Nvidia ponovno ograničava rudarenje na RTX 3060

poruka: 15
|
čitano: 5.090
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nvidia ponovno ograničava rudarenje na RTX 3060".
5 godina
offline
Nvidia ponovno ograničava rudarenje na RTX 3060

Ma da, sve se ubila Nvidia od spriječavanja rudarenja, eno sve trče i padaju od panike.

 

Nema od toga ništa, sad će ograničit Ethereum, a za 2 mjeseca će ionako svi prelazit na neke druge coine, koji će se rudarit normalno. I još su ovdje samo 3060 ograničili, a najisplativiju 3060ti nisu dirali.

 

Čisti marketing...

Live long and prosper.
Moj PC  
11 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nvidia ponovno ograničava rudarenje na RTX 306
Ta se situacija sa grafama nebude smirila još barem dvije godine....
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Nvidia ponovno ograničava rudarenje na RTX 3060

Taman će biti ušteđene love za nešto novo (i bolje) 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2021 13:56 (Brki1994).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nvidia ponovno ograničava rudarenje na RTX 3060

ne budi vam zapovijeđeno, možda biste mogli istražiti zbog čega u (našim?) dućanima ima samo ili grafičkih tipa šuga-turbo (na razini ugrađene grafike ili gorih i preskupih) ili obijesnih mutavih iživljavanja po nebuloznim cijenama. čak i samo ovo dvoje dostupno je u tek simboličnim količinama i odabiru (npr. links prodaje trenutačno samo jednu [!] grafičku). štivo je to koje bi vjerojatno rado pročitao svaki drugi pratitelj IT tržišta te tehnologija. fala. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Nvidia ponovno ograničava rudarenje na RTX 306
dugoročno bi se moglo ovo odbiti o glavu svima njima kad dio pc master race izabere konzole

došli smo do toga da poznati dućan informatičke opreme ima na raspolaganju 1 JEDNU grafičku za cilu Hrvatsku

Zanimljiva tema za pisanje o kojoj se ne piše???
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2021 15:14 (HCMAA).
13 godina
online
Nvidia ponovno ograničava rudarenje na RTX 3060

Kak oni misle to pravno pogurat preko ekipe koja je ranije kupila grafe isključivo za majning? Mislim na 3060ti/70/80/90 koje su izašle otključane i ljudi ih koriste za kaj im se ćefne. Da zaključaju nove, to mi je jasno. Kad na novoj piše, ova grafa ima manji hashrate pa si odluči jel ti bitna ili ne da je kupiš. Ali da zaključaju driverom i one koje su već na tržišti, pa to se pravno sruši samo tak. 

 

Naravno, ne mi u hrvatistanu, ali ameri bi to mogli išibat kak se spada. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2021 15:25 (dax-lax).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Nvidia ponovno ograničava rudarenje na RTX 3060

sad kad smo prodali sve sto smo mogli rudarima, i vidimo pad kupnje od strane rudara, ajmo napravit grafe koje ce kao imati limitere da se ne mogu koristiti za rudarenje, pa cemo to objaviti svim medijima, da mislimo na gaming zajednicu i bit cemo coool

 

a cijene cemo ostaviti kako jesu, pa cemo i zaradit jos pun kurac, win win

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nvidia ponovno ograničava rudarenje na RTX 306
HCMAA kaže...
dugoročno bi se moglo ovo odbiti o glavu svima njima kad dio pc master race izabere konzole

došli smo do toga da poznati dućan informatičke opreme ima na raspolaganju 1 JEDNU grafičku za cilu Hrvatsku

Zanimljiva tema za pisanje o kojoj se ne piše???

 Nema ni to...

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
15 godina
offline
Re: Nvidia ponovno ograničava rudarenje na RTX 306
boxer kaže...

 Nema ni to...

 a i istraživačkog novinarstva je ponestalo. bit će zaglavjelo u suezu ili ga tonka-koronka satrla. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
offline
Nvidia ponovno ograničava rudarenje na RTX 3060

:) nVIDIA bi sjedila i na 5 stolica istovremeno kao naši dragi susjedi ..

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2021 16:11 (W2000).
 
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Nvidia ponovno ograničava rudarenje na RTX 306
srco1978 kaže...
Ta se situacija sa grafama nebude smirila još barem dvije godine....

Ma smirit ce se do iduceg ljeta kada otprilike zavrsi rudarenje sa ETH. Preci ce se na nesto drugo, ali nece to biti odmah isplativo kao ETH, pogotovo ne u bear marketu kada svi novcici padaju.

Kako mi se cini ETH nece uopce padati, ima neku dobru podlogu sada sa VISOM gdje vidite prosli tjedan koliko je BTC pao i svo trziste, ali ETH je ostao i dizao se cak, svaki dan ima novi high. Ozbiljno, nebi me cudilo da ovaj projekt i zaobidje BTC do 10 godina. ETh uopce vise neovisi o BTC-u.

Postoji i mogucnost da se nesmiri situacija zbog toga sto je cijeli svijet poceo na veliko traziti kojekakve cipove. Pogotovo automobilska industrija. Pa pogledajte samo npr zadnji bull market 2017 godina, jedna 1070 ili vega 56,64 su se kretale za oko 800 eura, sada je isti taj tear grafickih na 1200+. Dogodilo se ono cega se najvise bojao, a to je da cijene idu samo gore a mi nepitamo kupujemo. Jel graficke se kupuju po toj cijeni sada, cim dodju nakom par sati vise nema na policama bilo to 3060 ili 3070. Mislis da ovi sto ubiru najveci profit na grafuljama ovo nevide. Ovaj bull market se oteo kontroli, zadnji je bio recimo jos normalan spram ovoga. Nemirise mi na dobro, od svih industrija mi smo vamo sitna riba(mali rudari i gejmeri) a ovi vide da placamo... sto nebi i ubuduce spamali sa ispikama kako svega fali da se sastavi gpu. 

Iskreno jedini spas je da dodje los i jeftin intel. Ne los, recimo da nenudi nista vise od srednjeg segmenta kao sto je dosad bio to AMD. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2021 19:10 (Ivan Majstorovic).
3 godine
offline
Re: Nvidia ponovno ograničava rudarenje na RTX 306
Vidim nvidia/amd nas krasno nagraduje za 20g vjernosti🖕
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Nvidia ponovno ograničava rudarenje na RTX 3060

Težina rudarenja eth raste -cijena grafa će da pada ali dobavljači- trgovci će i dalje držat cijenu dokle god im prolazi. Ima grafa za kupit kod nas ali ih prodaju u zapečaćena kućišta.Imaju neku računicu očito. Futura isto ima grafa po brutalnim cijenama koje ni minerima nisu zanimljive. Ljudima će stare grafe krepavat i ako se ovo nastavi pc gaming pada. Nije dobro to za nikoga stoga je potrebno da se tržište normalizira šta prije.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 11:50 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nvidia ponovno ograničava rudarenje na RTX 306
dery kaže...

Težina rudarenja eth raste -cijena grafa će da pada ali dobavljači- trgovci će i dalje držat cijenu dokle god im prolazi. Ima grafa za kupit kod nas ali ih prodaju u zapečaćena kućišta.Imaju neku računicu očito. Futura isto ima grafa po brutalnim cijenama koje ni minerima nisu zanimljive. Ljudima će stare grafe krepavat i ako se ovo nastavi pc gaming pada. Nije dobro to za nikoga stoga je potrebno da se tržište normalizira šta prije.

 Recimo ovako pc gaming je trenutno najskuplji baš zbog tog mining ali alternativa ima, gdje možeš proći jeftinije za onu razliku da recimo kupuješ grafičku karticu znam da svi više vole da imaju svoje računalo i grafičku te da igraju na ultra ili 144 240 ili 360 fps navodnim primjer.Međutim tu dolazimo do cloud gaminga, mada se slažem da se to nije razvilo  baš najbolje ali računica je jasna.Pogotovo na jednoj god, npr pretplata na gforce now je oko 10€ mjesečno, 120€ godišnje sad vidi dali kupiti grafu od 700-800€ ili platiti 120€ za jednu godinu.Ovi cloud servisi samo da imaju veći izbor igara itd sutra bi prešao na to, samo da malo više prošire ponudu.Još uvjek smo ograničeni na 60 fps ali se nadam da će brzo biti 120 ili 144 fps itd. 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
14 godina
offline
Re: Nvidia ponovno ograničava rudarenje na RTX 306
dery kaže...

Težina rudarenja eth raste -cijena grafa će da pada ali dobavljači- trgovci će i dalje držat cijenu dokle god im prolazi. Ima grafa za kupit kod nas ali ih prodaju u zapečaćena kućišta.Imaju neku računicu očito. Futura isto ima grafa po brutalnim cijenama koje ni minerima nisu zanimljive. Ljudima će stare grafe krepavat i ako se ovo nastavi pc gaming pada. Nije dobro to za nikoga stoga je potrebno da se tržište normalizira šta prije.

 igram se više nego ikada, imam kaj za igrati da godinu dana ne provirim nos izvan kuće.. .zgotovio Valhallu 100+ sati igre, ovaj mjesec dolazi nadograđeni Metro DLSS+RT, Days Gone i RE Village.

 RTX 3060ti 3900 kn. Tjera sve 1440p 60+ fpsa.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 16:50 (forumaš).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice