October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkciju

poruka: 38
|
čitano: 9.735
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkciju ".
15 godina
offline
October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkciju

čini se da desetka ima samo fuckcije. funkcije su ostale u prijašnjim verzijama. no možda je bolje pričekati očitovanje znamenita stručnjaka, velečasnog (de)Bilala o tome. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 16:51 (Ajar).
Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkc

-ali zato imaju novu!! dark temu (ne baš konzistntno ali... ne može baš sve..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkc
Koristim Win 10 LTSC 2019 verziju (1809) koju sam frisko instalirao na novi komp prije 2 tjedna, i moram priznat da u tih 2 tjedna nisam primjetio nijedan bug vrijedan spomena. Svi driveri iz prve radili, igre i aplikacije rade super, cak je i Windows Defender odlican; nemam potrebe za posebnim AV softverom. Ovo sa ZIP-om ne mogu komentirati jer mi je jedna od prvih stvari koje instaliram na novi PC - WinRAR :)

Moj PC  
1 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkc

-možeš komentirati tj možeš i provjeriti-koristiit.. desni klik, otvori s.. itd. Više appsa za istu namjenu se može koristiti, razlika je samo što jedna može biti default-zadana, ostale po izboru.

+btw, winrar je super ali komercijala.. dok je free alternativa 7z čist i preporučljiv, ako ništa probaj, ne smeta.. i možeš po želji podesiti željenu zadanu app.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkciju

Moj paranoid mode mi sugerira da je to samo ometanje fokusa  - skretanje pažnje sa nečeg drugog, bitnijeg. Nevjerojatno mi zvuči da su fejlali sa nečim što provjereno radi desetljećima. Vjerojatno su uvalili neko novo srkanje privatnih podataka ili neki novi fićr adware, pa dok se slegne prašina oko ovog, raja bu se već navikla na novu nepodopštinu koja im se instalirisala na mala vrata.
Ako ništa drugo, smislenije zvuči od 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 17:55 (Zechina).
 
8 0 hvala 1
14 godina
offline
October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkciju

Hahahajaja

Ajd nek mi netko ovo objasni

KAKO?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 17:56 (EZY-E).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkc
EZY-E kaže...

Hahahajaja

Ajd nek mi netko ovo objasni

KAKO?

Lijepo. Softpedia još prenosi vijest kako October 2018 Update ima i nekakvih problema sa fontovima i istu nadogradnju uspoređuju s Windows Vistom.

JonesCroatia kaže...
Koristim Win 10 LTSC 2019 verziju (1809) koju sam frisko instalirao na novi komp prije 2 tjedna, i moram priznat da u tih 2 tjedna nisam primjetio nijedan bug vrijedan spomena. Svi driveri iz prve radili, igre i aplikacije rade super, cak je i Windows Defender odlican; nemam potrebe za posebnim AV softverom. Ovo sa ZIP-om ne mogu komentirati jer mi je jedna od prvih stvari koje instaliram na novi PC - WinRAR :) 

Iskreno, jedini bug na koji sam naletio na novoj nadogradnji jest onaj s Task Managerom; isti je riješen u slow ringu insidera. Sada se samo čeka da Microsoft pošalje to ažuriranje korisnicima i to je to. Mogu reći kako je nadogradnja prošla sporo (kao i uvijek jer sam nadograđivao Update Assistantom), ali odlično bez ikakvih poteškoća; čak se ni sponzorirane aplikacije ni postavke nisu vratile na zadane. Imam osjećaj da je računalo brže i fluidnije nego što je bilo s 1803. Za stvaranje i raspakiravanje arhiva koristim 3rd party programe, pa nisam naletio na problem o kojem se piše. 👌

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 19:19 (Marko :D).
8 godina
offline
Re: October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkc
ihush kaže...

-možeš komentirati tj možeš i provjeriti-koristiit.. desni klik, otvori s.. itd. Više appsa za istu namjenu se može koristiti, razlika je samo što jedna može biti default-zadana, ostale po izboru.

+btw, winrar je super ali komercijala.. dok je free alternativa 7z čist i preporučljiv, ako ništa probaj, ne smeta.. i možeš po želji podesiti željenu zadanu app.

 Btw, ja se navukao na PeaZip. U biti, koristim ga uglavnom za 7-zip, ali sam mu dodao i neku svoju verziju PAQ/FPAQ itd (size metters... sometime). Zaboravih mu staviti nanozip.

Ali 7z rulez ;) 

15 godina
offline
October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkciju

7-zip koristim od kad postoji. Također i za masu funkcija koje Windowsi imaju ugrađene koristim neovisna rješenja koja su se pokazala ok kroz godine i desetljeća korištenja. A vidim da nema razloga da tako ne bude i dalje.

Deckard
Moj PC  
7 0 hvala 0
8 godina
offline
October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkciju

Sve 5 sa korištenjem 7z, ali mogao bi se je fućkat da ovo nije rel. rano otkriveno, jer bi svaka instalacijska skripta koristila sistemske datoteke za otpakiravanje. I dok bi ti skužio da ti tamo neki tmp sa corrupted zip arhivom u stvari briše podatke sa drivea, puno prije bi te dočekao BSOD ekran nego li što bi sam prokljuvio u kojem grmu čuči Ballmer.
A tebi bi samo preostalo da rekneš "kakoto?" 



A Redmond bi tad, suočen sa masovnim zahtjevima za odštetu napravio mass-denial (vjerojatno pozivajući se na EULAu, gdje ti lijepo piše da si si sam kriv i ako ti se MS direktno posere na glavu, a ti si to prihvatio. Kako to?).
Ugl, shranja bi se neko vrijeme dešavala koristio ti ili ne 7z, sad jesu'l Srbi il Masoni...

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 18:34 (Zechina).
 
6 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkc
Marko :D kaže...
Imam osjećaj da je računalo brže i fluidnije 

 

 

E a ovo mi je najbolja mantra ikad. To slušam još od Viste, svakog WinPhonea... 
Svaki put kad se reinstaliraju Winsi (ili ti to sad po novom, praktički, nadogradnja napravi), sve je brže i još tekućije. Od 95/98 Windozi lete warp brzinom, kao da hardware nije 50 puta brži.

Imam osjećaj za feeling... ;)

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 18:53 (Zechina).
15 godina
offline
Re: October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkc

..maš občutek.. :))

 

-a juzerima nikad na pamet ne padne da je čist sys .. čist, možda .. onak long shoot, zato brži, lakše im je povjerovati PRu i internetima (množini ne znam čega..). I naravno, novo je bolje, trebalo bi biti, zar ne.. ili bar ne lošije od starog.. osim buga?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 20:23 (ihush).
16 godina
offline
Re: October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkc
Zechina kaže...
Marko :D kaže...
Imam osjećaj da je računalo brže i fluidnije 

 

 

E a ovo mi je najbolja mantra ikad. To slušam još od Viste, svakog WinPhonea... 
Svaki put kad se reinstaliraju Winsi (ili ti to sad po novom, praktički, nadogradnja napravi), sve je brže i još tekućije. Od 95/98 Windozi lete warp brzinom, kao da hardware nije 50 puta brži.

Imam osjećaj za feeling... ;)

 A za koji klinac brate mili uopce imas instalirane windowse. Imas linuxe razne i biraj. I uopce nisam ironican zaista to mislim, imas izbor ...

10 godina
neaktivan
offline
Re: October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkc
Cinnamon, slozis si dual boot linux mint-windows 10, nakon nekog vremena zaboravis na desetku i muke s njom
https://www.linuxmint.com/
Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
1 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkciju

Može li mi netko objasniti zašto se UAC u Desetki forsira čak i kada se ugasi, za razliku od onog na Sedmici?

Pa majku mu, ako ga ugasim i dam do znanja sistemu da sve pokreće kao administrator, onda želim da se sistem tako i ponaša

 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkc
Sprdnja
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkc
AKosir1990 kaže...

Može li mi netko objasniti zašto se UAC u Desetki forsira čak i kada se ugasi, za razliku od onog na Sedmici?

Pa majku mu, ako ga ugasim i dam do znanja sistemu da sve pokreće kao administrator, onda želim da se sistem tako i ponaša

 Iskopirali "najbolju" značajku sa Linuxa.

Bez zafrkancije, ne sjećam se da sam pokupio virus još od vremena XP-a a svašta skidam na komp. Desetka je siguran OS od napada sa strane, ali od sopstvenih bugova ti prijeti opasnost (nešto kao Yuga i JNA ).

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 22:35 (uss).
13 godina
offline
Re: October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkc
Zechina kaže...

 

 

E a ovo mi je najbolja mantra ikad. To slušam još od Viste, svakog WinPhonea... 
Svaki put kad se reinstaliraju Winsi (ili ti to sad po novom, praktički, nadogradnja napravi), sve je brže i još tekućije. Od 95/98 Windozi lete warp brzinom, kao da hardware nije 50 puta brži.

Imam osjećaj za feeling... ;)

Brzo je dok se ne nakupi smeća. 

8 godina
offline
Re: October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkc
Eld kaže...
Zechina kaže...
Marko :D kaže...
Imam osjećaj da je računalo brže i fluidnije 

 

 

E a ovo mi je najbolja mantra ikad. To slušam još od Viste, svakog WinPhonea... 
Svaki put kad se reinstaliraju Winsi (ili ti to sad po novom, praktički, nadogradnja napravi), sve je brže i još tekućije. Od 95/98 Windozi lete warp brzinom, kao da hardware nije 50 puta brži.

Imam osjećaj za feeling... ;)

 A za koji klinac brate mili uopce imas instalirane windowse. Imas linuxe razne i biraj. I uopce nisam ironican zaista to mislim, imas izbor ...

 No shit, Sherlock? Pa samo Linux i koristim. :D
Sad je već negdje godina kako nisam svoje Winse upalio, koje sam btw uredno i skupo platio, 10 Pro. Ježim se nadogradnji koje me čekaju, već 10 dana skupljam hrabrost da to odradim.
A sad moram, nemerem više na laptopu, premalom ekranu i virtualci odraditi ozbiljan posao.

8 godina
offline
Re: October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkc
texas.bug kaže...
Cinnamon, slozis si dual boot linux mint-windows 10, nakon nekog vremena zaboravis na desetku i muke s njom
https://www.linuxmint.com/

 Pognojim ti se na cimet, nikad to kod mene nije bilo a kako stvari stoje neće još skoro (sorry Clem).
MATE Mint rulez!
Btw, od dual boota sam odustao negdje prije 4-5 godina, nakon treće Linux particije koje su mi Winzi razhjebali. Zadnji put su uspjeli još i svoju ntfs dodatnu "popraviti".

Samo VirtualBox, iz Minta naravno.
Ma, pristao bih na neki dual boot ali dijeliti baš isti disk sa Winzima - nevermore.

7 godina
online
Re: October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkc
Marko :D kaže...

Brzo je dok se ne nakupi smeća. 

 

A onda, zna se - CCleaner 😁

(sorry, morao sam, bilo je jače od mene...)

 

 

Kruha i igala...
16 godina
odjavljen
offline
Re: October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkc
fer-de-lance kaže...
Marko :D kaže...

Brzo je dok se ne nakupi smeća. 

 

A onda, zna se - CCleaner 😁

(sorry, morao sam, bilo je jače od mene...)

 

 

 

Obecao je da vise nece

Freak Show Inc.
12 godina
offline
October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkciju

Muke po Robertu.

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkc
Friday kaže...

 

Obecao je da vise nece

  

Obećanje, ludom radovanje...

 

 

Kruha i igala...
6 godina
protjeran
offline
Re: October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkc
Friday kaže...

 Obecao je da vise nece

 i ti bi odustao da te ihush i bunker nagovore ...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
13 godina
offline
Re: October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkc
fer-de-lance kaže...

A onda, zna se - CCleaner 😁

(sorry, morao sam, bilo je jače od mene...)

Prije Storage Sense. 😄

Friday kaže...

Obecao je da vise nece

Nisam, ali tražim alternativu za brisanje kolačića. 😁

15 godina
offline
Re: October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkc
Marko :D kaže...

... tražim alternativu za brisanje kolačića. 😁

 eo, bilo mi iznad špareta. možda pomogne. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
neaktivan
offline
Re: October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkc
Zechina kaže...
texas.bug kaže...
Cinnamon, slozis si dual boot linux mint-windows 10, nakon nekog vremena zaboravis na desetku i muke s njom
https://www.linuxmint.com/

 Pognojim ti se na cimet, nikad to kod mene nije bilo a kako stvari stoje neće još skoro (sorry Clem).
MATE Mint rulez!
Btw, od dual boota sam odustao negdje prije 4-5 godina, nakon treće Linux particije koje su mi Winzi razhjebali. Zadnji put su uspjeli još i svoju ntfs dodatnu "popraviti".

Samo VirtualBox, iz Minta naravno.
Ma, pristao bih na neki dual boot ali dijeliti baš isti disk sa Winzima - nevermore.

 Cemu nervoza, postoji vise desktopa da svatko sebi izabere. Mint dolazi u 3, a cinnamon je nasliciniji windowsima po koncepciji, mozda i najbolji za pocetnike koji dosad imaju iskustvo samo na windowsima.

Za starija, slabija racunala tu je XFCE. Nijedan nije pogreska. 

https://sites.google.com/site/easylinuxtipsproject/mint-install

Toliko je jednostavno slozit dual boot da je grijeh ne pokusati

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
8 godina
offline
Re: October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkc
texas.bug kaže...

Toliko je jednostavno slozit dual boot da je grijeh ne pokusati

 Grijeh je popušiti podatke na isti način više puta. Nemereš ti biti toliko oprezan koliko te poluproizvod može zahebati. Pri tom ne mislim na Linux.

6 godina
protjeran
offline
October 2018 Update donio i oštećenu Zip funkciju

danas se ne kaže poluproizvod nego beta non stop ili eksperimentalni windowsi non stop

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice