Objavljen popis mobitela koji najviše i najmanje z

poruka: 18
|
čitano: 6.984
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Objavljen popis mobitela koji najviše i najmanje z".
6 godina
offline
Objavljen popis mobitela koji najviše i najmanje z

Uskladimo toplomjere ... što Samsungovi najmanje zrače kod tabana?!?

 

uezo sam onu naljepnicu da udre kontru zračenju, tu mi je specifično nuđeno po tipu mobitela kojem je namjenjeno, pa sa pretjerao i uzeo ko da imam S7 ili iPhone 7 jer ti od ponuđenih imaju najgore zračenje

hose who see are not seen. Those who know are not known. Invisibility and silence are great indicators. Hush now.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Objavljen popis mobitela koji najviše i najman
Neznam zašto, al imam osječaj da je "netko" naručio ovo isreživanje🤔
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
7 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Objavljen popis mobitela koji najviše i najman
ivan262 kaže...
Neznam zašto, al imam osječaj da je "netko" naručio ovo isreživanje🤔

Samsung?

 

Inače ovakva istraživanja uglavnom i jesu naručena, ništa neobično.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2019 15:04 (Jakovp).
15 godina
offline
Objavljen popis mobitela koji najviše i najmanje z

jedina radijacija koju osjetim je od cijene telefona. geiger podivlja te dam petama vjetra prije nego što postanem frigidan. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
17 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Objavljen popis mobitela koji najviše i najman
Ajar kaže...

jedina radijacija koju osjetim je od cijene telefona. geiger podivlja te dam petama vjetra prije nego što postanem frigidan. 

 Jbt koliko si smiješan, stvarno imaš vrhunske fore.

:facepalm:

15 godina
offline
Re: Objavljen popis mobitela koji najviše i najman
ivan262 kaže...
Neznam zašto, al imam osječaj da je "netko" naručio ovo isreživanje🤔

 Šta se tu ima naručiti? Ako sumnjaš u točnost podataka, lako provjeriš: "Poznato je kako proizvođači mobitela uz ostale podatke o uređaju objavljuju i onaj vezano uz njegovo zračenje kada se upotrebljava".

12 godina
neaktivan
offline
Re: Objavljen popis mobitela koji najviše i najman
Samsung malo puno mulja, za S9 simultano koristenje antena daje SAR od 1.59 W/kg.

Vamo je prikazano samo kad se koristi 1 antena i jedan tip mreze cini mi se po ovome i drugim tabelama koje postoje na interntu, da izolirano samo LTE antena.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
protjeran
offline
Re: Objavljen popis mobitela koji najviše i najman
Od Apple fanova, gori su samo Xiaomi fanovi. Odmah urote, lazu, naruceno od Samsunga, ne bi Xiaomi, oni su najbolji....
 
5 9 hvala 0
7 godina
offline
Re: Objavljen popis mobitela koji najviše i najman
DekiZG kaže...
Od Apple fanova, gori su samo Xiaomi fanovi.

nisu

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
8 godina
offline
Re: Objavljen popis mobitela koji najviše i najman

Je, naljepnica te štiti od zračenja, .. i od kiše isto .. 🤣

16 godina
odjavljen
offline
Objavljen popis mobitela koji najviše i najmanje z

Nije mi bas jasno - po kome trebamo pljuvati?

Freak Show Inc.
 
11 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Objavljen popis mobitela koji najviše i najman
Vamo je ovo uzasno cudno prikazano i prakticki nemoguce.

I sam nek neko proba objasnit svi ti uređaji imaju iste module za bezicnu komunikaciju, par je samo proizvođaca modema itd.

I onda jedan uredaj ima 0. nesto a ostali XYZ vise.

A i podaci kad se malo bolje istrazuju ocigledno su prikazani kako kome pase.

Doslovno je prikazano za neke uporaba jednog tipa mreze sve ostale antene ugasene.
A za druge sbe u uporabi.
Sto ni najmanje nije realno.

Ja nisam fan niti jednih.
Sada imam OP6, prije toga OP3, a uskoro Iphone XS

Tako da ono tako me boli uvo koja marka dok mi sluzi.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
8 godina
offline
Objavljen popis mobitela koji najviše i najmanje z
Ovo je čisto marketinški štos: zdravije je jer manje zrači - a ne znamo da li zračenje uopće utječe na zdravlje! Ipak, mobiteli koji manje zrače troše vjerojatno manje energije, pa im stoga baterija dulje traje.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Objavljen popis mobitela koji najviše i najmanje z

Totalna bezvezarija.

Svi mobiteli se spajaju na istu mrežu i na isti način.

I Svi jednako zrače kad odašilju istu snagu.

Tak da je jedini način za smanjiti zračenje povećati dobitak antena, ali to pomaže dok korisnik ne dođe do maksimalne udaljenosti od bazne stanice, ionda svi zrače isto jer je snaga potrebna za propagaciju kroz prostor fiksna cifra, tak da mobitel s boljom antenom zapravo ima jednu jedinu prednost - da može primati signal na malo većoj udaljenosti od onoga s lošijom antenom.

A idioti koji su zabrijali o SAR-u misle da je bitna distribucija zračenja po određenim dijelovima tijela, a ne uzimaju u obzir da je zapravo poželjnija uža latica, i u slučaju manjeg zračenja je zapravo poželjno da vrh latice (maksimum zračenja) bude čim više usmjeren na jedno mjesto, a kaj se nađe na tom mjestu (obično glava) je onda automatski "ozračeno" više, ali je ukupna distribucija zračenja takva da je zapravo cijelo tijelo manje ozračeno.

Ali, neki imaju problema s elementarnim poznavanjem fizike...

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2019 8:38 (fer-de-lance).
 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Objavljen popis mobitela koji najviše i najmanje z

Čovjek se zapita pored svih pametnih glava na BUG forumu dali ima smisla radit više bilo kakva istraživanja, jer očito polovica forumaša stažira na MIT-u, insititutu Ruđera Boškovića..... a mi jadovi vjerujemo istraživanjima nekih njemačkih instituta, koja su naravno naručena ako nisu pokazala one brojke koje smo mi zamislili.

 

Uostalom ovaj pametni dio foruma nek se skupi, nabave 30ak telefona pa naprave svoje istraživanje, pošto ovakvim ionako više nitko ne vjeruje a oni bi napravili sigurno to puno bolje i sigurno objektivnije.

Moj PC  
2 2 hvala 0
5 godina
offline
Objavljen popis mobitela koji najviše i najmanje z

Cijela lista ukljucuje 3384 telefona od 79 proizvodjaca i Huawei je naravno bio testiran. Samo po rezultatima nije bio niti u prvih niti u zadnjih 16.

Ja jos imam stari Huawei P8 Lite pa sam ga potrazio: 0,39W/kg. A njegov "teski" brat P8 kazu 1,43!? To mi je tesko vjerovati. Svi ostali (P9, P10, P20) imaju skoro identicne vrijednosti u Lite i normalnim verzijama.

 
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Objavljen popis mobitela koji najviše i najman
Ako telefon vise zraci da li to znaci da bi taj telefon trebao imati manje problema sa komunikacijom tj. da ima manje problema da dobaci paket do bazne stanice ako je bazna stanica na rubu dometa? A telefoni sa mamjim zracenjem da bi potencijalno mogli imati vise problema pri komunikaciji u otezanim uvjetima? Cisto logicki gledano.
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Objavljen popis mobitela koji najviše i najman
zokonja kaže...
Ako telefon vise zraci da li to znaci da bi taj telefon trebao imati manje problema sa komunikacijom tj. da ima manje problema da dobaci paket do bazne stanice ako je bazna stanica na rubu dometa? A telefoni sa mamjim zracenjem da bi potencijalno mogli imati vise problema pri komunikaciji u otezanim uvjetima? Cisto logicki gledano.

 Da, premda ne nužno.

Ukoliko ima bolju antenu, tj. uže glavne latice i manjih sporednih latica, onda mu treba manje snage da bi dohvatio veću udaljenost u usporedbi s onim koji više energije rasipa izvan glavne latice i nema jednako usku glavnu laticu.

I zato SAR kao takav nema smisla, jer je poanta dobre antene da ima zapravo veliki peak u jako uskom snopu, pa ukoliko je antena bolja, i uređaj troši manje energije da dohvati baznu stanicu, njegov SAR bi bio puno veći kad se tijelo nađe kao prepreka , i onda ispadne da nikak nije dobro, zapravo se ljudi od straha zbog jačeg "zračenja" bi rado odrekli energetske efikasnosti i žrtvovali bi ionak jadno trajanje baterije zato kaj im je netko prodao foru da im zračenje mobitela bude spržilo mozak (premda neki imaju vakuum između ušiju pa im se ništa ne može ni dogodit).

 

Uglavnom, ono što sam htio reći je da je zapravo veliki SAR super, i naravno da nije dobro ako je distribucija po cijelom fantomu na kojem testiraju jednakomjerna, jer je to onda bacanje energije uzalud, a ionak bude i odlični antenski sustav blizu glavne latice imao bar dvije velike sporedne latice i ozračio praktički cijelo tijelo, a zbog toga kaj je tak dobar budu i cifre SAR-a znatno veće, a ljudi budu automatski stigmatizirali takav uređaj zato kaj slušaju Dusparu i onog ludog lika iz Živog zida, i još neke genijalce.

 

A mjerenje SAR-a kao takvo je zapravo jako korisno jer nam daje opis distribucije zračenja antena (kaj bi ionak bilo ok da proizvođač da, ali se često srame cifri), premda opet ne govori dovoljno jer ne proučava one latice koje se formiraju u kontra smjeru i samo stvaraju dodatne gubitke.

 

P.S. zapravo sam još nekaj važno htio reći, al se sad fakat više ne mogu sjetiti...

 

 

Kruha i igala...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice