobrobit" i tako to. Pogotovo ako ce sto je "istina" , a sto nije, odredit privatne korporacije.

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
1 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
Visak kaže...
texas.bug kaže...

 Koliko sam shvatio problem je u tome sto ti smatras da vecina stanovnika ne cita dalje od naslova, i da je naslov po tvom misljenju uznemirujuc?

Ali ako je naslov uznemirujuc nece li to potaknut ljude da citaju dalje?

Zasto je problem novog lista sto su citatelji lijeni pa ne citaju dalje od naslova

Ja osobno mislim sve najgore o medijima, ali to ne znaci da sam za zabrane ili kaznjavanje. Osim ako prekrse postojece zakone.

 

Po meni je i dalje najveca kazna bojkot potrosaca. Odnosno ignoriranje medija (ili bilo koje kompanije) koja po tvom misljenju radi nesto lose ili te je razocaralo.

Potrosaci imaju ogromnu moc. Oni određuju tko ce profitirati, a tko propasti. Ne treba tu moc podcjenjivati.

 

 Stvar je u tome da je cijela ta libertarijantska bajka kako će tržište sve regulirati na najbolji način teža glupost, jer se ljudima lako manipulira. U mirnodopsko vrijeme se manipulira tako da kupuju i glasaju kako oni koji imaju moć (novac i medije) žele, a teorije zavjere su bezazlen folklor koji to prati. No u vrijeme krize ljudi su zbog straha skloniji sve ozbiljnije shvaćati jer imaju jaki impuls da nešto treba poduzeti, pa se glupe ideje brže šire i veća je šansa da će netko postupiti u skladu s njima. Zato određena kontrola informacija uvijek postoji u kriznim situacijama, jer je ljudska psihologija prilično dobro poznata.

 Ispiranje mozga i druge manipulacije su jeftin nacin kako drzati mase ljudi u poslusnosti i usmjeravati ih kamo vlastodrsci zele.

Stvari olaksava sto je dobar dio ljudi lijen i jednostavno se prepusta manipulaciji bez razmisljanja.

Ali stvar otezava mogucnost interneta. 

Danas je sve na internetu dostupno, i sto ako s vremenom vecina ljudi prozre te manipulacije? Ne sami nego negdje procitaju. Jedan od nebrojeno primjera

https://www.cracked.com/blog/5-reasons-you-get-tricked-into-believing-stupid-things/

https://www.cracked.com/search/search.php?sa=search&q=Brainwashing

A toga imas koliko zelis danas za razliku od prije 20-30 godina kad su MSM mogli kreirati javno mijenje bez mogucnosti drugog misljenja.

Danas se moze dogodit da netko pise vlastiti blog i da postane utjecajniji od cijele medijske masinerije. Ili da tu masineriju izvrgne podsmjehu argumentima.

 

E da se to ne bi dogodilo treba "ministarstvo istine" i zabrane, ogranicavanje slobode govora.

Jer zamisli da narod odlucuje sto cemo i kako cemo umjesto elita na vlasti.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
15 godina
offline
Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv laž

Nisam siguran koja je tvoja teza uopce!?

 

Ja sam dosljedno i precizno dao zakon kojim se neke javne objave smiju maknuti iz medija/interneta i procesuirati pocinitelje, uz preciznu napomenu da ne pricam o teorijama o Titu i sl, nego bas o stetnim medicinskim savjetima i sirenju panike (EDIT i sirenju dezinformacija kojima mozes prosiriti smrtonosnu zaraznu bolest)- jer u oba slucaja krsis taj zakon.

 

Uzmi primjer Fox Newsa:

- Vodi ju milijarder - nema govora o "nekim stranim utjecajima"

- Vodi ju milijarder - nema govora da ce propasti preko noci ako "ljudi prakticiraju svoje pravo nekonzumiranja"

 

https://www.businessinsider.com/coronavirus-video-shows-fox-news-shift-take-covid-19-seriously-2020-3

 

(Posebnu pozornost obrati na video - u kojem njihova top novinarka blebne da je sad najsigurnije vrijeme za putovanje avionom)

 

Koja kazna je prikladna!?

 

I ja ne govorim o nedokazivim stvarima i laprdanjima (iako zagovaram osobnu odgovornost za izreceno) vec o sudski dokazivim temama:

- Alex Jones - koji je eto dokazao na sudu da njegovi suplementi nisu ucinkoviti i da zavaravaju javnost.

 

Jones has three children with ex-wife Kelly Jones. The couple divorced in March 2015.[176] In 2017, Kelly sought sole or joint custody of their children due to her ex-husband's behavior. She claimed "he's not a stable person" and "I'm concerned that he is engaged in felonious behavior, threatening a member of Congress" (Adam Schiff). His attorney responded by claiming that "he's playing a character" and describing him as a "performance artist".[177][178] On his show, Jones denied playing a character and he called his show "the most bona fide, hard-core, real McCoy thing there is, and everybody knows it".[179][180] In court, Jones clarified that he generally agreed with his attorney's statement, but that he disagreed with the media's interpretation of the term "performance artist".[181] Kelly was awarded the right to decide where their children live while he maintains visitation rights.[182]

 

https://qz.com/1818606/alex-jones-ordered-to-stop-selling-fake-coronavirus-cures/

 

Konkretno za tebe:

 

- Skaces po ogromnom spektru ljudkih odnosa sto je em totalno neshvatljivo, em neracionalno, em pomalo uvredljivo za sugovornike.

 

Spektar od - uklanjanja reklama za stetne proizvode - do - zabranjivanja poezije - jest ogroman. Insunirati da druga osoba ne zna gradaciju je ogavan "krimen" protiv civilizirane diskusije i ne shvacas ironiju koji predstavljas.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 17:31 (wyks).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
texas.bug kaže...

 Ispiranje mozga i druge manipulacije su jeftin nacin kako drzati mase ljudi u poslusnosti i usmjeravati ih kamo vlastodrsci zele.

Stvari olaksava sto je dobar dio ljudi lijen i jednostavno se prepusta manipulaciji bez razmisljanja.

Ali stvar otezava mogucnost interneta. 

Danas je sve na internetu dostupno, i sto ako s vremenom vecina ljudi prozre te manipulacije? Ne sami nego negdje procitaju. Jedan od nebrojeno primjera

https://www.cracked.com/blog/5-reasons-you-get-tricked-into-believing-stupid-things/

https://www.cracked.com/search/search.php?sa=search&q=Brainwashing

A toga imas koliko zelis danas za razliku od prije 20-30 godina kad su MSM mogli kreirati javno mijenje bez mogucnosti drugog misljenja.

 Problem je u tome što ljudi ne traže istinu, nego potvrdu svog unaprijed kreiranog mišljenja. Takvima nikakv drugi izvor informacija nije potreban, a i ako nalete ignorirat će ga ili u komentarima pisati kako je to glupost.

 

Imaš 30% Amerikanaca koji gutaju svaku Trumpovu i Foxovu riječ, iako svi ostali mediji ukazuju i dokazuju da ovi lažu čim zinu.

Trump je prije desetak dana tvrdio da je ovo s coronom bezopasno i da samo mediji napuhuju kako bi se srušile burze i njega politički oslabilo. Fox to sve papagajski ponavlja. Onda Trump okrene ploču preko noći i Fox ju naravno istog časa okrene:

 

Kod demokrata slično, svi liberalni (ne i ljevičarski) mediji, vođeni od bogataša, prepali se Bernija i iskrivljavaju istinu u korist Bidena. Crnci iz radničke klase će glasati za tog tipa, jer su ih preplašili promjenama koje bi im itekako pomogle. Glasat će za bogataša koji će sve učiniti da oni i dalje ostanu siromašni. Nikakav internet im ne pomaže.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
wyks kaže...

Nisam siguran koja je tvoja teza uopce!?

 

 Lijepo se vratis, pa polako procitas, i nekoliko puta ako treba i mozda bude jasnije.

 

wyks kaže...

 

 

Ja sam dosljedno i precizno dao zakon kojim se neke javne objave smiju maknuti iz medija/interneta i procesuirati pocinitelje, uz preciznu napomenu da ne pricam o teorijama o Titu i sl, nego bas o stetnim medicinskim savjetima i sirenju panike (EDIT i sirenju dezinformacija kojima mozes prosiriti smrtonosnu zaraznu bolest)- jer u oba slucaja krsis taj zakon.

 

 I da si procitao sto ja pisem vidio bi da podrzavam provođenje zakona kad se ostvare obiljezja nedjela.

Međutim tu je tema da cenzuru provode privatne americke korporacije koje su na neki nacin najutjecajnije u mreznom svijetu. Mogli bi reci da su skoro monopolisti, bar u sjevernoj americi i europi.

Rusija i Kina su se izuzele na vrijeme od njihovog utjecaja.

 

Sad naravno, oni prikazuju svoje samoinicijativno ogranicavanje slobode govora kao nesto pozitivno. Jer eto sire se potencijalno stetne dezinformacije oko epidemije pa ce oni pomoci. I tu su u pravu, zbilja takvih stetnih dezinformacija ima.

Međutim postoji opravdana bojazan da je ova situacija samo izlika da bi se pocelo provoditi ozbiljnije ogranicavanje slobode govora i kontrola interneta. Jer kako sam vec naveo internet je vrlo demokratski mediji koji je umanjio utjecaj klasicnih medija (poput tv) i propagande koja se putem njih plasirala.

 

wyks kaže...

 

Uzmi primjer Fox Newsa:

- Vodi ju milijarder - nema govora o "nekim stranim utjecajima"

- Vodi ju milijarder - nema govora da ce propasti preko noci ako "ljudi prakticiraju svoje pravo nekonzumiranja"

 

https://www.businessinsider.com/coronavirus-video-shows-fox-news-shift-take-covid-19-seriously-2020-3

 

(Posebnu pozornost obrati na video - u kojem njihova top novinarka blebne da je sad najsigurnije vrijeme za putovanje avionom)

 

Koja kazna je prikladna!?

 

 Vlasnik skoro svake mainstream medijske kuce je neki milijunas, ili milijarder. Koji putem tog medija promovira određenu politiku. Zato i jest vlasnik medija. Politicki mediji ne ostvaruju velike profite da bi ih se zato kontroliralo. Oni koji prenose sportske događaje da imaju profite.

Ta kuca istina nece propasti financijski, ali ako ne postoje konzumenti, koji konzumiraju propagandu te kuce, pretvorit ce se u propali projekt koji nesto kosta, a od kojeg nema koristi.

 

Kad pitas koja je kazna prikladna... Najbolja ona gdje trziste nece vjerovati tom mediju, a jos bolje nece ga ni konzumirati. Tada taj medij i njegovo postojanje postaje besmislen, bez obzira sto postoji netko tko je spreman ulozit milijarde.

Koja je vrijednost propagande koja se servira na mediju koji nitko ne gleda, i ne cita?

 

Sto se tice pristupa epidemiji kao u slucaju corone, pa postoje 2 pristupa.

Prvi je zatvaranje, izolacije, karantene... I time se spasavaju kao prioritet zivoti. Ali se steti ekonomiji.

Drugi uzima za prioritet gospodarstvo, pa slijedi ignoriranje, pustanje da nesto vise ljudi umre (stari i neaktivni) dok se sa ekonomijom nastavlja kao da se nista bitno ne događa. Za taj model su se odlucili SAD, Velika Britanija i Nizozemska. Međutim kad broj umrlih postane veci nego je javnosti spremna "progutati" onda dolazi do nezadovoljstva naroda prema vladajucima. I zato sve te drzave mjenjaju politiku i krecu prema zatvaranju, toliko da se broj umrlih zaustavi u "prihvatljivoj" brojci. Jer laissez faire pristup epidemiji u ovom slucaju ne prolazi jeftino u pogledu ljudskih zivota.

 

 

wyks kaže...

 

I ja ne govorim o nedokazivim stvarima i laprdanjima (iako zagovaram osobnu odgovornost za izreceno) vec o sudski dokazivim temama:

- Alex Jones - koji je eto dokazao na sudu da njegovi suplementi nisu ucinkoviti i da zavaravaju javnost.

 

Jones has three children with ex-wife Kelly Jones. The couple divorced in March 2015.[176] In 2017, Kelly sought sole or joint custody of their children due to her ex-husband's behavior. She claimed "he's not a stable person" and "I'm concerned that he is engaged in felonious behavior, threatening a member of Congress" (Adam Schiff). His attorney responded by claiming that "he's playing a character" and describing him as a "performance artist".[177][178] On his show, Jones denied playing a character and he called his show "the most bona fide, hard-core, real McCoy thing there is, and everybody knows it".[179][180] In court, Jones clarified that he generally agreed with his attorney's statement, but that he disagreed with the media's interpretation of the term "performance artist".[181] Kelly was awarded the right to decide where their children live while he maintains visitation rights.[182]

 

https://qz.com/1818606/alex-jones-ordered-to-stop-selling-fake-coronavirus-cures/

 

 Nisam previse upucen u slucaj, nejasno mi je cemu ovaj slucaj navodis.

Nikad nisam rekao da ne postoje slucajevi koji ne potpadaju pod ogranicenje slobode govora. Naravno kao pobornik takve slobode to ogranicavanje bi shvacao vrlo restriktivno.

 

wyks kaže...

 

Konkretno za tebe:

 

- Skaces po ogromnom spektru ljudkih odnosa sto je em totalno neshvatljivo, em neracionalno, em pomalo uvredljivo za sugovornike.

 

Spektar od - uklanjanja reklama za stetne proizvode - do - zabranjivanja poezije - jest ogroman. Insunirati da druga osoba ne zna gradaciju je ogavan "krimen" protiv civilizirane diskusije i ne shvacas ironiju koji predstavljas.

Ti se upustas u raspravu, bez da znas neka osnovna nacela. 
Naime fizickoj je osobi dozvoljeno sve sto joj nije izricito zakonski zabranjeno. S druge strane drzavna vlast se prema toj osobi moze izvrsavati samo u okviru onoga sto je propisano zakonom.

Pazljiviji promatrac je primjetio da ne osporavam zakonske odredbe. Ono sto osporavam je da privatne americke korporacije uvode neka svoja pravila cenzure. Jer takva pravila sasvim sigurno su u funkciji određene politike kontrole informacija na internetu koju vlasnik zeli provodit.

Mijesati to sa zakonskim odredbama je znak potpuno nepoznavanja onoga o cemu se tu pise.

 

Ne znam o kakvoj gradiciji pricas, nesto ili je zakonom zabranjeno ili nije pa je samim time dopusteno. Sud ili osudi nekoga ili ga oslobodi. Za pojedinu tocku optuznice ili je kriv ili je nevin. Naravno ti mijesas drzavno zakonodavstvo sa politikom privatnih korporacija koje mogu imati ovakve ili onakve namjere pa shvacam da ti nije jasno o cemu pricas.

 

Sto se vrijeđanja tice, naravno ako se netko vrati sto i kako pise, lako ce uocit tko vrijeđa sugovornike.

 

wyks kaže...
zalman1 kaže...

Ne znam šta ti tu nije jasno, pojedinac treba birati izvore gdje će se informirati, tebi neka ispiru mozak ovi mainstream mediji (kao što to sad rade s ovim virusom) - meni neće, ja ću čitati o teorijama zavjere koje su gotovo uvijek točne.

Hvala.

 https://www.aa.com.tr/en/middle-east/iran-73-people-died-after-consuming-toxic-alcohol/1763209

http://www.digitaljournal.com/news/world/27-die-in-iran-from-alcohol-poisoning-trying-to-prevent-covid-19/article/568522

https://www.france24.com/en/20200314-iran-reports-97-new-virus-deaths-taking-total-to-611

 

Oko 27-97 (and counting, nazalost) ljudi se ne slaze sa tvojom tvrdnjom.

 

Pitam se gdje su dobili informacije...

 

Znas, kad navrsis 18 godina nisi vise anonimno debilno dijete. Ljudi imaju odgovornost, pa svoju glupost placaju kaznama. Ako ti doktor lijeci picajzle bacanjem cigli u jaja jer je tako cuo na pijaci - gle cuda mozes ga tuziti i nakon sto si mu povjerovao na prvu (i ostao bez jaja)!

 

E sad, kako kriminal nije samo puko bacanje cigli u jaja, vec moze biti i verbalno manifestiran, odrasli su se dogovorili da i to kaznjavaju jer posljedice mogu biti pogubne. Recimo ulozio si milijarde u dionice, pa ne bi bilo lijepo da svatko nekaznjeno vice po burzi da ti je dionica za kurac i da ti smanjuje vrijednost? Ili ne bi bilo lijepo da po facebooku pisemo da ti je zena/majka/kcer prostituka, a djed/otac UDBA/KGB/nacist/mason?

 

Gle svi smo razliciti, pa eto, sigurno svi u familiji niste vlasnici doktorskih titula svih grana medicine, mozda ti netko u familiji bude debil koji ce povjerovati, poput ovih 97, da je metanol lijek za koronu. Zato su ljudi odlucili provesti grupnu odgovornost, kako bi zastitili i te debile, kojima sudeci po komentarima, vrlo vjerojatno i pripadas.

 

Jer, ja, kreten, znam da sam kreten, pa je potrebno da i mene stiti kolektivna pamet, ali sam ipak dovoljno pametan da znam da se "tocna istina" poput ove oko metanola trebala sasjeci u korijenu, jer bi 97 mojih su-planetitelja bilo zivo, nebitno jesu li neuki ili ne.

 

No ti, koji tako arogantno i jako nastupas sa izjavom - ja ću čitati o teorijama zavjere koje su gotovo uvijek točne. - ipak ispadas katastrofalno glup. Koliko si siguran da su tocne?

Et, ne budi picka, pa provjeri ih sam. Sta ti se moze desiti? Da si sjebes organizam raznoraznim pripravcima? Da se ubijes metanolom? Eto ne budi picka i pa provjeravaj.

 Kazu da je licemjerstvo optuzivati druge za ono sto zapravo sam radis.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
texas.bug kaže...

 Znaci kaznjavat cemo zato jer netko vjeruje u teorije zavjere?

Pa moze vjerovati u sto hoce. Imamo slobodu vjera i misljenja.

Znas zasto sirenje laznih vijesti vise nije kazneno djelo? Pa upravo su mediji i novinari trazili da se to makne iz kaznenih djela i postane prekrsaj. Jer medijske slobode i tako to.
I sad ne valja?

 Vidiš, sada ti širiš fake news. Novinari su tražili da se makne sramoćenje, jer si po tom zakonu čak i ako je informacija točna mogao biti osuđen.

Radi se o sasvim drugom zakonu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
Visak kaže...
texas.bug kaže...

 Ispiranje mozga i druge manipulacije su jeftin nacin kako drzati mase ljudi u poslusnosti i usmjeravati ih kamo vlastodrsci zele.

Stvari olaksava sto je dobar dio ljudi lijen i jednostavno se prepusta manipulaciji bez razmisljanja.

Ali stvar otezava mogucnost interneta. 

Danas je sve na internetu dostupno, i sto ako s vremenom vecina ljudi prozre te manipulacije? Ne sami nego negdje procitaju. Jedan od nebrojeno primjera

https://www.cracked.com/blog/5-reasons-you-get-tricked-into-believing-stupid-things/

https://www.cracked.com/search/search.php?sa=search&q=Brainwashing

A toga imas koliko zelis danas za razliku od prije 20-30 godina kad su MSM mogli kreirati javno mijenje bez mogucnosti drugog misljenja.

 Problem je u tome što ljudi ne traže istinu, nego potvrdu svog unaprijed kreiranog mišljenja. Takvima nikakv drugi izvor informacija nije potreban, a i ako nalete ignorirat će ga ili u komentarima pisati kako je to glupost.

 

Imaš 30% Amerikanaca koji gutaju svaku Trumpovu i Foxovu riječ, iako svi ostali mediji ukazuju i dokazuju da ovi lažu čim zinu.

Trump je prije desetak dana tvrdio da je ovo s coronom bezopasno i da samo mediji napuhuju kako bi se srušile burze i njega politički oslabilo. Fox to sve papagajski ponavlja. Onda Trump okrene ploču preko noći i Fox ju naravno istog časa okrene:

 

Kod demokrata slično, svi liberalni (ne i ljevičarski) mediji, vođeni od bogataša, prepali se Bernija i iskrivljavaju istinu u korist Bidena. Crnci iz radničke klase će glasati za tog tipa, jer su ih preplašili promjenama koje bi im itekako pomogle. Glasat će za bogataša koji će sve učiniti da oni i dalje ostanu siromašni. Nikakav internet im ne pomaže.

 Ponekad su ljudi glupi, naivni, ili jednostavno zele ustrajati u nekom stajalistu. I to je njihovo pravo.

Ja ipak vjerujem da su takvi u manjini, a da vecina ljudi ce se zainteresirati za cuti neku novu informaciju koja ne odgovora njegovom zauzetom stajalistu.

Naravno ako imas kontrolu protoka informacija na internetu od kartela koji sacinjavaju privatne korporacije onda je mogucnost plasiranja razlicitih informacija znatno manja.

 

 

Sto se tice stajalista Trumpa u vezi virusa. U ovom clanku su opisana 2 pristupa svake drzave prema epidemiji. Zasto SAD sad mjenja stajaliste? Pa izgleda je broj umrlih veci nego to javnost moze prihvatit. I Velika Britanija također radi određeni zaokret. I Svedska i Nizozemska imaju/imale su takav pristup. U Svedskoj jos nisu skolu zabranili...

 

https://dnevnik.hr/vijesti/koronavirus/igor-rudan-za-manje-od-dva-mjeseca-mi-bismo-mogli-proglasiti-hrvatsku-coronavirus-free-zonom---597182.html

Drugi ekstremni pristup mogli bismo nazvati "ekstremno neoliberalnim". Moguće je da o njemu trenutačno intenzivno razmišlja Donald Trump, ali važu ga vjerojatno i barem još neke zemlje. Naime, može se pustiti da se virus slobodno proširi. Pritom bi se na virus testiralo što manje ljudi, kako bi se što više umanjio broj umrlih pripisivih koronavirusu, posebno među vrlo starim ljudima. Pristalo bi se, možda, na stopu umiranja do 1 % među svim zaraženima, ali spasilo bi se ekonomiju i izbjeglo taj "naknadni val" umrlih. Jer u ovom ekstremnom scenariju umirali bi pretežno stariji. To bi, s nekog radikalno neoliberalnog gledišta, čak i "rasteretilo" mirovinske fondove i zdravstveni sustav. Spašeni bi pak bili mnogi ljudi u najproduktivnijoj dobi za društvo, koji bi inače bili većinske žrtve recesije.

 

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
texas.bug kaže...

 Ponekad su ljudi glupi, naivni, ili jednostavno zele ustrajati u nekom stajalistu. I to je njihovo pravo.

Ja ipak vjerujem da su takvi u manjini, a da vecina ljudi ce se zainteresirati za cuti neku novu informaciju koja ne odgovora njegovom zauzetom stajalistu.

Naravno ako imas kontrolu protoka informacija na internetu od kartela koji sacinjavaju privatne korporacije onda je mogucnost plasiranja razlicitih informacija znatno manja.

 

 Kako su u manjini kad imaš 30% certificirano retardiranih koji vjeruju Foxu i bar još toliko koji bespogovorno vjeruju liberalnim medijima.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
Visak kaže...
texas.bug kaže...

 Znaci kaznjavat cemo zato jer netko vjeruje u teorije zavjere?

Pa moze vjerovati u sto hoce. Imamo slobodu vjera i misljenja.

Znas zasto sirenje laznih vijesti vise nije kazneno djelo? Pa upravo su mediji i novinari trazili da se to makne iz kaznenih djela i postane prekrsaj. Jer medijske slobode i tako to.
I sad ne valja?

 Vidiš, sada ti širiš fake news. Novinari su tražili da se makne sramoćenje, jer si po tom zakonu čak i ako je informacija točna mogao biti osuđen.

Radi se o sasvim drugom zakonu.

 I jedno i drugo su trazili, a da se smanji mogucnost pozivanja na odgovornost zbog njihovog pisanja. Tj da se iz kaznenog prebaci u građansko sudovanje. Sramocenje jest bilo u kaznenom zakonu.

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
Visak kaže...
texas.bug kaže...

 Ponekad su ljudi glupi, naivni, ili jednostavno zele ustrajati u nekom stajalistu. I to je njihovo pravo.

Ja ipak vjerujem da su takvi u manjini, a da vecina ljudi ce se zainteresirati za cuti neku novu informaciju koja ne odgovora njegovom zauzetom stajalistu.

Naravno ako imas kontrolu protoka informacija na internetu od kartela koji sacinjavaju privatne korporacije onda je mogucnost plasiranja razlicitih informacija znatno manja.

 

 Kako su u manjini kad imaš 30% certificirano retardiranih koji vjeruju Foxu i bar još toliko koji bespogovorno vjeruju liberalnim medijima.

Vjerujem da su razumni ljudi u vecini. Ali nemam nikakva "certificirana" istrazivanja.

Ukoliko netko zeli bespogovorno vjerovati nekom mediju to je njegovo pravo. Meni je bitno da postoji pluralizam i da postoje drugacije informacije. Ne moze se nikoga prisiliti da se odrekne nekog stajalista ako to ne zeli. Kako vjerujem da su ljudi vecinom razumni mislim da je to dovoljno jer pluralizam informacija ce dovesti do razumnog odabira.

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
12 godina
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
miki_the_pirat kaže...

Ima i ona teorija koja je nekako povezala coronu i 5G.

 Pa gle, ponešto ljudstva je uvjereno da je 5G štetan, među njima, koliko čuh, ima i liječnika. Ljudi su počeli pisati o štetnosti 5G ... A kad im baciš "kost", tojest Coronu, eto ti veće brige od 5G pa se sad govori o Coroni i bori protiv nje umjesto protiv 5Dži...

Diverzija, moglo bi se reći...

Eto, u dijelovima svijeta gdje ima struje, kanalizacije, vodovoda... nestala kolera, tifus, kuga a paz vamo, odjednom, iskrsne neka Corona... Gdje je ta bila prije 100 godina??? Nije još mutirala?

Ili nije bilo potrebe da mutira u nekom labosu?

Što je istina? Kada je sve u redu?

Ima tu materijala...

Nisam ja ništa prčko.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
Milka30 kaže...

Slobodno "iz rukava" izvucite nesta sto vi smatrate da je pametno,humano,znanstveno...ja cu vam isto tako izguglati desetak loših primjera toga,ili priglupe "prestavnike" toga.

Vec prozvakana tema izmedu vjernika i ateista,nema veze sa ovom temom i definitivno mi ne smeta sto sam u "priglupom" drustvu,na koje Visak aludira.

 Ne govorim o zastranjenjima, koja možeš naći svugdje, nego o suštini same crkvene doktrine koja se doslovno svodi na vjerovanje u sve i svašta. Crkva od malih nogu odgaja ljude da slijepo vjeruju u neprovjerljive besmislice, a ti se onda čudiš što ljudi povjeruju i u neku necrkvenu. Kada se bunimo protiv vjeronauka školi i govorimo da se time potkopava škola kao mjesto gdje se uči racionalno promišljanje i šalje kriva poruka da su besmislice ravnopravne znanosti, onda ste uvrijeđeni, a upravo vi time ovome doprinosite. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 22:20 (Visak).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
texas.bug kaže...

 I jedno i drugo su trazili, a da se smanji mogucnost pozivanja na odgovornost zbog njihovog pisanja. Tj da se iz kaznenog prebaci u građansko sudovanje. Sramocenje jest bilo u kaznenom zakonu.

 

 Pa znam da je bilo, to sam ti i napisao.

Ovo da su se novinari borili za izbacivanje lažnih vijesti iz kaznenog zakona si izmislio. Upravo se sprema novi zakon koji će to vratiti i novinari se ne bune. Možda jedino oni s dnevno.hr.

 

Možeš li malo kratiti citate?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
Visak kaže...
texas.bug kaže...

 I jedno i drugo su trazili, a da se smanji mogucnost pozivanja na odgovornost zbog njihovog pisanja. Tj da se iz kaznenog prebaci u građansko sudovanje. Sramocenje jest bilo u kaznenom zakonu.

 

 Pa znam da je bilo, to sam ti i napisao.

Ovo da su se novinari borili za izbacivanje lažnih vijesti iz kaznenog zakona si izmislio. Upravo se sprema novi zakon koji će to vratiti i novinari se ne bune. Možda jedino oni s dnevno.hr.

 

Možeš li malo kratiti citate?

 I to su novinari.

Doduse dnevno.hr je u vlasnistvu visoko pozicionirane duznosnice HNS, stranke koja je manjinski partner u vladi. Mozda im stoga i uspije u naumu.

Tesko da se upravo sprema novi zakon, jer su vece izmjene stupile na snagu 1.1.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
12 godina
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
Visak kaže...

 Ne govorim o zastranjenjima, koja možeš naći svugdje, nego o suštini same crkvene doktrine koja se doslovno svodi na vjerovanje u sve i svašta. Crkva od malih nogu odgaja ljude da slijepo vjeruju u neprovjerljive besmislice, a ti se onda čudiš što ljudi povjeruju i u neku necrkvenu. Kada se bunimo protiv vjeronauka školi i govorimo da se time potkopava škola kao mjesto gdje se uči racionalno promišljanje i šalje kriva poruka da su besmislice ravnopravne znanosti, onda ste uvrijeđeni, a upravo vi time ovome doprinosite. 

Vjeronauk nije obavezan u skoli i ja zaista ne znam sto vas to toliko muci?Zasto bih bio uvrijeden na tvoje misljenje da je vjera besmislena?To je samo tvoje misljenje,jer u biti ne znas koliko dobra vjera donosi!Meni je vjera dovoljna da mi donese duhovni mir usljed stresa,napetosti...ti ces se okrenuti ljekovima,jer ce ti nauka govoriti da je to ispravno!Ja cu braniti zivot nerodenoga djeteta,jer mi vjera brani da ubijam,ti ces vjerovati znanosti i ukoloniti "plod"(na ovo vjera mi brani da ubijam,slobodno neka netko izbaci otrcanu frazu iz Biblije o Mojsiju)....

Uzmi samo 7 smrtnih grijeha ili 10 Bozjih zapovjedi-po tim nacelima se istinski vjernik vodi.Sta ima lose u tome?

 

U ovome slucaju nastojis vjernike prikazati kao lakovjerene idiote,a zaboravljas da vjernik nema problem sa smrcu,ima ga samo ateista,on je taj koji kupuje 6000 kvasca zbog Korone.

Vjernik nije pohlepan poput ateista koji grabe sve sa polica trgovin,pritome misleci samo na svoju guzicu!

Ne vjeruj ženi koja laže!
8 godina
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
zalman1 kaže...
onda ne idi na takve portale i takve grupe društvenih mreža!

 

kao što postoje takvi portali i grupe bilo bi lijepo da svi vi koji pratite taj bullshit ,širite i razmjenjujete taj bullshit međusobom ,ograničite te svoje bullshit aktivnosti na tim mjestima , a ne da druge uporno bombardujete tim vašim bullshitom !

 

A još uvijek nemamo opciju na društvenim mrežama  da prijavimo taj vaš bullshit kao bullshit,conspiracy theories bullshit,ono fake news nije dovoljno i spada u drugu kategoriju iako su isti  po posljedicama koje ostavljaju iza sebe  !

 

hvala 

waaagh ; #boycottTurkey
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 23:23 (warhammer).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
Milka30 kaže...

Vjeronauk nije obavezan u skoli i ja zaista ne znam sto vas to toliko muci?Zasto bih bio uvrijeden na tvoje misljenje da je vjera besmislena?To je samo tvoje misljenje,jer u biti ne znas koliko dobra vjera donosi!Meni je vjera dovoljna da mi donese duhovni mir usljed stresa,napetosti...

 Već si zaboravio o čemu ovdje pričamo i krenuo kao navijena ploča? Ti se se čudio što ljudi vjeruju u besmislice, a ja ti objašnjavam da je tome kriv sustav koji im od malih nogu govori da je to u redu. Problem je u sustavu vjerovanja u besmislice, a ne ovoj ili onoj besmislici pojedinačno.

 

Milka30 kaže...

zaboravljas da vjernik nema problem sa smrcu

 Gdje ti živiš, koga to lažeš?

 

Milka30 kaže...

ima ga samo ateista

 Koliko vidim Manolić uopće nema problem sa smrću. 

 

Milka30 kaže...

on je taj koji kupuje 6000 kvasca zbog Korone. 

Vjernik nije pohlepan poput ateista koji grabe sve sa polica trgovin,pritome misleci samo na svoju guzicu!

 Da, trgovine je opustošilo onih 4% ateista 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv

ovo je jedan od najglupljih postova na forumu

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
12 godina
offline
Re: Najveće tehnološke kompanije zajednički protiv
Milka legenda, brije na goruće grmove i nije dio tupave mase
vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice