Nothing phone (1) tek je izašao, a korisnici već n

poruka: 54
|
čitano: 13.434
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nothing phone (1) tek je izašao, a korisnici već n".
12 godina
offline
Nothing phone (1) tek je izašao, a korisnici već n

Isti problem je imao Huawei s Mate 20 Pro.

 

Na kraju je otkriveno da je ekran ljepljen s nekim zelenim ljepilom koji u kombinaciji s svjetlinom ekrana stvara takvu zelenu boju.

 

Imao bas taj Mate 20 Pro i vratio ga nakon 10 dana.

 

https://m.gsmarena.com/huawei_responds_to_the_mate_20_pros_screen_light_bleeding_issue-news-34037.php

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nothing phone (1) tek je izašao, a korisnici v
BlueMax kaže...
Evo kod mene Samsung AMOLED i burn in se pojavio nakon samo pola godine. Prije toga S8, još gori burn in. I ne, ni jedan nije nikad bio na max brightness.
Osim toga, kad se govori o OLED-ima onda svi ističu kontrast i svjetlinu. Zašto ako se to ne smije koristiti? Kao kad se vlasnici Tesli hvale performansama a najsporiji su na auto putu.

 
HDR jedino i radi na max svjetlini. Smije se koristiti.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Nothing phone (1) tek je izašao, a korisnici v
Tesla je valjda jedini auto koji me nikad nije pretekao na auto putu. Yugo I Ladu ne računam jer oni ni ne mogu uhvatiti 155 koliko je moja "putna brzina". Teoretski Tesla može brže ali u praksi voze 110 jer bilo kakvo prekoračenje toga dovodi u pitanje hoće li stići do sljedećeg punjača.
Nemam ja ništa protiv OLED-a. TV mi je OLED, zadnja tri-četiri mobitela su mi OLED a i sljedeći će biti jer OLED ima puno više vrlina nego mana, ali mane su ipak tu.
12 godina
offline
Re: Nothing phone (1) tek je izašao, a korisnici v
I onda dobiješ burn in.
14 godina
offline
Re: Nothing phone (1) tek je izašao, a korisnici v
BlueMax kaže...
I onda dobiješ burn in.

 pa ne gledaj prijenose sjednica hrvatskog Sabora, to je statika par exellence...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Nothing phone (1) tek je izašao, a korisnici v
BlueMax kaže...
I onda dobiješ burn in.

 
Ili ne, ovisno o korištenju. 2 godine imam LG CX, gledam gotovo isključivo HDR content na streaming platformama (znači max brightness) i maxtv je upaljen gotovo 8h dnevno u pozadini (i kad nitko ne gleda) i nema burn-ina.

 

Sve se može pokvariti, frendu je običan VA panel od samsunga crko nakon 3 godine. 

A i stvari su tu radi našeg gušta, a ne obrnuto. Neka se troše.


Vidio sam kažem kod buraza Neo QLED (mini LED) i ne može se to mjerit sa OLEDom. Da mi takav TV traje i 10 godina što mi to znači, em ima lošiju sliku, em updejti prestaju dolaziti nakon 4-5 godina. 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Nothing phone (1) tek je izašao, a korisnici v
Najnormalnije korištenje mobitela u poslovne svrhe. Burn-inana ikonica aplikacije. Nije da mi smeta jer se vidi samo na bijeloj pozadini, ali nije ni da nema burn ina ili da su to neke stvari iz prošlosti. Mobitel je star pola godine.
12 godina
offline
Nothing phone (1) tek je izašao, a korisnici već n

Evo, ispod "godine" i iznad "nova poruka".

Ne vidi se dobro jer je fotografirano, pa poslano whatsappom i onda zakaćeno tu.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nothing phone (1) tek je izašao, a korisnici v
BlueMax kaže...

Evo, ispod "godine" i iznad "nova poruka".

Ne vidi se dobro jer je fotografirano, pa poslano whatsappom i onda zakaćeno tu.

 

Da, skuži se fino, ali to je skoro ništ. :-P

Gle kak je klinac imao na A40, cijeli TikTok izbornik.

 

Ne znam, nevjerojatno mi je da ti se upržila messages ikona koja je na home screenu, šta bi tolko buljio u homescreen.

Čak i da se pali sam od sebe ne može u home otić bez unlocka. Sigurno ima neko objašnjenje.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Nothing phone (1) tek je izašao, a korisnici v
Ti imaš onda puno veći problem od OLED burn ina 😜
12 godina
offline
Re: Nothing phone (1) tek je izašao, a korisnici v
Bitanga kaže...

 

Da, skuži se fino, ali to je skoro ništ. :-P

Gle kak je klinac imao na A40, cijeli TikTok izbornik.

 

Ne znam, nevjerojatno mi je da ti se upržila messages ikona koja je na home screenu, šta bi tolko buljio u homescreen.

Čak i da se pali sam od sebe ne može u home otić bez unlocka. Sigurno ima neko objašnjenje.

 Stid me priznati, ali to nije messages ikona nego chat ikona iz Clash Royale-a 

 

 

13 godina
online
Re: Nothing phone (1) tek je izašao, a korisnici v
BlueMax kaže...

Evo, ispod "godine" i iznad "nova poruka".

Ne vidi se dobro jer je fotografirano, pa poslano whatsappom i onda zakaćeno tu.

 To je morala neka statika biti uključena. Na kolko ti zaslon odlazi u sleep?

 

Aha, sad vidim. Igrice su u pitanju. Onda još game launcher malo pojača svjetlinu i još malo statike. Ne znam, ne igram ihre na mobu ali zato ytube po sat-dva dnevno. Nekad i netflix. Ni jedne greške nakon 5 godina korištenja. Skinuo bijelu pozadinu, pojačao svijetlo i dvoje ne nalazimo mrlju i upek

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.7.2022 9:43 (dax-lax).
12 godina
offline
Re: Nothing phone (1) tek je izašao, a korisnici v
Sve je to meni jasno i ne smeta mi samo ne prihvaćam teoriju kako OLED nema manu burn ina. Ovo kod mene je minorno ali da mi se dogodi ovo iz tik tok primjera morao bi mijenjati mobitel.
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nothing phone (1) tek je izašao, a korisnici v
silvio3105 kaže...
Ti imaš onda puno veći problem od OLED burn ina 😜

 

Da, to sigurno, imam dijete, svakako je veći i ozbiljniji problem od OLED burn-ina.

 

BlueMax kaže...

 Stid me priznati, ali to nije messages ikona nego chat ikona iz Clash Royale-a 

 

 

 

Eh, to onda objašnjava :-) Očito Clash Royale nije OLED friendly :-)

Ipak način korištenja ima velikog utjecaja na burn-in. Zato OLED nije baš neka sreća ni za PC. Začas bi otišao bez nekakvih naprednijih zaštita, koje TVi imaju, a mobiteli očito baš i ne (eventualno ovi skuplji). A i da monitor ima zaštitu nervirao bi jer bi utjecao na vjernost prikaza slike pa ne bi bilo dobro za profi upotrebu.

Za neku prosječnu šaroliku upotrebu je odličan, a svatko si sam mora odlučiti što mu je bolje.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
online
Re: Nothing phone (1) tek je izašao, a korisnici v
BlueMax kaže...
Sve je to meni jasno i ne smeta mi samo ne prihvaćam teoriju kako OLED nema manu burn ina. Ovo kod mene je minorno ali da mi se dogodi ovo iz tik tok primjera morao bi mijenjati mobitel.

 Promijeniš samo ekran i riješeno   

 

Moje mišljenje je da oled nikada neće riješiti svoje probleme oko retentiona, burn-ina, propadanja organskog dijela pa je s vremenom sve tamniji i tamniji.

Zadnje riješavaju tako da svjetlina televizora u praksi može ići više nego se na specifičnom modelu navodi, ali se taj treshold ostavlja za kasnije pojačanje uslijed propadanja, ali zato kad dođe i tog, drugog kraja, prikaz će biti ni za kaj.

MicroLED će to sve pomesti u jednom zalogaju

3 godine
odjavljen
offline
Re: Nothing phone (1) tek je izašao, a korisnici v
BlueMax kaže...
Bitanga kaže...

 

Da, skuži se fino, ali to je skoro ništ. :-P

Gle kak je klinac imao na A40, cijeli TikTok izbornik.

 

Ne znam, nevjerojatno mi je da ti se upržila messages ikona koja je na home screenu, šta bi tolko buljio u homescreen.

Čak i da se pali sam od sebe ne može u home otić bez unlocka. Sigurno ima neko objašnjenje.

 Stid me priznati, ali to nije messages ikona nego chat ikona iz Clash Royale-a 

 

 

 Mora da je do mobitela. I ja sam pasionirani ljubitelj Clash Royale na wc-u, a ne vidim tu ikonu. S obzirom da ti je king na levelu 11, nije bas da cesto to koristis. Gdje ti je deck.

12 godina
offline
Re: Nothing phone (1) tek je izašao, a korisnici v
Bitanga kaže...

 

 

 

Eh, to onda objašnjava :-) Očito Clash Royale nije OLED friendly :-)

Ipak način korištenja ima velikog utjecaja na burn-in. Zato OLED nije baš neka sreća ni za PC. Začas bi otišao bez nekakvih naprednijih zaštita, koje TVi imaju, a mobiteli očito baš i ne (eventualno ovi skuplji). A i da monitor ima zaštitu nervirao bi jer bi utjecao na vjernost prikaza slike pa ne bi bilo dobro za profi upotrebu.

Za neku prosječnu šaroliku upotrebu je odličan, a svatko si sam mora odlučiti što mu je bolje.

 nemaju ni skuplji

 

Kod upotrebe OLED-a na PC-ju pojavljuje se problem koji je Marko ranije spomenuo a svi ga zatim napali - reprodukcija boja. Možeš ti njega kalibratorom namjestiti da matematički daje 100% točnost ali ko se bavi obradom fotografije odmah vidi da to nije to. Slika je uvijek nekako prenapadna, prekontrastna. Koliko god se igrao postavkama to nije to. Većina to voli, ja ne. Tu je IPS apsolutni car. Ni jedan OLED ne može fotografiju prikazati tako dobro ko jeftini Dell U2419H. Apsolutno stojim iza ove tvrdnje.

12 godina
offline
Re: Nothing phone (1) tek je izašao, a korisnici v
veliki pero kaže...

 

 

 Mora da je do mobitela. I ja sam pasionirani ljubitelj Clash Royale na wc-u, a ne vidim tu ikonu. S obzirom da ti je king na levelu 11, nije bas da cesto to koristis. Gdje ti je deck.

 Pa nećemo se vrijeđati! Ono nije moj ekran.

Ako baš hoćeš moj :

(nikad ništa u ni jednoj igri nisam kupio)

3 godine
odjavljen
offline
Re: Nothing phone (1) tek je izašao, a korisnici v
BlueMax kaže...
veliki pero kaže...

 

 

 Mora da je do mobitela. I ja sam pasionirani ljubitelj Clash Royale na wc-u, a ne vidim tu ikonu. S obzirom da ti je king na levelu 11, nije bas da cesto to koristis. Gdje ti je deck.

 Pa nećemo se vrijeđati! Ono nije moj ekran.

Ako baš hoćeš moj :

(nikad ništa u ni jednoj igri nisam kupio)

 Opa. Ako nije fejk, super statistike. Posto prodajes. $120 ponuda.

12 godina
offline
Nothing phone (1) tek je izašao, a korisnici već n

Koji je smisao u kupovanju accounta?

 

 

Evo ti tag za stats royale pa vidi je li legit: #8UGP0YQUY

 

A evo i da vidiš kako stojim sa trade tokenima i magic itemsima :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.7.2022 11:09 (BlueMax).
 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Nothing phone (1) tek je izašao, a korisnici v
Mislim na TikTok😁
15 godina
offline
Re: Nothing phone (1) tek je izašao, a korisnici v
BlueMax kaže...
Bitanga kaže...

 

 

 

Eh, to onda objašnjava :-) Očito Clash Royale nije OLED friendly :-)

Ipak način korištenja ima velikog utjecaja na burn-in. Zato OLED nije baš neka sreća ni za PC. Začas bi otišao bez nekakvih naprednijih zaštita, koje TVi imaju, a mobiteli očito baš i ne (eventualno ovi skuplji). A i da monitor ima zaštitu nervirao bi jer bi utjecao na vjernost prikaza slike pa ne bi bilo dobro za profi upotrebu.

Za neku prosječnu šaroliku upotrebu je odličan, a svatko si sam mora odlučiti što mu je bolje.

 nemaju ni skuplji

 

Kod upotrebe OLED-a na PC-ju pojavljuje se problem koji je Marko ranije spomenuo a svi ga zatim napali - reprodukcija boja. Možeš ti njega kalibratorom namjestiti da matematički daje 100% točnost ali ko se bavi obradom fotografije odmah vidi da to nije to. Slika je uvijek nekako prenapadna, prekontrastna. Koliko god se igrao postavkama to nije to. Većina to voli, ja ne. Tu je IPS apsolutni car. Ni jedan OLED ne može fotografiju prikazati tako dobro ko jeftini Dell U2419H. Apsolutno stojim iza ove tvrdnje.

 

Da, nije za profi upotrebu, nego entertainment, gaming. Rijetko koji ekran uopće je za profi upotrebu. Čak i ako je IPS. Čak i ako kupiš isti model, nikad nisi siguran što si dobio. Čak i da pitaš hrpu grafičara šta da kupiš dobio bi vjerojatno hrpu odgovora.

Običnom korisniku je to potpuno nebitno. Želi vidjet crnu boju, i želi vidjet odlične svjetlosne efekte koje HDR može pružiti.

 

A i fotografije su još uvijek uglavnom sa 8-bitnom bojom.

One sa 10-bitnom bojom, ili HDR video, taj profi neki IPS monitor ne bi mogao dobro prikazati, trebao bi bolji ekran. I onda dođeš do toga da maltene nema pristupačnog monitora koji to može. Još ako ubacimo i 4k u priču...

 

MiniLED i MicroLED su jedina alternativa, ali imaju jako vidljivi blooming na bijelom tekstu na crnoj pozadini pogotovo kad gledaš u mraku. Ovisno o broju dimming zona. Idealno bi bilo da ih ima koliko i pixela, ali to neće nikad biti jer nema smisla.

Sreća pa za većinu media contenta to nije vidljivo (osim na ending creditsima i full bijelim titlovima u mraku).

Ali na tabletu, sa dark modom, vidi se posvuda u menijima. Vjerojatno bi bilo i na mobitelu jer nikad neće imati toliko dimming zona da se u potpunosti eliminira.

 

U tom slučaju bi bolja opcija bila da se dimming zone gase ovisno o tome što radiš. Npr, nema mi smisla da pokrenem Procreate i da vidim blooming na crnoj pozadini oko teksta jer je pogasio pola backlighta na ekranu da crna bude crna. Treba neka opcija ili automatika da kad gledaš HDR video ili igraš HDR igru dimming zone budu upotrebljive, a kad si u normalnom sučelju da full sve svijetle kao i na običnom IPS ekranu. Ili da imaš mogućnost sam to kontrolirati.

 

Valjda će microLED i noviji uređaji to pametnije riješiti.

 

S druge strane, što kad ti rikne jedan mini/microLED? Ili njih 10... ili njih 100 :-)

Valjda neće.

 

Glavni problem kod OLED burn-ina je što ga ne pokriva garancija. Možda nam Biljana Borzan može tu pomoći, i dići cijenu OLEDa opet u nebo :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
odjavljen
offline
Re: Nothing phone (1) tek je izašao, a korisnici v
BlueMax kaže...

Koji je smisao u kupovanju accounta?

 

 

Evo ti tag za stats royale pa vidi je li legit: #8UGP0YQUY

 

A evo i da vidiš kako stojim sa trade tokenima i magic itemsima :)

 Svaka cas. Bolji si od mene. Jedino imam vise emotesa i card masterya. 

12 godina
offline
Re: Nothing phone (1) tek je izašao, a korisnici v
veliki pero kaže...
BlueMax kaže...

Koji je smisao u kupovanju accounta?

 

 

Evo ti tag za stats royale pa vidi je li legit: #8UGP0YQUY

 

A evo i da vidiš kako stojim sa trade tokenima i magic itemsima :)

 Svaka cas. Bolji si od mene. Jedino imam vise emotesa i card masterya. 

 Ma mogu i ja toga skupit al sad mi je neki gušt sakupljati coinse i gemove. Sin me navukao na igricu i sad njegova ekipa ne vjeruje da netko može imati 1.300.000+ coinsa i  5.850 gemova bez da kupuje. Da ideš to kupiti koštalo bi brdo love. 100 000 coinsa košta 4500 gemova a 6500 gemova je 430kn. 14 000 gemova je 900kn a za 1.300.000 coinsa. Ispada da u coinsima i gemovima imam cca 5000+kn 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice