Nokia 8 - Ostvarenje želja?

poruka: 40
|
čitano: 17.160
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nokia 8 - Ostvarenje želja?".
12 godina
neaktivan
offline
Nokia 8 - Ostvarenje želja?

vrhunski

Moj PC  
9 1 hvala 0
8 godina
offline
Nokia 8 - Ostvarenje želja?

Odličan telefon 10 godina prekasno. Bio sam oduševljen njihovim telefonima, a sada se mogu samo smijati seriji gluposti koju su napravili...

Ja rekoh
Moj PC  
1 9 hvala 0
16 godina
offline
Nokia 8 - Ostvarenje želja?

Windows Phone nije bio LOSA platforma, naprotiv bolja od Androida vecim dijelom. Sada je zapustena i besperspektivna, jednim dijelom zahvaljujuci besperspektivnim novinarima i blogerima koji su ili placeni, ili blage veze nemaju ili oboje.

Ali Petric ionako ne konta oko mobitela...cuj nije imao PIN na telefonu jer je tesko koristiti. A za fingerprint nije ni cuo valjda... Otkrio je kako je FaceId revolucionaran. :P

 
23 5 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 8 - Ostvarenje želja?
Feudalac kaže...

Odličan telefon 10 godina prekasno. Bio sam oduševljen njihovim telefonima, a sada se mogu samo smijati seriji gluposti koju su napravili...

 cuj 10 godina prekasno...po cemu je to 10 godina prekasno, odnosno drugačije rečeno po cemu su to flagshipovi konkurencije napredniji 10 godina od ovog?

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2017 17:54 (tomko).
14 godina
offline
Re: Nokia 8 - Ostvarenje želja?
Navikao na 6 inča, šteta što nije veći ekran. Ostalo je čisto ok.
All truly great thoughts are conceived by walking.
16 godina
neaktivan
offline
Nokia 8 - Ostvarenje želja?

Inace Samsung S8 moze da snima sa obe kamere istovremeno. Svaka kamera snima poseban video fajl. Nije mi jasno zasto to nigde ne spominju.. Kontam da je to dosta zanimljivo vlogerima..

---------- markantz
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Nokia 8 - Ostvarenje želja?
tomko kaže...
Feudalac kaže...

Odličan telefon 10 godina prekasno. Bio sam oduševljen njihovim telefonima, a sada se mogu samo smijati seriji gluposti koju su napravili...

 cuj 10 godina prekasno...po cemu je to 10 godina prekasno, odnosno drugačije rečeno po cemu su to flagshipovi konkurencije napredniji 10 godina od ovog?

 10 godina kasno su se sjetili raditi vrhunske telefone s vrhunskim softverom; ne da je ovaj sadašnji loš. pa to sam napisao, vidi boldano.

Ja rekoh
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 8 - Ostvarenje želja?
x18x05x kaže...
Navikao na 6 inča, šteta što nije veći ekran. Ostalo je čisto ok.

 I mene to smeta, ja hoču veći ekran. 

Sada imam 5.5 inć i sviđa mi se kod tate to sto ima 5.7 inč a tanji rub. Hoču i takvu nokiju.

 

Sviđa mi se čisti android i koliko vidim  opcije su Sve nokije i Xiaomi mi a1. u tu grupu nisam uveo pixele i nexuse jer su jako skupi. 

 

Ono sto bi jos htio da nema ništa manje od 4000mah ili ako je 6inč onda nebi smijelo biti manje od 5000mah jer veličina dopusta i veču bateriju.

14 godina
offline
Re: Nokia 8 - Ostvarenje želja?
Markić7 kaže...
x18x05x kaže...
Navikao na 6 inča, šteta što nije veći ekran. Ostalo je čisto ok.

 I mene to smeta, ja hoču veći ekran. 

Sada imam 5.5 inć i sviđa mi se kod tate to sto ima 5.7 inč a tanji rub. Hoču i takvu nokiju.

 

Sviđa mi se čisti android i koliko vidim  opcije su Sve nokije i Xiaomi mi a1. u tu grupu nisam uveo pixele i nexuse jer su jako skupi. 

 

Ono sto bi jos htio da nema ništa manje od 4000mah ili ako je 6inč onda nebi smijelo biti manje od 5000mah jer veličina dopusta i veču bateriju.

 Huawei i Xiaomi imaju to dobro odrađeno. 6 inča i baterija od 4000 ili 6.44 inča i baterija 5000.

All truly great thoughts are conceived by walking.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 8 - Ostvarenje želja?
Feudalac kaže...
tomko kaže...
Feudalac kaže...

Odličan telefon 10 godina prekasno. Bio sam oduševljen njihovim telefonima, a sada se mogu samo smijati seriji gluposti koju su napravili...

 cuj 10 godina prekasno...po cemu je to 10 godina prekasno, odnosno drugačije rečeno po cemu su to flagshipovi konkurencije napredniji 10 godina od ovog?

 10 godina kasno su se sjetili raditi vrhunske telefone s vrhunskim softverom; ne da je ovaj sadašnji loš. pa to sam napisao, vidi boldano.

 aha, onda moje isprike nisam dobro shvatio...ali mislim da nikad nije kasno...ili mozes napravit dobar uređaj ili ne...sve ostalo je nebitno...samo krajnji proizvod...ev ja sam osobno samo čekao da se nokia vrati i bez razmisljanja i uopće gledanja konkurentskih uređaja u istom segmentu uzeo njihov proizvod...i u konačnici sam zadovoljan šesticom, fluidna i besprijekorno izrađena...a k tome se toliko ističe u odnosu na poplavu samsunga od kojih mi je već muka kad vidim kod nekoga u ruci

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 8 - Ostvarenje želja?
Markić7 kaže...
x18x05x kaže...
Navikao na 6 inča, šteta što nije veći ekran. Ostalo je čisto ok.

 I mene to smeta, ja hoču veći ekran. 

Sada imam 5.5 inć i sviđa mi se kod tate to sto ima 5.7 inč a tanji rub. Hoču i takvu nokiju.

 

Sviđa mi se čisti android i koliko vidim  opcije su Sve nokije i Xiaomi mi a1. u tu grupu nisam uveo pixele i nexuse jer su jako skupi. 

 

Ono sto bi jos htio da nema ništa manje od 4000mah ili ako je 6inč onda nebi smijelo biti manje od 5000mah jer veličina dopusta i veču bateriju.

 a bit će nesto iz njihove radionice sto ce ti se uklopiti u te zahtjeve :D vjerujem ubrzo

10 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 8 - Ostvarenje želja?
tomko kaže...
Markić7 kaže...
x18x05x kaže...
Navikao na 6 inča, šteta što nije veći ekran. Ostalo je čisto ok.

 I mene to smeta, ja hoču veći ekran. 

Sada imam 5.5 inć i sviđa mi se kod tate to sto ima 5.7 inč a tanji rub. Hoču i takvu nokiju.

 

Sviđa mi se čisti android i koliko vidim  opcije su Sve nokije i Xiaomi mi a1. u tu grupu nisam uveo pixele i nexuse jer su jako skupi. 

 

Ono sto bi jos htio da nema ništa manje od 4000mah ili ako je 6inč onda nebi smijelo biti manje od 5000mah jer veličina dopusta i veču bateriju.

 a bit će nesto iz njihove radionice sto ce ti se uklopiti u te zahtjeve :D vjerujem ubrzo

 Evo, Nokia 9 bude imala 5,3 inča https://gadgets.ndtv.com/nokia-9-4109 

 

Izgleda da šef HMD-a ne voli velike, jer baš ne idu u tom smjeru da će ponuditi veće

 

15 godina
neaktivan
offline
Nokia 8 - Ostvarenje želja?

A i što će ti veći mobitel od 5 inča? Gledam dimenzije: 5,2 pa 5,5 pa 5,9, 6,1, za takve mobitele mogu onda uzeti i neki manji tablet, ionako je razlika sitna. Uostalom, koliki ti džep treba za takav mobitel? Po mom mišljenju, malo se gubi smisao prenosivosti kad moram imati dodatnu torbicu, etui i što još ne za običan mobitel. Valjda je tehnologija dovoljno uznapredovala da mogu očekivati normalne dimenzije mobitela, a ne da si Samsung i ekipa sami prave tržište sa suptilnim povećavanjem mobitela, inch by inch. 

Why so serious?
 
10 1 hvala 0
16 godina
offline
Nokia 8 - Ostvarenje želja?

Navijam za Nokiu, nadam se da im je ostalo još nešto kredita u brandu nokia kod kupaca. Što se proizvoda tiče, čini mi se odličan, pogotovo flagship klasa za taj novac. 
samsung te klase, S8 je trenutno koliko, 5000 po dućanima?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 8 - Ostvarenje želja?
I Samsung S7 snima istovremeno prednjom i zadnjom kamerom.
14 godina
offline
Re: Nokia 8 - Ostvarenje želja?
Cesc kaže...

A i što će ti veći mobitel od 5 inča? Gledam dimenzije: 5,2 pa 5,5 pa 5,9, 6,1, za takve mobitele mogu onda uzeti i neki manji tablet, ionako je razlika sitna. Uostalom, koliki ti džep treba za takav mobitel? Po mom mišljenju, malo se gubi smisao prenosivosti kad moram imati dodatnu torbicu, etui i što još ne za običan mobitel. Valjda je tehnologija dovoljno uznapredovala da mogu očekivati normalne dimenzije mobitela, a ne da si Samsung i ekipa sami prave tržište sa suptilnim povećavanjem mobitela, inch by inch. 

 Nismo svi isti. Meni osobno treba veći mobitel. 5.2 je mali, 5.5 već na granici, 5.7 je ako baš moram a 6 ili 6.4 uzimam. Svako od nas ima svoje razloge. Prenosivost nije ni bitna, većina muškaraca ima torbice danas, te skoro svaka žena.

All truly great thoughts are conceived by walking.
12 godina
offline
Re: Nokia 8 - Ostvarenje želja?
x18x05x kaže...
Cesc kaže...

A i što će ti veći mobitel od 5 inča? Gledam dimenzije: 5,2 pa 5,5 pa 5,9, 6,1, za takve mobitele mogu onda uzeti i neki manji tablet, ionako je razlika sitna. Uostalom, koliki ti džep treba za takav mobitel? Po mom mišljenju, malo se gubi smisao prenosivosti kad moram imati dodatnu torbicu, etui i što još ne za običan mobitel. Valjda je tehnologija dovoljno uznapredovala da mogu očekivati normalne dimenzije mobitela, a ne da si Samsung i ekipa sami prave tržište sa suptilnim povećavanjem mobitela, inch by inch. 

 Nismo svi isti. Meni osobno treba veći mobitel. 5.2 je mali, 5.5 već na granici, 5.7 je ako baš moram a 6 ili 6.4 uzimam. Svako od nas ima svoje razloge. Prenosivost nije ni bitna, većina muškaraca ima torbice danas, te skoro svaka žena.

 kolega bez uvrede, ali svatko svoje hendikepe velicine mora nekako nadoknadit 

11 godina
offline
Re: Nokia 8 - Ostvarenje želja?
Cesc kaže...

A i što će ti veći mobitel od 5 inča? Gledam dimenzije: 5,2 pa 5,5 pa 5,9, 6,1, za takve mobitele mogu onda uzeti i neki manji tablet, ionako je razlika sitna. Uostalom, koliki ti džep treba za takav mobitel? Po mom mišljenju, malo se gubi smisao prenosivosti kad moram imati dodatnu torbicu, etui i što još ne za običan mobitel. Valjda je tehnologija dovoljno uznapredovala da mogu očekivati normalne dimenzije mobitela, a ne da si Samsung i ekipa sami prave tržište sa suptilnim povećavanjem mobitela, inch by inch. 

 Ja san uzeo 5.5 mob, nošenje u džepu nije problem, nevjerujem da ćeš u džepu osjetit nekh razliku između 5" i 5.5", korištenje je ono što se razlikuje, onaj ko kaže da mu 5.5 nije prevelik za koristit jednom rukom ili laže ili mu je ruka dovoljno velika da mu stane i nešto drugo veličine 5 u nju a nije mobitel.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2017 9:22 (ruzcheHR).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nokia 8 - Ostvarenje želja?
Lisica kaže...
I Samsung S7 snima istovremeno prednjom i zadnjom kamerom.

 Koliko sam uspio vidjet ima ali su posebni video fajli... Jel ima način (bez video editora) da se snimka automastki bude PiP (ko jedna video fajl)? 

Nema važno, shvatio sam.

steam: skank666 origin:IhrvojeI
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2017 9:50 (skank666).
16 godina
offline
Re: Nokia 8 - Ostvarenje želja?
ruzcheHR kaže...
Cesc kaže...

A i što će ti veći mobitel od 5 inča? Gledam dimenzije: 5,2 pa 5,5 pa 5,9, 6,1, za takve mobitele mogu onda uzeti i neki manji tablet, ionako je razlika sitna. Uostalom, koliki ti džep treba za takav mobitel? Po mom mišljenju, malo se gubi smisao prenosivosti kad moram imati dodatnu torbicu, etui i što još ne za običan mobitel. Valjda je tehnologija dovoljno uznapredovala da mogu očekivati normalne dimenzije mobitela, a ne da si Samsung i ekipa sami prave tržište sa suptilnim povećavanjem mobitela, inch by inch. 

 Ja san uzeo 5.5 mob, nošenje u džepu nije problem, nevjerujem da ćeš u džepu osjetit nekh razliku između 5" i 5.5", korištenje je ono što se razlikuje, onaj ko kaže da mu 5.5 nije prevelik za koristit jednom rukom ili laže ili mu je ruka dovoljno velika da mu stane i nešto drugo veličine 5 u nju a nije mobitel.

 

Moglo bi se isto tako reci: "Ko kaze da mu nije veci uzitak koristiti veci i raskosniji displej, ili imati vecu bateriju - ili laze ili..."

Ali vrlo je jednostavno - uvijek pravis kompromis. 

Imas na jednoj strani (u pravilu) veci i ugodniji displej, te bolju bateriju. Na drugoj strani imas vecu mobilnost (mogucnost nosenja u dzepu) i ugodnost drzanja mobitela u ruci. Pa biraj... 

Nije ni 5" malen displej, ali nije ni 6.44" nemoguce nositi u dzepu. Zapravo, u jesenjem/zimskom/proljetnom periodu je to skroz jednostavno - ljeto je samo problem jer ne nosis jaknu ili nesto slicno...

 

A za pravo koristenje jednom rukom skoro sve preko 4.5" je preveliko. Naravno zavisi i od velicine sake. Mozes ti koristiti  (ja koristim 6.44" ponekad jednom rukom), ali to nije to. Ne znam zbog cega je koristenje jednom rukom "must-have". Mogu se javiti jednom rukom, to mi je dovoljno. Ali zbog gore pomenutog displeja i baterije (koja nakon 48 sati  koristenja je jos na 35-40%), spreman sam na takav kompromis. Koristenje npr. Coursera aplikacije ili Book readera (i za strucnu literaturu) je pravi uzitak, pa i gledanje filmova i sl. Ono sto je dosta bez veze je da stvarno nije praktican za bilo kakve "outdoor" aktivnosti, trcanje i sl.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2017 10:10 (knight).
11 godina
offline
Re: Nokia 8 - Ostvarenje želja?
pa slažem se, zato sam i ja uzeo veći mobitel jer sam voljan napravit kompromis radi većeg displaya i solidne baterije ali ima to i svojih mana, pisanje poruke dok držiš kišobran npr je užasno nepraktično i više puta mi se događalo da mi isklizne iz ruke upravo zbog tog jer je prevelik...ali kako sam se navikao mislim da će mi i idući mob bit 5.5 inča
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 8 - Ostvarenje želja?

@cesc

 

Ako si ti sitnije građe onda te razumijem. Ja sam visok 191, imam 100 i nesto kila, nisam debeli nego na sredini ;) poanta je da ga uvjek imam u džepu hlaća ili traperice ili tanka trenirka. Za mene su dzepovi dosta veliki, u trapericama ga je teže vaditi van ali nije nemoguće, nije toliko tijesno. Ne nosim torbice, meni je dosta tanka prozirna maskica. 

Sječam se da je tata nekad dok sam imao hmm 13godina, dao mi je da nosim mobitel Nokia 5110 i jedva sam hlaće držao gore, sada se uopće ne osječam tako. 

 

Prije dok sam imao 4inć mi je bilo nezamislivo imati 6" tj vidio u tcom centru i jednostavno ga nisam mogao smislit a sada nije to problem. E da dok još smartphone nije bio raširen, imao novi od 4" tj moj prvi smartphone, tada mi je društvo govorilo da imam prevelik mob, jednostavno su se čudili kako to mogu imati. 

Užitak je imati veći ekran, budući da ćesto nešto čitam to mi jako odgovara ;) to pomeni ujedno donosi i bolju bateriju. 

Inače nije isto kao nekad, sad proizvođaći guraju manje mesa kraj ekrana, ako želiš najveći užitak onda preporučujem pogledati bezeless smartphoneove, evo pogledaj na netu za umidigi crystal koji ima 5,5 " a kad ga dodirnes osječat čes se kao da imas 4" smartphone na koji si naviknut ;) osim njega pogledaj i doogee mix ;) 

14 godina
offline
Nokia 8 - Ostvarenje želja?

Definitivno telefon vrijedan pažnje. Ja sam bacio oko na Nokiu 6 koju sigurno kupujem ako dođem do novca, jer je Nokia 8 daleko od mojih financijskih mogućnosti, ali je definitivno konkurentna ostalim flagship modelima. HMD su napravili odličan posao. 5(5,3) inchi je sasvim dovoljno za jedan telefon, ipak je to telefon, a ne tablet, telefon treba da može stati u svaki džep, a ne da mi treba torbica za telefon.
Nokia jest puno kiksala sa WPom, korisnik sam Lumie 630 i bit će tako dok ne crkne ili dok ne budem imao novce za Nokiu 6. WP je bio dobar i perspektivan sistem u početku, ali ga je Microsoft dokrajčio. Nokia i Android su savršena kombinacija, još je uz to poprilično go android bez nekih dodataka koji mogu da malo uspore poput touchwiza u Samsunga.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Nokia 8 - Ostvarenje želja?

nokii 6 fali jači soc da bude pravi mid ranger. nešto tipa snapdragon 625/630/660 i bila bi pun pogodak. ovako mi izgleda ko napuhana nokia 5 uz nešto bolju kameru i brzo punjenje...

 

What could possibly go wrong?
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 8 - Ostvarenje želja?
Haker_x kaže...

Definitivno telefon vrijedan pažnje. Ja sam bacio oko na Nokiu 6 koju sigurno kupujem ako dođem do novca, jer je Nokia 8 daleko od mojih financijskih mogućnosti, ali je definitivno konkurentna ostalim flagship modelima. HMD su napravili odličan posao. 5(5,3) inchi je sasvim dovoljno za jedan telefon, ipak je to telefon, a ne tablet, telefon treba da može stati u svaki džep, a ne da mi treba torbica za telefon.
Nokia jest puno kiksala sa WPom, korisnik sam Lumie 630 i bit će tako dok ne crkne ili dok ne budem imao novce za Nokiu 6. WP je bio dobar i perspektivan sistem u početku, ali ga je Microsoft dokrajčio. Nokia i Android su savršena kombinacija, još je uz to poprilično go android bez nekih dodataka koji mogu da malo uspore poput touchwiza u Samsunga.

 ja kupio prije mjesec dana...mobitel je po izradi totalno iznadprosječan, mislim da se čak neki flagship uređaji mogu posramit pored nje...stock android je pravi melem, fluidan i brz...sto se tice soc-a vjerujem da ces biti zadovoljan i sa njim, na papiru se cini kao malo slabašan, ali u praksi radi fantastično, a par milisekundi u performansama nisu vrijedne bacanja i do nekoliko puta vise novca za skupe flagship modele...sve u svemu, mobitel vrijedan svake kune koju budes dao za njega

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 8 - Ostvarenje želja?
Hornet_93 kaže...

nokii 6 fali jači soc da bude pravi mid ranger. nešto tipa snapdragon 625/630/660 i bila bi pun pogodak. ovako mi izgleda ko napuhana nokia 5 uz nešto bolju kameru i brzo punjenje...

 

 soc je mogao biti jaci ali i nije trebao...kad vec gledamo spec na papiru, J7 je izravan konkurent iz samsunga i ima soc iste snage samo proizveden od strane samsunga, a kad se to pretoci u realne performanse nokia 6 sa manje zahtjevnim stock androidom nadmasuje J7...soc joj je sasvim zadovoljavajuci

12 godina
offline
Re: Nokia 8 - Ostvarenje želja?

vjerujem da je stock andoid puno lakše vrtiti na sd430 nego touchwiz i slične, al opet kad vidim npr xiaomi note 4 sa sd625, 3 gb ram i 4000mah batkom ide za 100 eura jeftinije, tad mi šestica i nije baš neka kupnja. još ako ne kupuješ mobitel svaku godinu-dvije tad će jači soc dobro doći. 

isti proizvođač ima A1 sa sd625, 4gb ram, bolju kameru i android one sustav za 2000kn. nokia bi trebala nuditi više ili barem isto kao konkurencija da se opet probije.

 

What could possibly go wrong?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 8 - Ostvarenje želja?
Hornet_93 kaže...

vjerujem da je stock andoid puno lakše vrtiti na sd430 nego touchwiz i slične, al opet kad vidim npr xiaomi note 4 sa sd625, 3 gb ram i 4000mah batkom ide za 100 eura jeftinije, tad mi šestica i nije baš neka kupnja. još ako ne kupuješ mobitel svaku godinu-dvije tad će jači soc dobro doći. 

isti proizvođač ima A1 sa sd625, 4gb ram, bolju kameru i android one sustav za 2000kn. nokia bi trebala nuditi više ili barem isto kao konkurencija da se opet probije.

 

 a dobro to je sad na tebi...ja osobno nebih uzeo te pojedine kineze bez obzira na sve...a s druge strane znas da je optimizacija uređaja čudo jedno, i ako je izvedena kako treba mobitel sa dosta slabijim kombonentama moze biti dugovjecniji po solidnim performansama od lose optimiziranih sa dobrim hardverom...stvari su jasne ovdje, jeftini kinezi koriste dobar hardver, a zakon ulozeno/dobiveno kaze da su negdje drugo morali "fušarit", a to se sigurno dogodilo na toj optimizaciji uređaja...ili ako svjesno zele poslovati sa velikim gubitkom pa su ulozili i u optimizaciju hrpu novca, ali to nema smisla :) uglavnom shvatio si sto sam htio reci...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 8 - Ostvarenje želja?
1950Killer kaže...
x18x05x kaže...
Cesc kaže...

A i što će ti veći mobitel od 5 inča? Gledam dimenzije: 5,2 pa 5,5 pa 5,9, 6,1, za takve mobitele mogu onda uzeti i neki manji tablet, ionako je razlika sitna. Uostalom, koliki ti džep treba za takav mobitel? Po mom mišljenju, malo se gubi smisao prenosivosti kad moram imati dodatnu torbicu, etui i što još ne za običan mobitel. Valjda je tehnologija dovoljno uznapredovala da mogu očekivati normalne dimenzije mobitela, a ne da si Samsung i ekipa sami prave tržište sa suptilnim povećavanjem mobitela, inch by inch. 

 Nismo svi isti. Meni osobno treba veći mobitel. 5.2 je mali, 5.5 već na granici, 5.7 je ako baš moram a 6 ili 6.4 uzimam. Svako od nas ima svoje razloge. Prenosivost nije ni bitna, većina muškaraca ima torbice danas, te skoro svaka žena.

 kolega bez uvrede, ali svatko svoje hendikepe velicine mora nekako nadoknadit 

 x18x05x, tebi onda ne treba mobitel, tebi treba tablet.  Naravno, svatko sebi bira kako će i na što potrošiti novce, meni elegantno izgleda kad bi mobitel normalne veličine stao u unutarnji džep jakne ili sakoa. 

 

1950Killer

 

ruzcheHR, znači prenosivost dobiva + bodove, upotrebljivost jednom rukom - .

 

knightPošto mi posao nije vezan uz mobitel (tipa da mi je potrebna veća radna površina iako mi radna površina na mobitelu, kao djetetu 90tih, zvuči neobično), ne igram igre niti gledam filmove na mobitelu pa su mi se tako formirali stavovi.  Za igre imam playstation, uskoro u planu i legion/omen laptop. Filmove pak gledam na tv-u/monitoru, ista stvar sa eKnjigama. Tu i tamo pogledam neki stream na mobu ako baš zapnem negdje u prometu kad Arsenal igra. Doduše, službeni mi je mobitel negdje 5 inča veličine, zato sam naveo tu veličinu ali njega ionako ne nosim svugdje.

 

Markić7, u odnosu na tebe, jesam. 185, 70ak kg. Moglo bi ići par kila više, ali ima vremena  Sve 5, nemam ništa protiv vas koji imate veće mobitele, moje je mišljenje da se radi kompromis radi jače baterije/boljeg zaslona/nečeg trećeg nauštrb osnovne namjene mobitela - prenosivost i praktičnost. Da li je to dobro ili loše, ovisi iz kojeg kuta gledamo. Super ako ti i drugi iskorištavate svoje mobitele u potpunosti, i to njihove baterije, zaslone itd. Fantastična mi je ona gesta kad se na većim mobitelima tapkanjem ili povlačenjem u određenom smjeru po zaslonu ikone i prikaz smanji na "normalnu" veličinu, za one handed approach.  Malo nezgrapno kad je mobitel veći, a tom gestom smanjuješ prikaz ikona da bi efektivno dobio istu upotrebljivost kao ja na 4,5/4 inčnom mobitelu.  Novi ću tek tamo 2020. uzimati, vidjet ćemo da li ću dotad biti posljednji mohikanac sa malim mobitelom. 

 

 

Why so serious?
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 8 - Ostvarenje želja?
tomko kaže...
Hornet_93 kaže...

vjerujem da je stock andoid puno lakše vrtiti na sd430 nego touchwiz i slične, al opet kad vidim npr xiaomi note 4 sa sd625, 3 gb ram i 4000mah batkom ide za 100 eura jeftinije, tad mi šestica i nije baš neka kupnja. još ako ne kupuješ mobitel svaku godinu-dvije tad će jači soc dobro doći. 

isti proizvođač ima A1 sa sd625, 4gb ram, bolju kameru i android one sustav za 2000kn. nokia bi trebala nuditi više ili barem isto kao konkurencija da se opet probije.

 

 a dobro to je sad na tebi...ja osobno nebih uzeo te pojedine kineze bez obzira na sve...a s druge strane znas da je optimizacija uređaja čudo jedno, i ako je izvedena kako treba mobitel sa dosta slabijim kombonentama moze biti dugovjecniji po solidnim performansama od lose optimiziranih sa dobrim hardverom...stvari su jasne ovdje, jeftini kinezi koriste dobar hardver, a zakon ulozeno/dobiveno kaze da su negdje drugo morali "fušarit", a to se sigurno dogodilo na toj optimizaciji uređaja...ili ako svjesno zele poslovati sa velikim gubitkom pa su ulozili i u optimizaciju hrpu novca, ali to nema smisla :) uglavnom shvatio si sto sam htio reci...

 Xiaomi ti je postao puno dobar i nije više obična kineska firma. I kako znas da HDM global nije isto to ???  i oni su morali nesto fušarit, novi su u tom poslu. Hmd nije isto kao nokia nekad, to je sasvim druga ekipa koja koristi ime druge firme i njegove patente :D 

 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice