Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. – don

poruka: 274
|
čitano: 55.271
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. – don".
10 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. –

ugrubo

(200 usd + poštarina) + 25% pdv + 37kn

11 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. –
60nine kaže...

ugrubo

(200 usd + poštarina) + 25% pdv + 37kn

 (200 usd + poštarina) + carina + 25% pdv + 37kn

Pdv se obračunava na vrijednost robe nakon carinjenja, a carinska stopa ovisi o vrsti robe.Carini se sve iznad 150€, a 200$ je više od 150€.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. –
maxym kaže...

Carinski postupak nikad nije bio besplatan, tako da nema smisla uspoređivati ovo sa famoznih 4.5 Kn.

 

Koliko vidim (iz slične teme na Forumu), Mađarska također naplaćuje naknadu i na pakete iz IOSS sustava, dakle ne radi se o "hrvatskom specijalitetu", a Pošta mora provoditi i kontrolu paketa iz susava IOSS, jer kako će inače Porezna uprava moći provjeriti da li je PDV na takav paket doista i uplaćen od strane Kineskog trgovca?!

Kao prvo brkaš carinski postupak (koji provodi Carina) sa špediterstvom (koji u ovom slučaju provodi Pošta). Carinski postupak se nije i neće naplaćivati, piše ti u članku.

 

Drugo, carinskog postupka kod IOSS pošiljki uopće nema, jer je PDV već obračunat i plaćen. Znači nema ni špediterskog posla. Možemo li se oko toga složiti?

 

Kontrola se svodi na očitanje bar koda, ako ga nađu u bazi - porez je već plaćen. Zapišu u bazu da su ga obradili i to je sve. Nema nikakvog drugog posla oko toga, a većina pošiljki već i danas ima bar kod i tu se ništa ne mijenja.

 

maxym kaže...

I ne radi se samo o "očitavanju bar-koda", to bi ipak kao dugogodišnji forumaš na informatičkom portalu trebao znati.

 Da, u slučaju IOSSa radi se samo o tome.

 

maxym kaže...

Isto tako, jasno se navodi da će troškovi za uvoz paketa vrijednijih od 22 EUR-a, sada biti manji nego prije. Po kojoj logici je to "lov u mutnom"?!

 Nije točno da se 'jasno navodi':

Prema Hrvatskoj pošti, za većinu pošiljaka vrijednosti preko 22 eura na ovaj će način poštanska naknada navodno biti manja nego po izračunu koji će se koristiti do 1. srpnja.

 

Dakle to je njihov izračun, koji ne mora biti točan, već samo dobro zvuči. Zatim imaš riječ 'navodno', pa očito ništa nije jasno, jer nisu predočili nikakve brojke, i na kraju sama pošta kaže da će to vrijediti samo za neke pošiljke preko 22€, dok očito za druge preko 22€ neće, kao ni za one ispod 22€. Ja te uvjeravam da će gledajući ukupno to njima biti veliko povećanje prihoda, tj. opterećenje za kupce. Odnosno, što je najgore, dovest će do velikog smanjenja pošiljki, što je možda njihov interes, ali ne i naš.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. –

OK Pošta ti neće naplatiti carinski postupka, nego zastupanje u carinskom postupku,

 

Carinskog postupka kod IOSS nema, ali svaki paket poslan preko IOSS-a će morati biti skeniran i provjerena uplata PDV-a.

 

Ako ga nađu u kojoj bazi?!

Tko je tu bazu napravio? Tko je povezao skener u pošti carinjenja sa tom bazom? Odakle su ti podaci (sa kojima se skenirani kod uspoređuje) došli u bazu?

 

Naravno, kad investiraš u opremu za skeniranje, razviješ potreban softver, povežeš komunikacijski Poštu i Poreznu upravu, i prilagodiš posojeći sustav dopreme pošljki iz inozemstva sa novo-razvijenim sustavom, onda se sve svodi na "skeniranje koda", ali da bi se došlo do toga, treba nešto novaca i ljudskog rada, a to ne pada iz zraka, i nije besplatno.

 

Moram priznati da nigdje nisam pročitao riječ "navodno" kada je bilo govora o tome da će naknada za većinu pošiljaka od 22 do 1000 EUR biti manja nego do sada. (izvor članak na indexu).

 

Broj pošiljki će se svakako drastično smanjiti, jer će cijena svih paketa do 22 EUR porasti minilano za vrijednost PDV-a i naknade, a čak i za IOSS pakete će poštarina porasti jer je sada tracking obavezan.

10 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. –
telefon 2 kaže...
60nine kaže...

ugrubo

(200 usd + poštarina) + 25% pdv + 37kn

 (200 usd + poštarina) + carina + 25% pdv + 37kn

Pdv se obračunava na vrijednost robe nakon carinjenja, a carinska stopa ovisi o vrsti robe.Carini se sve iznad 150€, a 200$ je više od 150€.

 

 

hvala na ispravci, zaboravih da je 200$ više od 150€

2 godine
protjeran
offline
Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. – don

u hr je poznato da od 91 na ovamo raste šverc koji smo uvezli zajedno sa jedinkama iz hercegovine. taj posao se jako dobro ustalio i ojačao sve ove silne godine. dok se na drugoj strani proizvodnja i poljoprivreda zatrla i na marginama je. 

ovakvi zakoni i jesu sklepani da zaštite biznis dotičnih. i to na razini eu. jer ovakvim načinom mali paketi neće više biti isplativi. jer da se htjelo da ostane, napravilo bi se po razredima i klasama vrijednosti roba.

vidim tuda neki uspoređuju da je i u mađarskoj isto to uvedeno. pa je da, ali je tamo cifra recimo 8.5kn za male vrijednosti paketa do 10€(ak se ne varam). dok je u hr 18,5kn za do 150€. utrpano sve u isti koš. vrlo pošteno i realno. tipično za hr priklike i političare koji maltretiraju napačeni narod.

drugim riječima, moraš kupiti šta ti nude legalni šverceri u hr. a koji niti imaju mjesta za skladištiti sve šta se prodaje diljem svijeta, šta bi mnogima bilo interesantno za kupiti, već samo određeni proizvodi. pa ti narode kupuj šta ti švercer odredi jer si stoka i ne zaslužuješ bolje.

ne znam zašto ali sve više me podsječa politika vođenja hr sa onom yu kad nismo imali šta za kupiti i gledali na tv šta sve imaju ljudi diljem svijeta dostupno.

e sirotinjo, teško li je.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. –

Zekanje, biti će nam skuplje nego do sada no i dalje će to za većinu artikala biti znatno jeftinije nego da ga kupimo ovdje.

Naručio sam sa aliexpresa aluminijski nosač mobitela ( za motor/skuter ), na aliju je 4 dolara, free shiping, i sa svim tim novim dadžbinama će koštati cca 50-tak kuna, a u rh takvog nema ispod cca 150-tak kn.

Isti odnos je i za kacigu, model sa 4 vizira ( magnetno kopčanje ) će me sa svim tim novim davanjima koštati cca 350 kn a ista takva u rh je oko 1000 kn....
15 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. –

Ma zamislis ti to, ti hercegovci su stvarno jaki, kad su uspjeli natjerati čitavu EU da im "čuva leđa"....

 

2 godine
protjeran
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. –
bunker kaže...

Zekanje, biti će nam skuplje nego do sada no i dalje će to za većinu artikala biti znatno jeftinije nego da ga kupimo ovdje.

Naručio sam sa aliexpresa aluminijski nosač mobitela ( za motor/skuter ), na aliju je 4 dolara, free shiping, i sa svim tim novim dadžbinama će koštati cca 50-tak kuna, a u rh takvog nema ispod cca 150-tak kn.

Isti odnos je i za kacigu, model sa 4 vizira ( magnetno kopčanje ) će me sa svim tim novim davanjima koštati cca 350 kn a ista takva u rh je oko 1000 kn....

 

za pdv se slažem, za harač ne i to za probisvjete menađerske iz hp. imaju pravo napraviti cjenik realnih cijena i to prema veličini paketa i prema tome naplatiti prilikom isporuke. jer pisma iz stranih zemalja dostavljaju bez zaračunavanja ičega. shvačam da je poštarima drugačije volumenski za dostaviti neki paket za razliku od pisama, razglednica itd koje su tanke, plosnate.

ali u hr je sve dozvoljeno.

 

maxym kaže...

Ma zamislis ti to, ti hercegovci su stvarno jaki, kad su uspjeli natjerati čitavu EU da im "čuva leđa"....

 

 

očito opravdavaš švercanje kad si se na ovo trznuo...ali glavno da nije bitno to da je za istu tu malu vrijednost paketa mađarska stavila 8.5kn

15 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. –

Čekaj, ti stvarno misliš da je razlog uvođenja ove naplate to što su "hercegovači švercer" natjerali Europsku uniju da naprave zakone po njihovoj mjeri, a ne zbog toga što su države EU gubile milione EUR-a od nenaplaćenog PDV-a?!!!

 

O kakvom opravdavanju šverca ti pričaš?!

Pa upravo švercerima je odgovaralo ovakvo stanje, jer su mogli uvoziti jeftinu robu iz Kine, bez plaćanja poreza, i prodavati je preko oglasnika.

 

Pogledaj prvo definiciju rijeli "šverc" pa onda možemo nastaviti diskusiju.

 

I zašto uspoređuješ naknadu za on-line plaćanje u Mađarskoj sa naknadom za plaćanje poštaru u RH? (da li će postojati opcija za on-line plaćanje u RH, i da li će na IOSS pakete naknada biti ista, to još ne znamo), i još to nazivaš "bitnim".

 

Ako usporediš usporedive veličine (dakle naknadu kod plaćanja poštaru), Mađarske nakande su niže samo za pakete do 10 EUR, i razlika je svega 1.50 Kn po paketu, a za pakete veće vrijednosti od 10 EUR, Mađarske naknade su više od Hrvatskih (od 0.50 do 21.50 Kn)

 

 

2 godine
protjeran
offline
Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. – don

eto. lijepo si razčlanio ovo oko mađarske. i tako je pošteniji model.

a ovo što prije toga pišeš je čisto trolanje i filozofiranje. jer vidim da nisi shvatio bit kako si trebao. to na razini eu se podrazumijeva da nebi netko rekao da sam to zaboravio kako je to eu paket mehanizma. a ovo tu u hp je mehanizam koji sama država određuje, odnosno hp, isti kuki.

i ne znam kaj se čudiš i braniš ove koji su to donjeli, kad se dobro zna koji lopovluk i kradež vlada u hr od ´91 na ovamo, te je ovo samo još jedna u nizu farsi koje se dešavaju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. –
Da li se bunite kad plaćate najskuplje gorivo u EU?
Da li se bunite što imamo najmanje plaće u EU?
Plaćate li RTV namet?
Razočarani ste u sudstvo i pravnu državu?
Izlazite li na izbore i glasate za kamenoglave?
Pa tko vam kriv za tih 18.5kn?
Vrijeme je za mijenjanje, a ne kmečanje.
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. –

I kakva korist od toga što je mađarski model pošteniji, ako će mađari plaćati veću naknadu  od hrvata, na sve pakete skuplje od 10 EUR?!

 

I po kojoj logici su hrvatski političari nepošteniji od mađarskih, ako će ovi drugi svojim građanima naplaćivati veće nakndade?!

Zato što je njihov sustav pošteniji, tj. ima više kategorija?!

 

Dok budeš googlao pojam "švercer", potrudi se pronaći i definiciju tolanja i filozofiranja.

2 godine
protjeran
offline
Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. – don

mali paketi su bitniji od velikih, odnosno upravo ta skupina do 10€. jer upravo njih ima naj više.

 

ne znam u kojoj ti vukojebini živiš da ti je tako dobro, vjerujem u hr pa i štuješ i glasaš za ove izdaice od političara koji su prodali hr, protjerali ljude van. i jebe mi se za mađare. bitan je hr narod, koji je potlačen od tih istih političara koje štuješ i odobravaš lopovluk, očito.

 

i nemoj mi se tako sa visoka obračati i vrijeđati, jer nisam klinjo. vjerujem da sam stariji od tebe. a ovo što radiš je trolanje. 

to što si se zakačio na moj tekst govori više o tebi, tko si i koga štitiš.

još mi samo reci kako je hr uređena pošteno, pravedno i da ju se vodi transparentno i uredno, onda si definitivno trolejac.

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. –
najdix kaže...
Da li se bunite kad plaćate najskuplje gorivo u EU?
Da li se bunite što imamo najmanje plaće u EU?
Plaćate li RTV namet?
Razočarani ste u sudstvo i pravnu državu?
Izlazite li na izbore i glasate za kamenoglave?
Pa tko vam kriv za tih 18.5kn?
Vrijeme je za mijenjanje, a ne kmečanje.

 Nitko se ne buni jer se ljudi snalaze sa strane. Tko god može i kako god može. I zato nemoj očekivati da će ti netko izaći na cestu i protestirati. Kod nas se okreću milijarde (sveukupno) u sivoj zoni. Pokušao sam par puta guglati iznos, ali su razlike od izvora do izvore prevelike da bi se nešto konkretno moglo zaključiti. Od 1/3 cjelokupnog proračuna do jednog cijelog godišnjeg proračuna države. Sve se to zamrači. I zato nema nikakvih protesta. Jer neki za pola sata idu postavljati keramičke pločice u fušu ili sele rodbini da mogu iznajmiti vlastiti stan preko ljeta turistima. Oni koji prođu najbolje, investiraju u novi stan u Zagrebu.

15 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. –

Na temelju kojih si to podataka zaključio da su "mali paketi" (vrijednosti do 10 EUR) najbitniji tj. da ih ima najviše?

 

I zašto misliš da ti se obraćam sa visoka i vrijeđam te?!

 

Koliko vidim, upravo si ti taj koji neprimjereno komunicira (stavljaš mi u usta riječi koje nisam rekao, "znaš" za koga sam glasovao, kažeš da trolam i filozofiram, i da sam se "zakačio na tvoj tekst").

Trebaš shvatiti da je ovo javni forum, u kojem svi članovi imaju pravo reći svoje mišljenje o nekoj temi, i isto tako trebaš znati da ne moramo svi djeliti tvoje mišljenje i slagati se sa tobom.

To što ja komentiram tvoje postove, i ne slažem se sa određenim dijelovima koje si izgovorio, ni u kom slučaju nije "trolanje", "filozofiranje"  ili branjenje političara, samo iznosim svoj stav koji je drugačiji od tvoga.

 

Isto to rade milioni ljudi svaki dan na forumima, tome forumi i služe.

 

Ako misliš da sam na bilo koji način povrijedio pravila foruma ili te vrijeđao, prijavi me moderatorima, pa će oni odlučiti da li "trolam i filozofiram".

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.6.2021 18:55 (maxym).
2 godine
protjeran
offline
Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. – don

sve si rekao. jasno je sve i koga podržavaš. nisu ljudi mala djeca

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. – don

jel kome stigao kakav novi harač (01.07.)  od ovih eu degenerika?

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. –
maxym kaže...

Na temelju kojih si to podataka zaključio da su "mali paketi" (vrijednosti do 10 EUR) najbitniji tj. da ih ima najviše?

 

I zašto misliš da ti se obraćam sa visoka i vrijeđam te?!

 

Koliko vidim, upravo si ti taj koji neprimjereno komunicira (stavljaš mi u usta riječi koje nisam rekao, "znaš" za koga sam glasovao, kažeš da trolam i filozofiram, i da sam se "zakačio na tvoj tekst").

Trebaš shvatiti da je ovo javni forum, u kojem svi članovi imaju pravo reći svoje mišljenje o nekoj temi, i isto tako trebaš znati da ne moramo svi djeliti tvoje mišljenje i slagati se sa tobom.

To što ja komentiram tvoje postove, i ne slažem se sa određenim dijelovima koje si izgovorio, ni u kom slučaju nije "trolanje", "filozofiranje"  ili branjenje političara, samo iznosim svoj stav koji je drugačiji od tvoga.

 

Isto to rade milioni ljudi svaki dan na forumima, tome forumi i služe.

 

Ako misliš da sam na bilo koji način povrijedio pravila foruma ili te vrijeđao, prijavi me moderatorima, pa će oni odlučiti da li "trolam i filozofiram".

 Dajte pogledajte kolko su stari profili ljudi s kojima se svadate, to je sve ekipa koja je dobila ban jel se nezna ponasat. Nakon toga opet naprave profile i ispocetka, jednostavno ih ignorirat i ne komunicirat s njima a oni nek se sami sa sobom svadaju ak ih veseli.

13 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. –

Ajde javite kako ste prošli sada s ovim novim obračunom vi koji dobijete pakete iz Kine po ovom novom modelu. 

15 godina
offline
Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. – don

Stigao mi danas paket iz Kine, vrijedan cca 19.19$, dostava od HP-a, bez ikakve nadoplate, naručeno je bilo 12.06.2021.

 

Čekam još par paketa, naručenih u  06. mjesecu pa ćemo vidjet......

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. –
kostolomac kaže...

Stigao mi danas paket iz Kine, vrijedan cca 19.19$, dostava od HP-a, bez ikakve nadoplate, naručeno je bilo 12.06.2021.

 

Čekam još par paketa, naručenih u  06. mjesecu pa ćemo vidjet......

 -to bi recimo moglo značiti.. da pošta nije zaračunala 'naknadu'? .. 18-38kn? .. tj ako nije to je ok, ono što tvrdim, jer .. (tko želi mogao je pročitati..) :)

no to istovremeno znači da nisu naplatili pdv, što su morali-trebali, na sve robe, bez izmišljene usmenen carinske deklaracije (ispod 22€ tj 1000..), odnosno da je kupnja u sustavu ioss-a i plaćen pdv pri kupnji, što nije jer ..

 

-izgleda da još ne rade ono što bi trebali, tj ništa različito nakon ili prije 1.7... razmišljaju?

 

edit: ili možda još 'propuštaju' starije narudžbe neovisno što je službeni datum prošao, pa će tek kroz mjesec krenuti s pdvom a možda i naknadom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2021 14:19 (ihush).
16 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. –
ihush kaže...
 

-izgleda da još ne rade ono što bi trebali, tj ništa različito nakon ili prije 1.7... razmišljaju?

Rekli su da novim nametima ne podliježe ništa što je prije 01.07. došlo u RH.

15 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. –

da, točno.. ako je ušlo u sustav, no danas je 5ti, pošto ne znamo kad je ušlo, već dovoljno nakon prvog.. ili im treba tjedan-više? (zato i dodatak u prošlom postu, tj možda će još malo 'puštati')..

 

edit: ili matematika na prste.. ako je danas poštar dnonio, znači da je jučer prošao sustav i paket dodjeljen za poštara.. a ako je ušao prije prvog, to znači da im je trebalo 4 dana ili više, da paket prođe kroz sistem, dugoooo... to je tad preusko grlo i bit će problem, tj pošto je ponedjeljak, moguće da je već u petak sve obavljeno ali poštar nije nosio do danas (sad nose i subotom, spominju nedjelju..) tj tad bi brzina prolaza kroz sustav bila ok dan-dva.. a tek za par dana ćemo imati nove info za nove pošiljke-pravila tj naplatu.

 

- Recimo da će već sutrašnje postove biti zanimljivo čitati o naknadama i što se i kako naplaćuje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2021 14:27 (ihush).
16 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. –
ihush kaže...

da, točno.. ako je ušlo u sustav, no danas je 5ti, pošto ne znamo kad je ušlo, već dovoljno nakon prvog.. ili im treba tjedan-više? (zato i dodatak u prošlom postu, tj možda će još malo 'puštati')..

Ako je danas 5., znači da nije krenulo iz pošte kasnije od 2., znajuči brzinu pošte još su negdje na paketima koji su ušli oko 20.-25.06.

2 godine
protjeran
offline
Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. – don

evo jedno iskustvo sa facebooka.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. –

Nope, to je po starom sustavu.

 

Ako su poslali da dostavi račun, to znači da je tad već paket bio uz Hrvatskoj. Ispod 5 radnih dana nema šanse da je došao dopis, obrađen račun i dostavljen paket s carine, a ovo je tek treći radni dan u ovom mjesecu, što znači da je paket ušao u Hrvatsku prije 01.07.

 

Doduše, možda su naplatili zahtjev za dostavom računa po starom, a obradu po novom...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2021 15:00 (MrBlc).
6 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. –
Pošta grca u gužvi i kaosu. Danas mi je stigao paket is USA, bez ikakve naplate harača. Na carinu je stigao 01.07.2021. u 11 i nešto sati. U Hr je ušao 29.06.2021. To me spasilo.
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. –

Ovo je po starome 300 * 0.25 + 60 + 19,5=154,5 , a po novome bit će 300 * 0.25 + 18,5 + (možda ?? 19,5) = 93,5 (113 kn ?? ako šalju poziv)

15 godina
offline
Re: Naplata PDV-a na male pakete iz Kine od 1.7. –
Old Iggy kaže...
ihush kaže...
 

-izgleda da još ne rade ono što bi trebali, tj ništa različito nakon ili prije 1.7... razmišljaju?

Rekli su da novim nametima ne podliježe ništa što je prije 01.07. došlo u RH.

 Pošiljka je stigla 03.07. u HR KLIK

 

 Mislim ja se ne žalim što mi nije naplaćeno, očito nekako prošlo ispod ''radara''.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice