Novi iOS uvodi pravila privatnosti koja će značajn

poruka: 11
|
čitano: 4.596
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novi iOS uvodi pravila privatnosti koja će značajn".
7 godina
offline
Novi iOS uvodi pravila privatnosti koja će značajn

Ja se ponadao da ce face ID raditi sam od sebe, a kad ono treba sat s jabukom na sebi. Meeh.

Sto se privatnosti tice moja reakcija u vezi Facebooka i inih

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Novi iOS uvodi pravila privatnosti koja će značajn

"Ask App Not to Track" - Do you see the irony here?

 

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Novi iOS uvodi pravila privatnosti koja će zna
Meni se srce para radi jadnog Marka 🥺

Da ne bude zabune, ništa se onemogućava nego korisnici imaju mogućnost odabira blokiranja 3rd party trackera. A i neki će se sigurno zahebati i krivo kliknuti na “allow” 😂

Bas me zanima kad Google planira uvesti taj feature 😂
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
3 godine
neaktivan
offline
Re: Novi iOS uvodi pravila privatnosti koja će zna
Ask app not to track.

To je neka glupost kao Do not track http header?


Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 12:59 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Novi iOS uvodi pravila privatnosti koja će zna
ccc2002 kaže...
Ask app not to track.

To je neka glupost kao Do not track?

 Ne.

 

If you press ‘Ask App Not To Track’, the app will not be allowed to share any information about you with a third party.


edit: 

One way in which apps can identify users across apps is using something called the IDFA, or ‘Identifier For Advertisers’. This is a unique string that can associate the same user across multiple apps on the device. When you select ‘Ask App Not To Track’, the app cannot access to your IDFA. This is enforced at the system API level.



Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 13:00 (CrniPero).
9 godina
offline
Novi iOS uvodi pravila privatnosti koja će značajn

Navali, narode, klikni na donji prekidač da onemogućiš sva moguća praćenja:

 


 Napomenuo bih da se radi o softverskom "prekidaču" koji sam ja isprogramirao da onemogući bilo kakvo pračenje na vašem uređaju na kojem ste ga kliknuli. Nakon klikanja, situacija je ovakva:

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 13:25 (Thinker).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Novi iOS uvodi pravila privatnosti koja će značajn

Ekipa, morete se zajebajati koliko hoćete sa tim track pitanjem/problemom, ali ja imam samo iz jednog razloga FB, odnosno dopustio sam pristup mojem mobilnom gadgetu! 
Prije nekih možda već i deset-ak godina, jednog su nesretnika afroameričkog dijela USA populacije uhitili pod optužbom da je "strelil" nekog drugog tipa! 
Ovaj je negirao optužni prijedlog, što već! 
U natezanju oko dokazivanja, uspio je pokrenuti neku caku oko mjesta kretanja/bivanja preko istog tog FB-a, kojim je nedvosmisleno dokazao da je u narečeno inkriminirano vrijeme bio na sasvim drugoj strani grada! 

U jednom kontekstu je ipak dobro da me donekle mogu pratiti, a u svezi reklama, neka se bore nekim drugim "sredstvima/oružjima"! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Novi iOS uvodi pravila privatnosti koja će značajn

Ako iPhone zaključi da na licu imate masku, pa vas iz tog razloga ne prepoznaje, obratit će se za pomoć pametnom satu. Otkrije li ga svojoj u neposrednoj blizini, omogućit će otključavanje mobitela dodirom na ekran sata

 

Nikakv dodir ekrana, mobitel se otključa ukoliko je sat na ruci i otključan. Na satu dobiješ haptic feedback i na ekranu sata opciju da poništiš otključavanje (odnosno da ponovno zaključaš iPhone).

Sinoć instalirao i radi super, jedino što trenutno samo radi za unlock ... druge aplikacije ne mogu to koristiti, čak ni one sistemske tipa za otključavanje secure notes. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 14:32 (Z3k0).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Novi iOS uvodi pravila privatnosti koja će zna
ATJLučko kaže...

Ekipa, morete se zajebajati koliko hoćete sa tim track pitanjem/problemom, ali ja imam samo iz jednog razloga FB, odnosno dopustio sam pristup mojem mobilnom gadgetu! 
Prije nekih možda već i deset-ak godina, jednog su nesretnika afroameričkog dijela USA populacije uhitili pod optužbom da je "strelil" nekog drugog tipa! 
Ovaj je negirao optužni prijedlog, što već! 
U natezanju oko dokazivanja, uspio je pokrenuti neku caku oko mjesta kretanja/bivanja preko istog tog FB-a, kojim je nedvosmisleno dokazao da je u narečeno inkriminirano vrijeme bio na sasvim drugoj strani grada! 

U jednom kontekstu je ipak dobro da me donekle mogu pratiti, a u svezi reklama, neka se bore nekim drugim "sredstvima/oružjima"! 

Pa već te telefon prati, ima sve podatke, ne trebat ti fb za to. S druge strane, ne znam koliko je to valjani dokaz na sudu (npr. ako više ljudi ima pristup istom fb accountu), pogotovo kod nas jer da to kažeš prvo bi te pitali što je to gadget, nakon toga "pa zar fb prati tvoju lokaciju" i na kraju rekli da nemaju tehničke uvjete da to priznaju kao dokaz

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
10 godina
neaktivan
offline
Novi iOS uvodi pravila privatnosti koja će značajn

Za android ova app

https://play.google.com/store/apps/details?id=io.friendly&hl=en&gl=US

 

Vise mogucnost kao npr. mogucnost skidanja bilo kojeg videa na mobitel, bez pracenja, trosi zanemarivo resursa u odnosu na sluzbenu...

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Novi iOS uvodi pravila privatnosti koja će zna
Ne čudi me da je to moguće u Americi, UK i ostaloj Anglosferi, to da vlasti dobivaju podatke od FB. Googla, Microsofta...

Ali neznam jel moguće u AngelaMerkelsferi.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 15:58 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice