Objavljena je prva povijesna fotografija crne rupe

poruka: 59
|
čitano: 15.385
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Objavljena je prva povijesna fotografija crne rupe".
7 godina
offline
Objavljena je prva povijesna fotografija crne rupe

zasada je sve u skladu s predviđanjima

uzbuđenja naznaka nove fizike nigdje, niotkuda

 

btw cijelo vrijeme sam mislio da je to snimka horizonta naše sagA rupe, kad ono messier 87, naša je življa, brže se okreće a i manja je...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2019 3:18 (Louis Pluto).
 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Objavljena je prva povijesna fotografija crne rupe

Space doughnut.

Twitch-WTFrack
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 17:02 (DuxCro).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
online
Objavljena je prva povijesna fotografija crne rupe

pih! ta je slika stara 55 milijuna godina. nema niš novije? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
58 0 hvala 0
6 godina
offline
Objavljena je prva povijesna fotografija crne rupe

Termalna fotografija vruce krafne 

Ahah

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Objavljena je prva povijesna fotografija crne rupe

Bravo za epohalno otkriće po kojem ćemo pamtiti 2019. Ipak bi se najveselio dobrohotnim izvanzemaljcima da nas posjete. Makar tu u mom selu.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Objavljena je prva povijesna fotografija crne rupe

Ahmmmm 

 

Praise the sun
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Objavljena je prva povijesna fotografija crne
BarbaVeli kaže...

Bravo za epohalno otkriće po kojem ćemo pamtiti 2019. Ipak bi se najveselio dobrohotnim izvanzemaljcima da nas posjete. Makar tu u mom selu.

Je baš je epohalno, obična fotka od koje nema nikakve koristi čisto gubljenje vremena.

 

Ekipa fotka po svemiru, umjesto da se orjentiraju na "puno konkretnije tričarije tu na zemlji".Tipična ljudska glupost, kad ne mogu progutat/shvatit situaciju na zemlji onda moraju tražit čudesa okolo po svemiru.

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 18:39 (rambox).
15 godina
offline
Re: Objavljena je prva povijesna fotografija crne
rambox kaže...
Je baš je epohalno, obična fotka od koje nema nikakve koristi čisto gubljenje vremena.

 

Ekipa fotka po svemiru, umjesto da se orjentiraju na "puno konkretnije tričarije tu na zemlji".Tipična ljudska glupost, kad ne mogu progutat/shvatit situaciju na zemlji onda moraju tražit čudesa okolo po svemiru.

 

 

 

Slažem se. Odakle uopće ideja tim glupim astrofizičarima i astronomima da se bave fizikom i svemirom? Dok našom napaćenom domovinom slobodno šeću komunjare, a amerikom bigfuti.

 

13 godina
offline
Objavljena je prva povijesna fotografija crne rupe
Nolan je to puno bolje snimio
Moj PC  
11 0 hvala 0
14 godina
online
Objavljena je prva povijesna fotografija crne rupe

Moj PC  
10 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Objavljena je prva povijesna fotografija crne
rambox kaže...

Je baš je epohalno, obična fotka od koje nema nikakve koristi čisto gubljenje vremena.

 

Ekipa fotka po svemiru, umjesto da se orjentiraju na "puno konkretnije tričarije tu na zemlji".Tipična ljudska glupost, kad ne mogu progutat/shvatit situaciju na zemlji onda moraju tražit čudesa okolo po svemiru.

 

 

 

 Kako li se samo usuđuju raditi nešto što ti smatraš gubljenjem vremena?!

8 godina
online
Objavljena je prva povijesna fotografija crne rupe

Izvrsna vijest, i odlično opisana, ovaj video koji ste priložili mi je puno toga objasnio...

Btw zašto su svi artisti prikazivali crnu rupu kao crnu kuglu, kad je zapravo prekrivena tom "sjenom" svjetlosti koja dolazi iz akrecijskog diska

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Objavljena je prva povijesna fotografija crne
Crna kugla (sferna rupa??) je zapravo pravi oblik. Ovo sto na slikama vidimo je rezultat savijanja svjetlosti - samu "fizicku" (ako je to uopce dobar izraz ovdje) crnu rupu i dalje ne vidimo.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
13 godina
odjavljen
offline
Re: Objavljena je prva povijesna fotografija crne
EricCartman kaže...

Izvrsna vijest, i odlično opisana, ovaj video koji ste priložili mi je puno toga objasnio...

Btw zašto su svi artisti prikazivali crnu rupu kao crnu kuglu, kad je zapravo prekrivena tom "sjenom" svjetlosti koja dolazi iz akrecijskog diska

 Pogledaj ovaj Veritasuim video što su postali na kraju članka. 

14 godina
offline
Objavljena je prva povijesna fotografija crne rupe

Pogledao sliku, pogledao film. Sviđa mi se objašnjenje mladog znanstvenika gdje precizno objašnjava nastanak slike. Naravno, samu crnu rupu nikada zapravo nećemo vidjeti, ali i ovo je dobra stvar. Nema veze što nema nikakve direktne veze sa Zemljom i životom na njoj, znanost je znanost i svako novo otkriće je dobrodošlo, a ne kao što neki ovdje smatraju gubitak vremena i rasipanje resursa.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Objavljena je prva povijesna fotografija crne rupe

Malo njubersko pitanje:

Kako se uopce moze pogledati(fixirati pogled teleskopom) jako udaljeni objekat u svemiru,ako se zemlja okrece oko svoje osi?

....Nisam ravnozemljas,zaista me zanima kako su rijesili to "fixanje pogleda"

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Objavljena je prva povijesna fotografija crne
AA-d00d kaže...
Crna kugla (sferna rupa??) je zapravo pravi oblik. Ovo sto na slikama vidimo je rezultat savijanja svjetlosti - samu "fizicku" (ako je to uopce dobar izraz ovdje) crnu rupu i dalje ne vidimo.

 Da, objašnjeno je samo ono što možemo vidjeti okom. A koji je tek rokenrol svega onoga što se ne vidi...

Meda
Objavljena je prva povijesna fotografija crne rupe

Zove se crna rupa a na slici izgleda kao nekakva rupa i to crna. I svejedno sam iznenadjen.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Objavljena je prva povijesna fotografija crne rupe

Jel to Sauronovo oko?

 

I see you...

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Objavljena je prva povijesna fotografija crne rupe

Jbte kakav zoom na p30 pro 

PSN Tokioplastic292
Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Objavljena je prva povijesna fotografija crne
Milka30 kaže...

Malo njubersko pitanje:

Kako se uopce moze pogledati(fixirati pogled teleskopom) jako udaljeni objekat u svemiru,ako se zemlja okrece oko svoje osi?

....Nisam ravnozemljas,zaista me zanima kako su rijesili to "fixanje pogleda"

 

Micanjem samih "tanjura" teleskopa prema zadanim koordinatama, a u pitanju je kombinacija podataka dobivenih s više teleskopa, tako da rotiranje oko osi nije problem kad u svakom trenutku imaju "pogled" prema M87 galaksiji, odnosno crnoj rupi u središtu. 

7 godina
offline
Re: Objavljena je prva povijesna fotografija crne
Milka30 kaže...

Malo njubersko pitanje:

Kako se uopce moze pogledati(fixirati pogled teleskopom) jako udaljeni objekat u svemiru,ako se zemlja okrece oko svoje osi?

....Nisam ravnozemljas,zaista me zanima kako su rijesili to "fixanje pogleda"

 okretanje zemlje je zapravo pomoglo i iskoristilo kako bi se array teleskopa proširio, kompletan array je sinhroniziran atomskim satovima te digitalni podaci slani avionima na daljnju obradu (vidi slike)...

 
 

koliko sam shvatio uslikana svjetlost oko crne rupe ponaša se jednako svo vrijeme (isti tok i geometrija svjetlosti, očekivano) pa still picture nije problem, ono što slijedi nakon ove prve fotke između ostalog su i filmići sa obzorja događaja

Meda kaže...

 Da, objašnjeno je samo ono što možemo vidjeti okom. A koji je tek rokenrol svega onoga što se ne vidi...

a na slici se vidi samo ono uhvaćeno u radio spektru, radio teleskopima

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2019 4:11 (Louis Pluto).
13 godina
offline
Re: Objavljena je prva povijesna fotografija crne
DuxCro kaže...

Space doughnut.

 

12 godina
offline
Re: Objavljena je prva povijesna fotografija crne
footballer kaže...

 

Micanjem samih "tanjura" teleskopa prema zadanim koordinatama, a u pitanju je kombinacija podataka dobivenih s više teleskopa, tako da rotiranje oko osi nije problem kad u svakom trenutku imaju "pogled" prema M87 galaksiji, odnosno crnoj rupi u središtu. 

 

Louis 

 okretanje zemlje je zapravo pomoglo i iskoristilo kako bi se array teleskopa proširio, kompletan array je sinhroniziran ......

 Hmmmm  ok,kordinati,automatska sinhronizacija,to mi je sve jasno,ali nije mi jasno kako to rade kada su u pitanju "mehanicki" teleskopi,znaci oni malo stariji ili hobby teleskopi?

Ako promatramo objekat udaljen od zemlje cc 10 svjetlosnih godina,koji se nalazi na kordinatima x-x-x,te kordinate su nam u biti beskorisne ako ne znamo kut samoga teleskopa-prema tim kordinatama.Zemljanom rotacijom taj kut se mjenja svake milisekunde-zar ne????

(Sada bi bio adekvatan emotikon koji se češka po glavi)

 

Ne vjeruj ženi koja laže!
7 godina
offline
Re: Objavljena je prva povijesna fotografija crne
Milka30 kaže...

 Hmmmm  ok,kordinati,automatska sinhronizacija,to mi je sve jasno,ali nije mi jasno kako to rade kada su u pitanju "mehanicki" teleskopi,znaci oni malo stariji ili hobby teleskopi?

Ako promatramo objekat udaljen od zemlje cc 10 svjetlosnih godina,koji se nalazi na kordinatima x-x-x,te kordinate su nam u biti beskorisne ako ne znamo kut samoga teleskopa-prema tim kordinatama.Zemljanom rotacijom taj kut se mjenja svake milisekunde-zar ne????

(Sada bi bio adekvatan emotikon koji se češka po glavi)

 

ne razumijem te...kako su nam beskorisne? pa prema njima mijenjaš kut... danas imaš kupole, same teleskope pa čak i njihova zrcala na aktuatorima (+ adaptive optic), koji automatski kompjuterski i u milisekundama kompenziraju sve živo i mrtvo raznoraznim tehnikama... ako te interesira googlaj, ne češkaj se

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Altazimuth_mount

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2019 8:19 (Louis Pluto).
12 godina
offline
Re: Objavljena je prva povijesna fotografija crne

Da bi znali tocnu lokaciju necega,moramo se koristiti triangulacijom.Za triangulaciju nam je potrebno 2 "fixna objekta"(recimo zvijezda X i zvijezda Y),te nam je potreban i kut gladanja.Kako odrediti kut gledanja kada se on svake milisekunde mjenja?

Sama triangulacija se vjerovatno u ovome slucaju ne koristi,ali princip mora biti slican,isto tako ovdje se govori o milionima svjetlosnih godina udaljenosti,svako mjenjanje kuta gledanja za makrometar je gore fulanje ogromnih razmjera i nije mi jasno kako danas uopce postoji uređaj koji automatski moze ponovo pogledati tu crnu rupu?

Triangulacija se moze primjeniti i bez kuta (zvjezda X Y i Z),ali onda opet imamo problem kada zelimo opet pogledati taj objekat,jer nas opet hebe kut koji se konstantno mjenja!

 

Ne vjeruj ženi koja laže!
7 godina
offline
Re: Objavljena je prva povijesna fotografija crne
Milka30 kaže...
...jer nas opet hebe kut koji se konstantno mjenja!

 

na temelju čega se mijenja kut? kako se zemlja kreće? i zašto mene pitaš? ako ti nije jasno googlaj, dosadan si

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2019 9:17 (Louis Pluto).
13 godina
offline
Re: Objavljena je prva povijesna fotografija crne
"na temelju čega se mijenja kut? kako se zemlja kreće? i zašto mene pitaš? ako ti nije jasno googlaj, dosadan si"

E jesi mu lijepo objasnio, svaka cast :(
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2019 9:46 (mcf).
12 godina
offline
Re: Objavljena je prva povijesna fotografija crne

Oprosti sto sam te pitao!

Posto si tako samouvjereno odgovarao na moje pitanje,pomislio sam da mozda i znas odgovor....iako sam ja njubina sto se tice toga,vidim ja da ti blage veze nemas sta pises

 

Pošto nitko ne zna odgovor na moje pitanje:

Flat earth comfirmed!

Ne vjeruj ženi koja laže!
16 godina
offline
Re: Objavljena je prva povijesna fotografija crne
ludizao kaže...
Louis Pluto kaže...
Milka30 kaže...
...jer nas opet hebe kut koji se konstantno mjenja!

 

na temelju čega se mijenja kut? kako se zemlja kreće? i zašto mene pitaš? ako ti nije jasno googlaj, dosadan si

O ovome sam pisao i upozoravao na religijsku prirodu "znanstvenog" uma. Zapravo se nema pojma kako nešto točno radi. Samo se nabiflaju (izguglaju) službeni podaci, a kad se počne malo kopati po tome, gotovo redovito reakcija bude kao što se vidi u priloženom. Ne samo da se Zemlja okreće oko svoje osi nego se još okreće oko Sunca, koje orbitira oko središta galaktike, koja i sama rotira te juri boktepitaj kamo. Promatrana galaktika isto nije statična pa se postavljaju opravdana pitanja kako točno - ne zato da se nešto dovede u pitanje i obezvrijedi nego da se zna kako, jer kako je bitno. Guglaj, kaže. Za to se nisi morao ni javljati. Ako ne znaš, šuti.

 

Mislim da te kretnje zemlje oko sunca i orbita sunca nisu bitne za promatranje tako udaljenih galaksija pošto su ta naše kretnje relativno male kad gledaš tako udaljene objekte u svemiru. Što želim reći. Ako promatraš helikopter s velike udaljenosti i helikopter ide gore dolje za npr. 2 metra ti kao promatrač nećeš možda niti primjetiti to kretanje zbog velike udaljenosti - tebi će se kao promatraču činiti da helikopter stoji na mjestu.

King in the castle, king in the castle ...
 
1 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice