Nikola će proizvoditi električne kamione za odvoz

poruka: 14
|
čitano: 5.223
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nikola će proizvoditi električne kamione za odvoz ".
6 godina
offline
Nikola će proizvoditi električne kamione za odvoz

bit će više varijanti...svaka sa svojim imenom

Nikola

Mate

Jure

Ante

Frane

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Nikola će proizvoditi električne kamione za odvoz

Necu ja nist proizvodit. Čista obmana

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Nikola će proizvoditi električne kamione za odvoz

Nikola i Tesla su ljuti rivali

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Nikola će proizvoditi električne kamione za odvoz

lijepo je vidjeti da negdje postoje ljudi koji cijene tog skromnog genijalca koji nas je sve solidno zaduzio pa makar i koristenjem

njegovih imena (bez patentne naknade).

 

kad im ponestane maste, mogu nastaviti: Milutin, Djuka, Georgina, Dane.

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Nikola će proizvoditi električne kamione za od

Ha ha... Ma koji ljuti rivali... Nikola ima par prototipa i nešto na papiru... Tesla ima tri tvornice i gradi još tri.. Tesla će ove godine proizvesti blizu 500000 automobila + energy biznis... Nikola je nekakav jeftini pokušaj kopije Tesla-e... Ali Milton i njegova ekipa nisu ni blizu Musku i ekipi iz Tesle... A drugo.. kriva tehnologija, o vodiku se govori već 20 godina i ništa konkretno od toga... Niti će biti išta konkretnog... Žao mi ljudi koji su investirali u Nikolu...

15 godina
offline
Re: Nikola će proizvoditi električne kamione za od
Dead kaže...

Kad će fuzija Nikole i Tesle?

 -misliš kolizija (ako je dovoljno jaka sila, možda i fuzija..), na cesti. .. pa kad krenu u vožnju, za sad je to samo papirnato + ako su smetlarski (noćni-jutarnji sati kad se smeće odvozi) izbjegavaju susrete pa će do sudara dolaziti s drugim vozilima, odnosno možemo dobiti spoj fordkole ili opestle prije nego nikoluteslu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Nikola će proizvoditi električne kamione za od
Skywalker04 kaže...

Ha ha... Ma koji ljuti rivali... Nikola ima par prototipa i nešto na papiru... Tesla ima tri tvornice i gradi još tri.. Tesla će ove godine proizvesti blizu 500000 automobila + energy biznis... Nikola je nekakav jeftini pokušaj kopije Tesla-e... Ali Milton i njegova ekipa nisu ni blizu Musku i ekipi iz Tesle... A drugo.. kriva tehnologija, o vodiku se govori već 20 godina i ništa konkretno od toga... Niti će biti išta konkretnog... Žao mi ljudi koji su investirali u Nikolu...

 Nista konkretno od vodika?

Idemo prvo sa Mirai serijom automobila. U produkciji su godinama, ide novi model uskoro.

Busevi na vodik, proizvodjaci Toyota, Hyundai, Mercedes i jos ih ima nekoliko koji su vjerujem vecini ovdje nepoznati. Nikakvi prototipovi, koncepti i sl, pricamo o vozilima koja se proizvode i voze po ulicama gradova.

Sto se kamiona tice pise da je Hyundai isporucio vec nekoliko kamiona tegljaca.

 

Koliko vidim nista konkretno od vodika.....

3 godine
neaktivan
offline
Re: Nikola će proizvoditi električne kamione za od

Evo link, Mercedes odustao od vodika jer je preskup...

https://electrek.co/2020/04/22/daimler-ends-hydrogen-car-development-because-its-too-costly/

 

Vodik je trebalo implementirati prije 20 godina.

Moje mišljenje je da će i ostali odustati od vodika... ima previše nedostataka, te nije lako za implementaciju... proizvodnja vodika, transport vodika, stanice za punjenje, sigurnost...

dok npr. baterije tek počinju s ubrzanim razvojem... ostale tehnologije skladištenja el. en. koje će se implementirati će samo podržavati taj trend i učiniti ga još bržim...

 

Vodik guraju ljudi ih svijeta fosilnih goriva koji nikako ne žele prihvatiti stvarnost da su budućnost baterije i el. automobili...

Bilo bi puno bolje da se pokušaju prilagoditi prema stvarnosti... ovako samo mogu uništiti firme koje mogu opstati ukoliko se dovoljno brzo prilagode...

11 godina
neaktivan
offline
Nikola će proizvoditi električne kamione za odvoz

Ako su nam baterije buducnost onda se ja jezim te zelene budućnosti...  To je super za nekog ko ne kuzi proizvodnju el. energije i proizvodnju i skladistenje baterija.... To je po meni gore 5 puta od fosilnih goriva ali dobro... 

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Nikola će proizvoditi električne kamione za od
Horatio_Hornblower kaže...

Ako su nam baterije buducnost onda se ja jezim te zelene budućnosti...  To je super za nekog ko ne kuzi proizvodnju el. energije i proizvodnju i skladistenje baterija.... To je po meni gore 5 puta od fosilnih goriva ali dobro... 

Argumentiraj...

A ne te PR fore koje si negdje pročitao.

 

Kruha i igala...
11 godina
neaktivan
offline
Nikola će proizvoditi električne kamione za odvoz

U tom zelenom krugu je sve zeleno 0 emisija svi sretni a solari i vjetar ce sve odradit ili ce pak to bit nuklearke ili plin (skupo je to)... Realno  u 80% svijeta to ce i dalje bit ugljen jer jebiga jeftinije je...  A uz sve to proizvodnja te baterije je sve samo ne čista a njena reciklaža  nije bas da mozes doc i bacit je u kucni otpad... Ima tu toliko problema s ekološke strane da samo cekam kad ce to prsnut kao enron ili theranos i slicni vizionarski mlatimudani koji prodaju muda pod bubrege... 

Ne zaboravimo da je elektricnih vozila bilo u prošlosti ali tehnologija je jednostavno limitirana netko tko mora odvoziti 500km  mora ce punit bateriju sigurno vise od 10 minuta benzinske postaje i slicne stvari ali eto 0 emmision planet saved... 

Zelena je trava sagni se tesla vidi ti se glava.... 

Dovoljno ti je na google ukucat electric car pollution pa ces vidit sve za sebe ako ne znas. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Nikola će proizvoditi električne kamione za od

Eto vidiš da su to samo PR fore.

A ICE auto na zagađuju u proizvodnji i upotrebi?

Nemoguće je išta proizvoditi bez zagađenja okoliša, niti materija sama po sebi uopće može postojati bez da zagađuje okoliš (po definiciji), a koliko kaj zagađuje ti nitko ne bude rekao.

Kaj ti misliš da je i zbrinjavanje benzinca zdravo za okoliš?

Ono, ostavimo na otpadu pa nema štete, nemreš ni njega baš baciti u kućni otpad...

Varaš se, a i u u proizvodnji je podjednako (ako ne i više) štetan od EV-a i njegove baterije.

A kaj si se toga ugljena uhvatio?

Jedine prihvatljive termoelektrane su nuklearke, a ugljen ne budu još dugo kurili (konstantni pad zastupljenosti), a već sa plinom je EV po utrošenoj energiji manje štetan za okoliš od ICE-a, a solare i vjetroelektrane zaboravi, jer ne postoji uređeno tržište za to, za sad samo stihijsko postavljanje, premda bi i samo to moglo riješiti sve energetske probleme da se čovječanstvo složi oko toga.

 

Uglavnom, ne ponavlja PR fore kao papagaj, nego probaj sam proučiti materiju.

 

Kruha i igala...
11 godina
neaktivan
offline
Nikola će proizvoditi električne kamione za odvoz

Ok ja sam pr-ovac i papagaj sam a to sto oko 60%elektrana u svijetu su na fosilna goriva to je eco friendly??  Baterije su isto eco friendly? Koliko ce trajat te baterije u km kad se budu punile svaki dan na brzom punjenju?  Kako ce se zbrinjavat njihovi teski metali? 

Ali da ja san pr-ovac ali po meni to je sve manje vise isto samo kao jeli ovo je 0 emission kako izet kaze how yes no. To je lijepa prica i investicijski balon kad mu prode ciklus vidit cemo sto ce bit...  Zelenu enrgiju sunce vjetar more pozdravljam ali ovo je u najmanju ruku upitno u primjeni 

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Nikola će proizvoditi električne kamione za od

Jedino kaj ja ne kužim je od kud vam potreba sotonizirati EV, kad ionak koristite električnu energiju (da sva osobna vozila na svijetu postanu EV potrošnja struje bi porasla samo 10%), malo licemjerno...

A za baterije ne brini, pogledaj si lijepo podatke koliko izdrži prosječni battery pack (npr. kod Tesle prosječno oko 400-500 tisuća km, a za to vrijeme bi trebao dva ICE auta voziti na generalku ili na otpad, ovisno kaj ti se više isplati).

Uglavnom, laješ bezveze, jer i uz taj porast potrošnje električne energije od 10% , nekih pola bi išlo iz fosila, pa si ti računaj silno zagađenje.

Nisi se nikad zapitao zašto sve te silne studije nikad ne daju konkretne brojke i zašto uvijek uzmu najrastrošniji EV i najštedljiviji ICE, i računaju da je 100 % svjetske proizvodnje struje iz ugljena, i u tom slučaju opet ispadne jednako zagađenje.

Zapitaj se nekad, nemoj odmah vjerovati sve kaj pročitaš na 24 sata.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2020 9:26 (fer-de-lance).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice