NASA-in Perseverance ima isti procesor kao iMac iz

poruka: 9
|
čitano: 3.619
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NASA-in Perseverance ima isti procesor kao iMac iz".
8 godina
offline
NASA-in Perseverance ima isti procesor kao iMac iz

Pa nije ni čudo da taj procesor košta $200K. Ipak je riječ o Appleu.  Inače, moje ime i prezime je na jednom od 3 čipa na roveru. Sa još skoro 11 milijuna drugih ljudi. Najbliže što ću doči Marsu.

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: NASA-in Perseverance ima isti procesor kao iMa
Dizajn : Motorola, IBM.
Preradio: BAE Systems.

Jabučari su bili samo korisnici tog procesora iz 97g.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 14:36 (ccc2002).
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
NASA-in Perseverance ima isti procesor kao iMac iz

Nešto slično je već viđeno i prije. Sonda koja je poslana na Pluto ima MIPS R3000 CPU na 33Mhz iz PlayStationa 1.

IT me iznevjeri
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 14:40 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
NASA-in Perseverance ima isti procesor kao iMac iz

s tim procom (ibm power x 2!) u powermacu sam počinio najbolja dizajnerska djela/tiskarske materijale u 9 sela, prije preko nekoliko desetljeća. sve je, neovisno o veličini datoteke, išlo brzo i glatko. kartica s procovima umetala se u pci(?) utor na matičnoj i mogla se zamijeniti čak i bez isključivanja stroja. nije se pošteno ni zagrijala. nikad prežaljen. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
NASA-in Perseverance ima isti procesor kao iMac iz

Specijalno dizajnirani procesori sa zaštitom od zračenja i izrađeni u relativno maloj seriji tako da su skupi u poređenju sa procesorima za komercijalno tržište. Koristi se samo provjerena tehnologija da se ne bi desilo kao Sovjetima da izgube nekoliko sondi Mars i Venera (pravljene na istom dizajnu) zbog loše serije tranzistora, gdje su kontakti umjesto zlatni bili aluminijski.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
5 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: NASA-in Perseverance ima isti procesor kao iMa
Misliš kas su sletili u Death Valley..
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NASA-in Perseverance ima isti procesor kao iMa
DuxCro kaže...

Pa nije ni čudo da taj procesor košta $200K. Ipak je riječ o Appleu.  Inače, moje ime i prezime je na jednom od 3 čipa na roveru. Sa još skoro 11 milijuna drugih ljudi. Najbliže što ću doči Marsu.

Misliš li na ovo? :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
14 godina
offline
Re: NASA-in Perseverance ima isti procesor kao iMa

Dakle u članku o čipu kojeg je razvio IBM s Motorolom a za potrebe svemirskih uvjeta preradio BAE Systems, jedina firma koja se spominje je Apple ?

3 godine
neaktivan
offline
Re: NASA-in Perseverance ima isti procesor kao iMa
Nekim kompanijama očito ne trebaju plaćeni članci / reklame da bi bili prepoznati. Jer im klijentela nije web surfer nego vlade.
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2021 9:09 (ccc2002).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice