Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafičkih ka

poruka: 49
|
čitano: 13.527
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafičkih ka".
7 godina
protjeran
offline
Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafičkih ka

Bas kupio 1070 za 2000 kn, da li da vratim nazad?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafičkih ka

Zašto Bug osim klasičnih vijesti ne neparvi i neki svoj kratki osvrt na kraju članka?

Moj PC  
13 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafički
toxic kaže...

Zašto Bug osim klasičnih vijesti ne neparvi i neki svoj kratki osvrt na kraju članka?

 Slazem se, kao i s time da je clanak objavljen 21/08/2018 u 12:24 dok sam ja vijest i sve ostalo saznao od portala koji se inace bavi zutom stampom :S

OMG (One Man Games) Studio
14 godina
offline
Re: Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafički
toxic kaže...

Zašto Bug osim klasičnih vijesti ne neparvi i neki svoj kratki osvrt na kraju članka?

 
Mislim da u Bug-u jednostavno fali kadra da napravi osvrt in short notice etc. Vecinom reviews na Bug-u budu kada sve vec bude pokriveno world-wide, pa im je lakse napisati (Ne kazem da kopiraju, ali manje vise dosta se kasni, a za to mislim da ima razlog u strucnom kadru).

To je realnost u kojoj zivimo.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafički
toxic kaže...

Zašto Bug osim klasičnih vijesti ne neparvi i neki svoj kratki osvrt na kraju članka?

 Zato jer Google Translate nije još uveo takvu opciju pri prevođenju.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
moderator
offline
Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafičkih ka

Nvidijin stav je da je Hrvatska nebitna zemlja i tržište. Tako da mi u nabavci kartica ovisimo o firmama koje rade custom varijante (MSI, Asus, Gigabyte i drugi). A čak će i oni prvo sa sampleovima pokriti veća europska tržišta/medije, a tek tada nas male. To ponekad znači da kartice dobijemo nekoliko tjedana nakon što su se izredale po drugim državama. Prve, Founder's Edition izvedbe kartica ne možemo dobiti nikako, Nvidia nam to eksplicitno ne želi poslati, nebitni smo im...

 

Tako da za sada dobivaju pozornosti koliko i zaslužuju. Komentar Davora Šuštić, našeg urednika hardvera, o novoj RTX seriji, objavit ćemo u rujanskom Bugu.

...
Moj PC  
30 0 hvala 14
15 godina
offline
Re: Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafički
Miro kaže...

Nvidijin stav je da je Hrvatska nebitna zemlja i tržište. Tako da mi u nabavci kartica ovisimo o firmama koje rade custom varijante (MSI, Asus, Gigabyte i drugi). A čak će i oni prvo sa sampleovima pokriti veća europska tržišta/medije, a tek tada nas male. To ponekad znači da kartice dobijemo nekoliko tjedana nakon što su se izredale po drugim državama. Prve, Founder's Edition izvedbe kartica ne možemo dobiti nikako, Nvidia nam to eksplicitno ne želi poslati, nebitni smo im...

 

Tako da za sada dobivaju pozornosti koliko i zaslužuju. Komentar Davora Šuštić, našeg urednika hardvera, o novoj RTX seriji, objavit ćemo u rujanskom Bugu.

Ovo ako se slažeš bi trebalo stajati na kraju članka ne ovog nego svih. Jer mene a vjerujem i dosta drugih korisnika zanimaju Vaši stavovi i mišljenja.

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafički
Miro kaže...

Nvidijin stav je da je Hrvatska nebitna zemlja i tržište. Tako da mi u nabavci kartica ovisimo o firmama koje rade custom varijante (MSI, Asus, Gigabyte i drugi). A čak će i oni prvo sa sampleovima pokriti veća europska tržišta/medije, a tek tada nas male. To ponekad znači da kartice dobijemo nekoliko tjedana nakon što su se izredale po drugim državama. Prve, Founder's Edition izvedbe kartica ne možemo dobiti nikako, Nvidia nam to eksplicitno ne želi poslati, nebitni smo im...

 

Tako da za sada dobivaju pozornosti koliko i zaslužuju. Komentar Davora Šuštić, našeg urednika hardvera, o novoj RTX seriji, objavit ćemo u rujanskom Bugu.

 Sve 5 ali mogli ste kupiti jednu na vrijeme :) ipak ste medij koji zivi od objava zanimljivih novosti i slicno. Osobno necu reklamirati ali jedan "gamerski" portal koji je vjerujem puno manji od vas to je i napravio. Uspio je naruciti novu Ti verziju te ce objaviti recenziju cim dodje.

OMG (One Man Games) Studio
15 godina
offline
Re: Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafički
O_O_O kaže...

Bas kupio 1070 za 2000 kn, da li da vratim nazad?

To je koliko onu kuna naspram BAM ide na crnom tržitu.. ahaa 4:1 (BAM:RHK), dakle ti si 1070 platio ravno  250 € dok ovi 2070 nude za 500 USD, dakle duplo skuplje, a aperformanse definitivno nisu dubplo bolje. Ništa ne vrraćaj.

 

One Man Games Studio kaže...
* * *

 Slazem se, kao i s time da je clanak objavljen 21/08/2018 u 12:24 dok sam ja vijest i sve ostalo saznao od portala koji se inace bavi zutom stampom :S

 

Nemon kaže...
* * *

Mislim da u Bug-u jednostavno fali kadra da napravi osvrt in short notice etc. * * *

 

JozoBozo121 kaže...
* * *

 Zato jer Google Translate nije još uveo takvu opciju pri prevođenju.

Miro je već jednom objasnio (tamo u nekom Bugu gdje je bila ne znam lupam 100-ta ili 200-ta obljetnica) da ih takvi komentari uopće ne interesuju tj. da će uvijek biti onih koji kukaju tako da z njih.. samo mlatite praznu slamu.

 

Miro kaže...

Nvidijin stav je da je Hrvatska nebitna zemlja i tržište. Tako da mi u nabavci kartica ovisimo o firmama koje rade custom varijante (MSI, Asus, Gigabyte i drugi). A čak će i oni prvo sa sampleovima pokriti veća europska tržišta/medije, a tek tada nas male. To ponekad znači da kartice dobijemo nekoliko tjedana nakon što su se izredale po drugim državama. Prve, Founder's Edition izvedbe kartica ne možemo dobiti nikako, Nvidia nam to eksplicitno ne želi poslati, nebitni smo im...

 

Tako da za sada dobivaju pozornosti koliko i zaslužuju. Komentar Davora Šuštić, našeg urednika hardvera, o novoj RTX seriji, objavit ćemo u rujanskom Bugu.

Sve bi trebalo da padne u vodu kada je riječ o vijesti novog čipa a po meni apsolutno nema bolje vijesti od novog čipa na jednom IT portalu. 

 

Tako da... Miro ne daj se. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafički
Envy kaže...
O_O_O kaže...

Bas kupio 1070 za 2000 kn, da li da vratim nazad?

To je koliko onu kuna naspram BAM ide na crnom tržitu.. ahaa 4:1 (BAM:RHK), dakle ti si 1070 platio ravno  250 € dok ovi 2070 nude za 500 USD, dakle duplo skuplje, a aperformanse definitivno nisu dubplo bolje. Ništa ne vrraćaj.

 

 Da, ali po clancima 2070 bi trebala da drzi 4K60fps. Sto je bolje i od 1080. Platio sam £240, ne znam odakle ti BAM.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 13:45 (O_O_O).
15 godina
offline
Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafičkih ka

pa činjenica je da smo općenito nebitni (usprkos vlastitu mišljenju o sebi) no nitko ne voli da mu se u to gura nos. kad budemo veliki, osvetit ćemo se. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafički
toxic kaže...
Miro kaže...

Tako da za sada dobivaju pozornosti koliko i zaslužuju. Komentar Davora Šuštić, našeg urednika hardvera, o novoj RTX seriji, objavit ćemo u rujanskom Bugu.

Ovo ako se slažeš bi trebalo stajati na kraju članka ne ovog nego svih. Jer mene a vjerujem i dosta drugih korisnika zanimaju Vaši stavovi i mišljenja.

 

 Ma uopće nema dileme da bi bilo dobro puno više aktualnih stvari popratiti "osobnim" komentarom i na webu. Ali znaš dobro da smo mi jedna mala redakcija i da paralelno više područja (i organizacijski i autorski) svatko od nas pokriva...

One Man Games Studio kaže...

 Sve 5 ali mogli ste kupiti jednu na vrijeme :) ipak ste medij koji zivi od objava zanimljivih novosti i slicno. Osobno necu reklamirati ali jedan "gamerski" portal koji je vjerujem puno manji od vas to je i napravio. Uspio je naruciti novu Ti verziju te ce objaviti recenziju cim dodje.

 Do trenutka kada će doći na tržište vjerojatno ćemo je i mi nabaviti. Priča je bila o tome zašto je nemamo SADA.

 

Envy kaže...

 

JozoBozo121 kaže...
* * *

 Zato jer Google Translate nije još uveo takvu opciju pri prevođenju.

Miro je već jednom objasnio (tamo u nekom Bugu gdje je bila ne znam lupam 100-ta ili 200-ta obljetnica) da ih takvi komentari uopće ne interesuju tj. da će uvijek biti onih koji kukaju tako da z njih.. samo mlatite praznu slamu.

 

Jozo je prije koji mjesec dobio opomenu (žuti) i od onda je u osvetničkom pohodu, svako malo se javlja na ovaj način. Divim se sam sebi kako sam tolerantan i trpim to...

...
16 godina
moderator
offline
Re: Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafički
O_O_O kaže...
Envy kaže...
O_O_O kaže...

Bas kupio 1070 za 2000 kn, da li da vratim nazad?

To je koliko onu kuna naspram BAM ide na crnom tržitu.. ahaa 4:1 (BAM:RHK), dakle ti si 1070 platio ravno  250 € dok ovi 2070 nude za 500 USD, dakle duplo skuplje, a aperformanse definitivno nisu dubplo bolje. Ništa ne vrraćaj.

 

 Da, ali po clancima 2070 bi trebala da drzi 4K60fps. Sto je bolje i od 1080. Platio sam £240, ne znam odakle ti BAM.

 Baš sam htio napisati - a kako to da baš nitko ne komentira same kartice, no dok sam odgovarao na višestruki citat, pojavio se i tematski komentar. Čudo!

...
6 godina
offline
Re: Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafički
Pojavit će se i kod nas neki novi rimac...koji će pokrenuti proizvodnju gpu.a...treći igrač...onda će hr biti svima u ustima....mark my word:)
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafički
O_O_O kaže...
* * *

 Da, ali po clancima 2070 bi trebala da drzi 4K60fps. Sto je bolje i od 1080. Platio sam £240, ne znam odakle ti BAM.

To je to.. 240 funti oko 520 BAM. Sad ako je stvarno tako kao "po člancima"... onda ne znam. Kakav naslov će pokrenuti u 60 fps pri 4K rezoluciji? Za koliko možeš prodati istu?

12 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafički
Koliko je brza 2080ti od 2080?lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafičkih ka

15-20%?

 

Nego, kako to ono ide?

 

"Sva sreca pa je izasla RTX2080Ti, sad ce pasti cijene GTX1080Ti, pa cu si moci kupiti GTX970..."

Moj PC  
42 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafički
Envy kaže...
O_O_O kaže...
* * *

 Da, ali po clancima 2070 bi trebala da drzi 4K60fps. Sto je bolje i od 1080. Platio sam £240, ne znam odakle ti BAM.

To je to.. 240 funti oko 520 BAM. Sad ako je stvarno tako kao "po člancima"... onda ne znam. Kakav naslov će pokrenuti u 60 fps pri 4K rezoluciji? Za koliko možeš prodati istu?

 "Teoretski mogu 4K60fps". Treba viditi benchmarks. Mogu je vratiti nazad za istu cijenu nije problem, ali bolje pricekati recenzije da vidim da li je zaista velika razlika.

 

These cards will theoretically be able to handle 4K/60FPS gaming without breaking a sweat, as they’re specced higher than the GTX 1080 Ti at a lower price point.
https://www.techradar.com/uk/news/nvidia-geforce-rtx-2080-should-you-upgrade

14 godina
offline
Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafičkih ka

evo friškijeh, ispod peke:

 

https://www.bestbuy.com/site/clp-computers-tablets/geforce-rtx/pcmcat1534362502737.c?id=pcmcat153436250273&ref=P10T12R104&loc=BODY&CampaignID=927804&eut=3284449410

 

kak vidite, 2080/Ti mogu u košaricu odmah, 2070 kasnije, cijene su kao i u članku za Founders seriju...

 

ubrao bih ja neku i preprodao, ali sutra letim natrag to Kroejša, pa neće doći do tregovine gdje sam ja...  e jebaj ga...

 

koji bih baja bio...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 14:46 (Stric_Jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafički
Miro kaže...
* * *

 

Jozo je prije koji mjesec dobio opomenu (žuti) i od onda je u osvetničkom pohodu, svako malo se javlja na ovaj način. Divim se sam sebi kako sam tolerantan i trpim to...

Meni ne ide u glavu nikako. Pročita (Jozo, Ante, ne bitno) cijeli članak i onda kuka kako je istu vijest vidio na xyz.hr portalu. Pa nek razguli tamo piše komentare.

Ja da sam na tvom mjestu, brisao bi kompletne korinike.

 

Miro kaže...
* * *

 Baš sam htio napisati - a kako to da baš nitko ne komentira same kartice, no dok sam odgovarao na višestruki citat, pojavio se i tematski komentar. Čudo!

Otvorit će se tema o grafuljama.. ipak je novi čip u pitanju i to fala bogu dragom nije novi Snapdragon :-D 

15 godina
offline
Re: Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafički

 

Miro kaže...
* * *

 Baš sam htio napisati - a kako to da baš nitko ne komentira same kartice, no dok sam odgovarao na višestruki citat, pojavio se i tematski komentar. Čudo!

Otvorit će se tema o grafuljama.. ipak je novi čip u pitanju i to fala bogu dragom nije novi Snapdragon :-D 

 Tema postoji i aktivna je već ohoho, tamo se raspravlja zato ljudi i nisu ovdje.

8 godina
offline
Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafičkih ka

Nek oni prestanu kakat i pokažu mi za one game demoe: 1. u kojoj rezoluciji je prikazan 2. Frame rate test sa otključanim frame rateom, ray tracing on/off. Da vidimo usporedbu koliko to zapravo udara performanse. 3. Benchmark sa starom i novom serijom grafa, bez ray tracinga, da se vidi koliko su zapravo nove grafe bolje. Sve što je Nvidia CEO rekao jest "GIGARAYS! I loooooove saying that. GIGARAYS!!!"

Twitch-Duxcro
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafički
DuxCro kaže...

Nek oni prestanu kakat i pokažu mi za one game demoe: 1. u kojoj rezoluciji je prikazan 2. Frame rate test sa otključanim frame rateom, ray tracing on/off. Da vidimo usporedbu koliko to zapravo udara performanse. 3. Benchmark sa starom i novom serijom grafa, bez ray tracinga, da se vidi koliko su zapravo nove grafe bolje. Sve što je Nvidia CEO rekao jest "GIGARAYS! I loooooove saying that. GIGARAYS!!!"

 i It just works !

13 godina
offline
Re: Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafički
DuxCro kaže...

Nek oni prestanu kakat i pokažu mi za one game demoe: 1. u kojoj rezoluciji je prikazan 2. Frame rate test sa otključanim frame rateom, ray tracing on/off. Da vidimo usporedbu koliko to zapravo udara performanse. 3. Benchmark sa starom i novom serijom grafa, bez ray tracinga, da se vidi koliko su zapravo nove grafe bolje. Sve što je Nvidia CEO rekao jest "GIGARAYS! I loooooove saying that. GIGARAYS!!!"

Jeeeeee, pa to bi onda bila previše pošteno prema kupcu, kaj ti je? Najaviš, nedaš specke nikakve ni bench, lupiš preorder sa manijakalnom cijenom i to je to...tako se posluje. 

15 godina
offline
Re: Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafički
Stjepanj kaže...
Koliko je brza 2080ti od 2080?lp

 Ha, bar dvjesta dolara...

Hey, it’s George… I’ve got nothing to say...
15 godina
offline
Re: Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafički
Promster kaže...
DuxCro kaže...

Nek oni prestanu kakat i pokažu mi za one game demoe: 1. u kojoj rezoluciji je prikazan 2. Frame rate test sa otključanim frame rateom, ray tracing on/off. Da vidimo usporedbu koliko to zapravo udara performanse. 3. Benchmark sa starom i novom serijom grafa, bez ray tracinga, da se vidi koliko su zapravo nove grafe bolje. Sve što je Nvidia CEO rekao jest "GIGARAYS! I loooooove saying that. GIGARAYS!!!"

Jeeeeee, pa to bi onda bila previše pošteno prema kupcu, kaj ti je? Najaviš, nedaš specke nikakve ni bench, lupiš preorder sa manijakalnom cijenom i to je to...tako se posluje. 

Pa ja na kućnoj mašini imam Quadro FX 5800 iz ne znam 2008.g. ili sl. i da želim sada da se igram nešto posebno lupio bih bez razmišljanja na Preorder RTX 2080 Ti, jer želim najbolje a AMD me zanima kao i politička situacija u Urugvaju.

9 godina
neaktivan
offline
Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafičkih ka

jedva cekam recenzije novih kartica, po svemu bi 2070 trebala drzati 4k/60 fps mozda i vise,a 2080 Ti mozda bude drzala i 8K preko 60fps,makar mi je to malo science fiction ali vidjet cemo....

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafički

Nije to nigdje receno, tocnije ne znamo apsolutno nista o performansama.

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
offline
Re: Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafički
Envy kaže...
Promster kaže...

Jeeeeee, pa to bi onda bila previše pošteno prema kupcu, kaj ti je? Najaviš, nedaš specke nikakve ni bench, lupiš preorder sa manijakalnom cijenom i to je to...tako se posluje. 

Pa ja na kućnoj mašini imam Quadro FX 5800 iz ne znam 2008.g. ili sl. i da želim sada da se igram nešto posebno lupio bih bez razmišljanja na Preorder RTX 2080 Ti, jer želim najbolje a AMD me zanima kao i politička situacija u Urugvaju.

Dobro? Pa ko želi najbolje i ima novaca za to neka si uzme, blago njemu kad ne treba razmišljati i vagati o isplativosti opcija. A kakve veze ima AMD s ovim?

 

Barracuda727 kaže...

jedva cekam recenzije novih kartica, po svemu bi 2070 trebala drzati 4k/60 fps mozda i vise,a 2080 Ti mozda bude drzala i 8K preko 60fps,makar mi je to malo science fiction ali vidjet cemo....

Od kud ti to?

12 godina
protjeran
offline
Nvidia predstavila GeForce RTX seriju grafičkih ka

8k i 60fps-a? mozda u tetrisu iz 62"... Ja sam s gtx1080ti forsirao u watch dogsu 2 16k rezoluciju(pomocu dsr-a)  i to je islo brat bratu u 2 fps-a, memorija puna do daske...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 21:45 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice