Nakon 46 godina korištenja i 14 godina po uvođenju

poruka: 13
|
čitano: 20.969
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nakon 46 godina korištenja i 14 godina po uvođenju".
13 godina
offline
Nakon 46 godina korištenja i 14 godina po uvođenju

Vijest bitna samo za one koji su rođeni nakon 1.1.2023 a pošto još ne znaju čitati ....

Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Nakon 46 godina korištenja i 14 godina po uvođenju

 

Mere zastavica za profilnu na FB da pisem RIP i te slicne stvari. Thx

 
3 0 hvala 0
13 godina
online
Nakon 46 godina korištenja i 14 godina po uvođenju

Kad ga nestane iz svih formulara onda mozemo pisat o ovome...

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
 
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Nakon 46 godina korištenja i 14 godina po uvođ
"Ukidanje je pokrenuto primarno iz razloga što ovaj broj otkriva osobne podatke građana."

Jbt, pa vise nemozes ni vodu na wc pustiti bez tri pristanka, tri reklame i dokazivanja da nisi robot, privatnost postoji samo ako zivis ispod kamena i nista od moderne tehnologije te ne dotice.....

Sto tocno otkriva prosjecnom covjeku, datum rodjenja? Moj, i od jos milion ljudi na svijetu.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 mjeseci
protjeran
offline
Re: Nakon 46 godina korištenja i 14 godina po uvođ
Da li ne imanjem oiba prestaješ postojati? Da li uopće smiješ biti bez oiba? Zasto je kažnjivo ne registrirati dijete u matičnom uredu? Da li kao čovjek smiješ postojati bez oiba ili osobne? Najbolje od svega ako se odrekneš osobne, oiba i toga da si osoba institucije ne mogu komunicirati sa tobom. Zanomljivo
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nakon 46 godina korištenja i 14 godina po uvođ
Whatelseisthere kaže...
Da li ne imanjem oiba prestaješ postojati? Da li uopće smiješ biti bez oiba? Zasto je kažnjivo ne registrirati dijete u matičnom uredu? Da li kao čovjek smiješ postojati bez oiba ili osobne? Najbolje od svega ako se odrekneš osobne, oiba i toga da si osoba institucije ne mogu komunicirati sa tobom. Zanomljivo

 Pa vjerovatno mozes negdje na velebitu u kolibi bez doticaja sa civilizacijom, prvi susjed medo i lija... jer sta ce ti lijecnik, raznolika i sigurno hrana tokom cijele godine, pa ljudi su tako zivjeli stoljecima 

11 godina
offline
Re: Nakon 46 godina korištenja i 14 godina po uvođ
Whatelseisthere kaže...
Da li ne imanjem oiba prestaješ postojati? Da li uopće smiješ biti bez oiba? Zasto je kažnjivo ne registrirati dijete u matičnom uredu? Da li kao čovjek smiješ postojati bez oiba ili osobne? Najbolje od svega ako se odrekneš osobne, oiba i toga da si osoba institucije ne mogu komunicirati sa tobom. Zanomljivo

 

Porez.

Rekoše poete pokoju o tome:

 

"I najveći su padali zbog poreza..."

 

"Pa me opet bez milosti u pepeo zakopala"

 

"Caru ide carevo, meni što je suđeno..."

 

"Država skrbi za zaščito, dvig in izkoriščanje gozdov
 Država skrbi za fizično vzgojo ljudstva, posebno mladine, v svrho dviganja narodnega zdravja, narodne, delovne in obrambene sposobnosti"

 

Jooooj!
16 godina
online
Nakon 46 godina korištenja i 14 godina po uvođenju

JMBG je bolji od OIB-a, lakše ga je zapamtiti a i može se rekonstruirati iz poznatih podataka, ja svoj još uvijek znam napamet premda ga nisam koristio preko 10 godina sigurno. Privatnost kao razlog promjene je presmiješan. Zar se itko u doba  masovnog korištenja JMBG-a žalio na povredu privatnosti? 

Ako im je toliko stalo do privatnosti nek zabrane obvezan 2FA.. Kao što sugerira kolega, bez da daš broj mobitela danas nema usluge.

Amenoum
 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Nakon 46 godina korištenja i 14 godina po uvođ
bus kaže...
Whatelseisthere kaže...
Da li ne imanjem oiba prestaješ postojati? Da li uopće smiješ biti bez oiba? Zasto je kažnjivo ne registrirati dijete u matičnom uredu? Da li kao čovjek smiješ postojati bez oiba ili osobne? Najbolje od svega ako se odrekneš osobne, oiba i toga da si osoba institucije ne mogu komunicirati sa tobom. Zanomljivo

 Pa vjerovatno mozes negdje na velebitu u kolibi bez doticaja sa civilizacijom, prvi susjed medo i lija... jer sta ce ti lijecnik, raznolika i sigurno hrana tokom cijele godine, pa ljudi su tako zivjeli stoljecima 

 

waaagh ;
15 godina
offline
Re: Nakon 46 godina korištenja i 14 godina po uvođ
PaleRider kaže...

JMBG je bolji od OIB-a, lakše ga je zapamtiti a i može se rekonstruirati iz poznatih podataka, ja svoj još uvijek znam napamet premda ga nisam koristio preko 10 godina sigurno. Privatnost kao razlog promjene je presmiješan. Zar se itko u doba  masovnog korištenja JMBG-a žalio na povredu privatnosti? 

Ako im je toliko stalo do privatnosti nek zabrane obvezan 2FA.. Kao što sugerira kolega, bez da daš broj mobitela danas nema usluge.

Apsolutno se slazem.

Bacanje pijeska u oci.

Mnogi ovdje na forumu ce me prepoznati kao "tin foil" ludjaka po pitanju privatnosti, ali nitko nece postaviti pitanje o transparentnosti drzave po drugim pitanjima.

Da ne spominjem, unazad 20tak godina imamo mogucnost pracenja svega i svacega (prisjetimo se kovid putovnica), al' eto nekako detaljan i transparentan prikaz trosenja drzavnog proracuna nije moguc.

 

Na iducim izborima cu glasati za onoga koji ce obecati da cu vidjeti zadnju kunu (ili cent nakon 1.1.2023.) gdje je otisla iz proracuna i to na nivou mjesne zajednice.

 

S obzirom da znamo kako to ide, ispada da cu apstinirati od glasovanja poduze vrijeme.

 

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
16 godina
online
Re: Nakon 46 godina korištenja i 14 godina po uvođ
PaleRider kaže...

Zar se itko u doba  masovnog korištenja JMBG-a žalio na povredu privatnosti?

Je, primarno zbog republike u kojoj je rođen. Bilo je i primjedbi oko datuma rođenja.

16 godina
online
Re: Nakon 46 godina korištenja i 14 godina po uvođ
Old Iggy kaže...
PaleRider kaže...

Zar se itko u doba  masovnog korištenja JMBG-a žalio na povredu privatnosti?

Je, primarno zbog republike u kojoj je rođen. Bilo je i primjedbi oko datuma rođenja.

Moguće jest no nisam primjetio. Ali ako netko diskriminira ljude po mjestu rođenja onda bi trebalo rješavat taj problem a ne skrivati mjesto rođenja. 

Moglo bi se npr. u školi više učiti o toleranciji a ne naglašavanju razlika između naroda i praktički, kroz satove povijesti, prikazivanju rata kao normalne pojave. Ali eto, zašto bi dugoročno rješavali problem diskriminacije kad možemo gdje je to moguće skrivati ono što jesmo. 

Nema tu zaštite manjine random brojem, samo zavaravanje kao i obično samo da bi netko zaradio i opravdao postojanje posla a usput zapravo i osigurao opstanak diskriminacije ne bi li si osigurao posla i za budućnost.

Amenoum
16 godina
online
Re: Nakon 46 godina korištenja i 14 godina po uvođ
PaleRider kaže...
Old Iggy kaže...
PaleRider kaže...

Zar se itko u doba  masovnog korištenja JMBG-a žalio na povredu privatnosti?

Je, primarno zbog republike u kojoj je rođen. Bilo je i primjedbi oko datuma rođenja.

Moguće jest no nisam primjetio. Ali ako netko diskriminira ljude po mjestu rođenja onda bi trebalo rješavat taj problem a ne skrivati mjesto rođenja. 

90-ih je to bio realan problem, kasnije nešto manje.

Na stranu što je bilo i nekih problema s potvrđivanjem validnosti brojeva iz nekih drugih republika, ali dano je to bilo.

Nažalost, daleko smo od rješavanja takvih problema, za neke rat još nije prestao.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice