O ospicama i cijepljenju

poruka: 241
|
čitano: 56.731
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "O ospicama i cijepljenju".
16 godina
neaktivan
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Sila itekako rješava ovakav problem, samo što sile nema, nego mrtvo slovo na papiru. Da liječnici koji odmahuju rukom plate kaznu da vidiš procijepljenosti.

Zakoni nam i nisu tako loši, ali provedba je katastrofalna. Glupi novinari uspoređuju naše kazne od 2000 kn i govore kako su premale. Nisu premale, nego se ne naplaćuju. A za edukaciju se slažem, ali na ovim prostorima mrkva nikad nije dovoljna.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
SimeKZ kaže...
torrente kaže...

Pa da...Psiho je dobro i linkao. Na temi je bio samo jedan čovjek koji je spomenuo svoju djecu.

Ovo ostalo sve gomila kauč-filozofa tj bugovih jokić-raspudića..naravno bez potomstva.

 Kauč filozof ima znanje iz imunologije, biokemije i molekularne biologije pa ima temelje radi kojih ima pravo pricat o tome. Ti nemas nista osim googla. Da li bi svojem malom dao antibiotik zato jer postoje nuspojave, koje su navedene u omjerima ? 
Ako smo mi gomila kauč filozofa, sta si ti onda ? Molim te mi reci. To sta ti imas dijete ne daje ti nikakvo pravo da ga ugrozavas svojim idiotizmom i ne znanjem.

 Ne samo to nego mene oduvjek fascinira logika takvih koji imaju djecu, sad odjednom kad su dobili djecu valjda su s djetetom dobili i upgrade pameti, obrazovanja i inteligencije pa najbolje znaju o svemu što je najbolje o tom djetetu, a do jučer su provlačili barkod ispod lasera.

 

Čovjek bi pomislio da za dobit djete moraš završit 6 fakulteta, a ne leč i raširit noge. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Visak kaže...
Sila itekako rješava ovakav problem, samo što sile nema, nego mrtvo slovo na papiru. Da liječnici koji odmahuju rukom plate kaznu da vidiš procijepljenosti.

Zakoni nam i nisu tako loši, ali provedba je katastrofalna. Glupi novinari uspoređuju naše kazne od 2000 kn i govore kako su premale. Nisu premale, nego se ne naplaćuju. A za edukaciju se slažem, ali na ovim prostorima mrkva nikad nije dovoljna.

 Ja tu ne bi krivio liječnike. U današnje doba moderne tehnologije i OIB-a bi trebalo biti da kod svakog djeteta kod kojeg OIB nije uparen s kvačicom na određenom cjepivu u nekom kompjuteru tebi automatski dođe čestitka na kućnu adresu, a nakon mjesec dana i policija i socijalna služba s nalogom za sud. 

 

Ovo cinkanje i prijavljivanje samo stvara dodatni, nepotrebni pritisak na liječnike koji s tim ljudima moraju raditi i živjeti.

8 godina
offline
O ospicama i cijepljenju

Doktori koji svjesno ugrozavaju svoje pacijente guranjem loseg cijepiva u zamjenu za pharmamoney ili sire dezinformacije o lijekovima/cijepivima zasluzuju jedno zatvor. Pa koliko djubre moras biti da ugrozavas djecu??

 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: O ospicama i cijepljenju
aleng3 kaže...

Doktori koji svjesno ugrozavaju svoje pacijente guranjem loseg cijepiva u zamjenu za pharmamoney ili sire dezinformacije o lijekovima/cijepivima zasluzuju jedno zatvor. Pa koliko djubre moras biti da ugrozavas djecu??

Koji su to liječnici, koja cjepiva, kako nabavljena?

Otkud ti te ideje?

6 godina
protjeran
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
torrente kaže...
Oplodi nešto, razmnoži se, cijepi mladunca sa moparu sa godinom dana..gledaj mašu i meda, slaži legiće...doktoriraj

 Poznat si mi iz one teme o Windows mobitelima, i tamo si bio zadrt i neotesan. Preispitaj sebe i svoje ponašanje...

8 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Old Iggy kaže...
aleng3 kaže...

Doktori koji svjesno ugrozavaju svoje pacijente guranjem loseg cijepiva u zamjenu za pharmamoney ili sire dezinformacije o lijekovima/cijepivima zasluzuju jedno zatvor. Pa koliko djubre moras biti da ugrozavas djecu??

Koji su to liječnici, koja cjepiva, kako nabavljena?

Otkud ti te ideje?

 Nisu li prije koju godinu pohapsili nekih 200 lijecnika jer su primali novac i darove od bigpharme? Sta mi znamo sto se tu sve guralo.

16 godina
online
Re: O ospicama i cijepljenju
aleng3 kaže...
Old Iggy kaže...
aleng3 kaže...

Doktori koji svjesno ugrozavaju svoje pacijente guranjem loseg cijepiva u zamjenu za pharmamoney ili sire dezinformacije o lijekovima/cijepivima zasluzuju jedno zatvor. Pa koliko djubre moras biti da ugrozavas djecu??

Koji su to liječnici, koja cjepiva, kako nabavljena?

Otkud ti te ideje?

 Nisu li prije koju godinu pohapsili nekih 200 lijecnika jer su primali novac i darove od bigpharme? Sta mi znamo sto se tu sve guralo.

Kod cjepiva nema puno izbora.

A i malo toga mogu oni sami osim izbora onog što je na listama, sve što nekad mogu je birati od pojedinog proizvođača, ali ne i što nije provjereno.

16 godina
neaktivan
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Paolo Maldini kaže

 Poznat si mi iz one teme o Windows mobitelima, i tamo si bio zadrt i neotesan. Preispitaj sebe i svoje ponašanje...

 Dapače, samo se prilagodim okruženju. Tebi ovo normalno da 15 načitanih + 3 nkv izvršitelja smaknuća nasrću na mene koji sam za cijepljenje..ali želim samo jedno cjepivo prolongirat i to mi pedijatri dozvoljavaju.

Ne da ću bit neotesan...dijelio bi im i pleske 1 na 1.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
15 godina
odjavljen
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Keso kaže...
Sad imamo prisilno cijepljenje, i neki navikli na prošla vremena vole prisilu. Međutim imamo manju procijepljenost nego države bez prisile.

Malo si obrnuo logiku - države u kojima je kultura takva da svako vjeruje stručnim ljudima imaju visoku procijepljenost i bilo kakav oblik zakonske obveze je suvišan, dok države u kojima su "svi stručnjaci za sve" imaju hrpu pametnjakovića koji misle da su pametniji od stručnjaka, pa je nužan i zakon za nositi se s takvima. 

 

Keso kaže...
Sila očito ne rješava problem, nego edukacija, transparentnost informacija,

Na cijepljenje te zakon može prisiliti, a na edukaciju ne može. Upravo komentiramo članak koji je edukativan, pun korisnih informacija i argumentiranih informacija, a onda se ti tu javljaš jer misliš da znaš bolje, pa palamudiš o edukaciji i transparentnosti informacija. Bravo majstore.

 

Keso kaže...
a ne da i liječnik ne zna sastav cjepiva

Imaš ime tog liječnika? U takvom slučaju uvijek možeš zatražiti drugog liječnika.

 

Keso kaže...
da kupujemo na brzinu netestirano cjepivo i potpisujemo da proizvođač nije odgovoran za svoj proizvod.

To je bio jedan jedini slučaj s cjepivom za, ako se ne varam, svinjsku gripu, koje nije bilo obavezno, a preporučivalo se ljudima koje bi taj soj gripe ugrozio daleko više od mogućih nuspojava cjepiva. Dodatno, to "netestirano" nije čak ni netestirano, već nije testirano onoliko koliko se inače testira, ali je i dalje mnogo više testirano od raznih smeća koje ljudi trpaju u sebe.

 

Keso kaže...
To je ono na što Živi Zid upućuje.

To je ono na čemu Živi Zid zarađuje jeftine političke poene kod neinformiranih idiota.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
online
Re: O ospicama i cijepljenju
torrente kaže...

 

ali želim samo jedno cjepivo prolongirat i to mi pedijatri dozvoljavaju.

Zbog čega želiš prolongirati?

8 godina
offline
O ospicama i cijepljenju

Dr. Wakefield nije ništa priznao, dan danas mlati po istoj tamburi. Kada bi to bio jedini slučaj manjkavog istraživanja ili "istraživanja", ove rasprave uopće ne bi bilo. Sistem je kompliciran, zatvoren. Njime upravljaju konfliktni interesi. Cijepljenje da, svakako. Ali oprez je potreban. Naša vlast više nije tu radi naroda (ako je ikada i bila) već radi sebe. Kapitalizam je, svatko odgovara za svoje postupke. Caveat emptor. Sjećam se drame s MoPaRu-om jer mi je najstarije dijete tada bilo na redu za cijepljenje koje je nužno potrebno. Međutim, očito je danas, cjepivo je bilo loše kvalitete, informacije samo preko radio Mileve; najdalje što je pedijatrica službeno htjela reći o tome je da u ponudi imaju uvozno cjepivo koje možemo kupiti i na svoju odgovornost administrirati. Čitaj između redaka - ili ima svoj interes prodavati uvozno cjepilo ili ovo koje država nabavlja ne valja. Što god mislio, nije dobro. Država plaća i oglašava cjepivo protiv sezonske gripe - dan danas nema dokaza da ono umanjuje posljedice poput upale pluća, smrti itd. Vrlo važo cjepivo protiv HPV-a, ali još uvijek nema čvrstih dokaza da ono/ona doista umanjuju rizik dobivanja raka. Potrebno je vrijeme, nužno, do tada se sve radi na slijepo. Nuspojava ima, čak i manji broj smrtnih slučajeva od kojih svi bježe.

 

Doktor je ovdje slavodobitno, s vrlo velike visine podignutog (po)nosa, izvrijeđao sve one koji imaju bilo kakvu rezervu prema cijepljenju. Ja bih se usudio reći kako je vrlo čudno da u jednoj regiji ima tako velik postotak necijepljene djece. To vuče na nemar nadležnih lokalnih službi u najboljem slučaju, a možda i nešto puno gore - namjerno opstruiranje. Naravno, nitko nije ništa poduzeo sve dok se vrč nije slomio, a sada se ili peru ruke ili se rugama ljudima koji su oboljeli.

 

A sad udrite s TD-ovima.

 

Ja rekoh
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
"Međutim imamo manju procijepljenost nego države bez prisile. Sila očito ne rješava problem, nego edukacija, transparentnost informacija, a ne da i liječnik ne zna sastav cjepiva ili da kupujemo na brzinu netestirano cjepivo i potpisujemo da proizvođač nije odgovoran za svoj proizvod. To je ono na što Živi Zid upućuje."

Ne postoji pedijatar koji ne zna sastav cjepiva.

Koje je to netestirano cjepivo za djecu kupljeno?

Naravno da se proizvodjac ogradjuje, u suprotnome ne bi ni postojala farmaceutska industrija.

Zivi zid upucuje da po obicaju nema pojma sta blebece, kao ni njihovi sljedbenici.
9 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Brexit, Trump, necijepljenje, ravna ploca, chemtrailsi ...
sto je iduce? spaljivanje vjestica?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
jzrskc kaže...
Brexit, Trump, necijepljenje, ravna ploca, chemtrailsi ...
sto je iduce? spaljivanje vjestica?

 žene toljagom po glavi pa u pećinu. ne c(i)jepidlači. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
11 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
toxic kaže...

 Offtopic ali kako uopce ZZ mozes usporedit s HDZ-om i SDP-om koji su nas doveli u ovakvu situaciju u kakvoj jesmo? 

 evo ovako - link

čim je zamirisala nekakva lova, odmah su se međusobno pokrali i poklali 

6 godina
protjeran
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Visak kaže...

 Ne vidim smajlije, pa ne znam da li se šališ kad stavljaš linkove na dnevno.hr, ali ono što je Hawking izjavio nema puno veze ni s člankom, a još manje naslovom.

 Naravno da se šalim ali, trebao bih se našaliti sa svim našim online i pisanim novinskim izdanjima jer nije normalno da jučer izleti vijest (veliki naslovi) kako je ženi uskraćen dječji doplatak zbog 200 kn a novinari nemaju pojma što je dohodovni cenzus, kako se DD ostvaruje, koliko članova domaćinstva, peto dijete se rodilo 6 lipnja a ona dobila rješenje 5 lipnja, ma hajde ?!

DD se svake godine određuje od 1.ožujka. Isplata DD za 2018 je bila u travnju, nije dobila DD, pa se vjerojatno raspitala zašto i, dobila je odgovor.

Gdje je ta žena do jučer bila ?

Što se nije ranije žalila novinarima ?!

Odbijena je zakonski.

Znaju li novinari koja godina se uzima za cenzus, da DD za novorođeno dijete ide od dana kad je podnesen zahtjev za to dijete i puno drugih lipih stvari.

Nije im palo na pamet nazvati nekog šefa u HZMO koji je nadležan za izračune DD ?!

Ne, zašto bi, bitan je veliki naslov i pljuvanje po državi koja je eto unesrećila sirotu majku.

 

SVE naše novine su postale smetlište polupismenih novinara koji izbacuju neprovjerene senzacionalističke naslove.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 18:03 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Feudalac kaže...

 Država plaća i oglašava cjepivo protiv sezonske gripe - dan danas nema dokaza da ono umanjuje posljedice poput upale pluća, smrti itd. Vrlo važo cjepivo protiv HPV-a, ali još uvijek nema čvrstih dokaza da ono/ona doista umanjuju rizik dobivanja raka. Potrebno je vrijeme, nužno, do tada se sve radi na slijepo. Nuspojava ima, čak i manji broj smrtnih slučajeva od kojih svi bježe.

 

Doktor je ovdje slavodobitno, s vrlo velike visine podignutog (po)nosa, izvrijeđao sve one koji imaju bilo kakvu rezervu prema cijepljenju. Ja bih se usudio reći kako je vrlo čudno da u jednoj regiji ima tako velik postotak necijepljene djece. To vuče na nemar nadležnih lokalnih službi u najboljem slučaju, a možda i nešto puno gore - namjerno opstruiranje. Naravno, nitko nije ništa poduzeo sve dok se vrč nije slomio, a sada se ili peru ruke ili se rugama ljudima koji su oboljeli.

 

A sad udrite s TD-ovima.

 

Postoje studije, praćenja pacijenata, praćenje nuspojava zato se kod lijekova pa i cjepiva svakih 5/7 godina radi update uputa za korištenje i spominjanje mogućih nuspojava.

Kod cjepiva protiv ospica je dokazano da ne garantira da nećeš dobiti ospice ali će tijek bolesti biti blag, dočim ako se ne cijepiš u opasnosti si, tijek bolesti je dokazano "burniji" nego kod cijepljenih a u opasnosti si, čak i smrtnoj.

Misliš li zaista da je cjepivo protiv HPV-a bačeno na tržište "tek onako" i da nisu provedene godine studioznog istraživanja, za i protiv ?!

 

Dr Berecki je spec pedijatar i on ima jako puno iskustva s dječijim bolestima, ev. problemima, prednostima i manama bilo kojega cjepiva sigurno više no ti ili ja.

 

Meni se jedino nije svidio stav prema kojemu sam i odgovorio postom o Narcizmu kao poremećaju a ne vrlini, inače, sve 5 za Bereckog.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
14 godina
protjeran
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Feudalac kaže...

Vrlo važo cjepivo protiv HPV-a, ali još uvijek nema čvrstih dokaza da ono/ona doista umanjuju rizik dobivanja raka. 

 

Prekini s*ati i lagati ovaj napaceni forum.

 

 

8 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
ansha kaže...
Feudalac kaže...

Vrlo važo cjepivo protiv HPV-a, ali još uvijek nema čvrstih dokaza da ono/ona doista umanjuju rizik dobivanja raka. 

 

Prekini s*ati i lagati ovaj napaceni forum.

 

 

 Ja sam do Nove godine radio u osnovnoj skoli i bio razrednik 8. razredu. Stigla u 11. mjesecu iz Ministarstva obavijest o besplatnom cijepljenju djevojcica protiv HPV-a. Kolega i ja poslali obavijest doma po ucenicima i onda je poceo show: Kako se usudjujemo! Kakve su to gluposti, pa nije moja kcer ku*va!! Ona je jos malo dijete pa ne radi ona takve stvari!!! i slicni komentari. Kod nas je mentalitet da se samo ku*ve protiv toga cijepe i da mala djecica nemoraju uopce o tome brinuti jer oni takve stvari ne rade, mali andjelcici. Sto ce selo reci ako se sazna da je dijete cijepljeno?!?!?!? Dok se taj mentalitet ne promijeni, djeca ce nam umirati od raka za koji POSTOJI CIJEPIVO!!

15 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
aleng3 kaže...

 

 Ja sam do Nove godine radio u osnovnoj skoli i bio razrednik 8. razredu. Stigla u 11. mjesecu iz Ministarstva obavijest o besplatnom cijepljenju djevojcica protiv HPV-a. Kolega i ja poslali obavijest doma po ucenicima i onda je poceo show: Kako se usudjujemo! Kakve su to gluposti, pa nije moja kcer ku*va!! Ona je jos malo dijete pa ne radi ona takve stvari!!! i slicni komentari. Kod nas je mentalitet da se samo ku*ve protiv toga cijepe i da mala djecica nemoraju uopce o tome brinuti jer oni takve stvari ne rade, mali andjelcici. Sto ce selo reci ako se sazna da je dijete cijepljeno?!?!?!? Dok se taj mentalitet ne promijeni, djeca ce nam umirati od raka za koji POSTOJI CIJEPIVO!!

 i ti se tome čudiš? ja sam pobjegao iz prosvjete jer sam zbog kretena koji se razmnažaju (= roditelji) dobivao ospice. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
neaktivan
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Visak kaže...
Sila itekako rješava ovakav problem, samo što sile nema, nego mrtvo slovo na papiru. Da liječnici koji odmahuju rukom plate kaznu da vidiš procijepljenosti.

Zakoni nam i nisu tako loši, ali provedba je katastrofalna. Glupi novinari uspoređuju naše kazne od 2000 kn i govore kako su premale. Nisu premale, nego se ne naplaćuju. A za edukaciju se slažem, ali na ovim prostorima mrkva nikad nije dovoljna.

 Prisila, nego kako.

Brojevi su najbolji argument da je prisila potrebna.

Da bi se spriječila pojava ospica procijepljenost populacije mora biti 95%, a radi se o visokozaraznoj bolesti i epidemija ospica u općoj populaciji dostiže par tisuća zaraženih, pa je rizik koji se mjeri promilima značajan, za razliku od rizika alergije i komplikacija pri cijepljenju koji nije u promilima nego u milijuntom dijelu postotka.

E ako je za ovo potrebna edukacija, onda je prisila potrebna.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 15:27 (Floki).
16 godina
neaktivan
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Keso kaže...
Ima ljudi koji šire laži i dezinformacije da je Živi Zid protiv cijepljenja, što nije istina. Živi Zid se zalaže za slobodan izbor za svaki medicinski postupak, pa i cijepljenje, kako je u većini europskih zemalja, a ne prisilu.

 Slobodan izbor u ovom slučaju znači biti protiv cijepljenja, to su momci iz Živog Zida morali znati a ne lupati bez veze.

8 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Anđeo bez falinge kaže...

Postoje studije, praćenja pacijenata, praćenje nuspojava zato se kod lijekova pa i cjepiva svakih 5/7 godina radi update uputa za korištenje i spominjanje mogućih nuspojava.

Kod cjepiva protiv ospica je dokazano da ne garantira da nećeš dobiti ospice ali će tijek bolesti biti blag, dočim ako se ne cijepiš u opasnosti si, tijek bolesti je dokazano "burniji" nego kod cijepljenih a u opasnosti si, čak i smrtnoj.

Misliš li zaista da je cjepivo protiv HPV-a bačeno na tržište "tek onako" i da nisu provedene godine studioznog istraživanja, za i protiv ?!

 Prijava nuspojava kada je lijek odobren, u praksi? Teorija i pravilnici su jedno, praksa nešto osamnaesto. Sjećaš se broja smrtnih slučajeva pri dijalizi? Može priča o helikobakter pylori? Čovjek koje je dokazao da izaziva što sve ne u želucu i osmislio uspješnu terapiju, trebao je nakon desetljeća od objave nalaza javno se zaraziti istom i izliječiti da bi terapija postala opće prihvaćena. Do tada struka jednostavno nije vjerovala da bakterija može preživjeti korozivnu HCl ispunu želuca... Tako da o praksi, molim lijepo samo konkretno. Tako ti je bilo i sa MoPaRuom našeg fala bogu krepalog Imunološkog. Svi su to znali ali dok nije javnost naveliko počela dramatizirati oko toga - nitko prstom nije mrdnuo. Isto tako, kako je moguće da Dubrovnik ima polovicu neprocijepljene djece? Netko nije radio svoj posao, a taj netko ima ime i prezime, OIB i adresu u nekom objektu koji je, 99 % sam siguran, izgrađen samodoprinosom lokalne zajednice u vrijeme propale Yuge, a taj netko opet ima nadređenog u državnom ministarstvu, a on ima šefa koji sjedi na Markovom trgu u Zagrebu i koji je potpisao zakon i pravilnike po kojem bi ovaj prvi trebao raditi.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
ansha kaže...
Feudalac kaže...

Vrlo važo cjepivo protiv HPV-a, ali još uvijek nema čvrstih dokaza da ono/ona doista umanjuju rizik dobivanja raka. 

 

Prekini s*ati i lagati ovaj napaceni forum.

 

 

 Vidiš, upravo ovo je problem s internetom. Znaš li uopće pročitati s razumijevanjem što tamo piše? Osim naslova i hvalospjeva vlastitoj slici u ogledalu te projekcija što bi moglo biti u budućnosti, postoji li ijedan znak koji bi se mogao protumačiti kao dokaz da je doista smanjenaincidencija raka grlića maternice ili bilo kojeg drugog, kad smo kod toga? Mijenjaš sredstvo za rezultat. To je isto kao da ja kažem kako sam upravo dobio struju u svoju novu kuću pa ti pomisliš kako sad imam svjetlo, toplu vodu i ostalo, a nisi se sjetio pitati me imam li u kući ikakvu instalaciju i bilo kakav uređaj kojim bi je mogao iskoristiti.

 

Dakle, dragi moj budalašu, ovo govorim od milja, još uvijek nema čvrstih dokaza da HPV cjepivo smanjuje incidenciju određenih vrsta raka, ali ima dokaza da smanjuje prekancerozne pojave. Ja osobno vjerujem da smo na dobrom putu i da su moje curice potrebne dobi, cjepio bi ih. Međutim, za ovo prvo potrebno je vrijeme; da si čitao članak sa svog linka malo pažljivije, vidio bi da su počeli s cjepljem 12-godišnjih curica prije točno 10 godina. Sada su najstarije od njih 22-godišnjakinje koje ionako ekstremno rijetko dobivaju rak grlića maternice tako da naprosto nema podataka, treba još vremena. Uostalom, odat ću ti vrhunsku tajnu. Postoji stranica koja se zove cochrane.org, dio je čak i na hrvatskom, na kojoj možeš naći redovito ažurirane analize, za nas koji nismo znanstvenici iz područja medicine, ili bilo koeg drugog, svih dostupnih a relevantnih istraživanja iz mnogih područja medicine. Pa tako i o stanju znanosti po pitanju HPV cjepiva. Cochrane kolaboracija postoji baš zato što je stari sistem prestao biti vjerodostojan.

Ja rekoh
14 godina
protjeran
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Feudalac kaže...

Ne baljezgaj, HPV je uzrocnik 80% slucajeva raka vrata maternice (statistika za hr.), a u tekstu kaze ''As a result, the HPV rate among women aged 18 to 24 dropped from 22.7% to 1.1% between 2005 and 2015.''  I sta tu dalje treba pricat? Daj jos jedan retardirani WOT 

8 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
ansha kaže...
Feudalac kaže...

Ne baljezgaj, HPV je uzrocnik 80% slucajeva raka vrata maternice (statistika za hr.), a u tekstu kaze ''As a result, the HPV rate among women aged 18 to 24 dropped from 22.7% to 1.1% between 2005 and 2015.''  I sta tu dalje treba pricat? Daj jos jedan retardirani WOT 

 Znam i ja jako dobro da je dokazano da HPV izaziva rak. Logika je jednostavna - ukloni virus, nema raka. Uoči da ne osporavam to cjepivo pa ni podatak koji si sada gore citirao. Međutim, da bi mogao tvrditi da cjepivo koje sprječava širenje nekoliko sojeva HPV-a ujedno sprječava rak - moraš imati konkretne dokaze. Nema ih, još. Točka. To je mala, naoko sitna, razlika koja zapravo nije nimalo sitna i vrlo često dovodi do svakojakih problema. Dakle, nemoj, nikada, miješati sredstvo i rezultat. Ako imaš čekić u ruci i udaraš njime po dasci, ne znači da su čavli zabijeni kako treba i da sad možeš skakati po njoj. Čini se kao filozofiranje, cjepidlačenje, ali nije. Naime, ne govorimo o ISTOJ stvari. To je jedan od najpodlijih zajeba koji se mogu dogoditi u bilo kojoj sferi života; sve izgleda tako jednostavno i logično, prosto da prostije ne može biti. Nije prvi put bilo da nešto što je potpuno logično i očekivano ne da neda očekivani rezultat već se dogodi nešto sasvim suprotno. Možemo o statinima koji ne da nisu sprječavali srčane udare kod zdravih ljudi već su ih izazivali i povećavali smrtnost. A sve je izgledalo jednako logično i očekivano, riješen problem, ogromna zarada u dobavnom lancu, sve bajno i krasno. Malo sutra, ispostavilo se.

 

Edit: I da, ono boldano ti je izvučeno iz dupeta, gdje god da si to našao. Zbilja vjeruješ da su hrvati, dno ljestvice po incidenciji i liječenju raka u EU, prebrojali iole značajan uzorak i odgovarajućim sredstvima dokazali što je uzročnik u analiziranoom uzorku? Netko je negdje u svijetu došao do te procjene, a ostali samo interpoliraju dostupni podatak. Vidiš, površnost, nekritičnost.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2018 6:23 (Feudalac).
14 godina
protjeran
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Feudalac kaže...

I daaa, jos jedan priglupi WOT, ja sam stvarno vidovit.

 

8 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Ansha:

Kako je lijepo biti simpleton. Posudiš mi glavu da se malo odmorim?
Ja rekoh
14 godina
protjeran
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Feudalac kaže...
Ansha:

Kako je lijepo biti simpleton. Posudiš mi glavu da se malo odmorim?

Ovaj post ti je odlican jer je kratak pa ne stane previse idiotarija, samo nastavi tako.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice