Nvidia predstavila Titan RTX

poruka: 25
|
čitano: 6.786
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nvidia predstavila Titan RTX".
12 godina
protjeran
offline
Nvidia predstavila Titan RTX

augi80 spavas li mirno?!lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Nvidia predstavila Titan RTX

2.699 eura???

 

PS4 dođe 2500kn i mogu igrat na njemu narednih 5 godina najnovije naslove... Ove cijene grafičkih su stvarno otišle u p.m.

 

 

 

 

 

Moj PC  
25 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nvidia predstavila Titan RTX
lllnuclearlll kaže...

2.699 eura???

 

PS4 dođe 2500kn i mogu igrat na njemu narednih 5 godina najnovije naslove... Ove cijene grafičkih su stvarno otišle u p.m.

 

 baš si kvariveselje. trebali smo skupa otići kampirati u šatoru pred linksom (s plinskom bocom, jasno) i kad napokon dođemo na red i neki klinac tamo nas opali cifrom od 30 somova, kažemo da smo načinili društveni eksperiment i ne pada nam na pamet trošit lovu na idiotarije. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
offline
Re: Nvidia predstavila Titan RTX
lllnuclearlll kaže...

2.699 eura???

 

PS4 dođe 2500kn i mogu igrat na njemu narednih 5 godina najnovije naslove... Ove cijene grafičkih su stvarno otišle u p.m.

 

 

 

 

 

 To ti nije GFX za igranje

12 godina
offline
Nvidia predstavila Titan RTX

Je'ate, za ovu paru 2 x 2080Ti xD.

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nvidia predstavila Titan RTX

Ovo stvarno ide u krajnost sa cijenama. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Nvidia predstavila Titan RTX

Kako pjesma kaže:

 

"Dok je ovaca, neće falit vune"

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Nvidia predstavila Titan RTX

Vise od duplo veca cijena nego 2080 Ti, a 10-20% bolje performanse. :|  

 

btw. Cemu sluzi USB-C na grafickoj kartici?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia predstavila Titan RTX

VR

12 godina
neaktivan
offline
Nvidia predstavila Titan RTX

Sad samo čekam one youtubere da se počnu preseravat "sLoŽio saM KomP sa 4 RTX tItaNA" 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nvidia predstavila Titan RTX
Luka123 kaže...

Je'ate, za ovu paru 2 x 2080Ti xD.

Kao što gore kolega reče nije ovaj GPU za igranje.
Btw: postoji verzija i sa 48GB RAM-a-

10 godina
offline
Nvidia predstavila Titan RTX

Primamljivo je 24GB (vise nego duplo) ali nemoze bas tolko dici cijenu taj RAM, kod nas ce kostati 22-23.000 ako je u njemackoj preko 20 :(.

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Nvidia predstavila Titan RTX

E to, konačno prihvatljiva rtx kartica za običan puk :)

Envy kaže...
Luka123 kaže...

Je'ate, za ovu paru 2 x 2080Ti xD.

Kao što gore kolega reče nije ovaj GPU za igranje.
Btw: postoji verzija i sa 48GB RAM-a-

 U praksi nije, no u teoriji oni nju i dalje reklamiraju za "entuzijastičke igrače". 
Zato čak i ovakvo čudovište limitiraju driverima, jer za NEigranje tu im je
https://www.bug.hr/pc-komponente/nvidia-predstavila-quadro-rtx-4000-6700
A usporediva RTX 6000 je tu onda 6500 €. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 16:51 (overhaul).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia predstavila Titan RTX
lllnuclearlll kaže...

2.699 eura???

 

PS4 dođe 2500kn i mogu igrat na njemu narednih 5 godina najnovije naslove... Ove cijene grafičkih su stvarno otišle u p.m.

 

Gade mi se paralele s autima al na ovaj komentar moram :)

 

Zasto ne odes na neki forum o luksuznim/sportskim autima pa im kreni objasnjavat da su ludi jer su mogli kupit Daciu Logan? To je isto...

16 godina
offline
Re: Nvidia predstavila Titan RTX
ansha kaže...
lllnuclearlll kaže...

2.699 eura???

 

PS4 dođe 2500kn i mogu igrat na njemu narednih 5 godina najnovije naslove... Ove cijene grafičkih su stvarno otišle u p.m.

 

Gade mi se paralele s autima al na ovaj komentar moram :)

 

Zasto ne odes na neki forum o luksuznim/sportskim autima pa im kreni objasnjavat da su ludi jer su mogli kupit Daciu Logan? To je isto...

Htio sam povući paralelu u smislu da se 90% igrača ne isplati kupovat računalo s grafičkim karticama s ovim današnjim cijenama. Prije par godina tip top grafičke nisu koštale više od 5000-6000kn... Ovo danas više nije normalno... Mobiteli 2000 eura, grafičke 2000 eura...

 

Samo kažem, tko se hoće igrat, plejka je trenutno mila majka jer igranje na računalu postaje preskupo, a plejka nikad jeftinija.

 

Naravno za nekakve eSports i slične stvari je računalo uvijek bilo bolje i brže. Kog zanima nek troši, nemam ništa protiv, ali meni kao prosječnom igraču, i većini klinaca (klinci većinom konzumiraju računalne igre) je PS4 vrh... Za malo para moš igrat što hoćeš vrlo pristojno i sve optimizirano.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 17:51 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Nvidia predstavila Titan RTX

Da... moramo se složiti da je ovakav cjenik za zahvaliti nepostojanju adekvatnih AMD atica. 
Ja sam prilično sretan stanjem u CPU ponudi, jer bi nas bez AMDa i Intel častio ovakvim cijenama za desktop klasu procesora (nije da Intel nema procesora i za te novce, ali to su im više za kućne korisnike izložbeni primjerci nego nešto što se ozbiljno razmatra za kupovine). 
Nadajmo se da će barem taj isti ogovarani Intel uskoro malo uzburkati ustajalu baru ponude grafičkih kartica. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Nvidia predstavila Titan RTX

Dali ce ovo smanjit trenutne cijene rtx ponude?

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." *
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Nvidia predstavila Titan RTX
lllnuclearlll kaže...

Htio sam povući paralelu u smislu da se 90% igrača ne isplati kupovat računalo s grafičkim karticama s ovim današnjim cijenama. Prije par godina tip top grafičke nisu koštale više od 5000-6000kn... Ovo danas više nije normalno... Mobiteli 2000 eura, grafičke 2000 eura...

 

Samo kažem, tko se hoće igrat, plejka je trenutno mila majka jer igranje na računalu postaje preskupo, a plejka nikad jeftinija.

 

Naravno za nekakve eSports i slične stvari je računalo uvijek bilo bolje i brže. Kog zanima nek troši, nemam ništa protiv, ali meni kao prosječnom igraču, i većini klinaca (klinci većinom konzumiraju računalne igre) je PS4 vrh... Za malo para moš igrat što hoćeš vrlo pristojno i sve optimizirano. 

 kako se ne isplati, skoro da je ovo i najpovoljnije vrijeme za jeftini pc gejming

samo treba biti pametan - 6/12 procesori nikad nisu bili dostupniji, pa i 4/8 koji su samo donedavno bili vrh za gejmere su još povoljniji

grafe polovne s hrpom garancije također - gtx 1070 je bila na temi dobrih ponuda za 1.600 kuna

ssd-ovima cijene padaju nenormalno itd. itd. itd

 

s druge strane trenutna plejka je na zalazu karijere, s novim igrama doslovce jedva izlazi na kraj, 30 i niži fps baš nikako nemereš zvati "pristojnim i vrlo optimiziranim"

to je gejmanje u rangu superjeftinog računala sa pentiumom i rx 550, već sad jedva idu top naslovi, sutrašnji niti na low

 

 

10 godina
offline
Nvidia predstavila Titan RTX

koliko god ovo izgledalo skupo to je cak i pojeftinjenje jer prijasnji Titan V je kostao 3000$ sa 16GB VRAMa , ovja je 2500$ i jos ima 24 GB VRAMa tak da u tom smislu je iznenadjenje :).

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Nvidia predstavila Titan RTX

Najdraži su mi ovi koji diskreditiraju PC te uzdižu konzole na način da uspoređuju iste sa 10 000 i više kuna vrijednim hardverom, kao da tu ima ikakvih dodirnih točaka. Jednostavno ubaciš rx580 u konfiguraciju ukupne vrijednosti 5500 kuna, di je onda playstation 4 ? Za tu cijenu imaš daleko bolju grafiku, bolji procesor, brže memorije, veće kapacitete, prostora za nadogradnju bilo čega i bilo kad, trajnost zbog bolje ventilacije, bolju periferiju, jeftinije igre, te općenito brojne mogućnosti i maksimalnu fleksibilnost. Konzole su jalove.

 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia predstavila Titan RTX
lllnuclearlll kaže...
Htio sam povući paralelu u smislu da se 90% igrača ne isplati kupovat računalo s grafičkim karticama s ovim današnjim cijenama. Prije par godina tip top grafičke nisu koštale više od 5000-6000kn... Ovo danas više nije normalno... Mobiteli 2000 eura, grafičke 2000 eura...

 

Samo kažem, tko se hoće igrat, plejka je trenutno mila majka jer igranje na računalu postaje preskupo, a plejka nikad jeftinija.

 

Naravno za nekakve eSports i slične stvari je računalo uvijek bilo bolje i brže. Kog zanima nek troši, nemam ništa protiv, ali meni kao prosječnom igraču, i većini klinaca (klinci većinom konzumiraju računalne igre) je PS4 vrh... Za malo para moš igrat što hoćeš vrlo pristojno i sve optimizirano.

 

 

 

 Plejka je super, najviše zbog ekskluziva na PS4 ali je isto tako je ta konzola praktički mrtva jer uskoro izlazi nova, pa je upitno kupovati ju sada, pa za 1-2 godinu opet novu.

 

Kaj se PC-a tiče, čak i ako mora biti sve novo iz dućana evo svježi video...1080p 60 fpsa na optimalnim postavkama za 660$ s time da su stavili i preskupo kućište sobzirom na današnju ponudu.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 10:07 (XXX).
5 godina
neaktivan
offline
Nvidia predstavila Titan RTX

i sad nek kazu da gv100->titan rtx->2080ti-> i ostalo smece ,,nije jedan te isti cip ..

samo nisu prosli hpc testove,i sa novim nazivima dijelova tj funkcijama tih istih

tensor 4bit ->rtx core  tensor 8bit -> za novi filter  itd  

 

iako neznam kako je gv100 prosao obicne matematicke testove ...

prica je da je nvidia sprskala 250k wafera da bi napravila 10k gv100 a ostatak sad prodaju u gaming

a 2060 je ubiti 1070 core samo malo fixan

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia predstavila Titan RTX
fx-mooog kaže...

i sad nek kazu da gv100->titan rtx->2080ti-> i ostalo smece ,,nije jedan te isti cip ..

samo nisu prosli hpc testove,i sa novim nazivima dijelova tj funkcijama tih istih

tensor 4bit ->rtx core  tensor 8bit -> za novi filter  itd  

 

I ti ameriku otkrivas, oduvijek je tako...

5 godina
neaktivan
offline
Nvidia predstavila Titan RTX

a znam

ali nekuzim ove likove koji pokrecu ratove

ee to je nova jezgra ,,vidi cak ima druge nazive

mos misliti isto smece kao gv100 ,,ubiti gp100 s nakeljenim 4bit 8 bit tensor 

i nvlinkom i hmb kontrolorom

plus nezna matematiku  ono ...

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nvidia predstavila Titan RTX
fx-mooog kaže...

a znam

ali nekuzim ove likove koji pokrecu ratove

ee to je nova jezgra ,,vidi cak ima druge nazive

mos misliti isto smece kao gv100 ,,ubiti gp100 s nakeljenim 4bit 8 bit tensor 

i nvlinkom i hmb kontrolorom

plus nezna matematiku  ono ...

 

 Ma svi kažu da sumnjaju da je raytracing marketing gimmick koji se ugurao kroz firmware i ulobirao u Microsoft DirectX Raytracing API. Kao i AI and deep learning. Slično kao svojevremeno Physx za koji je prije toga bila ona posebna kartica.  Na kraju krajeva, RT a i Ai je compute posao. A AMD GCN arhitektura je bila konstruirana za što više compute snage.
Dapače, kažu da AMD (kao i obično) ima i bolju raytracing soluciju "fire rays" za Vulkan jer je hibrid koji koristi asinkronu rasterizaciju za elemente koji nemaju benefita od raytracinga, pa je sve skupa brže - a za korisnika jednako izgleda. 

Tako da ja mislim da je tu opet u igri lobiranje, barem što se tog razvikanog Ai i RT RT čini. Jasno, problem je ipak u čistoj snazi rasterizacije ovih top dog verzija, koju AMD nikako da postigne na razini Nvidia GPU konkurencije. Pa potonji druka monopolističku cijenu. Navi bi amd morao napraviti otpimizirano jer koliko znam, to je i baza tehnologije za nove playstation/xbox konzole, pa možda zato pričekamo još koji mjesec dulje ali se isplate (makar i kupovali nvidije - valjda će pojeftiniti ako konkurencija bude konkurentna, jel)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice