Nokia 8 - Ostvarenje želja?

poruka: 40
|
čitano: 17.172
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nokia 8 - Ostvarenje želja?".
15 godina
neaktivan
offline
Nokia 8 - Ostvarenje želja?

Zašto ovoliko plastike iznad i ispod ekrana? Da su obje za (barem) 1/3 manje bilo bi puno bolje.

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nokia 8 - Ostvarenje želja?
Cesc kaže...
Novi ću tek tamo 2020. uzimati, vidjet ćemo da li ću dotad biti posljednji mohikanac sa malim mobitelom. 

 

 Nećeš sigurno. Ja sam se relativno brzo navikao na Lumiu 630 sa 4.5" ekranom nakon Nokie 5130 XM koja je imala 2" ekran i na 4.5" sam gledao twitch streamove, razne youtube klipove, čitao razne tekstove i to 4.5" mi nije bilo malo. Kada nekada kupim Nokiu 6 sa 5.5" ekranom možda će mi izgledati preveliko, jer nije potrebno više od nekih 5", a HMD su na Nokii 8 uradili odličan posao sa 5.3", malo su ga smanjili u odnosu na Nokiu 6, i samim tim su smanjili dimenzije kompletnog mobilnog telefona za par milimetara.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.11.2017 8:47 (Haker_x).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 8 - Ostvarenje želja?

@Cesc

Da, sve lijepo napisano. U nezavidnoj su poziciji korisnici koji trebaju telefon "normalne" veličine, dakle oni koji žele koristiti telefon u njegovoj osnovnoj f-ji: pozivi, poruke, kalendar..... ponekad provjeriti mail.... vremensku prognozu ....i sl., a ne žele telefon zbog koga moraju ići na operativni zahvat za povećanje šake. Za mene je perfektna dužina telefona 12.5 cm. Sve  preko 13 cm je vec preveliko.... Molio bih da me neko ispravi, ako griješim,  no čini mi se da je danas  nemoguce naci novi telefon u Android taboru koji ispunjava taj uslov a da ima pored toga:

-full HD rezoluciju,

-sd utor

-izmjenjivu bateriju.

Dobro je da bar Apple ima mali flagship: Iphone SE. Istina je da isti osim veličine ne ispunjava ništa od gore navedenog.

12 godina
offline
Re: Nokia 8 - Ostvarenje želja?
What could possibly go wrong?
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.11.2017 11:02 (Hornet_93).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 8 - Ostvarenje želja?
Markić7 kaže...
tomko kaže...
Hornet_93 kaže...

vjerujem da je stock andoid puno lakše vrtiti na sd430 nego touchwiz i slične, al opet kad vidim npr xiaomi note 4 sa sd625, 3 gb ram i 4000mah batkom ide za 100 eura jeftinije, tad mi šestica i nije baš neka kupnja. još ako ne kupuješ mobitel svaku godinu-dvije tad će jači soc dobro doći. 

isti proizvođač ima A1 sa sd625, 4gb ram, bolju kameru i android one sustav za 2000kn. nokia bi trebala nuditi više ili barem isto kao konkurencija da se opet probije.

 

 a dobro to je sad na tebi...ja osobno nebih uzeo te pojedine kineze bez obzira na sve...a s druge strane znas da je optimizacija uređaja čudo jedno, i ako je izvedena kako treba mobitel sa dosta slabijim kombonentama moze biti dugovjecniji po solidnim performansama od lose optimiziranih sa dobrim hardverom...stvari su jasne ovdje, jeftini kinezi koriste dobar hardver, a zakon ulozeno/dobiveno kaze da su negdje drugo morali "fušarit", a to se sigurno dogodilo na toj optimizaciji uređaja...ili ako svjesno zele poslovati sa velikim gubitkom pa su ulozili i u optimizaciju hrpu novca, ali to nema smisla :) uglavnom shvatio si sto sam htio reci...

 Xiaomi ti je postao puno dobar i nije više obična kineska firma. I kako znas da HDM global nije isto to ???  i oni su morali nesto fušarit, novi su u tom poslu. Hmd nije isto kao nokia nekad, to je sasvim druga ekipa koja koristi ime druge firme i njegove patente :D 

 

 

 

 mozda je tako ali cisto sumnjam...na čelu HMD-a su ljudi koji su nekoć bili u nokii na visokim pozicijama, zatim priča se o visokim standardima koje su nametnuli ljudi iz nokie HMD-u oko uređaja na koje žele nabacit taj kultni logo...uglavnom zvuci obecavajuce i nadam se da ce to i ispuniti

16 godina
offline
Re: Nokia 8 - Ostvarenje želja?
Nokia is back! 👍
PSN: Muskarcina77
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nokia 8 - Ostvarenje želja?
Telefon je ultra ružan, kao jaje-jajetu uz more istih.
Nije problem što je stigao kad je stigao nego je problem 1) ne prihvatanje novih trendova 2) cijena nebu pod oblake i 3) ime Nokia za koju prosječan svijet ne zna ni gdje je ni šta je. (Osim mi na forumu što znamo a budimo realni nitko ga neće kupiti).

I Nokia nije legendarna, za Ericsson bi se moglo reći. Nokia je tu gdje i je - zasluženo.
Nabijanje specifikacija uz isto nabijanje cijene nije mudar potez budući da danas svatko u garaži (Gionee, Leagoo, Bluboo itd. Itd.) može složiti telefon sa 2:1 (magarac svatko tko koristi 18:9) omjerom stranica.

Promotivni članak ili loša recenzija.. nije ni bitno. Next.
Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Nokia 8 - Ostvarenje želja?
Ovisi s koje strane gledaš. Ako ti želiš kao kupac proći dobro - ok, glup im je potez. Oni ako misle opstati moraju prodavati high End telefone ili moraju lifrati stotine miliona uređaja s par centi profita kao sto su i nekad radili. Samo za promjenu, infrastruktura koja im je to omogućavala vise ne postoji.
Ja rekoh
9 godina
neaktivan
offline
Nokia 8 - Ostvarenje želja?

ima li neko Nokiu 8

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Nokia 8 - Ostvarenje želja?

Drugaricina Nokia 8 na punjacu cijelu noc.Ukutro vidi sve obavjesti ali ekran ne reaguje na dodire.Nista ne moze pokrenuti dok ga ne upali i ne ugasi(ide na ponovo pokrenu

i)

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice