Nanometarske fotonaponske ploče: korak prvi

poruka: 7
|
čitano: 5.473
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nanometarske fotonaponske ploče: korak prvi".
3 godine
neaktivan
offline
Nanometarske fotonaponske ploče: korak prvi

Pa da počnem komentare sa pohvalom autoru, FANTASTIČNO piše :-)

G. Raos, priznajem, malo sam i pristran, s obzirom da ste mi na prvom jestu na popisu hrvatskih književnika - Brodolom kod Thule je mrak, čitao nekoliko puta :-)

 

Hvala!

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nanometarske fotonaponske ploče: korak prvi
Polux kaže...

Pa da počnem komentare sa pohvalom autoru, FANTASTIČNO piše :-)

G. Raos, priznajem, malo sam i pristran, s obzirom da ste mi na prvom jestu na popisu hrvatskih književnika - Brodolom kod Thule je mrak, čitao nekoliko puta :-)

 

Hvala!

 sf piše i prevodi njegov brat Predrag. ovo (uBugu) je Nenad. i on piše no nešto posve drugačije (pročitaj tekst ispod napisa). nema veze kaj su blizanci. umjesto svake prve obavijesti

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2022 13:20 (Ajar).
14 godina
offline
Nanometarske fotonaponske ploče: korak prvi

Pitanje br.1 - kolika bi bila efikasnost takvih fotonaponskih ploča i br.2 -  koliko bi to koštalo. @Ajar - pogledao sam ono o imenima blizanaca i malo sam razočaran - nema Svjetlane i Zorana, a jedan takav par odlično poznajem - mene i moju sestru blizanku

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2022 15:57 (učo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Nanometarske fotonaponske ploče: korak prvi

O efikasnosti pretvaranja nanometarskih fotoploča još je prerano govoriti. No kako god niska bila, isplatila bi se, jer takve ploče bi se mogle postavlajti bilo gdje (gdje sunce sja), npr. kao premaz na crijepu ili fasadama zgrada. I bile bi ekološki prihvatljive, jer ne bi zahtijevae skupe materijale, a njihovim spaljivanjem nastao bi samo CO2 i H2O. 

 
7 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Nanometarske fotonaponske ploče: korak prvi
učo kaže...

@Ajar - pogledao sam ono o imenima blizanaca i malo sam razočaran - nema Svjetlane i Zorana, a jedan takav par odlično poznajem - mene i moju sestru blizanku

 kaže muyo hassi kako je phata rod'la blizance.

- jesu jednojajčani ili dvojajčani?

= jedan je dvojajčani a drugi djevojčica.

a propos fotonaponskih ovooono: što s autom (na struju) kad u nekoj zabiti ostaneš bez? odeš s baterijom po struju na pojilo? kak doliti usred ničega i još po noći? bilo bi zgodno kad bi s ovim iz napisa farbali aute, da se bar malo natanka. makar od mjesečine. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
9 godina
offline
Re: Nanometarske fotonaponske ploče: korak prvi
Ajar kaže...
učo kaže...

@Ajar - pogledao sam ono o imenima blizanaca i malo sam razočaran - nema Svjetlane i Zorana, a jedan takav par odlično poznajem - mene i moju sestru blizanku

 kaže muyo hassi kako je phata rod'la blizance.

- jesu jednojajčani ili dvojajčani?

= jedan je dvojajčani a drugi djevojčica.

a propos fotonaponskih ovooono: što s autom (na struju) kad u nekoj zabiti ostaneš bez? odeš s baterijom po struju na pojilo? kak doliti usred ničega i još po noći? bilo bi zgodno kad bi s ovim iz napisa farbali aute, da se bar malo natanka. makar od mjesečine. 

 Poneses bateriju sa solarnom plocom.

https://bluettipower.co.uk/products/ac300-2-b300-2-sp350-solar-generator-kit

8 godina
offline
Re: Nanometarske fotonaponske ploče: korak prvi
Ajar:

I sa običnim autom malo planiramo, natočimo prije puta da nam ne ostane bez goriva prije sljedeće benzinske. Savjesniji vozači imaju uvijek bar pola tanka
Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice