Nastavlja se FIVE-ova serija meet-upa za developer

poruka: 4
|
čitano: 1.750
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nastavlja se FIVE-ova serija meet-upa za developer".
16 godina
offline
Nastavlja se FIVE-ova serija meet-upa za developer

S profesionalne strane, nije li kontraproduktivno ograničavati druženje, iskustva i diskusiju u jednoj profesionalnoj niši na samo određenu zajednicu ljudi, bez obzira radilo se tu o ženama, manjinama, kovrčavima, žutima ili plavima?

Sa strane ljudskog razuma, nije li kontraproduktivno protiv diskriminacije boriti se upravo diskriminacijom?

 

U trenutku kada svoju radnu okolinu "oplemenjujete" drugačijim ljudima samo iz razloga što su oni drugačiji, a da bi vi djelovali otvorenije i bolje u očima javnosti, vi zapravo aktivno naglašavate prisutnost spolne, rasne ili vjerske diskirminacije.

 

Kada, a posebno što se tiče bilo kakvih profesionalnih okvira i pristupa, sve to ostavite po strani i tek kada ljude općenito, bez obzira na njihovu posebnost bilo koje vrste, počnete tretirati kao ljude i pojedince sa određenim kvalitetama i vještinama, ili realno i manjkom istih, tek tada ste postigli ljudskost u onom smislu u kojom se to sada nastoji učiniti "klin se klinom izbija" metodama. Dokazivati da pazite zato što ste ih izdvojili kao posebne je običan populistički pristup, širkoim masama privlačan neuromarketing koji sam po sebi ne pomaže, već dugoročno odmaže u percepciji i kulturi jednakosti za sve.

Moj PC  
7 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Nastavlja se FIVE-ova serija meet-upa za devel
Jazzer kaže...

S profesionalne strane, nije li kontraproduktivno ograničavati druženje, iskustva i diskusiju u jednoj profesionalnoj niši na samo određenu zajednicu ljudi, bez obzira radilo se tu o ženama, manjinama, kovrčavima, žutima ili plavima?

Sa strane ljudskog razuma, nije li kontraproduktivno protiv diskriminacije boriti se upravo diskriminacijom?

 

U trenutku kada svoju radnu okolinu "oplemenjujete" drugačijim ljudima samo iz razloga što su oni drugačiji, a da bi vi djelovali otvorenije i bolje u očima javnosti, vi zapravo aktivno naglašavate prisutnost spolne, rasne ili vjerske diskirminacije.

 

Kada, a posebno što se tiče bilo kakvih profesionalnih okvira i pristupa, sve to ostavite po strani i tek kada ljude općenito, bez obzira na njihovu posebnost bilo koje vrste, počnete tretirati kao ljude i pojedince sa određenim kvalitetama i vještinama, ili realno i manjkom istih, tek tada ste postigli ljudskost u onom smislu u kojom se to sada nastoji učiniti "klin se klinom izbija" metodama. Dokazivati da pazite zato što ste ih izdvojili kao posebne je običan populistički pristup, širkoim masama privlačan neuromarketing koji sam po sebi ne pomaže, već dugoročno odmaže u percepciji i kulturi jednakosti za sve.

Naravno da je, ali takvo ponasanje je zeljeli mi u to vjerovati ili ne potpuno normalno. Kako god okrenes ljudi se lakse povezuju s onima su koji su im slicni po da spomenem samo par od beskonacno mnogo kriterija:

 

  • interesima
  • kulturnim specificnostima
  • spolu
  • vjeri
  • nacionalnosti
  • boji koze

 

Meetup hrvata u americi, meetup katolika jednog kvarta u lokalnoj gradjevini namijenjenoj specificno samo njima i nikom drugom, meetup ljudi koji vole avijaciju - nikog nije briga, potpuno normalno. Meetup crnaca tog i tog fakulteta - kontroverzno, meetup zena te i te branse - ocito malo kontroverzno?

 

Slazem se da ovakvi sastanci nisu u skladu s modernom ideologijom jednakosti i taj takoreci doublethink modernog drustva mi je fascinantan, a opet potpuno jasan jer sam i sam covjek i razumijem koliko neke stvari mozemo sami sebi prikazati dobrima makar se potpuno kose s nasim vrijednostima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 12:52 (Dojitza).
16 godina
offline
Nastavlja se FIVE-ova serija meet-upa za developer

prije 4-5 godina sam na Linkedin dobio pozivnicu da budem govornik (govornica) na nekom panelu "zene u IT-u" u nizozemskoj, placen put i smjestaj i sve.

najsmjesnije od svega je kaj su mi samo pogledali ime (koje u nekim drzavama moze biti i musko i zensko) i poslali invite, bez da procitaju profil.

bilo bi cool i urnebesno da sam se pojavio, da je bila neka thicc zenska ko sa ove slike na clanku, pfff, ko zna (naravno da moram ubacit cobanski komentar :))

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 13:05 (nixass).
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Nastavlja se FIVE-ova serija meet-upa za devel
nixass kaže...

prije 4-5 godina sam na Linkedin dobio pozivnicu da budem govornik (govornica) na nekom panelu "zene u IT-u" u nizozemskoj, placen put i smjestaj i sve.

najsmjesnije od svega je kaj su mi samo pogledali ime (koje u nekim drzavama moze biti i musko i zensko) i poslali invite, bez da procitaju profil.

bilo bi cool i urnebesno da sam se pojavio, da je bila neka thicc zenska ko sa ove slike na clanku, pfff, ko zna (naravno da moram ubacit cobanski komentar :))

Moram pitat: Miljenko?

Da, ne znaju ljudi kak nam je teško, breme takvog imena...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2021 12:24 (fer-de-lance).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice