Ništa od jednakosti u Internet trgovini unutar EU

poruka: 16
|
čitano: 11.689
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ništa od jednakosti u Internet trgovini unutar EU".
16 godina
offline
Ništa od jednakosti u Internet trgovini unutar EU

Najveci problem u Internet trgovini je da su hrvati/Hrvatska u top tri zemlje po prijevarama kad je online kupovina na razini EU. Nikakva jednakost ne pomaze kad si blacklistan i lako moguce da Amazon jednostavno odjebe hr da si skrati muke. Vecina frendova kad treba nekaj naruci k meni jer je besplatna postarina pa kad za vikend odem u hr posaljem postom dalje ili se najdemo na kavi. Jucer mi je dosla tipkovnica kaj si je pajdo narucil i besplatna postarina za austriju a 13 eura ili tak nesto za hr. Ako maknu tih 13 eura onda bude boom online trgovine i propast vecine drgovina u hr jer nemres konkurirat amazonu koji ima sve, sve je jeftinije a reklamacija je cas posla gdi te nitko ne drka ni ne navlaci za nos.

Moj PC  
9 2 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Ništa od jednakosti u Internet trgovini unuta
NEW_MAN kaže...

Najveci problem u Internet trgovini je da su hrvati/Hrvatska u top tri zemlje po prijevarama kad je online kupovina na razini EU. Nikakva jednakost ne pomaze kad si blacklistan i lako moguce da Amazon jednostavno odjebe hr da si skrati muke. Vecina frendova kad treba nekaj naruci k meni jer je besplatna postarina pa kad za vikend odem u hr posaljem postom dalje ili se najdemo na kavi. Jucer mi je dosla tipkovnica kaj si je pajdo narucil i besplatna postarina za austriju a 13 eura ili tak nesto za hr. Ako maknu tih 13 eura onda bude boom online trgovine i propast vecine drgovina u hr jer nemres konkurirat amazonu koji ima sve, sve je jeftinije a reklamacija je cas posla gdi te nitko ne drka ni ne navlaci za nos.

Što ti znači".. da je Hrvatska u Top3 zemlje po prijevarama"..?

Da građani Hr nešto naruče sa Amazona.de, dobiju robu i uspiju prevariti Amazon tako da ne plate?

Da su sve hrvatske IP adrese blacklistane na Amazon.de (ili Amazon.it) i da nitko iz Hr ne može ništa kupiti?

Ili samo da je dostava/poštarina za Hr skuplja od one u Austriju? (to je i spomenuto i objašnjeno u članku)?

 

 

 

15 godina
offline
Ništa od jednakosti u Internet trgovini unutar EU

-znači audiovizualni lobby je odradio svoj job (bolje od laureata-Bronzanice..).. tj taj dio je i dalje jednako mutan. Ni ja (kao najmudriji mudrac koj sve zna..) ne vidim kako to natjerati na jednakost svih građana ..(vlasnici-distributeri, autorska prava, stečena prava, regionalne dozvole za emitiranje-konzumiranje koje su i po tv kućama/državama... npr RTL kao tv kuća i prava emitiranja ili exlusive za prijenos nekog sportskog/koncerta.. tu sve pada).

-ostaje nam datum, ali zapravo ne znači baš ništa.. :) najs.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ništa od jednakosti u Internet trgovini unuta
Aron kaže...
NEW_MAN kaže...

 

Što ti znači".. da je Hrvatska u Top3 zemlje po prijevarama"..?

Da građani Hr nešto naruče sa Amazona.de, dobiju robu i uspiju prevariti Amazon tako da ne plate?

Da su sve hrvatske IP adrese blacklistane na Amazon.de (ili Amazon.it) i da nitko iz Hr ne može ništa kupiti?

Ili samo da je dostava/poštarina za Hr skuplja od one u Austriju? (to je i spomenuto i objašnjeno u članku)?

 

 

 

 Neki put sam negdi cital da je RH druga ili treca poslije Rumunjske ili neke tak bullshit drzave na listi po online prijevarama. Da me jebes ne mogu se sjetit gdi, kad a jos manje pronaci taj clanak informaciju.

Znam kak je jedan lik s posla redovno narucival brandirana odjela i odjecu onda fino u paket stavi jeftinu kinesku kopiju pa return. Neke kopije su bolje od originala a neke i ne, sad ne znam kak oni to kontroliraju. Bez obzira kaj si oni odma naplate ima shema kak ih neki prevare pa fino cijela drzava bude blacklistana ako se tak nekaj redovno desava. Mozda Amazon ne skuzi na prvu da su dobili kopiju i onda oni prodaju dalje pa se nakon tri mjeseca javi musterija da su dobili kopiju a prevarant je dobil povrat novaca. Kraj balkanca nist nije sigurno.

Problem je i postarina, meni salju besplatno a za hr kosta 13 eura. Ako mi ne pase saljem besplatno natrag a iz hr moras sigurno platit postarinu. Postanske usluge su preskupe u hr pa sve to na kraju dana pada u vodu? Budemo vidli jer me stvarno zanima ako bude za sve isto ili kita.

15 godina
online
Re: Ništa od jednakosti u Internet trgovini unuta
NEW_MAN kaže...
Aron kaže...
NEW_MAN kaže...

 

Što ti znači".. da je Hrvatska u Top3 zemlje po prijevarama"..?

Da građani Hr nešto naruče sa Amazona.de, dobiju robu i uspiju prevariti Amazon tako da ne plate?

Da su sve hrvatske IP adrese blacklistane na Amazon.de (ili Amazon.it) i da nitko iz Hr ne može ništa kupiti?

Ili samo da je dostava/poštarina za Hr skuplja od one u Austriju? (to je i spomenuto i objašnjeno u članku)?

 

 

 

 Neki put sam negdi cital da je RH druga ili treca poslije Rumunjske ili neke tak bullshit drzave na listi po online prijevarama. Da me jebes ne mogu se sjetit gdi, kad a jos manje pronaci taj clanak informaciju.

Znam kak je jedan lik s posla redovno narucival brandirana odjela i odjecu onda fino u paket stavi jeftinu kinesku kopiju pa return. Neke kopije su bolje od originala a neke i ne, sad ne znam kak oni to kontroliraju. Bez obzira kaj si oni odma naplate ima shema kak ih neki prevare pa fino cijela drzava bude blacklistana ako se tak nekaj redovno desava. Mozda Amazon ne skuzi na prvu da su dobili kopiju i onda oni prodaju dalje pa se nakon tri mjeseca javi musterija da su dobili kopiju a prevarant je dobil povrat novaca. Kraj balkanca nist nije sigurno.

Problem je i postarina, meni salju besplatno a za hr kosta 13 eura. Ako mi ne pase saljem besplatno natrag a iz hr moras sigurno platit postarinu. Postanske usluge su preskupe u hr pa sve to na kraju dana pada u vodu? Budemo vidli jer me stvarno zanima ako bude za sve isto ili kita.

 Polako, polako........ Rumunjska napreduje za razliku od ostalih prcija koje stagniraju ili padaju.....

 

Nikada ne podcjenjuj zemlju u kojoj su se ljudi opametili i preuzeli stvari u svoje ruke......... rumunjska revolucija itd.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.3.2018 20:03 (lovac82).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od jednakosti u Internet trgovini unuta
NEW_MAN kaže...

Problem je i postarina, meni salju besplatno a za hr kosta 13 eura. Ako mi ne pase saljem besplatno natrag a iz hr moras sigurno platit postarinu. Postanske usluge su preskupe u hr pa sve to na kraju dana pada u vodu? Budemo vidli jer me stvarno zanima ako bude za sve isto ili kita.

 

Istina je da postarinu moras platiti, ali povratnu (u slucaju da je potrebna) ne moras, odn. platis pa im posaljes racun i uredno ti vrate tocno onoliko koliko te kostalo. Znam iz prve ruke, vise puta sam morao nesto slat natrag, a kad smo vec kod toga, kod Amazona nema nikakve diskriminacije, uzimaju sve natrag bez pitanja i daju lovu odma na racun ili uzmes nesto drugo za istu paru. Vise skoro nis od elektronike i sl. ne kupujem u Hr jer kojeg se smisla ima s domacim trgovcima zajebavat i cekat reklamacije i servise kad imas na raspolaganju takvu uslugu? Postarinu cu prezivit.

14 godina
offline
Re: Ništa od jednakosti u Internet trgovini unuta
"poštarinu cu preboljeti" nije stvar u tome (a i je), nego zašto Austrijanac ne placa, a ti da.
15 godina
offline
Ništa od jednakosti u Internet trgovini unutar EU

US couple stole goods worth $1.2m from Amazon

 

Pa da ne ispadne da smo mi baš najgori šljam na planeti (osim ako Finan nije hrvatsko prezime  ). Govoriti da nas se stavlja u drugi red radi toga jer smo prevaranti je malo lame. Prije bih rekao zato jer smo sitno tržište s neznatnim udjelom trgovine s velikim Internet trgovinama, mutnim zakonima, uredbama i propisima o trgovini i zaštiti potrošača, neučinkovitim pravosuđem, nadležnima koji se ne znaju (a možda bolje reći ne žele jer im nije sila) (iz)boriti za prava potrošača i jednakost s onima s kojima dijeliš tržište. Osim toga kako će nas itko igdje doživljavati ako sami sebe ne doživljavamo?

Deckard
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ništa od jednakosti u Internet trgovini unuta
deckard kaže...

US couple stole goods worth $1.2m from Amazon

 

Pa da ne ispadne da smo mi baš najgori šljam na planeti (osim ako Finan nije hrvatsko prezime  ). Govoriti da nas se stavlja u drugi red radi toga jer smo prevaranti je malo lame. Prije bih rekao zato jer smo sitno tržište s neznatnim udjelom trgovine s velikim Internet trgovinama, mutnim zakonima, uredbama i propisima o trgovini i zaštiti potrošača, neučinkovitim pravosuđem, nadležnima koji se ne znaju (a možda bolje reći ne žele jer im nije sila) (iz)boriti za prava potrošača i jednakost s onima s kojima dijeliš tržište. Osim toga kako će nas itko igdje doživljavati ako sami sebe ne doživljavamo?

Nemojte tako kolega!

 

U svakom postu morate bar tri puta reći RVATSKA, PRČIJA, HRVATISTAN i tek potom biti će sve uredu, biti ćete voljeni, priznati, pametni, sve će nakon toga biti super!

 

Naravno, sad postoji velika mogućnost da ste ustaša, zatucani fašista, kamenjar i to Vam je to!

 

Vaše je gotovo!

 

A sasvim normalno i lijepo, mogli ste se pridružiti sveopćem hrakanju, pljuvanju i kojim sve ne ljepotama!

 

E onda bi bili pametni, realni, korektni, regionalni, ma ono nešto, štob' se reklo, lep ko zora ciganska!

 

Tak da, drugi put, pamet u glavu, guzu uza zid i tko nas zavadi da mu majku!

15 godina
offline
Ništa od jednakosti u Internet trgovini unutar EU

Aron pitanje ti je bilo na mjestu, onog "Slovenca" prije tebe nisam kužio kaj pita :)

Evo još jedna slikica s predzadnjeg mjesta

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ništa od jednakosti u Internet trgovini unutar EU

GRAMMAR NAZI HERE

kao i mnogih drugih koje rješavaju ptanja "malog čovjeka u maloj zemlji"

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od jednakosti u Internet trgovini unuta
Brk kaže...
"poštarinu cu preboljeti" nije stvar u tome (a i je), nego zašto Austrijanac ne placa, a ti da.

 

Zato sto Amazon ima direktnu ispostavu (odn. regionalni distribucijski centar) u Austriji a u Hrvatskoj nema. Da ima, ne bi morao placati ni ovdje. Sve drugo smo manje vise docekali, od Ikee do Netflixa, valjda cemo i to. U svakom slucaju nije big deal jer te i sa postarinom najcesce dodje jeftinije nego da kupis u ducanu kod nas.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.4.2018 2:08 (detekreten).
11 godina
offline
Re: Ništa od jednakosti u Internet trgovini unuta

Ikeeu smo docekali ali vidi se razlika u kvaliteti od graca ili stokholma. Znaci opet manja kvaliteta za istocno trziste. A netflix nas i americki nebo zemlja razlika u ponudi. Tak da nesto smo docekali ali onak poluproizvode ko i obicno. 

15 godina
offline
Ništa od jednakosti u Internet trgovini unutar EU

.. ipak, neka jednakost je sad tu... tj ostaje jednako (kao do sad). Utješno? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Ništa od jednakosti u Internet trgovini unutar EU

hrleža: "ni med cvetjem ni pravice"

granny vanga: "bal kan-kan će se plesati samo u državama regije"

vidoviti milan: "ja sam 400 mijardi ljudi izlečio od probave"

nostradamus: "zemlja siraputravrhnjamlijekajajcaikrumpiiiiiiraaaa bit će na dnu"

EU: "vi dolje - kuš!"

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.4.2018 9:20 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ništa od jednakosti u Internet trgovini unuta
Ajar kaže...

nostradamus: "zemlja siraputravrhnjamlijekajacaikrumpiiiiiiraaaa bit će na dnu"

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice