Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci dob

poruka: 60
|
čitano: 11.089
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci dob".
15 godina
suspendiran
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
PzKpfw kaže...

 

@danen

 

Nikako se ne slažem sa Vama vezano za ovo što ste napisali za partizane. Partizanska borba je epska, borba na život i smrt, borba malog čovjeka naspram ogromnog zla.

Partizani su proleteri i seljaci koji su uzeli oružje u ruke, jer im je ta borba bila nametnuta. Organizacija KPJ je i prije dizanja ustanka kontra okupatora i domaćih izdajnika 1941, bila preko 20 godina vrlo dobra.

To je bila gerilska borba. Partizani su činili nadljudske napore kako bi okupatoru i domaćim izadajicama nanjeli štoviše gubitaka i oslobodili naše zemlje od istih.

 

Partizani su ljudi u borbi stasali. Od proletera od ratnika. Od sjekire i vila preko tanđare do tenkova i aviona. WH su horde zla. Sotonistička armija. Partizani su ljudi koji su išli ravno u smrt za slobodu onih koji dolaze poslije njih. Drug do druga. Proleter do proletera. Radnik do seljaka.

 

Borba srpa i čekića kontra simbola zla.

 A jesi zadojen. Svaka čast partizanima, ali da nije bilo velikih sila, do danas bi se partizani "koškali" sa Nijemcima. Tj. realnije je da bi ih izbrisali. Sovjetski savez i SAD su tu donijeli ključnu prevagu.

15 godina
suspendiran
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
danen kaže...

Ono što piše Ajar ne stoji. Jedno je vojska, a drugo politika. Vojska može biti izvrsna, ali politički ciljevi mogu biti nerealni. U osvit 2. Svjetskog rata nije bilo bolje vojske od njemačke, i po tehnici, i po organizaciji i po disciplini. Pa opet je Njemačka izgubila rat. Ili: partizani su bili najjadnije obučena i najjadnije vođena vojska, pa opet su dobili rat.

A onom tko se ne slaže s mojim mišljenjem u prvom postu, poručujem: kućanski poslovi su mit. 

 Kućanski poslovi nisu mit. To nisu poslovi koji su zaslužili novčanu nagradu, ali su iznimno bitni za normalno funkcioniranje kućanstva i obitelji. I nisu lagani, ali se moraju obavljati. Svakodnevno. Iz dana u dan...

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 16:53 (Izzy).
6 godina
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
#Izzy

kolega...drugi put piši samo na talijanskom...jerbo iz grada u kojem živiš 3500 je poginulo da pišeš Hrvatski

A sad ako govorimo o zrakomlatima(uvrtnjacima)...za mene je samo jedan
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
15 godina
suspendiran
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
HCMAA kaže...
#Izzy

kolega...drugi put piši samo na talijanskom...jerbo iz grada u kojem živiš 3500 je poginulo da pišeš Hrvatski

A sad ako govorimo o zrakomlatima(uvrtnjacima)...za mene je samo jedan

 Ah, dragi moj... Negiraš nešto što je tako jasno i očito. Partizanska, gerilska borba je nedovoljna da bi ozbiljnije ugrozila tada svjetsku supersilu. Panzer mantra previše o ulozi Partizana. Pa kako zna ono natrpavati poruku sa smajlićima, palčevi gore itd. Sve onako...

...kao u ekstazi. Evo, i ja krcam poruku sa smajlićima.  

Bitni su partizani i podnijeli su veliku žrtvu i doprinijeli su. Ipak, to bi bilo uzaludno da nije bilo megalomanije i razvlačenja Njemačke na više fronti sa protivnicima koji su potencijalno jači (istina, u početku sukoba inferiorni Nijemcima, no kasnije ).

 

Inače, pradjeda su mi ubili Talijani. Tako da... ... ne moraš pametovati o maltretiranju naših ljudi na ovim prostorima.

 

 

PzKpfw, Commie-u izvoli, neka zaigra crveno srce  (moram te malo ):

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 17:30 (Izzy).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
PzKpfw kaže...

 

@danen

 

Nikako se ne slažem sa Vama vezano za ovo što ste napisali za partizane. Partizanska borba je epska, borba na život i smrt, borba malog čovjeka naspram ogromnog zla.

Partizani su proleteri i seljaci koji su uzeli oružje u ruke, jer im je ta borba bila nametnuta. Organizacija KPJ je i prije dizanja ustanka kontra okupatora i domaćih izdajnika 1941, bila preko 20 godina vrlo dobra.

To je bila gerilska borba. Partizani su činili nadljudske napore kako bi okupatoru i domaćim izadajicama nanjeli štoviše gubitaka i oslobodili naše zemlje od istih.

 

Partizani su ljudi u borbi stasali. Od proletera od ratnika. Od sjekire i vila preko tanđare do tenkova i aviona. WH su horde zla. Sotonistička armija. Partizani su ljudi koji su išli ravno u smrt za slobodu onih koji dolaze poslije njih. Drug do druga. Proleter do proletera. Radnik do seljaka.

 

Borba srpa i čekića kontra simbola zla.

 Tebe kao da su Kardelj i Tito učili povijesti...

 

Krenimo redom: Što su partizani radili puna 2 mjeseca, od 06.04.1941. -22.06.1941.? Nije se dizao ustanak radi "malog čovjeka" već zato jer je napadnut Sovjetski Savez i tek na zapovijed glavnog vožda se pokrenuo otpor.  Mali čovjek je nastradao od svih strana u sukobu, njemu je bilo jednih i drugih i trećih preko glave.

 

Što znači: bila vrlo dobra? Dobra u čistkama na "edukacijama" kojima su mnogi nastradali zbog borbi za što bolji položaj u organizaciji i to na području Sovjetskog Saveza? Ti isti partizani su ostavili po bivšoj državi hrpu stratišta koje se još i dan danas otkopavaju.

 

Ne znam kako su to išli ravno u smrt kad im je cijeli koncept ratovanja bio hit and run?

 

P.S. Srp i čekić su kao simbol komunizma su osuđeni jednako kao i svastika od strane EU u rezoluciji o totalitarnim režimima i ideologijama. Dakle srp i čekić po tome jesu simbol zla.

 

 

Why so serious?
14 godina
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci

6.4. do 17.4. je trajalo zauzimanje Kraljevine Juge...

 

pa valjda ti treba malo vremena da se organiziraš, prije nego kreneš u akciju... zbog odgode napada na SSSR, Hićo je bio u stisci, pa je trebalo vremena da se lošije (one koje počinju s brojevima 700+) divizije raspored u Jugi, dok su udarne išle na položaje za početak "Barbarosse"...

 

a guerilla se svodi na udari i  izmakni se...

 

no odi, pogledaj neki olivudksi film u kojem je objašnjena povijest po tvom ukusu...

 

 

Ju je je? Je ju je!
9 godina
neaktivan
offline
Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci dob

Starci valjda nikog nije briga vise,niti ste sudjelovali. 

Dajte pustite mlade a i starije koje nije briga i zive danas.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 22:04 (Kolacic).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci dob

Da i to posebno u Vijetnamu, u kojem je uspješno ili ciljano ratovala samo US Vojna industrija+par sto tisuča civilnih žrtava.

 

"Američki marinski korpus (USMC) najavio je da nakon punih 34 godine aktivne službe u mirovinu odlazi AH-1W Super Cobra ili „Whiskey“ (prema zadnjem slovu u oznaci), jurišni helikopter kojega su marinci uspješno koristili u brojnim misijama u zemljama tisućama kilometara daleko od SAD-a"

 

Kaj se tiče Američkih helikopterskih žrtava u Vijetnamu, i tu su brojke poznate okvirno 50% letala je uništeno.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/fvl-dolazi-kraj-helikoptera-kakve-poznajemo/249648.aspx?page=2&jumpto=5365941&sort=asc&view=flat

 

Vezano za taj izvorni model ili AH-1J i AH-1G, gledam trenutne brojke ili popis u Vijetnamu je uništeno 306 komada.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 22:10 (rambox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
Izzy kaže...
danen kaže...

Ono što piše Ajar ne stoji. Jedno je vojska, a drugo politika. Vojska može biti izvrsna, ali politički ciljevi mogu biti nerealni. U osvit 2. Svjetskog rata nije bilo bolje vojske od njemačke, i po tehnici, i po organizaciji i po disciplini. Pa opet je Njemačka izgubila rat. Ili: partizani su bili najjadnije obučena i najjadnije vođena vojska, pa opet su dobili rat.

A onom tko se ne slaže s mojim mišljenjem u prvom postu, poručujem: kućanski poslovi su mit. 

 Kućanski poslovi nisu mit. To nisu poslovi koji su zaslužili novčanu nagradu, ali su iznimno bitni za normalno funkcioniranje kućanstva i obitelji. I nisu lagani, ali se moraju obavljati. Svakodnevno. Iz dana u dan...

 

Kućanski poslovi nisu poslovi per se. To su radnje. Radnje koje nam omogućuju da kućanstvo normalno funkcionira. I nema podjele na muško ili žensko, to je stvar dogovora i u svakom kućanstvu je malo drukčiji omjer tko što radi.

8 godina
offline
Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci dob

Zašto tako govorim o kućnim poslovima, da su mit? Zato što ih i sam radim. Točnije, kad sam bio u braku, nije sve bilo na leđima moje pokojne žene, a sada sam već 13 godina samac i udovac. Kuća mi je uredna, sve sam radim: perem, čistim, kupujem, kuham. Mnogo sam radio, i fizički, i intelektualno, vodio znanstvene projekte, predavao na fakultetu, pisao knjige, bio vojnik, u miru i u ratu. I koji su poslovi koje sam radio bili najlakši? Kućanski. Kada se netko žali na takve poslove, da su mu teški, znači da ništa teže u životu nije radio, da je - jednom rječju - lijenčina. Još razumijem kada je žena samohrana majka, pa sve pada na njezina leđa, ali kad čujem umirovljenicu kako govori da je bole kosti, ali si ne može pomoći, budući da nema vremena 15 minuta dnevno raditi fizioterapijske vježbe - jer "mora kuhati", onda mi prekipi. Pa što cijeli dan radi! Moja je žena radila subotom, ja ne. Ujutro sam napisao članak veličine onog što ga čitate u BUG-u, zatim sam išao jedan sat u  šetnju, usput kupio sve na placu što treba za ručak, došao doma i sve skuhao (juha, pečeni picek plus prilog), pa kad mi se žena vratila s posla samo je sjela za stol i jela. Još mi je ostalo, prije ručka, vremena za gledanje TV. Eto, tako se to radi kada je čovjek organiziran i nije lijen. A što se tiče žena koje su domaćice? Zašto nitko našim ženama koje za mizernu plaću rade u tvornicama i u trgovinama ne postavi jednostavno pitanje: Biste li radije (a) dijelile sa supugom kućanske poslove (ako ih već ne dijelite) i (b) bili samo domaćica, a Vaš suprug  imao dovoljnu plaću da Vas uzdržava? Primjer iz -2. generacije. Moj je djed uzdržavao (nitko drugi u kući nije privređivao) ženu, dvoje djece i još svoju majku. Kome je bilo najteže?  

 
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
Ajar, veliki doprinos izradi atomske bombe Amerikancima dali su Englezi. Iza rata to se tumačilo kao izdaja interesa Engleske. Nedavno sam čitao članak o osobi koja je vodila ta istraživanja.
vicious
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 6:41 (viciousone).
15 godina
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
viciousone kaže...
Ajar, veliki doprinos izradi atomske bombe Amerikancima dali su Englezi. Iza rata to se tumačilo kao izdaja interesa Engleske. Nedavno sam čitao članak o osobi koja je vodila ta istraživanja.

 zapravo mađar (sic!) izbjegao u london. zanimljivo, većinu posla oko toga su obavili (izbjegli) židovi. neka vrst poetske pravde. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci dob

21. je stoljeće i vrijeme je da se stakleni strop konačno zamjeni sa nečime što je lakše čistiti!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 17:13 (wyks).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
Cesc kaže...
P.S. Srp i čekić su kao simbol komunizma su osuđeni jednako kao i svastika od strane EU u rezoluciji o totalitarnim režimima i ideologijama. Dakle srp i čekić po tome jesu simbol zla.

 

 


Srp i čekić je već stoljeće i pol simbol socijalnog (radničkog) pokreta koji se ne može uspoređivati s elementarno genocidnom ideologijom kao što je nacizam, i zabranjen je tek u nekoliko najkatolibanskijih EU članica poput Poljske i Mađarske.
Po istoj logici kao simboli zla mogli bi se osuditi i McDonalds, BP, Mercedes, itd., jer i kapitalizam je u suštini zločinačka ideologija.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
5 godina
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
Ajar kaže...
viciousone kaže...
Ajar, veliki doprinos izradi atomske bombe Amerikancima dali su Englezi. Iza rata to se tumačilo kao izdaja interesa Engleske. Nedavno sam čitao članak o osobi koja je vodila ta istraživanja.

 zapravo mađar (sic!) izbjegao u london. zanimljivo, većinu posla oko toga su obavili (izbjegli) židovi. neka vrst poetske pravde. 

 
Što su na kraju bacili dvije na Japan?
Ja bih to prije nazvao povijesnom nepravdom.
https://en.wikipedia.org/wiki/Chiune_Sugihara

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
15 godina
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
Al Crane kaže...

 
Što su na kraju bacili dvije na Japan?
Ja bih to prije nazvao povijesnom nepravdom.
https://en.wikipedia.org/wiki/Chiune_Sugihara

 ima smisla, da. no u "novi svijet" su prvo bježali najbedastiji sa starog kontinenta pa se "error" tijekom vremena samo umnažao. vjerojatno su ih htjeli spustiti rusima ali su promašili za par tisuća km. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
Al Crane kaže...
Cesc kaže...
P.S. Srp i čekić su kao simbol komunizma su osuđeni jednako kao i svastika od strane EU u rezoluciji o totalitarnim režimima i ideologijama. Dakle srp i čekić po tome jesu simbol zla.

 

 


Srp i čekić je već stoljeće i pol simbol socijalnog (radničkog) pokreta koji se ne može uspoređivati s elementarno genocidnom ideologijom kao što je nacizam, i zabranjen je tek u nekoliko najkatolibanskijih EU članica poput Poljske i Mađarske.
Po istoj logici kao simboli zla mogli bi se osuditi i McDonalds, BP, Mercedes, itd., jer i kapitalizam je u suštini zločinačka ideologija.

Isto tako je nekad svastika bila simbol mira, no nekako je zadnjih 80ak godina rijetko tko sa tim značenjem povezuje.

 

Što se kapitalizma tiče, a zato redovito ljudi bježe u socijalističke/komunističke rajeve poput sj. Koreje, Venezuele itd., a daleko od kapitalističke ideologije.

 

 

Why so serious?
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 20:34 (Cesc).
16 godina
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci

Je, da, evo Snowden zadnji

Gledam te!
5 godina
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
Cesc kaže...
Al Crane kaže...
Cesc kaže...
P.S. Srp i čekić su kao simbol komunizma su osuđeni jednako kao i svastika od strane EU u rezoluciji o totalitarnim režimima i ideologijama. Dakle srp i čekić po tome jesu simbol zla.

 

 


Srp i čekić je već stoljeće i pol simbol socijalnog (radničkog) pokreta koji se ne može uspoređivati s elementarno genocidnom ideologijom kao što je nacizam, i zabranjen je tek u nekoliko najkatolibanskijih EU članica poput Poljske i Mađarske.
Po istoj logici kao simboli zla mogli bi se osuditi i McDonalds, BP, Mercedes, itd., jer i kapitalizam je u suštini zločinačka ideologija.

Isto tako je nekad svastika bila simbol mira, no nekako je zadnjih 80ak godina rijetko tko sa tim značenjem povezuje.

 

Što se kapitalizma tiče, a zato redovito ljudi bježe u socijalističke/komunističke rajeve poput sj. Koreje, Venezuele itd., a daleko od kapitalističke ideologije.

 

 

 
Ma bravo, još jednom si pokazao da se kužiš u semantiku općenito koliko i krava u balet. Nacistička svastika je obrnuti hinduistički simbol blagostanja jer Hitler osobno se divio monumentalnim istočnjačkim civilizacijama premda kurca nije razumio kao propali student umjetnosti s nula znanja o antropologiji i bilo kakvim društvenim i prirodnim znanostima, da ne pričamo o etici koju je izgubio tamo negdje u pijanim tervenkama u berlinskim pivnicama.
A ono, zbilja misliš da su nacisti željeli donositi sveopće blagostanje kao što je želio i hinduistički svjetonazor, ili da je hinduizam identičan nacizmu?

Komunistička država još do sada nije postojala, postojale su samo stranke i pokreti koji su više ili manje navodno imali u programu besklasno anacionalno društvo, što racionalno gledano uopće nije loša ideja, ali kvare ju animalni instinkti koje primatoidne mase ne žele shvatiti i pogotovo obuzdati same u sebi, a socijalizam u raznim varijantama bio je tek jedan od političkih puteva.
Sjevernokorejski režim je morbidno-groteskna devijantna karikatura originalne marksističke ideologije sparene sa tradicionalnom istočnjačkom kao što je bio i onaj Pol Potov kambodžanski, isto tako je i nominalno komunistička Kina bizarna kombinacija nacional-komunističke ideologije i kapitalističke ekonomije, bliža Čang Kai-Šekovoj nego Maovoj viziji. Tako da je idiotski trabunjati o tome kapitalizam vs socijalizam u modernim odnosima.
Venecuela je kao i Kuba (prva zbog petrodolara najviše) ekonomski sjebana višedesetljetnim američkim sankcijama, fizičkom blokadom i tajnim vojnim operacijama, a koji je sustav u biti bolje humanistički nastrojen a koji individualno profitabilno najbolje govori i analiza dotičnih zdravstvenih sustava.
The Curious Case of Cuba
Latinoamerikanci bježe u SAD jer su im domovine razjebane klimatskim promjenama i američkim podrškama domaćim neonacističkim režimima, a subsaharanski Afrikanci u bivše europske kolonijalne velesile jer im se zemlja pretvara u pustinje zahvaljujući višestoljetnoj političkoj, ekonomskoj i klimatskoj devastaciji prvospomenutih. Arapi bježe jer su im kapitalisti hranjeni petrodolarom ubili koliko-toliko stabilne države.

Eto toliko ukratko, a tebi preporučam da se malo bolje educiraš prije prosipanja floskula pobranih iz Večernjaka i dječjih slikovnica.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 13:54 (Al Crane).
10 godina
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci

 

@Al Crane

 

 

Hvala frende na sadržajnom odgovoru i doprinosu pravoj raspravi.

Problem je što omladina ništa ne čita i uči se ne krivim izvorima, sluša mamu i tatu, a ne znanosti i istinu. Za ove starije me baš briga, jer su oni već krenuli svojim životnim putevima, te ih je teško vratiti na pravi put.

 

Paradoks je da danas kada imamo toliko lagani pristup informacijama, ljudi se ne žele informirati, nego više vole poslušnost i indoktrinaciju.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
5 godina
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci

@Panzerkampfwagen
D' pležr iz ol majn 
Istina da se omladina mentalno uljenila (čast izuzecima) očekujući kako je jedan klik odgovor na svu kompleksnost pitanja.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
14 godina
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci

da ne velimo da i svastiku koristimo i mi, 4/6/8 kračnu, pa sve do kolovrata, ali oblu, Švabe pate na "ćoškasto"..

 

često se vidi na pisanicama i znak je Sunca, njegovakruga i protoka vremena te blagostanja....

Ju je je? Je ju je!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
Al Crane kaže...
Cesc kaže...
Al Crane kaže...
Cesc kaže...
P.S. Srp i čekić su kao simbol komunizma su osuđeni jednako kao i svastika od strane EU u rezoluciji o totalitarnim režimima i ideologijama. Dakle srp i čekić po tome jesu simbol zla
bla bla bla, trć, bljuv

 Evo jedan zoran prikaz kako nije dobro preskakati terapiju, počneš vjerovati u ove komunističke bajke.

 

Krenimo redom:

 

hjoj, pričao bi o semantici,a imaš problema sa jednostavnim činjenicama poput one da je Hitler rijetko kad u mladosti posjećivao Berlin, njemu je domaće i ugodno područje bilo München i Bavarska. Nadalje, veliki problem sa svakim totalitarnim režimom je taj što fanatično misle da je njihovo rješenje ono pravo. To je još jedna stvar u čemu su nacizam i komunizam slični i jednako zlo. Ni hinduistički svjetonazor (iako kod nas smatran mirnom religijom) nije bez mrlja, pogotovo u zadnje vrijeme u Indiji.

 

A znači, problem je (kao i uvijek) to što zapravo nikad nismo ostvarili ideal komunističke države, uvijek neki unutarnji ili vanjski neprijatelji sabotiraju to utopijsko ostvarenje?  Možda je problem što smo imali premalo komunističkih režima, svakako da to mora biti rješenje. Nikako to što je ta ideologija propala u startu.

 

Dio krivice leži na SAD-u, ali većina krivnje je ipak na domaćem narodu Kube i Venezuele. Ne može uvijek i za sve biti netko drugi kriv, da nije možda Castro kriv što je godinama vršio teror i ubijao neistomišljenike? To zvuči kao poticajno mjesto za inovacije i razvoj. Da, zdravstveni sustav na Kubi je genijalan. Pošalju doktore kao robove u bratske narode Južne Amerike, a kubanska vlast uzima njihovu plaću sebi, baš divna socijalna priča.Vjerujem da je izrazito humanistički pojesti sve životinje u zoološkom vrtu jer ti mjesečna plaća nije dovoljna za kupnju 10ak jaja u Venezueli. Također i ekološki što venezuelanska naftna kompanija mora uzimati kredite od Kine kako bi mogla crpiti vlastite naftne izvore, tako se štti okoliš.

 

Latinoamerikanci bježe u SAD zato jer su plaće i opći životni standard bolje nego u njihovim zemljama, Balkanci odlaze u Njemačku i Austriju jer su plaće i životni standard veći nego u domaćim zemljama, Afrikanci bježe u Europu zato jer tu mogu super živjeti od socijalne pomoći i slati novac nazad u svoje zemlje bez da išta rade (čast rijetkim iznimkama), ako ih deportiraju, otići će u drugu zemlju, malo tamo uzimati socijalnu pomoć i da te Bog vidi..

 

Što se Arapa i Bliskog Istoka tiče, pa te su zemlje prije 70 godina bile modernije i zapadnjački uređenije nego danas i prije te tvoje "stabilnosti". Uostalom, ako su sandinistički režimi potjerali Latinoamerikance, onda su i ove "stabilne" države khm diktature potjerali hrpu Arapa i Iranaca iz njihovih zemalja. Ne možeš jednu vrstu totalitarnih režima hvaliti, a druge opravdavati, samo zato jer ti tako više odgovara za priču.

 

Neke zemlje jednostavno imaju predispoziciju da konstantno loše biraju, recimo Zimbabwe. Tko je njima kriv za današnje stanje? Nekoliko desetljeća su slobodni, vode vlastitu državu, diktator im dođe na vlast, potjera bijelce, oduzme im zemlju i onda zavlada glad u državi jer preostalo stanovništvo nema potrebne vještine za obrađivanje zemlje. Ma sigurno su to kolonizatori krivi, bijeli vragovi, prije 70 godina su otišli i dan danas ne daju ljudima mira. 

 

 

Iskreno se nadam da još ideš u školu jer onda imaš vremena naučiti neke stvari, a ne biflati ove gluposti sa fakulteta Istine i novogovora Kardelja i Tita

Why so serious?
10 godina
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci

 

 

@Cesc

 

Komunizam zlo?

 

Pa, je. Ti si nekada bi kmet, davao si svoj danak popu, vlastelinu i suverenu (kralj, caru,,,) Naime, crkva veli da tako to treba biti. Drugim riječima ti trebaš biti rob, kmet, sluga onima bitangama kaj neće raditi.

Popu jer se moli bogu, vlastelinu je mu je teško raditi, a aristokratu jer je plave krvi. Mislim, svi su oni bolji od tebe.

 

E, sada dolaze komunisti i vele ti  da tako nemrem biti. Da velika većina ekipe, radi za jednu malu skupinu ljudi koji iskorištavaju tuđi  rad i dobrotu velike većine.

Naravno neće bagra dobro voljom prepuisti svoje povlastice i biti poštena,te početi radiiti za sebe, nego je moraš nasilno sruštiti.

Tu dolazimo do Revolucije.

 

Komunisti su najbolji dio naroda koji je potlačen, obespravljen i namjerno osiromašen, te je poveo narodne mase u Revoluciju.

 

Zato su tobože komunisti zlo, jer se bore kontra sotonističkog poretka na Zemlji. Međutim, komunisti nisu budale, te nisu povjerovali u vaše bajke.

Mislim vi ste pametni, lijepi, pošteni i tako dalje, zato kaj ste si vi to sami rekli.

Vi ste dobro?

Pa, imaš danas druže kapitalizam, nacionalizam i tako dalje, pa je lako derati po komunistima i komunizmu.

 

Al' vrati će se Valter. 

SF-SN!

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
5 godina
offline
Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci dob

 
@Cesc, nadopunit ću ovu tvoju slikovnicu malo stvarnijom slikom svijeta kad uhvatim vremena, ali za početak mi objasni dvije stvari:



1.) što je petrodolar?


 

2.) tko su bili "Dečki iz Čikaga" - Chicago Boys?

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2020 5:38 (Al Crane).
 
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci dob

Cesc kaže...
hjoj, pričao bi o semantici,a imaš problema sa jednostavnim činjenicama poput one da je Hitler rijetko kad u mladosti posjećivao Berlin, njemu je domaće i ugodno područje bilo München i Bavarska.  

- Točno, pivnice su bile minhenske, aj bar nešto znaš, možda čak znaš i da je puč bio berlinski, al svejedno ne kužiš što je semantika kad sam ja napravio geografsku grešku a ne semantičku. 


Cesc kaže...
Nadalje, veliki problem sa svakim totalitarnim režimom je taj što fanatično misle da je njihovo rješenje ono pravo. To je još jedna stvar u čemu su nacizam i komunizam slični i jednako zlo. Ni hinduistički svjetonazor (iako kod nas smatran mirnom religijom) nije bez mrlja, pogotovo u zadnje vrijeme u Indiji. 

- A, ehm, kapitalizam ne misli fanatično kako je njegovo rješenje pravo?
Ti i dalje ne kužiš da komunistička država nikada nije postojala? I gdje sam ja rekao da je hinduizam bez mrlja?


Cesc kaže...
A znači, problem je (kao i uvijek) to što zapravo nikad nismo ostvarili ideal komunističke države, uvijek neki unutarnji ili vanjski neprijatelji sabotiraju to utopijsko ostvarenje? 
Možda je problem što smo imali premalo komunističkih režima, svakako da to mora biti rješenje. Nikako to što je ta ideologija propala u startu. 

- Pa svakako je problem kad ti u državu u razvoju upadne horda od par desetaka tisuća high-tec oboružanih krvožednih plaćenika.
Ideologija propala u startu? Zašto ljevičarski socijalni pokreti i pobune svako malo iskrsavaju kroz 19. 20. pa evo i 21. stoljeće - jer je kapitalizam tako bajan? I zašto socijalističke države traju dok ih ne zgaze strane vojne intervencije, ekonomskopolitičke blokade ili potpireni unutarnji nacionalizmi?


Cesc kaže...
Dio krivice leži na SAD-u, ali većina krivnje je ipak na domaćem narodu Kube i Venezuele. Ne može uvijek i za sve biti netko drugi kriv, da nije možda Castro kriv što je godinama vršio teror i ubijao neistomišljenike? To zvuči kao poticajno mjesto za inovacije i razvoj. 

- Možda zato što su ti "neistomišljenici" pokušavali ubiti Castra i čitav njegov revolucionarni pokret koji je opalio vritnjak brutalnom diktatoru Batisti?
A je, Batistina Kuba je baš bila poticajno mjesto za inovacije i razvoj
https://en.wikipedia.org/wiki/Fulgencio_Batista#Relationship_with_organized_crime


Cesc kaže...
Da, zdravstveni sustav na Kubi je genijalan. Pošalju doktore kao robove u bratske narode Južne Amerike, a kubanska vlast uzima njihovu plaću sebi, baš divna socijalna priča. 

- A bolja je priča kad država školuje doktore pa ovi poslije otvaraju mramorom i broncom optočene privatne ordinacije da lječe samo one koji imaju puno para? Čemu bi zdravstveni sustav uopće trebao služiti? Kao još jedan način za bogaćenje pojedinaca, industrije i parazita?
I možeš kokodakati koliko god hoćeš, ali pred kubanskim zdravstvenim sistemom skinuli su kapu i OUN i sami Amerikanci.


Cesc kaže...
Vjerujem da je izrazito humanistički pojesti sve životinje u zoološkom vrtu jer ti mjesečna plaća nije dovoljna za kupnju 10ak jaja u Venezueli. Također i ekološki što venezuelanska naftna kompanija mora uzimati kredite od Kine kako bi mogla crpiti vlastite naftne izvore, tako se štti okoliš. 

- Zašto uporno potežeš Venecuelu i druge države koje su godinama pod blokadom, upadima stranih plaćenika i operacijama destabiliziranja politike i ekonomije, zašto ne neke druge primjere koji su se na miru razvijali, recimo Libiju prije Gadafijevog rušenja?

According to analysts, among the measures of "economic sovereignty" which drove Gaddafi’s policies were the nationalization of various Western oil companies such as British Petroleum (BP) and the creation of the National Oil Corporation (NOC), which characterized the configuration of a more socialist model.

Throughout Gaddafi’s tenure, ambitious social programs were launched in the areas of education, health, housing, public works and subsidies for electricity and basic foodstuffs. These policies led to a substantial improvement in the living conditions of Libyans, from being one of the poorest countries in Africa in 1969 to being the continent’s leader in its Human Development Index in 2011.

In fact, the United Nations Development Programme (2010) considered Libya a high-development country in the Middle East and North Africa. This translated status meant a literacy rate of 88.4 percent, a life expectancy of 74.5 years, gender equality, among several other positive indicators.

- Bdw, znaš šta je zajedničko Gadafiju, Maduru/Ćavezu, Sadamu Huseinu, Asadu i Iranskom parlamentu? - Htjeli su trgovati naftom koju su proizvodili u drugim valutama umjesto petrodolara.


Cesc kaže...
Latinoamerikanci bježe u SAD zato jer su plaće i opći životni standard bolje nego u njihovim zemljama, 

- Takoje! Bježe iz komunističkog Meksika, Hondurasa, Gvatemale, Kostarike... 
urnebes od znanja i logike... a si čuo za Monroe doktrinu?
https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_involvement_in_regime_change_in_Latin_America


Cesc kaže...
  Balkanci odlaze u Njemačku i Austriju jer su plaće i životni standard veći nego u domaćim zemljama 

- ... koje su, jelte, također komunističke diktature LoL!


Cesc kaže...
  Afrikanci bježe u Europu zato jer tu mogu super živjeti od socijalne pomoći i slati novac nazad u svoje zemlje bez da išta rade (čast rijetkim iznimkama), ako ih deportiraju, otići će u drugu zemlju, malo tamo uzimati socijalnu pomoć i da te Bog vidi.. 

- Dakle tako mali Ivica vidi ove nesretnike iz sprženih i ratom poharanih zemalja što pokušavaju preživjeti... pfuu! kak ovdje smrdi na rasizam!


Cesc kaže...
Što se Arapa i Bliskog Istoka tiče, pa te su zemlje prije 70 godina bile modernije i zapadnjački uređenije nego danas i prije te tvoje "stabilnosti". 

- Prije američkih uvođenja demokracije i slobodnog tržišta petrodolarima? Naravno.


Cesc kaže...
Uostalom, ako su sandinistički režimi potjerali Latinoamerikance, onda su i ove "stabilne" države khm diktature potjerali hrpu Arapa i Iranaca iz njihovih zemalja. Ne možeš jednu vrstu totalitarnih režima hvaliti, a druge opravdavati, samo zato jer ti tako više odgovara za priču. 

- Koji sandinistički režimi u Latinskoj Americi, o čemu ti trabunjaš? Ameri podržavaju Sandiniste svuda po Latinskoj Americi? Sandinisti jedino sudjeluju u vlasti u Nikaragvi koja ima višepartijski sistem, nakon duge i krvave borbe protiv još jedne američki podržane diktature.
Iran isto komunistička diktatura?? 


Cesc kaže...
Neke zemlje jednostavno imaju predispoziciju da konstantno loše biraju, recimo Zimbabwe. Tko je njima kriv za današnje stanje? Nekoliko desetljeća su slobodni, vode vlastitu državu, diktator im dođe na vlast, potjera bijelce, oduzme im zemlju i onda zavlada glad u državi jer preostalo stanovništvo nema potrebne vještine za obrađivanje zemlje. Ma sigurno su to kolonizatori krivi, bijeli vragovi, prije 70 godina su otišli i dan danas ne daju ljudima mira.  

- Ma jašta Marx i Engels su krivi i što su u Africi ljudožderi, i što je belgijski kralj imao Kongo...
Čuo si za Tomasa Sankaru? Krvave dijamante? Arevu? Indijskooceanski dipol? Skakavce? itd...

 

Cesc kaže...
Iskreno se nadam da još ideš u školu jer onda imaš vremena naučiti neke stvari, a ne biflati ove gluposti sa fakulteta Istine i novogovora Kardelja i Tita 

Dečec... ovo sve kaj si do sad nadrobio pokazuje da ti u životu niš osim Glasnika HDZeta i Smilja i Bosilja nisi pročitao. 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
Al Crane kaže...

Cesc kaže...

Jedan divan citat za kolegu PzKpfw  : "Crko maršal." od Zabranjenog pušenja 

 

Al Crane, a) opet opravdavaš današnje stanje sa nekadašnjim situacijama. 50 godina je prošlo, vrijeme je da se pogleda što je napravljeno od tog trenutka. Ili se može i dalje sjediti i žaliti kako nisu imali sreće.

O jezičnim vježbama hrvatskog jezika možemo kad riješimo ekonomsko-filozofske probleme.

 

b) Kod kapitalizma postoji mijena, inovacija koja potiče promjene, u komunizmu je svaka novost prijetnja za režim. Kako nikad nije postojala komunistička država? Jel onda Sovjetski Savez bio udruga izviđača? Sjeverni Vijetnam bio skupina ornitologa? Nije govno nego se pas posr'o.

Pa kad već pričaš o "monumentalnim istočnjačkim religijama"....

 

c) Sandinistička hunta je nadasve pripomogla rastu i razvoju zemlje, evo, sve do danas se vide rezultati. Bajke su uvijek popularne kod onih jednostavnijih, tako i ljevičarski pokreti. Komunističke zemlje traju dok im ne zatvore izvore financiranja ili dok im vojska ne otkaže poslušnost, jer da ne povjeruješ, ljudi ne vole živjeti u siromaštvu radi imaginarnih ideala.

 

d) Opravdavaš robovski rad doktora sa iskorištavanjem sustava? Divna ljevičarska osobina. Zdravstveni sustav, kao i svaki drugi sustav, pogoduje stvaranju mediokriteta, prosječnosti. Otvoriti vlastitu ordinaciju možeš probati, ali ne može svatko od toga živjeti. Radije bih platio više kvalitetnog doktora ili majstora nego da mi netko "besplatno" nešto sfuša. Besplatno je uvijek najskuplje. Uostalom, kod nas ćeš u svakom slučaju platiti više. Ili ćeš platiti direkt privatniku ili ćeš platiti običnom doktoru sa kavama, šunkama, uslugama, pa vuci rođaka/poznanika za vezu i onda se nadaj da je čovjek sposoban. Samo smo divne osobine zadržali iz bivše države.

Naravno da su Ameri i OUN oduševljeni, na Kubi je mjesečna plaća  doktora manja nego nečija dnevnica, dobiju više za manje novca.

 

 

e) Za običan narod jedina razlika između Castra i Batiste je ta što ih Castro dulje tlači.

 

f) Divna priča, podsjeća na onu "moćnu" Jugu, u kojoj je sve bilo besplatno, ali pola države se špijuniralo, sve se proizvodilo dok su stranci davali kredite, nisi smio pogrešan vic ispričati, siromašni svi, dok diktator uživa u raskoši sa svojom elitom. Ah, suza suzu goni.

 

g) Nisam rekao da bježe iz komunističkih zemalja, ali s obzirom da imaju kartele i narkobande, ne znam što im je gore da imaju. 

Polako, popij terapiju, sad si već počeo miješati izolacionizam i aktivno potiskivanje komunizma.

 

 

h) Balkanske zemlje nisu komunističke diktature (hvala Bogu), ali pošto nema lustracije, napredujemo, slabo i polako. Tko zna, možda bi bili kao Češka da je drugačije lustracije. Taj komunizam gori nego korona, gdje prođe, tamo trava ne raste. A Njemačka i Austrija nisu srećom komunističke zemlje, vjerojatno bi bili bijeda da jesu.

 

i) Ah, tu smo dakle! Još jedan SJW.  Hvala ti što si pripomogao dolazak ovih divnih i vrijednih ljudi, Austrija, Njemačka i Francuska su doživjele procvat unazad zadnjih 5 godina. Slobodno ih primi u svoj dom, pokaži do kraja da si žestoki liberal.

 

j) Ako te zanima, pogledaj slike Kabula 1950. i danas, stil i odjeću ljudi. Valjda bi za napredak morali ići naprijed, ne unazad.

 

k) Hvala na ispravku, htio sam napisati neonacističke diktature. Ali pošto ni  sandinisti nisu bili čistih ruku, nisam puno promašio. Zanimljivo da su sandinisti prvo skinuli jednu diktaturu, zatim sami postali diktatura i onda se borili da ostanu diktatura i evo sad su nagrađeni za to sudjelovanjem u vlasti. Genijalno.

Nije Iran komunistička diktatura, ali kod njih je ista priča kao u Kabulu 50tih. Da li je to napredak?

 

l) Ne zaboravi reparacije, to je ipak novo, a zašto ne izvući novac od bijelog čovjeka kad se može. A tko ih sad sprječava da rastu i razvijaju se? Da nije opet belgijski kralj?

 

Svatko ima svoju sudbinu, vidim da je tvoja da si uzalud čitao kad ti ništa nije ostalo u glavi. Ako imaš sreće, možda u glavi budeš jednog dana imao više od propuha.

 

Živio rođo!

Why so serious?
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2020 1:18 (Cesc).
9 godina
offline
Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci dob

Offtopic: ono kad su Mengista Haile Mariam, Kim Il Sung, Pol Pot , Josif Staljin i Mao Ce-tung (i ostali) odgovorni za smrt barem 50 milijuna ljudi (ima teorija da je za 100 godina komunizma ubijeno 100 milijuna ljudi, ali je ta brojka nesumnjivo puno niža; pogledati Crnu knjigu komunizma i osvrte na to djelo), ali idemo to sve staviti pod tepih jer to nije bio pravi komunizam.  

 

 

Ontopic: zanimljiv bi bio članak o marincima i topništvu i tenkovima, navodno se rješavaju istih jer nemaju koristi/mogućnosti zbog nove doktrine? 

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Odlaze Cobre, dolaze Viperi - američki marinci
PzKpfw kaže...

 

 

 

 

Al' vrati će se Valter. 

SF-SN!

 

Današnji Valter ti kaže da nema vremena. Previše je zauzet uređivanjem fotki za instagram. Ali šalje ti puse.

PSN - darklydexter
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice