Nastavnici se na 160 radionica upoznali s korišten

poruka: 30
|
čitano: 4.475
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nastavnici se na 160 radionica upoznali s korišten".
14 godina
offline
Nastavnici se na 160 radionica upoznali s korišten

čekaj 50% ih planira koristiti microbit u nastavi, a ostali ništa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Nastavnici se na 160 radionica upoznali s korišten

Hajde, barem je netko ponudio dodatni trening nastavnicima. Neka tako nastave, pa tek onda nešto reformiraju.

 
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Nastavnici se na 160 radionica upoznali s korišten

Nejasno mi je da se nastavnike u danasnje vrijeme mora nesto posebno obucavati i vuci ih za ruku ovamo ili onamo. Zar se nisu u stanju kao i sav normalan svijet kojem je stalo do vlastitog radnog mjesta sami educirati?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nastavnici se na 160 radionica upoznali s kori
Friday kaže...

Nejasno mi je da se nastavnike u danasnje vrijeme mora nesto posebno obucavati i vuci ih za ruku ovamo ili onamo. Zar se nisu u stanju kao i sav normalan svijet kojem je stalo do vlastitog radnog mjesta sami educirati?

 zato što da se sami prijave na takve edukacije bi ih koštalo,a s njihovim plaćama si rijetki to mogu priuštiti

14 godina
offline
Re: Nastavnici se na 160 radionica upoznali s kori
Friday kaže...

Nejasno mi je da se nastavnike u danasnje vrijeme mora nesto posebno obucavati i vuci ih za ruku ovamo ili onamo. Zar se nisu u stanju kao i sav normalan svijet kojem je stalo do vlastitog radnog mjesta sami educirati?

Pa vjerojatno bi to vecina njih i bila u stanju, mnogi to zapravo i cine, ali kao cinovnici u sluzbi drzave nisu dovoljno motivirani da u potpunosti preuzmu odgovornost za samoedukaciju.

Stvari tu malo drugacije funkcioniraju nego na "obicnom" trzistu rada.

Sto u ovom slucaju i nije uvijek nuzno lose (bez namjere da time branim sve poznate i nepoznate neefikasnosti sustava...).

16 godina
online
Re: Nastavnici se na 160 radionica upoznali s kori
Friday kaže...

Nejasno mi je da se nastavnike u danasnje vrijeme mora nesto posebno obucavati i vuci ih za ruku ovamo ili onamo. Zar se nisu u stanju kao i sav normalan svijet kojem je stalo do vlastitog radnog mjesta sami educirati?

Samoedukacija jest OK, ali ako je potrebna na nekom radnom mjestu to je obaveza i trošak poslodavca.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Nastavnici se na 160 radionica upoznali s kori
Old Iggy kaže...
Friday kaže...

Nejasno mi je da se nastavnike u danasnje vrijeme mora nesto posebno obucavati i vuci ih za ruku ovamo ili onamo. Zar se nisu u stanju kao i sav normalan svijet kojem je stalo do vlastitog radnog mjesta sami educirati?

Samoedukacija jest OK, ali ako je potrebna na nekom radnom mjestu to je obaveza i trošak poslodavca.

 

Ako je potrebna onda je vijest o 50% prihvacenosti vjerojatno povod za "hvala, evo vam vasa radna knjizica", ne?

Freak Show Inc.
16 godina
online
Re: Nastavnici se na 160 radionica upoznali s kori
Friday kaže...
Old Iggy kaže...

Samoedukacija jest OK, ali ako je potrebna na nekom radnom mjestu to je obaveza i trošak poslodavca.

 Ako je potrebna onda je vijest o 50% prihvacenosti vjerojatno povod za "hvala, evo vam vasa radna knjizica", ne?

Ne, jer to nije ni državni projekt niti je to izvedivo u državnoj upravi.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Nastavnici se na 160 radionica upoznali s kori
Old Iggy kaže...

Ne, jer to nije ni državni projekt niti je to izvedivo u državnoj upravi.

 

Onda se vracamo na prvo pitanje... (i uzludnost cijelog projekta, posljedicno)

Freak Show Inc.
16 godina
online
Re: Nastavnici se na 160 radionica upoznali s kori
Friday kaže...
Old Iggy kaže...

Ne, jer to nije ni državni projekt niti je to izvedivo u državnoj upravi.

 

Onda se vracamo na prvo pitanje... (i uzludnost cijelog projekta, posljedicno)

Interesantno je da ima jako puno osobnog interesa te da je i država neslužbeno stala iza - što je miljama daleko od bilo kakvog pokušaja koje je država do sada poduzela, a čini se da ide u dobrom smjeru.

Još ako podrže onu ideju o povećanju plaća onima koji dođu do nekih EU fondova...

14 godina
offline
Nastavnici se na 160 radionica upoznali s korišten

btw. kakvi su to nastavnici informatike koji ne mogu pohvatati osnove programiranja, nije da ce uciti djecu u 6 raz. OOP iako im ni to ne bi trebalo predstavljati problem ali ajde

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.10.2017 15:26 (loky4i4).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Nastavnici se na 160 radionica upoznali s kori
loky4i4 kaže...

btw. kakvi su to nastavnici informatike koji ne mogu pohvatati osnove programiranja, nije da ce uciti djecu u 6 raz. OOP iako im ni to ne bi trebalo predstavljati problem ali ajde

Nastavnici. Ne nastavnici informatike.

14 godina
offline
Re: Nastavnici se na 160 radionica upoznali s kori
Old Iggy kaže...

Nastavnici. Ne nastavnici informatike.

 aha... j**eno nam je školstvo kad informatiku predaju nastavnici vjeronauka, tzk, hrvatskog itd.

16 godina
online
Re: Nastavnici se na 160 radionica upoznali s kori
loky4i4 kaže...
Old Iggy kaže...

Nastavnici. Ne nastavnici informatike.

 aha... j**eno nam je školstvo kad informatiku predaju nastavnici vjeronauka, tzk, hrvatskog itd.

Je, a tko će?
Na stranu što i nije zamišljeno da budu samo nastavnici informatike već da bude multidisciplinarno.

14 godina
offline
Re: Nastavnici se na 160 radionica upoznali s kori
Old Iggy kaže...

Je, a tko će?
Na stranu što i nije zamišljeno da budu samo nastavnici informatike već da bude multidisciplinarno.

 to kao da kažeš, a tko će predavati hrvatski, i staviš nastavnika matematike 

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.10.2017 17:08 (loky4i4).
16 godina
online
Re: Nastavnici se na 160 radionica upoznali s kori
loky4i4 kaže...
Old Iggy kaže...

Je, a tko će?
Na stranu što i nije zamišljeno da budu samo nastavnici informatike već da bude multidisciplinarno.

 to kao da kažeš, a tko će predavati hrvatski, i staviš nastavnika matematike 

Pa za informatiku to je sad otprilike taj nivo.

Na stranu što i nije zamišljeno da to bude samo za informatiku.

16 godina
odjavljen
offline
Nastavnici se na 160 radionica upoznali s korišten

U HR je uvrijezeno misljenje da ce IT iscupati zemlju iz bijede. Samo treba stancati programere i sve ce biti OK...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Nastavnici se na 160 radionica upoznali s kori
Friday kaže...

U HR je uvrijezeno misljenje da ce IT iscupati zemlju iz bijede. Samo treba stancati programere i sve ce biti OK...

Ma to kod onih koji niš' ne kuže. Oni bi štancali programere, apartmane i nove kilometre autocesta "koje ne damo strancima".

14 godina
offline
Re: Nastavnici se na 160 radionica upoznali s kori
Friday kaže...

U HR je uvrijezeno misljenje da ce IT iscupati zemlju iz bijede. Samo treba stancati programere i sve ce biti OK...

 ne može nas ništa spasiti uz ove naše socijalistički nastrojene političare 

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.10.2017 18:35 (loky4i4).
16 godina
odjavljen
offline
Nastavnici se na 160 radionica upoznali s korišten

A jebi ga decki, ne znam sta da vam kazem.

A serem, ipak znam

https://www.bug.hr/forum/topic/radna-iskustva/kako-dobio-posao-irskoj/231005.aspx

 

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Nastavnici se na 160 radionica upoznali s kori
Friday kaže...

Nejasno mi je da se nastavnike u danasnje vrijeme mora nesto posebno obucavati i vuci ih za ruku ovamo ili onamo. Zar se nisu u stanju kao i sav normalan svijet kojem je stalo do vlastitog radnog mjesta sami educirati?

Sav normalan svijet? Meni nije normalno da te poslodavac ne želi poslati na dodatno obrazovanje. Takav poslodavac je katastrofalan poslodavac. Ovo je hvale vrijedan potez.

6 godina
protjeran
offline
Re: Nastavnici se na 160 radionica upoznali s kori
Old Iggy kaže...
Friday kaže...

Nejasno mi je da se nastavnike u danasnje vrijeme mora nesto posebno obucavati i vuci ih za ruku ovamo ili onamo. Zar se nisu u stanju kao i sav normalan svijet kojem je stalo do vlastitog radnog mjesta sami educirati?

Samoedukacija jest OK, ali ako je potrebna na nekom radnom mjestu to je obaveza i trošak poslodavca.

 Tako je. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Nastavnici se na 160 radionica upoznali s kori
Friday kaže...
Old Iggy kaže...
Friday kaže...

Nejasno mi je da se nastavnike u danasnje vrijeme mora nesto posebno obucavati i vuci ih za ruku ovamo ili onamo. Zar se nisu u stanju kao i sav normalan svijet kojem je stalo do vlastitog radnog mjesta sami educirati?

Samoedukacija jest OK, ali ako je potrebna na nekom radnom mjestu to je obaveza i trošak poslodavca.

 

Ako je potrebna onda je vijest o 50% prihvacenosti vjerojatno povod za "hvala, evo vam vasa radna knjizica", ne?

Možda imaju loša iskustva. Nemoj zaboraviti da neki tamo rade već desetljećima, pa su se nagledali i naslušali svega. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Nastavnici se na 160 radionica upoznali s kori
Old Iggy kaže...

Još ako podrže onu ideju o povećanju plaća onima koji dođu do nekih EU fondova...

 Bit će zanimljivo kada projekti ne budu prolazili, pa će neki htjeti natrag svojih 50% nastave, a kad ono - štanga, zaposlen je netko drugi...

 

IMHO, pogrešno je pisanje prijedloga EU projekata u cijelosti svaliti na leđa prijavitelja. Nemamo li mi neke urede koji se time bave (a postoje i privatne firme širom EU koje to rade za novac)? A znaš što ljudi u tim uredima rade? Između ostalog šalju mailove o otvorenim natječajima o kojima možeš saznati i sam i beskorisnim sastancima (od kojih je dobar dio u inozemstvu i sudjelovanje u njima nije nikako financirano), te nekim statistikama i sl.

 

Tko ima ideju i volje, neka prijavljuje projekte. Što više, to bolje, ako misli da može proći. Samo neka država ne pretvori prijavu projekata u osnovnu djelatnost, jer to _nije_ posao nastavnika.

 

P.S. Ne radim u školi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.10.2017 19:37 (ridealong).
16 godina
odjavljen
offline
Nastavnici se na 160 radionica upoznali s korišten

Bome si usao u seriju...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Nastavnici se na 160 radionica upoznali s kori
Friday kaže...

U HR je uvrijezeno misljenje da ce IT iscupati zemlju iz bijede. Samo treba stancati programere i sve ce biti OK...

Ovisi što će ti programeri raditi. Kada vidim čime se neki bave, pitam se u što su utukli mladost.

6 godina
protjeran
offline
Re: Nastavnici se na 160 radionica upoznali s kori
Friday kaže...

Bome si usao u seriju...

 Sad imam pet minuta vremena za pregled što je novoga na forumu, pa natrag na arbajt.

 

 

16 godina
online
Re: Nastavnici se na 160 radionica upoznali s kori
ridealong kaže...
Friday kaže...

Ako je potrebna onda je vijest o 50% prihvacenosti vjerojatno povod za "hvala, evo vam vasa radna knjizica", ne?

Možda imaju loša iskustva. Nemoj zaboraviti da neki tamo rade već desetljećima, pa su se nagledali i naslušali svega. 

I to, ali mnogi se boje, ne žele itd.

ridealong kaže...
Old Iggy kaže...

Još ako podrže onu ideju o povećanju plaća onima koji dođu do nekih EU fondova...

 Bit će zanimljivo kada projekti ne budu prolazili, pa će neki htjeti natrag svojih 50% nastave, a kad ono - štanga, zaposlen je netko drugi...

 

IMHO, pogrešno je pisanje prijedloga EU projekata u cijelosti svaliti na leđa prijavitelja. Nemamo li mi neke urede koji se time bave (a postoje i privatne firme širom EU koje to rade za novac)? A znaš što ljudi u tim uredima rade? Između ostalog šalju mailove o otvorenim natječajima o kojima možeš saznati i sam i beskorisnim sastancima (od kojih je dobar dio u inozemstvu i sudjelovanje u njima nije nikako financirano), te nekim statistikama i sl.

 

Tko ima ideju i volje, neka prijavljuje projekte. Što više, to bolje, ako misli da može proći. Samo neka država ne pretvori prijavu projekata u osnovnu djelatnost, jer to _nije_ posao nastavnika.

 

P.S. Ne radim u školi.

Baš me zanima kako su zamislili to s fondovima, nije mi baš jasno kako bi pojedinac takvo što izveo, o problemima s poslom da ne pričamo.

Država je za takve stvari božemesačuvaj, firme treba platiti...

6 godina
protjeran
offline
Re: Nastavnici se na 160 radionica upoznali s kori
Old Iggy kaže...

Baš me zanima kako su zamislili to s fondovima, nije mi baš jasno kako bi pojedinac takvo što izveo, o problemima s poslom da ne pričamo.

Država je za takve stvari božemesačuvaj, firme treba platiti...

 Mi još nismo bili u EU, ali susjedi Slovenci jesu, pa su k nama polako počeli dolaziti predstavnici privatnih firmi koji bi održali kratko ili duže predavanje o EU fondovima. Na tim predavanjima je bilo moguće čuti jako korisne stvari, jer su predavači prepričavali svoje stvarne doživljaje dok su (za novac ili udio u projektu) pomagali prijaviteljima u pripremi i prijavi projekata. Već tada se vidjelo koliki trud je potrebno uložiti u taj posao. I još moraš raditi osnovni posao. Nekoliko godina kasnije, situacija se nije puno promijenila, nešto se ipak smanjila količina dokumenata nužnih za prijavu. Na kraju, i kod nas su se pojavile firme pomagači i nije ih loše angažirati jer je učenje na vlastitim pogreškama u slučaju projekata vrlo skupo i bolno. Ali to netko treba i platiti...

 

 

16 godina
online
Re: Nastavnici se na 160 radionica upoznali s kori
ridealong kaže...
Old Iggy kaže...

Baš me zanima kako su zamislili to s fondovima, nije mi baš jasno kako bi pojedinac takvo što izveo, o problemima s poslom da ne pričamo.

Država je za takve stvari božemesačuvaj, firme treba platiti...

 Mi još nismo bili u EU, ali susjedi Slovenci jesu, pa su k nama polako počeli dolaziti predstavnici privatnih firmi koji bi održali kratko ili duže predavanje o EU fondovima. Na tim predavanjima je bilo moguće čuti jako korisne stvari, jer su predavači prepričavali svoje stvarne doživljaje dok su (za novac ili udio u projektu) pomagali prijaviteljima u pripremi i prijavi projekata. Već tada se vidjelo koliki trud je potrebno uložiti u taj posao. I još moraš raditi osnovni posao. Nekoliko godina kasnije, situacija se nije puno promijenila, nešto se ipak smanjila količina dokumenata nužnih za prijavu. Na kraju, i kod nas su se pojavile firme pomagači i nije ih loše angažirati jer je učenje na vlastitim pogreškama u slučaju projekata vrlo skupo i bolno. Ali to netko treba i platiti...

 

 

Zato mi i nije jasno kako bi to ljudi izvodili. Ajde s prijedlogom nekakvih ideja ili slično, ali uz standardni posao...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice