U Njemačkoj kreće nadzor govora mržnje na društven

poruka: 27
|
čitano: 6.413
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Njemačkoj kreće nadzor govora mržnje na društven".
6 godina
protjeran
offline
U Njemačkoj kreće nadzor govora mržnje na društven

Kod nas bi to trebalo napraviti prvo i temeljito na portalima novina.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.1.2018 20:41 (ridealong).
 
7 1 hvala 0
15 godina
offline
U Njemačkoj kreće nadzor govora mržnje na društven

Hahahahaha priče za malu djecu. Tko bude odlučivao što je govor mržnje, a što nije?

Pretpostavljam da se određene skupine ne bude diralo, ipak samo bijelci mogu biti rasisti.

Pardon, bijeli muškarci.

Moj PC  
24 0 hvala 1
9 godina
offline
U Njemačkoj kreće nadzor govora mržnje na društven

a sto je govor mrznje, a sto demokracija.. tanka je linija..

smijes li reci nesto protiv vlade, stranki, udruga, bla bla.. 

sto je to, policijska drzava?

Moj PC  
15 2 hvala 0
14 godina
offline
U Njemačkoj kreće nadzor govora mržnje na društven

Ovo bi trebalo uvesti za sve mrežne stranice koje imaju mogućnost objave komentara, bez obzira na broj korisnika. Ovaj je zakon posve očito nastao u kontekstu FB-a (koji ima novce za ovakve kazne) i Trumpa (nakon kojega se počelo puno pisati o lažnim vijestima). Da je zakonodavac imalo slijedio interes javnosti, onda bi se to uvelo za sve stranice. Kad pročitam dnevne novine iz susjedstva ili neke naše novinske "portale", smuči mi se kako uredništvo nije stid dopustiti objave komentara čitatelja koji nemaju zrna srama pisati što pišu.

Dakle, umjesto lažnih vijesti fokusirao bih se na govor mržnje, ali bih pritom jasno i nedvosmisleno postavio pravila što je govor mržnje. A ne da se dopusti da se zakonodavac ponaša kao neki moderatori sa zakonom palca. 

 
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Njemačkoj kreće nadzor govora mržnje na druš
BarbaVeli kaže...

Ovo bi trebalo uvesti za sve mrežne stranice koje imaju mogućnost objave komentara, bez obzira na broj korisnika. Ovaj je zakon posve očito nastao u kontekstu FB-a (koji ima novce za ovakve kazne) i Trumpa (nakon kojega se počelo puno pisati o lažnim vijestima). Da je zakonodavac imalo slijedio interes javnosti, onda bi se to uvelo za sve stranice. Kad pročitam dnevne novine iz susjedstva ili neke naše novinske "portale", smuči mi se kako uredništvo nije stid dopustiti objave komentara čitatelja koji nemaju zrna srama pisati što pišu.

Dakle, umjesto lažnih vijesti fokusirao bih se na govor mržnje, ali bih pritom jasno i nedvosmisleno postavio pravila što je govor mržnje. A ne da se dopusti da se zakonodavac ponaša kao neki moderatori sa zakonom palca. 

 Jel trolaš ili si za ozbač?

8 godina
offline
Re: U Njemačkoj kreće nadzor govora mržnje na druš
Crljo kaže...
BarbaVeli kaže...

Ovo bi trebalo uvesti za sve mrežne stranice koje imaju mogućnost objave komentara, bez obzira na broj korisnika. Ovaj je zakon posve očito nastao u kontekstu FB-a (koji ima novce za ovakve kazne) i Trumpa (nakon kojega se počelo puno pisati o lažnim vijestima). Da je zakonodavac imalo slijedio interes javnosti, onda bi se to uvelo za sve stranice. Kad pročitam dnevne novine iz susjedstva ili neke naše novinske "portale", smuči mi se kako uredništvo nije stid dopustiti objave komentara čitatelja koji nemaju zrna srama pisati što pišu.

Dakle, umjesto lažnih vijesti fokusirao bih se na govor mržnje, ali bih pritom jasno i nedvosmisleno postavio pravila što je govor mržnje. A ne da se dopusti da se zakonodavac ponaša kao neki moderatori sa zakonom palca. 

 Jel trolaš ili si za ozbač?

 Za ozbiljno, komentari na vecernjem i slicnima su takva gadost da je to za nepovjerovat. 
Od kuda se ti ljudi stvorili to mi nije jasno. 

15 godina
offline
U Njemačkoj kreće nadzor govora mržnje na društven

To sa ograničavanjem "govora mržnje" ti je kao da kažeš "demokracija da ali ne višestranačka" 

 
7 2 hvala 0
16 godina
offline
U Njemačkoj kreće nadzor govora mržnje na društven

A jel smije gastarbayter u nemačku da psuje jugokomunjare i hibridni rat u rvackoj, na našem jezku, ponaški?
Ša kaže švabo, jel nam da da iz minhenske bojne domoljubno i vjerničko kritički interveniramo na teritorij liepe naše?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
U Njemačkoj kreće nadzor govora mržnje na društven

Ah taj Orwellovski novogovor, samo da prepravim naslov: "U Njemačkoj kreće nadzor pisanja svega što ne odgovara službenoj istini i koaliciji na vlasti." 

Kao što sam već ranije u drugim temama pisao po forumu, Merkeličina administracija (na čelu sa Heikom Masom) može održavati privid toga da je multikulti projekt uspio samo dok je ekonomija uspješna. A zapravo se na javnim proslavama otvaraju zone gdje žene mogu potražiti zaštitu od "onih koji traže zaštitu". Na njemačkom to puno bolje zvuči: Schutz vor "Schutzsuchenden" suchen.  Da nije tužno, bilo bi smiješno.

 

Očekujem da će pojavom nove ekonomske krize za kojih 5-7 godina i kontinuiranom migracijom elemenata iz pojedinih izvaneuropskih zemalja doći do konačnog pada civilizacije u Njemačkoj. 

Why so serious?
 
12 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: U Njemačkoj kreće nadzor govora mržnje na druš
BarbaVeli kaže...

Ovo bi trebalo uvesti za sve mrežne stranice koje imaju mogućnost objave komentara, bez obzira na broj korisnika. Ovaj je zakon posve očito nastao u kontekstu FB-a (koji ima novce za ovakve kazne) i Trumpa (nakon kojega se počelo puno pisati o lažnim vijestima). Da je zakonodavac imalo slijedio interes javnosti, onda bi se to uvelo za sve stranice. Kad pročitam dnevne novine iz susjedstva ili neke naše novinske "portale", smuči mi se kako uredništvo nije stid dopustiti objave komentara čitatelja koji nemaju zrna srama pisati što pišu.

Dakle, umjesto lažnih vijesti fokusirao bih se na govor mržnje, ali bih pritom jasno i nedvosmisleno postavio pravila što je govor mržnje. A ne da se dopusti da se zakonodavac ponaša kao neki moderatori sa zakonom palca. 

 Dali ti shvaćaš što si napisao ???

 

Ti bi , za svaku mogućnost kritike (a komentari su najčešće -- kritike!) uveo i mogućnost cenzure i državne/partjiske/političke kontrole napisanog teksta? Gdje bi to dovelo? Napišeš nešto ,i onda strijepiš dali možeš mirno spavati ili će ti policija ući u kuću , jer si se udostojio upititi neku kritiku ili povrijediti "javni moral/čudoređe"? Cenzura UVIJEK(!) znači loše pa i sama mogućnost cenzure -> prilika čini lopova!

13 godina
neaktivan
offline
Re: U Njemačkoj kreće nadzor govora mržnje na druš
Ne trebaš biti pametan da znaš da to razlikujes . Ima dovoljno rijecnika da nekom objasnis nešto bez da ga pošalješ u p.m. I sl. . Mislim da su na to mislili, a ne više stranačko prepucavanje :)
6 godina
protjeran
offline
Re: U Njemačkoj kreće nadzor govora mržnje na druš
Daliboris kaže...
BarbaVeli kaže...

Ovo bi trebalo uvesti za sve mrežne stranice koje imaju mogućnost objave komentara, bez obzira na broj korisnika. Ovaj je zakon posve očito nastao u kontekstu FB-a (koji ima novce za ovakve kazne) i Trumpa (nakon kojega se počelo puno pisati o lažnim vijestima). Da je zakonodavac imalo slijedio interes javnosti, onda bi se to uvelo za sve stranice. Kad pročitam dnevne novine iz susjedstva ili neke naše novinske "portale", smuči mi se kako uredništvo nije stid dopustiti objave komentara čitatelja koji nemaju zrna srama pisati što pišu.

Dakle, umjesto lažnih vijesti fokusirao bih se na govor mržnje, ali bih pritom jasno i nedvosmisleno postavio pravila što je govor mržnje. A ne da se dopusti da se zakonodavac ponaša kao neki moderatori sa zakonom palca. 

 Dali ti shvaćaš što si napisao ???

 

Ti bi , za svaku mogućnost kritike (a komentari su najčešće -- kritike!) uveo i mogućnost cenzure i državne/partjiske/političke kontrole napisanog teksta? Gdje bi to dovelo? Napišeš nešto ,i onda strijepiš dali možeš mirno spavati ili će ti policija ući u kuću , jer si se udostojio upititi neku kritiku ili povrijediti "javni moral/čudoređe"? Cenzura UVIJEK(!) znači loše pa i sama mogućnost cenzure -> prilika čini lopova!

 Situacija se je već odavno otela kontroli. U početku nitko nije reagirao, pa su pojedinci vidjeli da mogu pisati što god žele o čemu god žele. A to izvan interneta baš i nemogu, osim možda u kafiću. I nemaju nikakvih kočnica. Pa tako više ne možeš pročitati normalan komentar o bilo čemu, a da ne uleti psovanje, etiketiranje, pa čak i prijetnje... Vlasnici portala to svjesno trpe zbog prikazivanja reklama i klikanja na iste.

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: U Njemačkoj kreće nadzor govora mržnje na druš
Zna se sta je govor mrznje.Otidjite na index.hr i pogledajte komentare ispod bilo kojeg clanka.Normalan covjek se najezi od kolicine zla i primitivizma.Jedva cekam da taj zakon dodje kod nas pa da internet prestane bit sredstvo lijecenja kompleksa.
 
2 6 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: U Njemačkoj kreće nadzor govora mržnje na druš
stip3 kaže...
Zna se sta je govor mrznje.Otidjite na index.hr i pogledajte komentare ispod bilo kojeg clanka.Normalan covjek se najezi od kolicine zla i primitivizma.Jedva cekam da taj zakon dodje kod nas pa da internet prestane bit sredstvo lijecenja kompleksa.

 "kolicine zla i primitivizma" je iz razloga što se dotični ne sankcioniraju, a sama svrha im je uglavnom to pa zbog toga dolaze do izražaja. Da netko zbog toga podržavao zakon kakav je u članku s time da dobije cenzuru po meni opasno. Ne zbog cenzure nego zbog ljudi koji ne shvaćaju što je sloboda ili barem olako odbacuju. Što se mene tiče ne smetaju mi ljudi da na glavnom trgu nose SS oznake te pozdrav heil Hitler, jer mi samo pokazuje do koje mjere je došao ekstreminizam te mi govori da li se nešto mora promijeniti. Sa pravim promjena ( edukacija, odgoj.. ) takvi ljudi te slični njima bi polako nestajali sa scene ili ostali na razini kojem bi postali nebitni ridukali. 

 

Kako si već napomenuo index, zašto ne napišeš koliko komentara je obrisano, a sadrže argumentiranu kritiku? Što je daleko opasnije. Po meni zakon bi morao biti da što je na internetu ne bi se smjelo biti obrisano pa makar ovdje adminu opsujem mater, ali bi se moralo sve sankcionirati u okviru demokracije te civiliziranog uljudnog ponašanja. 

 

Druga stvar koja bi morala biti da stranice kao što su javni forumi, portali, društvene mreže te manje više sve javne stranice kao što je youtube itd. trebala biti moguća regestracija samo punim imenom prezimenom. S time bi se dobilo svakako na kvaliteti sadržaja kao i to da bi se ljudi o kakvima pišeš sakrili u mišju rupu uz neke izuzetke. 

15 godina
offline
U Njemačkoj kreće nadzor govora mržnje na društven

Kako je bilo u titino doba, kažeš nešto protiv partije i za pet minuta evo milicije po tebe, tako će sad biti u njemačkoj. Čisti napad na slobodu govora.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: U Njemačkoj kreće nadzor govora mržnje na druš
Crljo kaže...

Hahahahaha priče za malu djecu. Tko bude odlučivao što je govor mržnje, a što nije?

Pretpostavljam da se određene skupine ne bude diralo, ipak samo bijelci mogu biti rasisti.

Pardon, bijeli muškarci.

Ali obavezno bez brkova to je bitno.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
6 godina
protjeran
offline
Re: U Njemačkoj kreće nadzor govora mržnje na druš
overhaul kaže...

A jel smije gastarbayter u nemačku da psuje jugokomunjare i hibridni rat u rvackoj, na našem jezku, ponaški?
Ša kaže švabo, jel nam da da iz minhenske bojne domoljubno i vjerničko kritički interveniramo na teritorij liepe naše?

 Smije dok mu ne spomeneš njemačku policiju. Kao što je jednom takvom policiju spomenula Vesna Pusić.


"Jedan korisnik Facebooka vrlo je otvoreno zaprijetio i zastupnici Vesni Pusić.

 

"Policija radi i u Njemačkoj. Još bolje nego u Hrvatskoj. Do viđenja", poručila mu je Pusić.

Odgovor nakon toga govori sam za sebe.

"Oprostite, bio sam ljut, neće više doći do toga, molim vas oprostite", napisao je korisnik."

 

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/pogledajte-kako-je-vesna-pusic-prizemljila-hrabrog-hibridnog-ratnika-koji-je-prijetio-da-ce-je-zaklati---498107.html

6 godina
protjeran
offline
Re: U Njemačkoj kreće nadzor govora mržnje na druš
Jim Carrey kaže...

Ne zbog cenzure nego zbog ljudi koji ne shvaćaju što je sloboda ili barem olako odbacuju.

 Uz slobodu dolazi i odgovornost. A to mnogi ne znaju ili su to zaboravili. I najvećem idiotu možeš reći da je idiot, ali na fin način da te ne tuži. I to u lice.

 

Ti pod zastavom slobode smatraš da se može napisati baš sve, a to nije točno osim možda na nekim najopskurnijim portalima i dark webu. I pogledaj malo na kojim se adresama na internetu vrijeđa i na kojima se otvoreni prijeti. Je li to slučajno tako? Nisam primijetio niti jedan takav komentar npr. na www.hrt.hr. Štoviše, tamo rijetko kada vidim ikakav komentar o bilo kojoj vijesti. Zašto je tako? Kad bi počele padati tužbe protiv medija, vrlo brzo bi razmislili o malo jačem moderiranju komentara ili bi ih ukinuli. Slovenska televizija je u jednom trenutku ukinula komentiranje vijesti o nama i njima i sporu oko granice. Jer na njihovom Webu itekako ima sočnih komentara. Sada su to opet omogučili, ali jako paze što se piše.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2018 17:01 (ridealong).
14 godina
protjeran
offline
Re: U Njemačkoj kreće nadzor govora mržnje na druš
dejo6 kaže...

Kako je bilo u titino doba, kažeš nešto protiv partije i za pet minuta evo milicije po tebe, tako će sad biti u njemačkoj. Čisti napad na slobodu govora.

Ako cemo tako vratit Tita, ja sam za!

14 godina
neaktivan
offline
Re: U Njemačkoj kreće nadzor govora mržnje na druš
ridealong kaže...

 Uz slobodu dolazi i odgovornost. A to mnogi ne znaju ili su to zaboravili. I najvećem idiotu možeš reći da je idiot, ali na fin način da te ne tuži. I to u lice.

 

Ti pod zastavom slobode smatraš da se može napisati baš sve, a to nije točno osim možda na nekim najopskurnijim portalima i dark webu. I pogledaj malo na kojim se adresama na internetu vrijeđa i na kojima se otvoreni prijeti. Je li to slučajno tako? Nisam primijetio niti jedan takav komentar npr. na www.hrt.hr. Štoviše, tamo rijetko kada vidim ikakav komentar o bilo kojoj vijesti. Zašto je tako? Kad bi počele padati tužbe protiv medija, vrlo brzo bi razmislili o malo jačem moderiranju komentara ili bi ih ukinuli. Slovenska televizija je u jednom trenutku ukinula komentiranje vijesti o nama i njima i sporu oko granice. Jer na njihovom Webu itekako ima sočnih komentara. Sada su to opet omogučili, ali jako paze što se piše.

 Da ali odgovornost koga. Da li ako nekoga vrijeđaš na trgu jel država kriva, ili dobiješ ti kao prekršitelj kaznu? Zašto bi bio kriv administrator nekog portala za ponašanje pojedinaca. To je ono što država želi da opere ruke, a sav pritisak uz novčane kazne idu direktno vlasniku portala. Da se ostavlja dojam kao da su vlasnici portala ti koji nose odgovornost što je netočno. Oni su odgovorni za materijal koji iznesu kao što je recimo članak.

 

A to što na nekim portalima ima više komentiranja, a može se i pogledati na kakvim člancima je riječ. Teško da će te vidjeti gomilu na nekom znanstvenom članku. Makar se na njima nađe nešto u vezi politike, ali daleko manje jer je posjećenost manja kao što je zanimljiva užem krugu koji su došli zbog članka te zbog komentiranja uz temu članka. Kao i to da takakv dijalog kao što je mržnja, omalovažavanje i sl. se svodi sa psihičkim problemima. Koji im je onda cilj uopće da pišu recimo na HRT stranici gdje će taj članak otvoriti 10 ljudi možda ako jedan komentira. Dok se malo pogleda problem te poznati gdje si bio 91 koliko je uopće ljudi osjednuto s time. Jer koliko pratim politiku vrlo malo, nešto više novinarstvo te uglavnom neki manji broj pojedinaca koji terorizira kroz komentiranje. Za koje sam siguran da je korisite više korisničkih računa kao i to da je dobar dio plaćen da radi za to. Pa onda se postavlja pitanje da recimo dobiju svaki od tih 500 kn kazne za par mjeseci koliko bi bilo takvih komentara. I to je otvoreno rješavanje problem, brisanje komentara je samo podmetanje pod tepih.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: U Njemačkoj kreće nadzor govora mržnje na druš
Naguljizov kaže...
Ne trebaš biti pametan da znaš da to razlikujes . Ima dovoljno rijecnika da nekom objasnis nešto bez da ga pošalješ u p.m. I sl. . Mislim da su na to mislili, a ne više stranačko prepucavanje :)

 to što si ti napisao nema nikakve veze s govorom mržnje. Poslati nekog bio on crn, bijel, žut ili gay u p.m. nije govor mržnje, pa makar to napravio i na otvoren način. 

 

Govor mržnje je svaka komunikacija koja poziva na nasilje ili diskriminaciju prema nekome na temelju stvari koje su definirane zakonom, a neke od njih su po našem zakonu rasa, nacionalnost, spol, seksualna orijentacija itd.

 

Znači vikat ubij srbina ili ped... je govor mržnje, pa makar ti to rekao otvorena kao ovdje ili bio malo inteligentniji pa to pretočio u 2 stranice kvaziintelektualne dizertacija ili kolumne iste poruke.

 

Problem kod ovoga je što će ovo biti skoro pa nemoguće kontrolirati i reakcija kompanija, stranica, medija će biti neselektivna blokada svega po logici ako nema komentara ne može biti ni govora mržnje. Ili će sustav biti takav da će ga biti lako zloupotrebiti lažnim prijavama. Inaće to se događa već sada odakle i dolazi kriva predođba ljudi što to ustvari znači (što se vidi i kod komentara na ovom forumu).

6 godina
protjeran
offline
Re: U Njemačkoj kreće nadzor govora mržnje na druš
Jim Carrey kaže...
 da recimo dobiju svaki od tih 500 kn kazne za par mjeseci koliko bi bilo takvih komentara. I to je otvoreno rješavanje problem, brisanje komentara je samo podmetanje pod tepih.

 

 

 

Opomena je prvi korak. Brisanje komentara i zaključavanje korisničkih računa je drugi korak (i ovdje na forumu možeš dobiti trajni ban). Tužba i kazne su treći korak.

 

Ali budimo realni. :-) Tko bi nakon toga posjećivao pojedine portale i kome bi se prikazivale reklame?

 

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: U Njemačkoj kreće nadzor govora mržnje na druš
Jim Carrey kaže...

 Da ali odgovornost koga. Da li ako nekoga vrijeđaš na trgu jel država kriva, ili dobiješ ti kao prekršitelj kaznu? Zašto bi bio kriv administrator nekog portala za ponašanje pojedinaca. To je ono što država želi da opere ruke, a sav pritisak uz novčane kazne idu direktno vlasniku portala. Da se ostavlja dojam kao da su vlasnici portala ti koji nose odgovornost što je netočno. Oni su odgovorni za materijal koji iznesu kao što je recimo članak.

 

 

 

 Administrator nije kriv za nešto što je netko napisao, ali je kriv ako omogućuje da to netko radi i ako nije obrisao takav komentar ako je to od njega traženo. Iako nije kriv administrator u smislu zakonskog odgovaranja, kažnjivo je odgovoran vlasnik.

14 godina
offline
Re: U Njemačkoj kreće nadzor govora mržnje na druš
Crljo kaže...
BarbaVeli kaže...

 

 Jel trolaš ili si za ozbač?

 Na temelju čega si zaključio da trolam? Mislim da sam argumentirao svoj stav. 

 

Daliboris kaže...
BarbaVeli kaže...

 

 Dali ti shvaćaš što si napisao ???

 

Ti bi , za svaku mogućnost kritike (a komentari su najčešće -- kritike!) uveo i mogućnost cenzure i državne/partjiske/političke kontrole napisanog teksta? Gdje bi to dovelo? Napišeš nešto ,i onda strijepiš dali možeš mirno spavati ili će ti policija ući u kuću , jer si se udostojio upititi neku kritiku ili povrijediti "javni moral/čudoređe"? Cenzura UVIJEK(!) znači loše pa i sama mogućnost cenzure -> prilika čini lopova!

 

Molim pozornije pročitati moju argumentaciju. Nisam govorio o (političkoj ili drugoj) cenzuri, nego o govoru mržnje. Pritom sam iznio potrebu da se pritom jasno definira što je govor mržnje. Kritika je apsolutno potrebna svugdje (osim u religijama s dogmama). Konačna moja poenta jest da samo zrelo i odgovorno društvo može zaslužiti pisanje javnih komentara na mrežnim novinama. Drugim riječima, demokracija nije za svakoga – ona je nagrada za one koji ju neće zlorabiti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2018 20:58 (BarbaVeli).
6 godina
neaktivan
offline
U Njemačkoj kreće nadzor govora mržnje na društven

Ako je ostatak Interneta išta za suditi (te sama njemačka i njena opsjednutost SJ-om), možeš se slobodno kladiti da stvari kao "Sve muškarce treba baciti u lance", "Heterosexualci su psihopati", "Nevjerne muslimanke treba kamenovati", i slično neće biti kategorizirano kao "govor mržnje" već kao "Progresivna poruka" i "Širenje tolerancije i ljubavi".

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 11:12 (Nayrael).
 
3 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: U Njemačkoj kreće nadzor govora mržnje na druš
Nitko nikoga nece teretiti zbog kritike.Mislim da se toga ne treba bojati.Postoji kritika a postoji i najmjerno iznosenje krivih podataka u svrhu dezinformiranja i zbunjivanja gradjana.Zamo svi da na internetu postoje ljudi koji pisu po nalogu i ponavljaju iste mantre.Za par mjeseci njihove mantre se prime i ljudi ih pocmu masovno ponavljati.Pranje mozga.Btw,edukacija koristi nekim ljudima.Onima sa manjim IQ i manjkom socijalnih vjestina ne pomaze bas.Nismo svi isti.
14 godina
protjeran
offline
Re: U Njemačkoj kreće nadzor govora mržnje na druš
stip3 kaže...
Nitko nikoga nece teretiti zbog kritike.Mislim da se toga ne treba bojati.Postoji kritika a postoji i najmjerno iznosenje krivih podataka u svrhu dezinformiranja i zbunjivanja gradjana.Zamo svi da na internetu postoje ljudi koji pisu po nalogu i ponavljaju iste mantre.Za par mjeseci njihove mantre se prime i ljudi ih pocmu masovno ponavljati.Pranje mozga.Btw,edukacija koristi nekim ljudima.Onima sa manjim IQ i manjkom socijalnih vjestina ne pomaze bas.Nismo svi isti.

A osnovni problem je sta i takvi imaju pravo glasa. Treba oduzet pravo glasa svima sa IQ-om <130

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice