Obrada zvuka: Četiri kanala umjesto dva

poruka: 5
|
čitano: 2.826
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Obrada zvuka: Četiri kanala umjesto dva".
16 godina
neaktivan
offline
Obrada zvuka: Četiri kanala umjesto dva

Prema slici na vrhu bi radije pretpostavio da čovijek ima 4 (stereo?) audio tracka a ne 4 audio kanala i da želi spojiti sve u jedan.

Nešto kao što mkv može nositi više audio trackova pa za svaki jezik po jedan

 

(možda se i varam)

www.eurekamoment.eu, www.plecko.com.hr, www.it-experts.hr, plecko.com.hr, recepti.plecko.com.hr, www.facebook.com/ParkiramKaoIdiot
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Obrada zvuka: Četiri kanala umjesto dva

Malo nespretno je napravljen raspored slika u članku. Slika koju je korisnik poslao je zadnja, jedina s potpisom, na kojoj se vidi da ima četiri kanala.

 

Prva slika je ilustracija za upravljanje s više traka i kanala u programu DaVinci Resolve.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Obrada zvuka: Četiri kanala umjesto dva
Quadraphonic sound
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Quadraphonic_sound
Jedna velika novost
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Obrada zvuka: Četiri kanala umjesto dva
igorbirokip kaže...
Quadraphonic sound
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Quadraphonic_sound
Jedna velika novost

 

Witchcraft 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
offline
Obrada zvuka: Četiri kanala umjesto dva

Mora napraviti mixdown - ima lijevi, desni, centar, i lfe. To se treba miksati u dva kanala, s time da se treba povesti računa o centru i lfe, da budu dovoljno glasni da ih se čuje, no ne i preglasni. Također, postoji mogućnost da je mixdown već napravljen, pa da sviraju samo lijevi i desni, a da na ostala dva nema ničeg. Uglavnom, importirati u program za audio montažu, vidjeti, podesiti glasnoću kanala, napraviti mixdown.

 

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice