"Nesigurno" izvlačenje USB-a u Windowsima postaje

poruka: 17
|
čitano: 6.390
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Nesigurno" izvlačenje USB-a u Windowsima postaje ".
13 godina
offline
"Nesigurno" izvlačenje USB-a u Windowsima postaje

Ako se već želite izražavat književno hrvatski, koristite izraz pamtiprutić!

 

Što nije to poboljšano i sigurnije vađenje još od win 8?

Moj PC  
6 2 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
"Nesigurno" izvlačenje USB-a u Windowsima postaje

Podatkovna grancica

 

Gle, bitno je da se pravilno i na vrijeme izvadi.

Zasto kruh zagori, zasto zena zatrudni, zasto podatci nestanu? Nije na vrijeme izvadjen.

Moj PC  
21 0 hvala 0
15 godina
offline
"Nesigurno" izvlačenje USB-a u Windowsima postaje

-oduvjek je vanjska memorija imala defaultno quickremoval opciju, nasuprot keširanja.. vijest koja to nije.

-tj.. brza memorija je od vremena viste (nedostatak rama..) dobila mogućnost-opciju da se koristi upravo za to.. dok npr neovisno o tome, može npr antivirus skenirati i sl. tj prisupati mediju ali to tad ne radi os nego konkretna app koja je samo u paketu s osom ili neovisna-treća, jer av nije os itd..

 

tak da ne vidim vijest.. ili ćemo opet dobiti neki novi fičer, manager s tabovima za remove? .. možd će pamtiti history, možda će nuditi playanje nevezanih sadržaja, novu epizodu candycrasha čim se dodtkne stikić ili promjenu fonta kojim ispisuje naziv-kapacitet.. .. jamačno, nešto korsino, nasuprot onom fauxpasu kad obrišu dokumente nadogradnjom.. ms ovaj put čuva! :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
9 0 hvala 1
12 godina
offline
"Nesigurno" izvlačenje USB-a u Windowsima postaje

I druge stvari nesigurno izvlačim, što nebi i USB

Moj PC  
20 0 hvala 0
15 godina
offline
"Nesigurno" izvlačenje USB-a u Windowsima postaje

nekako ne gravitiram tom iznenadnom čupanju "pamtiprutića" (ili hdd-a ili čegaveć). naviknulo me uvijek ili preko eject u exploreru ili desnom tipkom miša na ikomu pa remove. a svi su mi postavljeni na "quick removal". no uvijek još neki džav'o svijetli na napravi i kad već piše "it's now safe ..."  brzina ionak nema veze. ovo je idiotarija kao i ikona "quicklaunch" na koju je dovoljno kliknuti jednom umjesto dvaput. mislim, neš ti gubitka vremena ...  no često se pojavi sitan problem kad windows odbije dati "dopuštenje" jer neki proces još drka po napravi (iako nominalno ne). možda je baš zbog toga pametnije vadit šuljajući se. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 15:40 (Ajar).
Moj PC  
7 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
"Nesigurno" izvlačenje USB-a u Windowsima postaje

Pa valjda "sigurno" izvlacanje ili quick removal postaje deafultno, a ne nesigurno. Inace ne sjecam se da sam niti jednom sigurno izvukao USB iz kompa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
"Nesigurno" izvlačenje USB-a u Windowsima postaje

Ni ja to nisam radio otkad poznajem USB samo sam par puta sigurno odspojio :D

Možda je rizik od gubitaka podataka veči ali srečom podatke na usb-u su uvjek bili i na računalu .

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Nesigurno" izvlačenje USB-a u Windowsima post
T700 kaže...

Ni ja to nisam radio otkad poznajem USB samo sam par puta sigurno odspojio :D

Možda je rizik od gubitaka podataka veči ali srečom podatke na usb-u su uvjek bili i na računalu .

 Kod USB sticka nisam imo nikad korupciju/gubitak podataka prilikom "nesigurnog" vadjenja.

 

Ali kod eksternih HDD-ova par puta jesam pa sad uvijek idem na Safe Remove 

 

Podatci nisu bili problem, kopija je uvijek postojala na PC-u... ali vrijeme koje sam potratio prebacivajuc je bio problem 

9 godina
neaktivan
offline
Re: "Nesigurno" izvlačenje USB-a u Windowsima post
nathan.fake kaže...
T700 kaže...

Ni ja to nisam radio otkad poznajem USB samo sam par puta sigurno odspojio :D

Možda je rizik od gubitaka podataka veči ali srečom podatke na usb-u su uvjek bili i na računalu .

 Kod USB sticka nisam imo nikad korupciju/gubitak podataka prilikom "nesigurnog" vadjenja.

 

Ali kod eksternih HDD-ova par puta jesam pa sad uvijek idem na Safe Remove 

 

Podatci nisu bili problem, kopija je uvijek postojala na PC-u... ali vrijeme koje sam potratio prebacivajuc je bio problem 

 Ja jesam dva puta i to na win xp,gdje sam izgubio podatke i usb vise nije radio. 

8 godina
offline
Re: "Nesigurno" izvlačenje USB-a u Windowsima post
sisko93 kaže...

Ako se već želite izražavat književno hrvatski, koristite izraz pamtiprutić!

 

Odličan prilog na temu iz pera majstora Tomića:

http://www.autograf.hr/nacionalisticki-tres-toksicniji-je-od-turbofolka/

...okupljaju jednom godišnje da bi dodijelili godišnju nagradu od pet tisuća kuna za najuspjeliju novu hrvatsku riječ.

Riječi poput očvrsja, umjesto hardvera, ili vrtoleta, umjesto helikoptera, ili smećnjaka, umjesto kontejnera, nitko duševno zdrav nikad nije ni rekao ni napisao.

Dobili smo tako i ove godine novu riječ, zapozorje, umjesto bekstejdža, i ne treba ni sumnjati, bit će to veliki hit među estradnim licima.

Pa, nabijem vas na očvrsje, opsovao bih sada. Sto trideset hiljada kuna su u posljednjih dvadeset šest godina lingvistički antitalenti poput Sandre Ham i akademika Stjepana Babića potrošili spašavajući naš jezik od tuđinskih zagađenja.

 

ihush kaže...

-oduvjek je vanjska memorija imala defaultno quickremoval opciju, nasuprot keširanja.. vijest koja to nije.

-tj.. brza memorija je od vremena viste (nedostatak rama..) dobila mogućnost-opciju da se koristi upravo za to.. dok npr neovisno o tome, može npr antivirus skenirati i sl. tj prisupati mediju ali to tad ne radi os nego konkretna app koja je samo u paketu s osom ili neovisna-treća, jer av nije os itd..

 

NE, (ne mora biti 3rd party app) već ovo što Ajar veli:

Ajar kaže...

no često se pojavi sitan problem kad windows odbije dati "dopuštenje" jer neki proces još drka po napravi (iako nominalno ne). možda je baš zbog toga pametnije vadit šuljajući se. 

 

Osnovna fora je da su u Winsima, još od XP, odvojili "ono što korisnik vidi" od "onog što se doista dešava". To je prvenstveno služilo (fake) "ubrzanju" boota (OS se kao digao, ali u stvari se još boota u bkg), ali su isto napravili i sa npr. kopiranjem fajlova - kao, iskopirano je (ti možeš raditi svoje), a u stvari keširano i dalje radi u pozadini. Nije to grozno ako nasilno ne čupaš stick ili gasiš komp, ali problem je kad se Winsi sami sa sobom zapetljaju.
Nije baš ni Linux 100% imun na isto (jer greške su uvijek moguće), odn. na Linuxu uvijek možeš "ubiti" podivljali proces, ali ako je taj proces kopiranje fajla... ponekad je bolje koristiti copy&paste nego li cut&paste (odn. "move").

Windowsi su mi do sad "pojeli" 3 sticka i par SD kartica. Ne govorim o izgubljenim podacima, već o uništenom hw, jerbo ^ "sys procesi". Win 7 je bio u pitanju.
Budući sam nešto radio što je zahtijevalo često "seljenje" podataka preko sd kartica, imam nažalost podosta lošeg iskustva s istime.

 

Ono što će biti dobro jest da će sad samo kopiranje podataka biti dosta brže - točnije onakvo kakvo je oduvijek trebalo biti.
Naime, zbog tog idiotskog keširanja itd, povremeno bi se (a nepotrebno) na Windowsima stream podataka na stick / sd card usporio 20x. Ugrubo, recimo da dođe do fragmentacije podataka na mediju, odn. čitanja/pisanja/seljenja podataka (češće kod kopiranja većih fajlova na gotovo pun medij).
Ne znam kako je danas sa "recycle bin", catalog itd smećem po sticku, još uvijek na  Linuxu povremeno dobivam "poklone" kad se stick vrati sa Maca ili Windowsa.


btw, sjeća li se tko Vistinih "dinamičkih hdd ikona" za hdd i očajno sporog kopiranja fajlova?
https://en.wikipedia.org/wiki/Criticism_of_Windows_Vista#File_operation_performance

 

Glede opskurija sa vanjskim flash memorijama, red je da spomenem jedan "Linux fetivi" fićr: USB stick koji sam formatirao na Linuxu više nije radio na istom Linuxu ali nikako (neprepoznatljiv uređaj, ne možeš ga ni "klasično" preformatirati), dok ga Windowsi uredno prepoznaju i normalno radi.  Toliko o "superiornom" Linuxu.

 

T700 kaže...

Ni ja to nisam radio otkad poznajem USB samo sam par puta sigurno odspojio :D

Možda je rizik od gubitaka podataka veči ali srečom podatke na usb-u su uvjek bili i na računalu .

 

Probaj s ruskim ruletom, ide te. ;)

16 godina
neaktivan
offline
"Nesigurno" izvlačenje USB-a u Windowsima postaje

jel se meni čini ili ova opcija uredno radi na win10 svaki puta kad naredim odspajanje..uredan baločić potvrdi..vadi.

ne znam jeli mi na win7 to uspjelo 5 puta od 50 pokušaja..uvijek onaj info da nešto još nije prokuhano za vađenje.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Nesigurno" izvlačenje USB-a u Windowsima post
Kolacic kaže...

Ja jesam dva puta i to na win xp,gdje sam izgubio podatke i usb vise nije radio. 

Za takve stvari postoji HD format tool.

Mali programčić koji izgledom podsjeća na Format iz windowsa, ali koji je prepoznavao stickove kada niti jedan drugi (meni dostupni) OS nije to uspijevao.

Naravno uz prepoznavanje, uspješno je vršio format i vraćanje stickova iz mrtvih.

 

Ne znam kad sam zadnji put i koristio stickove tako da ne znam radi li programčić na win10.

 

Dodatak.. i DISKPART je znao oporavljati "ne ispravne" stickove :).

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 18:14 (sisko93).
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Nesigurno" izvlačenje USB-a u Windowsima post
sisko93 kaže...
Kolacic kaže...

Ja jesam dva puta i to na win xp,gdje sam izgubio podatke i usb vise nije radio. 

Za takve stvari postoji HD format tool.

Mali programčić koji izgledom podsjeća na Format iz windowsa, ali koji je prepoznavao stickove kada niti jedan drugi (meni dostupni) OS nije to uspijevao.

Naravno uz prepoznavanje, uspješno je vršio format i vraćanje stickova iz mrtvih.

 

Ne znam kad sam zadnji put i koristio stickove tako da ne znam radi li programčić na win10.

 

Dodatak.. i DISKPART je znao oporavljati "ne ispravne" stickove :).

 Hvala tad sam bio "nepismen" u vezi ovalvih stvari no jednu stvar sam zapamtio,prilikom stavljanja tog usb-a u pc odjednom mu temperatura porasla da ga nisi mogao primiti golom rukom.

10 godina
offline
"Nesigurno" izvlačenje USB-a u Windowsima postaje

 

 

Hm, pa iako to neka zna biti dosadno, ipak koeistim koliko god mogu sigurno izvlačenej USB sticka. Ljudi ne shvaćaju koliko su danas OS-i i prateći softever, približili kompjutere krajnjem korisniku,

da su danas toliko neki nezhvalni čim sistem ili hardveraj ne funkciniora onako kako su oni zamislili, okrivljulju B.Gatesa i "zlu" korporaciju Microsoft.

Svi se negdje tobože žure, svi puno rade, svi nekako važni....Međutim, praksa ih demantira i sami život.

 

E, da život je pošten. Koliko ljubavi date, toliko ljubavi primate. Sve ostalo je nezadovoljna balvudrija i niškoristi.

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Nesigurno" izvlačenje USB-a u Windowsima post
Jesu približili žirafu,čovječe jel ti znaš koja se hrpa sramja vrti u pozadini, prestrašno :-)
16 godina
offline
"Nesigurno" izvlačenje USB-a u Windowsima postaje

u bilijun godina korištenja usb flash memorije iliti Stickova, možda sam 2 puta stisnuo na safe removal. Mislimd da se radilo o mojem maturalnom radu, a kasnije diplomskom radu. Inače ako je od završetka kopiranja prošlo 10 sekundi smatram sigurnim izvući stick van (ovo zvuči pomalo erotski :-)

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Nesigurno" izvlačenje USB-a u Windowsima post
Jeftini stik zna krepati ako ga se samo izvuce.. imam nekoliko takvih reklamnih za par $ i nekoliko kvalitetnih. Kvalitetan izvucem bez icega a ovaj jeftinjak ak 2-3 puta izvucem bez da sam ga iskljucio, krepa.
Samsung Galaxy S9
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice