NZXT H500i - Monolitan i inženjerski promišljen

poruka: 24
|
čitano: 6.129
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NZXT H500i - Monolitan i inženjerski promišljen".
7 godina
offline
NZXT H500i - Monolitan i inženjerski promišljen

uz već navedene minuse dodao bih još i minus za samo jedan vent na vrhu kućišta uz debilno riješeni dust filter za istoga i leakage svjetlosti prekidača za paljenje na prvi usb priključak na vrhu kućišta...

 

sve u svemu... zbog jadno riješenog vrha kućišta na kojem ti ne daju instalirati vodeno s barem dva venta i pripadajućeg jadnog dust filtera te bezobrazno jeftinog kaveza za diskove, ne bih kupio ovo kućište, za te novce da se kupiti kućište na kojem se ne štedi na takvim stvarima

 

btw. grafička vam saga...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2019 8:32 (Louis Pluto).
 
5 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
NZXT H500i - Monolitan i inženjerski promišljen

Ovo je kompaktno kuciste i nije namjenjeno da se stavlja vodeno na ''plafon'', uostalom, i ne zelis ga imat gore nego naprijed da vuce svijez zrak a ne vruci zrak iz gpu-a...

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
NZXT H500i - Monolitan i inženjerski promišljen

Gornji otvor izgleda kao da je dizajnom iz doba juge, odvratno izgleda, inace sve ostalo za 5.lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: NZXT H500i - Monolitan i inženjerski promišlje
ansha kaže...

Ovo je kompaktno kuciste i nije namjenjeno da se stavlja vodeno na ''plafon'', uostalom, i ne zelis ga imat gore nego naprijed da vuce svijez zrak a ne vruci zrak iz gpu-a...

 ma pogledaj kako to jadno s tim rupama izgleda na vrhu, opcija je opcija, ako već postoji nek naprave kako spada a ne da moram skidati vent kako bi očistio filter...

koliko nisu mislili na gornji dio casea dokazuje i in house vodeno koje kad staviš moraš maknuti taj vent... (pogledati recenziju)

 

btw. imam vodeno koje vuče zrak iz kućišta a zrak iz gpua niti ne dolazi do njega, ako što i dođe otpuše ga prednji i ispuše zadnji vent...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2019 12:50 (Louis Pluto).
12 godina
offline
Re: NZXT H500i - Monolitan i inženjerski promišlje

Malo mi je cudno da je to kompaktno kuciste, a prima ATX ploce. Vjerujem da bi nasli malo prostora za mjesto na radijator i na gornju stranu. Imam Meshify C Mini i tamo se naslo mjesta za rad i naprijed i na vrh, a manje je kuciste.

 

Steta, svida mi se ovaj NZXT, mislio sam ga uzet jer sam planirao prijec na X470 chipset (ima ITX i ATX samo), ali kako nemam gdje stavit dva radijatora otpalo je.

12 godina
protjeran
offline
Re: NZXT H500i - Monolitan i inženjerski promišlje

Ovo je direktni nasljednik od s340 koji je takoder imao mjesta za jedan fan gore, a znamo kako je dobro bilo prihvaceno to kuciste, osim toga kao sto ansha kaze bolje je imati AIO sa prednje strane (ako kartica stane).

 

Medutim slazem se da su taj gornji filter ocajno rijesili, mogli su fino staviti magnetski filter na vrh kako se to inace radi...

 

E da, kakve veze ima gpu sag sa icime?

14 godina
neaktivan
offline
NZXT H500i - Monolitan i inženjerski promišljen

Na poslu imam hvaljeno S340 Elite crno kućište koje poput njegovog nasljednika ima loše riješen otvor gornjeg horizontalnog fana kroz koje ulazi prašina kad komp ne radi i taloži se na komponentama. Nakon nekog vremena unutra je sve bijelo, a na staklu su dosta vidljivi i otisci prstiju. Kod kuće imam dvostruko jeftinije Zalman kućište koje ima odlično riješen horizontalni izlaz za ventilator sa dodatnim poklopcem, ima reset, ukupno 5 ventilatora (12 cm) i 10 mjesta za SSD. Nije sve u izgledu i skupim materijalima...

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2019 11:39 (Alien 1971).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NZXT H500i - Monolitan i inženjerski promišlje
ansha kaže...

Ovo je kompaktno kuciste i nije namjenjeno da se stavlja vodeno na ''plafon'', uostalom, i ne zelis ga imat gore nego naprijed da vuce svijez zrak a ne vruci zrak iz gpu-a...

Nema veze kaj je kompaktno, i nešto manja kućišta mogu imati AIO gore i naprijed. NZXT gura svoj dizajn, onaj njihov "trademark" lim (ispod kojeg se 24pinski provodi) koji na vrhu savijen prema van smeta vodenom ako se ne varam.

15 godina
offline
NZXT H500i - Monolitan i inženjerski promišljen

Ne vrjedi ovo kućište ovih novaca. Pola vrijednost je radi nekog imena ili branda u ovom slučaju NZXT ili Corsair i sl.

 

Zna se šta su prava kućišta a da nisu u sklopu brandirane konfiguracije:

Lian Li i Chieftec.

Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: NZXT H500i - Monolitan i inženjerski promišlje
war3_tft kaže...

E da, kakve veze ima gpu sag sa icime?

slika konfe u članku sa gpu sagom i da, nema veze s ičime

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2019 12:31 (Louis Pluto).
16 godina
offline
NZXT H500i - Monolitan i inženjerski promišljen

Ništa Arteklux?

Gledam te!
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: NZXT H500i - Monolitan i inženjerski promišlje
Louis Pluto kaže...

 ma pogledaj kako to jadno s tim rupama izgleda na vrhu, opcija je opcija, ako već postoji nek naprave kako spada a ne da moram skidati vent kako bi očistio filter...

koliko nisu mislili na gornji dio casea dokazuje i in house vodeno koje kad staviš moraš maknuti taj vent... (pogledati recenziju)

 

 

Ma filter gore i ne treba, nije ga bilo ni na s340, ja bi ga maknuo.

 

Ovo drugo ti je glupost, naravno da se ne mora micat vent za montirat Krakena, odakle ti takva ideja? Lijepo pise da su ga makli zbog bloka na maticnoj a ne cpu coolera/bloka.... 

7 godina
offline
Re: NZXT H500i - Monolitan i inženjerski promišlje
ansha kaže...

Ma filter gore i ne treba, nije ga bilo ni na s340, ja bi ga maknuo.

 

 to što ga nije bilo prije samo potvrđuje da ne uče na greškama, ako ga već nema da se mene pita maknuo bih kompletno otvor za vent pa barem nebi izgledalo jadno, ovako je i ružno i jeftino

 

sorry za ovo drugo, loše sam čitao...

Veliki Brat kaže...

Ništa Arteklux?

 antički stup iz bosne?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2019 13:05 (Louis Pluto).
15 godina
offline
NZXT H500i - Monolitan i inženjerski promišljen

džaba su krečili i ovi. i dalje - samo fractal design. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: NZXT H500i - Monolitan i inženjerski promišlje
Ajar kaže...

džaba su krečili i ovi. i dalje - samo fractal design. 

 i meni je fractal define c ili meshify bio na nišanu ali zbog povećeg broja diskova sam se odlučio za već prastari i prevelik phanteksov enthoo pro, ostalo je bilo preskupo

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2019 13:40 (Louis Pluto).
15 godina
offline
Re: NZXT H500i - Monolitan i inženjerski promišlje
Louis Pluto kaže...
Ajar kaže...

džaba su krečili i ovi. i dalje - samo fractal design. 

 i meni je fractal bio na nišanu ali zbog povećeg broja diskova sam se odlučio za već prastari i prevelik phanteksov enthoo pro

 ma imaju ti oni sve potrebito. ne možeš ti imati toliko diskova koliko ih u njihove kante stane. da ne spominjem broj usb-a i ventove i svaštanešto. ipak se kanta ne kupuje baš svakoga dana, jebga. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2019 13:38 (Ajar).
7 godina
offline
Re: NZXT H500i - Monolitan i inženjerski promišlje
Ajar kaže...

 ma imaju ti oni sve potrebito. ne možeš ti imati toliko diskova koliko ih u njihove kante stane. da ne spominjem broj usb-a i ventove i svaštanešto. ipak se kanta ne kupuje baš svakoga dana, jebga. 

 gledao sam meshify i c, r serija mi je ipak bila preskupa, na kraju sam ubo refurbished phanteksa za siću, prezadovoljan sam, jedino što je ogromno

skoro sam uzeo poljaka ali sam se predomislio

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2019 13:51 (Louis Pluto).
11 godina
offline
NZXT H500i - Monolitan i inženjerski promišljen

Ne kužim ovo guranje svega na krov kućišta. Moje kućište na prednjoj strani ima sve konektore (USB i audio), tipku za paljenje, tipku za reset, panel s čitačima kartica, prednji ventilator, plus dva DVD snimača. Na kućištu držim ruter, malu svjetiljku koja osvjetljava tipkovnicu i lijevi zvučnik (desni je postavljen simetrično na desnoj strani na polici, a subwoofer ispod stola). Kako bih to sve rasporedio da su konektori i ventilator na krovu? Osim toga, puno je praktičnije i lakše utaknuti kabel ili USB memoriju s prednje strane, nego odozgora.

 
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: NZXT H500i - Monolitan i inženjerski promišlje
Pancho2012 kaže...

...Na kućištu držim ruter, malu svjetiljku koja osvjetljava tipkovnicu i lijevi zvučnik (desni je postavljen simetrično na desnoj strani na polici, a subwoofer ispod stola). Kako bih to sve rasporedio da su konektori i ventilator na krovu? Osim toga, puno je praktičnije i lakše utaknuti kabel ili USB memoriju s prednje strane, nego odozgora....

 ...a ne bi bilo mjesta ni za tabletić, čaplju i gondolu...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
11 godina
offline
Re: NZXT H500i - Monolitan i inženjerski promišlje

Haha, tabletić, čaplja i gondola su ukrasi i tomu nije mjesto na radnom stolu, a ovo što držim su stvari koje bi mi zauzele neko drugo mjesto (kojega i tako nema dovoljno), kad ne bi stajale na kućištu.

15 godina
odjavljen
offline
NZXT H500i - Monolitan i inženjerski promišljen

Kako radi analizu buke? Ima ugrađene mikrofone ili isključivo na temelju okretaja?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NZXT H500i - Monolitan i inženjerski promišlje
Pancho2012 kaže...

Ne kužim ovo guranje svega na krov kućišta. Moje kućište na prednjoj strani ima sve konektore (USB i audio), tipku za paljenje, tipku za reset, panel s čitačima kartica, prednji ventilator, plus dva DVD snimača. Na kućištu držim ruter, malu svjetiljku koja osvjetljava tipkovnicu i lijevi zvučnik (desni je postavljen simetrično na desnoj strani na polici, a subwoofer ispod stola). Kako bih to sve rasporedio da su konektori i ventilator na krovu? Osim toga, puno je praktičnije i lakše utaknuti kabel ili USB memoriju s prednje strane, nego odozgora.

 Tebi je bolje naprijed ali nekome tko možda drži kućište dolje na podu je bolje gore jer je preglednije i dostupnije. Uglavnom prilično subjektivna stvar i ne vrijedi o tome raspravljati.

11 godina
offline
Re: NZXT H500i - Monolitan i inženjerski promišlje

Zašto bi netko imao ovakvo kućište (s prozirnim starnicama) i onda ga držao na podu? Ovo i slična kućišta namijenjena su za držanje na vidnom mjestu, znači na stolu. Osim toga, nije preporučljivo PC držati na podu jer se uvlači više prašine.

15 godina
offline
NZXT H500i - Monolitan i inženjerski promišljen

Još treba kupiti dobar usisivač, jer kućište nema filtere za prašinu na ventilacijskim otvorima, pa na fluo svjetlu možete gledati kako titraju kolutovi prašine oko komponenti.

 

Najbolja je priča o nekom "inženjerstvu", kao ovdje su stavili izbočinu na lim, tu zgodan vijak...  koja visoka tehnologija, majke ti.

 

Zvuči kao preseryotka za bivše i buduće hifiste.

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice