Nove Asusove ROG Z690 ploče za igrače

poruka: 10
|
čitano: 3.531
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nove Asusove ROG Z690 ploče za igrače".
16 godina
offline
Nove Asusove ROG Z690 ploče za igrače

Bar imaju i 2.5Gb Lan. Ali.....

10/100/1000 je dosta dugo s nama, mislim najmanje 15 godina, sad smo na prelasku tog Limita od 1Gb.

Govorim o Lan za spajanje na ruter od Telekoma, koji nude sad/uskoro 1, pa i 2Gb.

Telemach vec ima ponudu 1 i 2 Gb. HT je u test fazi s 2Gb. A1 ima zasad 1Gb brzinu interneta.

Misljenja sam, da su 2.5Gb premalo, jer se moze ocekivati. da u svom radnom vijeku, telekomi ponude i preko 2.5Gb brzine.

Svjestan sam, da postoje MBO s vecom LAN brzinom. Ali govorim, za standradnu opremu MBO.

Valjda ce sljedeci korak od AMD-a, za njegove buduce CPU Generacije, uz DDR5, PCIe5 ici i USB4 kao i Lan konektori vece brzine, veceg od 2.5Gb.

 

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Nove Asusove ROG Z690 ploče za igrače
Jebodiah kaže...

Bar imaju i 2.5Gb Lan. Ali.....

10/100/1000 je dosta dugo s nama, mislim najmanje 15 godina, sad smo na prelasku tog Limita od 1Gb.

Govorim o Lan za spajanje na ruter od Telekoma, koji nude sad/uskoro 1, pa i 2Gb.

Telemach vec ima ponudu 1 i 2 Gb. HT je u test fazi s 2Gb. A1 ima zasad 1Gb brzinu interneta.

Misljenja sam, da su 2.5Gb premalo, jer se moze ocekivati. da u svom radnom vijeku, telekomi ponude i preko 2.5Gb brzine.

Svjestan sam, da postoje MBO s vecom LAN brzinom. Ali govorim, za standradnu opremu MBO.

Valjda ce sljedeci korak od AMD-a, za njegove buduce CPU Generacije, uz DDR5, PCIe5 ici i USB4 kao i Lan konektori vece brzine, veceg od 2.5Gb.

 

S obzirom na to koliko korisnika ima na raspolaganju brzine veće od 1 Gb/s, mislim da je ova standardizacija 2,5-gigabitnog LAN-a dovoljna za sljedećih par godina. 10-gigabitni kontroleri su još uvijek egzotika na pločama jer su skupi, ogromni i dosta se griju. Sve ploče koje ih imaju imaju i posebne hladnjake za te čipove. 

4 godine
offline
Re: Nove Asusove ROG Z690 ploče za igrače
Jebodiah kaže...

Telemach vec ima ponudu 1 i 2 Gb. HT je u test fazi s 2Gb. A1 ima zasad 1Gb brzinu interneta.

 Koliko ljudi ima takvu vezu? Mnogima je to samo san.

14 godina
offline
Nove Asusove ROG Z690 ploče za igrače

Denis, jel imaju aktivni ili pasivni chipset hladnjak? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Nove Asusove ROG Z690 ploče za igrače
=XFX=PlayHard kaže...

Denis, jel imaju aktivni ili pasivni chipset hladnjak? 

 Sve pasivno po defaultu, no neki modeli vjerojatno imau mogućnost montaže malih ventilatora. 

14 godina
offline
Re: Nove Asusove ROG Z690 ploče za igrače
Denis kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Denis, jel imaju aktivni ili pasivni chipset hladnjak? 

 Sve pasivno po defaultu, no neki modeli vjerojatno imau mogućnost montaže malih ventilatora. 

 Denise, Hero je najslabija ploča sad, gledam naponsku? Koliko se sjećam prije je Apex bio iza Heroa ili se varam?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Nove Asusove ROG Z690 ploče za igrače
Previše je to novaca za mbo za jednog prosječnog korisnika.

Ali eto, takva su vremena.

ono šta mi neide u glavu tko radi u markentingu u tim firmama. kako ima smisla izbaciti 16 modela jedne iste matične. ok, postoje gameri, casual korisnici, profesionalci, rgb i non rgb. i opet nismo na 16.
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Nove Asusove ROG Z690 ploče za igrače
zhUPer_C18 kaže...
Previše je to novaca za mbo za jednog prosječnog korisnika.

Ali eto, takva su vremena.

 Srećom će neke od mogućnosti ovih ploča ući u mainstream, pa ćemo imati prilike kupiti takve ploče, bilo Asusove ili drugog poizvođača, po nižoj cijeni. Asus ima izvrsne ploče, ali ono što doista ima napredne mogućnost - košta.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.11.2021 10:48 (zelenapaprika).
14 godina
protjeran
offline
Re: Nove Asusove ROG Z690 ploče za igrače
LogicusMPS kaže...
Denis kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Denis, jel imaju aktivni ili pasivni chipset hladnjak? 

 Sve pasivno po defaultu, no neki modeli vjerojatno imau mogućnost montaže malih ventilatora. 

 Denise, Hero je najslabija ploča sad, gledam naponsku? Koliko se sjećam prije je Apex bio iza Heroa ili se varam?

Apex je clockerska ploca tako da sumnjam da je ikad imao slabiji vrm od Hero-a... Al i ovaj na Hero-u je tolko predimenzioniran da je to cisti marketing.. Primjera radi, imao sam X299 Apex plocu koja je imala 8x60A i na njoj su se clockali puuuno zahtjevniji procesori od ovih koji mogu u ove ploce sa 24x105A....

15 godina
offline
Nove Asusove ROG Z690 ploče za igrače

Baš me zanimaju usporedbe novih intel procesora sa ryzen 5950x procesorima...

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice