Napokon dostupan Windows 10 October Update

poruka: 38
|
čitano: 11.266
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Napokon dostupan Windows 10 October Update".
7 godina
offline
Napokon dostupan Windows 10 October Update

Stavio ga i prvi put dok su bili ti famozni problemi s podacima.Istina nikad važne podatke nisam imao u user folderima nego u svojima na drugoj particiji.

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Napokon dostupan Windows 10 October Update

a gle, sjetili se kvalitete! pa kako sad odjednom?! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
14 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napokon dostupan Windows 10 October Update
Crypt kaže...

Stavio ga i prvi put dok su bili ti famozni problemi s podacima.Istina nikad važne podatke nisam imao u user folderima nego u svojima na drugoj particiji.

 -nije problem s user folderima koji su na defaultnoj poziciji-pathu.. c:\users... nego upravo s takvima koji su na drugom mjestu ako se koristi 'normalna' mogućnost muvanja lokacije userfoldera koje je tad skripta jednostavno pogubila i muvala nepostojeće-pazno s defaulta. Ako se ne koriste win-user-folder mogućnosti problema nema, mada ga ni ovako nije smjelo biti jer je greška amaterski-idiotska + velik problem zbog tad mogućeg gubitka. Da si koristio mogućnost linkova-virtualnih foldera, upravo to bi ti se desilo.. glupošću MSa.

 

-win-0S je ok, može i stari build.. no takve RND gluposti se ne smiju dešavati. Već postaje rutinski odgađanje izlaska 'rtm-a' koje samo potvrđuje kako je besmisleno forsiranje ciklusa zbog nekog zadanog datuma koji ni sa čime veze nema (osim što u nekoliko koraka-stepenica žele promijeniti hrpu stvari, licence, kompatibilnost.. pa tako prošlotjedno ubijanje aktivacije.. idiotizam + interesi)

 

-vrijeme je da i to EU počne kažnjavati jer jedino kaznom se nešto pozitivno desi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Napokon dostupan Windows 10 October Update

e iHushe moj...

 

preseljena komplet User mapa na D: i sve radi, nikakvih gubljenja podataka...

 

a da MS treba ukopčat mozak, to stoji, previše idu oni na auto-pilotu, kao i svaka mega kompanija uostalom...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Napokon dostupan Windows 10 October Update
A jel popravljen i bug sa svjetlinom zaslona....vec sam lud svaki put svjetlinu naredivat kad upalim laptop....🤦‍♂️
VenAtoR#2231
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Napokon dostupan Windows 10 October Update
A hoće li ikad biti popravljen bug (nije ga bilo u XP-u) kojeg ni ShellFolderFix nije mogao ispraviti?!
Mislim, da svaki puta moraš razvlačiti mišem ekran (pardon, okvir prozora) jer ne zapamti postavku od prije - to jednostavno nije normalno.

Ponekad se pitam na kojem OS-u rade zaposlenici Microsofta da takvu budalaštinu godinama ne primjećuju?
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 7:20 (Antiseptik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Napokon dostupan Windows 10 October Update
Antiseptik kaže...

Mislim, da svaki puta moraš razvlačiti mišem ekran (okvir) jer ne zapamti postavku od prije - to jednostavno nije normalno.

 misliš okvir prozora?

ravna zemlja i šupalj mjesec
8 godina
offline
Napokon dostupan Windows 10 October Update

Kao da nije dosta što ljude prisiljavaju da instaliraju te updateove, još  skoro svaki put nekaj zahebu. Čini mi se kao da je MS odlučio uštedjeti na ljudstvu i zapošljavaju večinom neiskusne studente da pišu kod za 10-ku.

Twitch-Duxcro
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Napokon dostupan Windows 10 October Update

I ovaj radi .. :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Napokon dostupan Windows 10 October Update

зар и тебе мучи исти проблем? ја сам мислио да је само до мене. управо упалио лаптоп и морао подићи светло

16 godina
neaktivan
offline
Re: Napokon dostupan Windows 10 October Update
Update je vani? Već ga nisam mogao dočekati, od nestrpljivosti su me prsti boljeli. Konačno mogu vratiti balans u svoj život!
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Napokon dostupan Windows 10 October Update

Mi imamo jako puno kôda, cry me a river Microsoft! OS nije servis.

 

No PC users asked Microsoft for Windows as a service. It was all Microsoft’s idea.

“Software as a service” is trendy. But these types of services are generally hosted on a remote platform, like Amazon Web Services or even Microsoft Azure. Web applications like Gmail and Facebook are services. That all makes sense—the company maintains the software, and you access it remotely.

An operating system that runs on millions of different hardware configurations is not a service. It can’t be updated as easily, and you’ll run into issues with hardware, drivers, and software when you change things. The upgrade process isn’t instant and transparent—it’s a big download and can take a while to install.

Very little software will break if Google changes something in Gmail. In the worst case scenario, Gmail will go down. On the other hand, millions of applications (or computers!) could break if Microsoft makes a mistake with Windows.

 

https://www.howtogeek.com/395121/windows-isnt-a-service-its-an-operating-system/

Mislim, dakle half adder
 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napokon dostupan Windows 10 October Update

-za sve je kriv mobač .. tj novac/pohlepa/tržište 'devicesa'.. i tranzicija (tranvestija) win-DE u mobilnu platformu, idjea ujedinjenja (+znamo da MS malo kasni-kopira Canonicala..).. i problemi su time uzrokovani, cilj.. idiotizam, jer mobač nije desktop PC. Od WP su odustali, no cilj je ostao isti.. idiotizam na kvadrat (preskočen kat kuće a žele lijepi krov..).

 

-i zato takvo stanje, zato gornji text.. ide se na usluge, na 'free' soft.. i projektom upravlja PR-marketing (novac) umjesto neki bradati guru koji štrika kod.

-to je tako, prilagodiš se (njurgaš).. i ideš dalje. Alternativa? Svaki OS je odličan, radi.. dok oni to dozvole mada je inače soft nepoderiv-vječan.

 

-jedina stvar koja može koliko-toliko uvesti reda tj odgovornosti su EU kazne, samo se tog treba sjetiti, naći osnovu (kažnjeni su mobači za upgrade..) jer MS traljavošću (to je zapravo manji problem, jer cilj nije slučajan..) gura-forsira i time je direktno odgovoran za sve posljedice npr štete (radno vrijeme, podaci..) i može to EU kazniti..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 11:13 (ihush).
15 godina
offline
Napokon dostupan Windows 10 October Update

Pauzirao sam update na 35 dana...

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Napokon dostupan Windows 10 October Update
Od koga ste uzeli sliku iz clanka?

Mislim znam od koga i od kud ali svejedno mozete barem napisati kad posuđujete tuđa dijela.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Napokon dostupan Windows 10 October Update
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napokon dostupan Windows 10 October Update
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 22:12 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Napokon dostupan Windows 10 October Update

 ne mogu vjerovat... kakva govna!

ravna zemlja i šupalj mjesec
13 godina
offline
Re: Napokon dostupan Windows 10 October Update

Sad bi ti trebalo biti jasnije zašto je nadogradnja na Windows 10 bila besplatna.

7 godina
offline
Napokon dostupan Windows 10 October Update

Jedno pitanjce (laik sam po tom pitanju).

Jučer mi se LTSB updateao sam od sebe, WTF?

Trojanski LTSB konj ili?

 

 

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Napokon dostupan Windows 10 October Update
Marko :D kaže...

Sad bi ti trebalo biti jasnije zašto je nadogradnja na Windows 10 bila besplatna.

 da, a što s onima koji su kupili win 10?

ravna zemlja i šupalj mjesec
7 godina
offline
Re: Napokon dostupan Windows 10 October Update

Nek se skupe i kolektivno tuže Microsoft...

Premda vjerovatno negdje u EULA-i piše da su kupili samo pravo na korištenje usluge, a Microsoft diktira kakva je usluga, sumnjam da se mogu žalit.

 

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Napokon dostupan Windows 10 October Update
fer-de-lance kaže...

Jedno pitanjce (laik sam po tom pitanju).

Jučer mi se LTSB updateao sam od sebe, WTF?

Trojanski LTSB konj ili?

Mislim da su i u LTSB verziji, ažuriranja automatska kao i na ostalim verzijama Windowsa 10. No ti si u nešto boljoj situaciji jer tebi ne dolaze ispravke bugova i velike nadogradnje već samo mala sigurnosna ažuriranja koja ne izazivaju probleme. LTSB je namijenjen za bankomate, medicinske uređaje i slične uređaje koji u svakom trenutku moraju biti funkcionalni; zato isti dobivaju velike nadogradnje svake dvije ili tri godine.

Louis Pluto kaže...

 da, a što s onima koji su kupili win 10?

I oni imaju oglase, sponzorirane aplikacije i telemetriju. Sve isto kao i mi koji smo dobili nadogradnju besplatno. Uostalom, Windows 10 se može koristiti deaktiviran; jedino što ne možeš mijenjati pozadinu, sliku zaključnog zaslona i imaš watermark u donjem desnom kutu. Dakle, aktivacija samo uklanja watermark i omogućuje ti personaliziranje računala preko postavki.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 11:28 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Napokon dostupan Windows 10 October Update
Marko :D kaže...

I oni imaju oglase, sponzorirane aplikacije i telemetriju. Sve isto kao i mi koji smo dobili besplatno. Uostalom, Windows 10 se može koristiti deaktiviran; jedino što ne možeš mijenjati pozadinu, sliku zaključnog zaslona i imaš watermark u donjem desnom kutu. Dakle, aktivacija samo uklanja watermark i omogućuje ti personaliziranje računala preko postavki.

 nismo mi ništa dobili besplatno, prethodno si platio win7 za koji ms više ne želi čuti, u biti bio si gotovo prisiljen apgrejdati konstantnim MS nagin'om kako bi ti sada mogli prikazivati reklame u aplikacijama u kojima ih prije nije bilo, postoji li mogućnost gašenja reklama u pošti, kakve nadoplate?

ravna zemlja i šupalj mjesec
13 godina
offline
Re: Napokon dostupan Windows 10 October Update
Louis Pluto kaže...

nismo mi ništa dobili besplatno, prethodno si platio win7 za koji ms više ne želi čuti, u biti bio si gotovo prisiljen apgrejdati konstantnim MS nagin'om kako bi ti sada mogli prikazivati reklame u aplikacijama u kojima ih prije nije bilo, postoji li mogućnost gašenja reklama u pošti, kakve nadoplate?

Da, istina, ali koliko mi je poznato, nadogradnju su prolazili i piratski Windows 7; tako da su pirati Windows onda dobili besplatno.

 

Kako javljaju neke stranice, oglasi su za sada samo u nekoj Beta, Insider verziji. Iz Microsofta je rečeno kako se radi o "experimental feature" i da će to ugasiti. Ono što je zanimljivo jest da su iz How-To Geeka došli do članka (arhivirana verzija) na Microsoftovim stranicama koji govori o oglasima u Mail aplikaciji. U članku piše kako su oglasi vidljivi na Home i Pro verziji, a nisu vidljivi u Enterprise i Education verziji. Na dnu članka se spominje i to da se za trajno uklanjanje oglasa mora uzeti Office 365 pretplata.

 

Te stranice više nema jer je uklonjena, ali ostala je u Google cacheu i netko ju je arhivirao na archive.is dok je bila dostupna.

 

Btw članak o tome s The Vergea.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 11:32 (Marko :D).
10 godina
offline
Re: Napokon dostupan Windows 10 October Update
Marko :D kaže...

Mislim da su i u LTSB verziji, ažuriranja automatska kao i na ostalim verzijama Windowsa 10. No ti si u nešto boljoj situaciji jer tebi ne dolaze ispravke bugova i velike nadogradnje već samo mala sigurnosna ažuriranja koja ne izazivaju probleme. LTSB je namijenjen za bankomate, medicinske uređaje i slične uređaje koji u svakom trenutku moraju biti funkcionalni; zato isti dobivaju velike nadogradnje svake dvije ili tri godine.

 Instalirao je KB4467691, KB4465659 i update za adobe flash player.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
14 godina
offline
Re: Napokon dostupan Windows 10 October Update
Nevjerojatno kakav shitstorm ovaj ms radi, ne mičem se s osmice znači još dobrano vrijeme.
HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napokon dostupan Windows 10 October Update
ddarknessfairyy kaže...

 Instalirao je KB4467691, KB4465659 i update za adobe flash player.

Da, to su sigurnosna ažuriranja. Prvo daje još neke ispravke vezane za Spectre bug(ove) i sigurnosna ažuriranja za neke Windows komponente; drugo ispravlja sigurnosnu grešku kod BitLockera, a treće je sigurnosno ažuriranje za Adobe Flash Player. 😊

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 12:30 (Marko :D).
16 godina
neaktivan
offline
Napokon dostupan Windows 10 October Update

1809 će uskoro biti sinonim za prokletstvo. Dakle, 1809 i Intelovi driveri za nove integruše ne idu zajedno

 

https://www.askwoody.com/2018/patch-lady-another-1809-block-in-place/

Mislim, dakle half adder
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napokon dostupan Windows 10 October Update

Ni iCloud ne radi s listopadskom nadogradnjom. Microsoft je blokirao ažuriranja za sve koji imaju instaliran iCloud, te rade u suradnji s Apple-om na rješavanju problema.

 

https://www.howtogeek.com/fyi/windows-10s-october-update-breaks-apples-icloud/

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 13:30 (Marko :D).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice