Netflix zbog pada broja pretplatnika najavljuje uv

poruka: 72
|
čitano: 24.584
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Netflix zbog pada broja pretplatnika najavljuje uv".
10 godina
offline
Re: Netflix zbog pada broja pretplatnika najavljuj
NEW_MAN kaže...

 

Pretpostavka je majka svih zajeba.

Upravo tako, a vi ste počeli s neutemeljenim pretpostavkama. Naime, ne baš mala razlika je što ja nisam u svom jadanju napisao "nitko" ili "svi".

 

Generalizacija iz svog mikro primjera je još veći "zajeb" od pretpostavke.

 

16 godina
online
Re: Netflix zbog pada broja pretplatnika najavljuj
SveZauzeto kaže...
NEW_MAN kaže...

 

Pretpostavka je majka svih zajeba.

Upravo tako, a vi ste počeli s neutemeljenim pretpostavkama. Naime, ne baš mala razlika je što ja nisam u svom jadanju napisao "nitko" ili "svi".

 

Generalizacija iz svog mikro primjera je još veći "zajeb" od pretpostavke.

 

 Ma ja sam preuvelicaval i volim srat kad sam nadrkani. Nisam nikaj lose mislil niti jos uvijek mislim.

 

Sve u svemu su im paketi kak sam napisal za samce ili parove zesci fail. Kad bi se moglo kupiti tak da mogu na jednom uredaju sa UHD za 8,99 gledat Netflix, odma bi platio. Ovak mi se ne isplati jer za iste novce dobim Disney i Amazon, a Amazon placam vec deset godina te mislim placat iz drugih razloga.

 

Pucaju si u nogu i ljudi ih budu izigrali bilo preko VPN-a ili neceg treceg.

14 godina
offline
Re: Netflix zbog pada broja pretplatnika najavljuj
memulica kaže...
BlueMax kaže...
guslac kaže...
Ja se svima vama čudim. Od ljudi uvijek čujem kako nemaju vremena za ovo, ono, a kad tamo svi imaju nekoliko streaming pretplata, gledaju filmove, serije se prate redoviti, youtube... :)

 Zato jer smo žrtve konzumerizma. Svi pričaju o Netflixu pa uzmeš Netflix, svi pričaju o Spotifyju, pa uzmeš Spotify, pa nakrcaš Google glupim fotografijama preko auto uploada pa uzmeš pretplatu, ni Office 365 nije skup a zgodna je stvar... i na kraju podvućeš crtu i cifra je 200€ mjesečno a na svim tim uslugama zajedno si proveo par sati.

Čovjek bi mislio da je barem na ovom forumu ekipa informatički pismena/osvještena i koja zna sve to složiti potpuno besplatno ili jeftinije, ali eto uvijek me iznova iznenadite.

 

Valjda vam isto tako uvale i 'najbolje' automobile koji se stalno kvare i imaju najskuplje održavanje, pa vam uvale kredite na desetak godina sa 'najpovoljnim' kamatama u ovom svemirskom kvadrantu, pa redovno prekoračujete dopuštene minuse na računima i poslije se čudite nad dvocifrenim kamatama, pa kupujete samo orginalne boje za printere koje su skuplje od samog printera i potrošite ih za manje od mjesec dana, pa ovo, pa ono, pa meeee, pa bleeee, itd.

 

To se nekad davno nazivalo svojim pravim imenom (porez na budale/šišanje ovaca), ali danas to nije politički korektno izreći u ovim korporacijskim diktaturama, a koje od milja nazivamo 'zapadne demokracije' ili 'zapadni svijet'. Dapače, danas se vrlo preporuča biti nepismen/neinformiran/onesvješten u svakom pogledu, jer takve osobe su ko' suho zlato za takve korporacijske i slične lešinare/pijavice u ljudskom obliku.

 

 A kako bi se financirali filmovi i serije da odemo svi u pirate? Neki se ponašaju kao da je pravo na gledanje filmova jednako pravu na zrak. I onda još vrijeđaju one kojima nije problem platiti uslugu.

PSN - darklydexter
14 godina
offline
Re: Netflix zbog pada broja pretplatnika najavljuj
Samo Plex Share
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Netflix zbog pada broja pretplatnika najavljuj
Ezio kaže...

 

 A kako bi se financirali filmovi i serije da odemo svi u pirate? Neki se ponašaju kao da je pravo na gledanje filmova jednako pravu na zrak. I onda još vrijeđaju one kojima nije problem platiti uslugu.

 

Zašto bi uopće plaćao tu smećarsku hipeprodukciju debilnih serija/filmova? Koju su to oni kvalitetu iznjedrili, a koju nismo vidjeli/imali prije?

 

I nije to samo Netflix problem.

 

Odem u trgovinu i samo gledam u nepregledne količine nepatvorenog smeća od hrane i ostalih ispraznih šarenih artikala.

 

Odem kupit računalnu igru, a ono treba mi minimalno 60 eura za smeće koje ne radi kako spada ni nakon 10 službenih/neslužbenih patcheva (to se u dobra stara vremena zvalo pre-alpha verzija) u godinu dana. Uz to trebam kupiti hrpu polupotrebljivih DLC-a, skinova, season passova, itd. u vrijednosti od još barem 100 eura. Prije toga bi morao barem dvije prosječne HR plaće isprsiti samo za grafičku karticu od 'suhog zlata' da bi igrao tu pre-alpha igru na srednjim grafičkim detaljima.

 

Odem pogledat neki YT video, a ono na 10 minuta 'kvalitetnog' videa ide po 4 random debilne reklame. Upalim 'pametni' televizor, a tamo svakodnevno more sinje idiota i još gorih programa. Za tu kalvariju i duševne boli od lokalnih televizija bi morao plaćati skoro 100 kn mjesečno. Uz to bi trebao isprsiti još barem 200 eura kod 10 različitih servisa da bi imao komplet sportske/filmske/sapunice/itd i biti dobitnik 'skupi sve' nagrade za konzumerističku budalu godine.

 

... itd. itd.

 

Takvi kao ti su glavni problem i nosioci su ovog trulog konzumerizma/reklamokracije, jer eto svako korporacijsko g*vno od proizvoda/usluge ste spremni platiti u svako doba dana. Zato i imamo ovakvo totalno srozavanje kvalitete na svim razinama društva. Ovakvom dugodišnjom negativnom selekcijom smo na korak do idiokracije, tj. civilizacijskog sunovrata.

 

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2022 23:48 (memulica).
14 godina
offline
Re: Netflix zbog pada broja pretplatnika najavljuj
memulica kaže...
Ezio kaže...

 

 A kako bi se financirali filmovi i serije da odemo svi u pirate? Neki se ponašaju kao da je pravo na gledanje filmova jednako pravu na zrak. I onda još vrijeđaju one kojima nije problem platiti uslugu.

 

Zašto bi uopće plaćao tu smećarsku hipeprodukciju debilnih serija/filmova? Koju su to oni kvalitetu iznjedrili, a koju nismo vidjeli/imali prije?

 

I nije to samo Netflix problem.

 

Odem u trgovinu i samo gledam u nepregledne količine nepatvorenog smeća od hrane i ostalih ispraznih šarenih artikala.

 

Odem kupit računalnu igru, a ono treba mi minimalno 60 eura za smeće koje ne radi kako spada ni nakon 10 službenih/neslužbenih patcheva (to se u dobra stara vremena zvalo pre-alpha verzija) u godinu dana. Uz to trebam kupiti hrpu polupotrebljivih DLC-a, skinova, season passova, itd. u vrijednosti od još barem 100 eura. Prije toga bi morao barem dvije prosječne HR plaće isprsiti samo za grafičku karticu od 'suhog zlata' da bi igrao tu pre-alpha igru na srednjim grafičkim detaljima.

 

Odem pogledat neki YT video, a ono na 10 minuta 'kvalitetnog' videa ide po 4 random debilne reklame. Upalim 'pametni' televizor, a tamo svakodnevno more sinje idiota i još gorih programa. Za tu kalvariju i duševne boli od lokalnih televizija bi morao plaćati skoro 100 kn mjesečno. Uz to bi trebao isprsiti još barem 200 eura kod 10 različitih servisa da bi imao komplet sportske/filmske/sapunice/itd i biti dobitnik 'skupi sve' nagrade za konzumerističku budalu godine.

 

... itd. itd.

 

Takvi kao ti su glavni problem i nosioci su ovog trulog konzumerizma/reklamokracije, jer eto svako korporacijsko g*vno od proizvoda/usluge ste spremni platiti u svako doba dana. Zato i imamo ovakvo totalno srozavanje kvalitete na svim razinama društva. Ovakvom dugodišnjom negativnom selekcijom smo na korak do idiokracije, tj. civilizacijskog sunovrata.

 

 

 Da, rješenje je da svi budemo pirati, skidamo torrente. Onda neće nastupiti idiokracija.

Ja nisam rekao da je sadržaj savršen. To je proizvod koji se plaća. A ako su svi pirati, neće biti proizvoda. Ili će ga biti, samo po puno većoj cijeni i uz reklame. Treba se boriti za jednaku dostupnost sadržaja svim pretplatnicima, a ne da neki amer ima 10x više sadržaja po istoj cijeni.

PSN - darklydexter
12 godina
offline
Re: Netflix zbog pada broja pretplatnika najavljuj
memulica kaže...

 

Zašto bi uopće plaćao tu smećarsku hipeprodukciju debilnih serija/filmova? Koju su to oni kvalitetu iznjedrili, a koju nismo vidjeli/imali prije?

 

I nije to samo Netflix problem.

 

 

 

 U proteklih 10tak godina Netflix je producirao ili koproducirao ogroman broj kvalitetnih serija i filmova. Ne samo američkih nego su omogućili snimanje  i što je još bitnije pristup publici vleikom broju odličnih neameričkih serija (Dark, Bordertown, Kingdom, Hellbound, La casa del Papel, Babylon Berlin, Baby...)i filmova (Below Zero, White Tiger, Platform, First They Killed My Father... )

O američkim filmovima da ne govorim. Koliki god bio otpor akademije Netflixovi filmovi su najnominiraniji i najnagrađivaniji od svih filmskih studija u proteklih 5-6 godina. Dok su se WB, Paramount, Columbia, MGM... bazirali na mužnju love recikliranjem reciklaža o superjunacima, ratovima zvijezda i sl. upravo je Netflix taj koji se ne boji napraviti dobru dramu ili triler.

Količina dobrih dokumentaraca koju produciraju je ogromna.

Naravno, tu je i brdo sranja ali treba pokriti sve ukuse publike.

15 godina
online
Re: Netflix zbog pada broja pretplatnika najavljuj
BlueMax kaže...
 Dok su se WB, Paramount, Columbia, MGM... bazirali na mužnju love recikliranjem reciklaža o superjunacima, ratovima zvijezda i sl. upravo je Netflix taj koji se ne boji napraviti dobru dramu ili triler.

Količina dobrih dokumentaraca koju produciraju je ogromna.

Naravno, tu je i brdo sranja ali treba pokriti sve ukuse publike.

 Ovo je istina, ali Netflix nema klasik koji će "reprizirati" - na prava za Prijatelje dali su više novaca nego za solidan Marvel Blockbuster. 

 

Red Notice i Bright su također bile bombe - svaki na svoj način, jer iako je Red Notice bio najgledaniji, koštao je previše, a Bright je koštao previše a nitko ga se više i ne sjeća.

 

Kako je kultura trenutno u recikliranju, Netflixu je teško jer nema seriju tipa Office, Parc Recs, Sopranos, Breaking Bad, Wire etc, sve ono što ljudi radije upale kad se pogube u nepoznatome.

Iako i to jenjava, pa bi bilo glupo sad uzimati prava za te serije.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Netflix zbog pada broja pretplatnika najavljuj
Ezio kaže...

 

 Da, rješenje je da svi budemo pirati, skidamo torrente. Onda neće nastupiti idiokracija.

Ja nisam rekao da je sadržaj savršen. To je proizvod koji se plaća. A ako su svi pirati, neće biti proizvoda. Ili će ga biti, samo po puno većoj cijeni i uz reklame. Treba se boriti za jednaku dostupnost sadržaja svim pretplatnicima, a ne da neki amer ima 10x više sadržaja po istoj cijeni.

Bit će proizvoda i dalje, ali će morati biti konkurentiji/kvalitetniji od slobodnog/besplatnog torrent servisa.

 

Sad ti se pitaš kako i koje je to rješenje, a odgovor ti leži u dugogodišnjem ratu glazbene industrije protiv mp3 servisa i kako se to na kraju završilo.

 

Ne želim plaćati npr. 100 raznih servisa sa ograničenim sadržajem. Želim samo jedan, a koji ima sav sadržaj na dohvat klika miša i pristupačan je cijenom.

 

 

BlueMax kaže...

 

 

 U proteklih 10tak godina Netflix je producirao ili koproducirao ogroman broj kvalitetnih serija i filmova. Ne samo američkih nego su omogućili snimanje  i što je još bitnije pristup publici vleikom broju odličnih neameričkih serija (Dark, Bordertown, Kingdom, Hellbound, La casa del Papel, Babylon Berlin, Baby...)i filmova (Below Zero, White Tiger, Platform, First They Killed My Father... )

O američkim filmovima da ne govorim. Koliki god bio otpor akademije Netflixovi filmovi su najnominiraniji i najnagrađivaniji od svih filmskih studija u proteklih 5-6 godina. Dok su se WB, Paramount, Columbia, MGM... bazirali na mužnju love recikliranjem reciklaža o superjunacima, ratovima zvijezda i sl. upravo je Netflix taj koji se ne boji napraviti dobru dramu ili triler.

Količina dobrih dokumentaraca koju produciraju je ogromna.

Naravno, tu je i brdo sranja ali treba pokriti sve ukuse publike.

Čuj njega, ono Netflix je producirao i koproducirao ili omogućio pristup publici velikom broju neameričkih serija i filmova. Valjda ti misliš da je sve počelo od Netflixa?

 

Gledao sam npr. odlične azijske i europske filmove ili briljantne nordijske noir serije desetljećima prije Netflix 'fast fooda' i sad mi je muka gledati copy/paste prodaju muda pod bubrega naivnim ovčicama.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
12 godina
offline
Re: Netflix zbog pada broja pretplatnika najavljuj
Gledao si jer si znao za njih i istraživao. Velik dio Netflixove publike nije ni znao da se van USA snimaju filmovi. Ovako su im servirani i sinkronizirani. Nama je ta sinkronizacija debilna jer smo navikli na titlove ali ogroman broj zemalja a posebno USA nisu navikli na titlove i njima je to neprirodno.
2 godine
neaktivan
offline
Netflix zbog pada broja pretplatnika najavljuje uv

Korporacije upravljaju svime i zapravo si već u matriksu jer izbor zapravo i nemaš... 

Počnimo samo o it proizvoda nemaš konkurenciju i kapitalistički pristup nego konzumerizam i korporativni pristup zato je sve poskupilo jer se ne vodi račun o klijentima i kvaliteti usluge nego o dionicarima i investitorima... 

Ali tako je svugdje od igle do lokomotive.... 

O slučaju Kapulica je kazao. - Onaj tko razmišlja između Hajduka i Gorice i treba otići u Goricu.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Netflix zbog pada broja pretplatnika najavljuj
kipo kaže...
Ili ubaciš stick u TV, skidaš torrente preko lokalne mreže na taj stick i nemaš potrebe za streamanjem.

Nema nikakvih stikova i torenta, brzo i jednostavno učlani se u stranku Watch Online for Free.

 

https://www3.zoechip.com/

AMD,........is that Epyc or what?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice