Nintendo Switch prodajom pretekao PlayStation 4 i

poruka: 14
|
čitano: 5.431
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nintendo Switch prodajom pretekao PlayStation 4 i ".
16 godina
offline
Nintendo Switch prodajom pretekao PlayStation 4 i

S druge strane, Nintendovo izvješće navodi da je prodaja Switcha u 2022. godini pala za 21,3 posto, u usporedbi s godinom prije. Nintendo kaže da je razlog tome nestašica poluvodiča i ostalih komponenata prošloga ljeta.

 

Da, baš zato je pala prodaja. Nema veze s tim što je Switch bio slabašan i jedva vrti igre u odnosu na konzole prethodne generacije a kamo li nove igre i nove konzole. Switch je došao prije skoro punih 6 godina.

 
8 4 hvala 1
3 godine
offline
Re: Nintendo Switch prodajom pretekao PlayStation

Nitko ne kupuje Nintendo konzole da može igrati igre kojih ima na drugim konzolama ili PCu...

15 godina
online
Nintendo Switch prodajom pretekao PlayStation 4 i

Nintendo je najprodavaniji jer ga većinom roditelji kupuju djeci dok PS i Xbox većino odrasli ljudi kupuju sebi, te u svijesti roditelja koji kupuju konzolu je u rangu milka čokolade - svi znaju za brand i znaju da će sigurno zadovoljiti bar minimum zbog kojeg je kupljena

 
0 2 hvala 0
Nintendo Switch prodajom pretekao PlayStation 4 i

Imao sam i NDS i Switch i to je razlika nebo i zemlja. Switch mi se za razliku od NDS-a nije dopao.

 

Na NDS-u su bili doista unikati, stvarno čudne, jedinstvene, vrlo interesantne igre koje uglavnom nisi mogao nigdje pronaći, i koristio je i 2 ekrana i olovčicu (i ponekad mikrofon). Bio sam doista oduševljen s malenim handheldom.

 

Switch mi se nije dopao iz razloga što se naprosto radi o "konzoli s ekranom" na kojem se nalaze nešto malo unikata, nešto AAA naslova jaaako okrljaštenih (grafika na razini PS2), jako velik broj indie naslova (dostupnih i na steamu, često jeftinijih) te ogroman broj smeća.

 Dolaskom ovog Steam Decka teško mi je pronać neki razlog zašto bi netko htio uzeti Switch, osim ako nije baš ludo zagrižen za tu nekolicinu unikatnih naslova (dobri su, ali budimo iskreni ima i boljih naslova)...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2023 12:49 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nintendo Switch prodajom pretekao PlayStation 4 i

Meni je Switch što su android igre mogle biti, ali android je uništio morem mikrotransakcija. Mobilni gaming (u smislu da ga uzmem malom i igram u na krevetu i u vikendici) skoro pa najjeftinija konzola osim xbox s. I to što je za klince ispadne super (začudo ima gomilu 18+ naslova, ali ovo za djecu je to da te ne gnjave mikrotransakcijama, pretplatom ili moranjem DLC-a) pretpostavlja se da ga igra klinac bez kreditne a možda i bez interneta i mir. 

 

Da na spominjemo da je sad bio odličan Nintendodirect gdje su svi fanovi počeli pjenit na usta što nam sve stiže.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2023 9:26 (Nehaj007).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nintendo Switch prodajom pretekao PlayStation
Gallu kaže...

Nitko ne kupuje Nintendo konzole da može igrati igre kojih ima na drugim konzolama ili PCu...

Kupuješ konzolu radi sumiranog iskustva na njoj. Očekuješ igrati i Mario i Zeldu i pokoju slabiju AAA. 3,5 milijuna kopija Minecrafta za Switch je prodano. A muku muči s renderiranjem. Split screen je jedva igriv. 12 godina stara igra.

3 godine
offline
Re: Nintendo Switch prodajom pretekao PlayStation
Nitko ne kupuje switch zbog Minecrafta.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_Nintendo_Switch_video_games
Nintendo ekskluzivne rade odlično
16 godina
offline
Re: Nintendo Switch prodajom pretekao PlayStation
Gallu kaže...
Nintendo ekskluzivne rade odlično

 BotW radi na 30fps-a kad je dockan a i to zna zapeti kad ima puno animacije. Ne može me nitko uvjeriti da je u 2020-ima to odlično.

3 godine
offline
Re: Nintendo Switch prodajom pretekao PlayStation
Meni to izgleda odlično ja tu razliku između 30 i 60 fps uopće ne doživljavam. Kome je bitno da se nešto vrti u UHD ili na 60fps konstantno - ići će negdje drugdje. Kome su bitne Nintendo ekskluzivne - uzeti će Nintendo konzolu...
13 godina
offline
Re: Nintendo Switch prodajom pretekao PlayStation
Kuv kaže...

S druge strane, Nintendovo izvješće navodi da je prodaja Switcha u 2022. godini pala za 21,3 posto, u usporedbi s godinom prije. Nintendo kaže da je razlog tome nestašica poluvodiča i ostalih komponenata prošloga ljeta.

 

Da, baš zato je pala prodaja. Nema veze s tim što je Switch bio slabašan i jedva vrti igre u odnosu na konzole prethodne generacije a kamo li nove igre i nove konzole. Switch je došao prije skoro punih 6 godina.

 Svašta. Kad se to Nintendo zadnji put po jačini hardvera natjecao sa Sonyem i Microsoftom? Po brojkama na papiru, Switch je bio slabašan i kad je tek izašao pa je svejedno najprodavanija konzola. Očito nisi upoznat da publiku koja se loži na Nintendo i njihove igre, konzole (a ogroman ih je broj) ne zanima ni najmanje kakav je hardver unutra.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
16 godina
offline
Re: Nintendo Switch prodajom pretekao PlayStation
antimadridista kaže...
Svašta. Kad se to Nintendo zadnji put po jačini hardvera natjecao sa Sonyem i Microsoftom? Po brojkama na papiru, Switch je bio slabašan i kad je tek izašao pa je svejedno najprodavanija konzola. Očito nisi upoznat da publiku koja se loži na Nintendo i njihove igre, konzole (a ogroman ih je broj) ne zanima ni najmanje kakav je hardver unutra.

Ne muči mene kakav je hardver unutra niti može li se natjecati s drugim konzolama. Činjenica je da postoje trendovi. Danas imamo 3D i open world igre. Ako Nintendo ne može svoje igre natjerati da drže 30fpsa na 1080p, hardverski je podkapacitiran. Ne mora izgledati i ne izgleda dobro kao na drugim konzolama ali mora raditi kako treba. Kad nešto eksplodira, BotW se pretvori u slide-show. Mario Odyssey ima objekte s po 20 poligona i rezolucije se u nekim scenama penje(!) do 1440×900. DLSS i slične tehnologije postoje i super bi legle takvoj konzoli. Znam kakva je Nintendo publika i zna Nintendo. Zato muze konzolu do zadnjeg dolara i neće najaviti novu još godinu dana. Tema je pad prodaje od preko 20%. Nisam vidio nestašicu konzola; Nije zbog poluvodiča nego je konzolu vrijeme pregazilo. Da nemam Switch i danas da gledam konzole ga vjerojatno ne bi uzeo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2023 1:31 (Kuv).
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Nintendo Switch prodajom pretekao PlayStation
Još jedan plačkovac koji kmeči na oštru grafiku za rezati kruh.
Pričaš kao da imaš Switch, ali opet kako pišeš rekao bi da ga nikad ne bi imao, makar ti ga netko besplatno dao.

Switch ima svoju publiku kojoj nije bitno to što je tebi bitno.
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nintendo Switch prodajom pretekao PlayStation
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Imao sam i NDS i Switch i to je razlika nebo i zemlja. Switch mi se za razliku od NDS-a nije dopao.

 

Na NDS-u su bili doista unikati, stvarno čudne, jedinstvene, vrlo interesantne igre koje uglavnom nisi mogao nigdje pronaći, i koristio je i 2 ekrana i olovčicu (i ponekad mikrofon). Bio sam doista oduševljen s malenim handheldom.

 

Switch mi se nije dopao iz razloga što se naprosto radi o "konzoli s ekranom" na kojem se nalaze nešto malo unikata, nešto AAA naslova jaaako okrljaštenih (grafika na razini PS2), jako velik broj indie naslova (dostupnih i na steamu, često jeftinijih) te ogroman broj smeća.

 Dolaskom ovog Steam Decka teško mi je pronać neki razlog zašto bi netko htio uzeti Switch, osim ako nije baš ludo zagrižen za tu nekolicinu unikatnih naslova (dobri su, ali budimo iskreni ima i boljih naslova)...

 

 

 

Imam i Switch i Steam Deck i nažaost se iskustvo baš i ne može usporediti zbog tromosti PC tržišta. Evo jedan primjer, upravo sa AAA naslovima. 

Diablo 2 Ressurected, na stranu skakanje kroz obruč da uopće natjeram da radi blizzard launcher i sam D2R da se pokrene, no u igri podrška za gamepad je mizerna. Bez tipkovnice do pola menija u igri ne mogu doći. Čak mi se desilo i da se prebaci na tipkovnica/miš mod pa trebam muku mučiti da uopće mogu pomicati lika sa... 
Dok na Switchu sve fercera i sve je dostupno preko gamepad komandi. Ista stvar i ns PS4/5 gdje sam još probao D2R. Znači već imaju implementiranu logiku, samo ju na PC nisu složili kako treba nego ofrlje... 

Steam Deck nije "prava" alternativa Switchu dok god situacija bude takva. Nisu sve igre na steamu pa imaš zezancije dok to natjeraš da radi, a i kada proradi nije idealno, dok na Switchu (i konzolama) nema tog problema.

3 godine
offline
Re: Nintendo Switch prodajom pretekao PlayStation
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

 Dolaskom ovog Steam Decka teško mi je pronać neki razlog zašto bi netko htio uzeti Switch, osim ako nije baš ludo zagrižen za tu nekolicinu unikatnih naslova (dobri su, ali budimo iskreni ima i boljih naslova)...

 

 

 

Pogledaj top 20 najprodavanijih Switch igara - iskuljučivo Nintendo ekskluzive. Ljudi kupuju Nintendo konzole jer one imaju ono što niti jedna druga konzola nema -  Nintendo igre.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice