Odustaje se od "Setova" u Windowsima 10

poruka: 19
|
čitano: 5.248
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Odustaje se od "Setova" u Windowsima 10".
15 godina
online
Odustaje se od "Setova" u Windowsima 10

"set" = skup (ne držićev; matematički

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Odustaje se od "Setova" u Windowsima 10

Nitko nije ni tražio "setove" već kartice u File Exploreru, ništa drugo. 

 
8 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Odustaje se od "Setova" u Windowsima 10

Mislim da je ova vijest "iznenadila" samo novinare i blogere...

 

Sets su bili vezani uz Microsoft Edge (EdgeHTML) koji ide u penziju... tako da...

 

 

 
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Odustaje se od "Setova" u Windowsima 10

sets i edge nemaju bas nikakve veze

 

15 godina
offline
Re: Odustaje se od "Setova" u Windowsima 10
Marko :D kaže...

Nitko nije ni tražio "setove" već kartice u File Exploreru, ništa drugo. 

 

Slazem se, mada u KDE Dolphinu imam i kartice i dupli prozor (F3 shortcut )i moram priznati da kartice sam upotrijebio jednom, dok dupli prozor koristim svakodnevno.

 

Vec godinama, da ne kazem desteljecima, imam osjecaj kao da programeri/dizajneri u MS-u jednostavno ne upotrebljavaju ono sto sami programiraju/dizajniraju pa samim time sve ispada nekako nespretno.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
8 godina
offline
Odustaje se od "Setova" u Windowsima 10

zašto Windows nema virtualne desktope ili kako se to zove . Sječam se KDE 3 da je dolje imao 4 kvadratića i kliknes na jedan da prebaci na drugi tj di su druge ikonice posložene :D

Vjerojatno se odustalo od te ideje ali kod Androida to dobro fukcionira, pogotovo na MIUI.

 

 

 
0 6 hvala 0
13 godina
offline
Re: Odustaje se od "Setova" u Windowsima 10
T700 kaže...

zašto Windows nema virtualne desktope ili kako se to zove . Sječam se KDE 3 da je dolje imao 4 kvadratića i kliknes na jedan da prebaci na drugi tj di su druge ikonice posložene :D

Vjerojatno se odustalo od te ideje ali kod Androida to dobro fukcionira, pogotovo na MIUI.

Kako nema?

16 godina
offline
Re: Odustaje se od "Setova" u Windowsima 10
Ajar kaže...

"set" = skup (ne držićev; matematički

Interesantno je to, da mnogi ne znaju, da u Držićevom Skupu nije riječ o nekom skupu, već da se tako zove jedan od likova....

 

Baš zanimljivo, zar ne?

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
15 godina
offline
Re: Odustaje se od "Setova" u Windowsima 10
T700 kaže...

zašto Windows nema virtualne desktope ili kako se to zove . Sječam se KDE 3 da je dolje imao 4 kvadratića i kliknes na jedan da prebaci na drugi tj di su druge ikonice posložene :D

Vjerojatno se odustalo od te ideje ali kod Androida to dobro fukcionira, pogotovo na MIUI.

 

 

 

Ma nije samo KDE, cak stovise mislim da je GNOME prvi ubacio virtualne desktope.

 

Uostalom, evo video iz 2007 godine! (za starkelje da vas bacim u depresiju, prije 12 godina!!!).

Ok, dobar dio pluginova je bio "eye candy", ali bez 30% ovih pluginova, svakodnevni "computing" bi mi bio danas nezamisliv.

 

Cak stovise, nije stvar uopce u pluginovima. Stvar je u izboru. Necemu cega je u modernim OS-ovima sve manje.

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
16 godina
offline
Odustaje se od "Setova" u Windowsima 10

Sve je to mortal kombat

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Odustaje se od "Setova" u Windowsima 10
Kant kaže...

Interesantno je to, da mnogi ne znaju, da u Držićevom Skupu nije riječ o nekom skupu, već da se tako zove jedan od likova....

 

Baš zanimljivo, zar ne?

 lektiru čitati ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
8 godina
offline
Re: Odustaje se od "Setova" u Windowsima 10
Marko :D kaže...
T700 kaže...

zašto Windows nema virtualne desktope ili kako se to zove . Sječam se KDE 3 da je dolje imao 4 kvadratića i kliknes na jedan da prebaci na drugi tj di su druge ikonice posložene :D

Vjerojatno se odustalo od te ideje ali kod Androida to dobro fukcionira, pogotovo na MIUI.

Kako nema?

 viš taj mi je dio promaknuo a zašto onda nema da tamo bude prazna pozadina pa da mogu imati druge ikonice ?

 

8 godina
offline
Re: Odustaje se od "Setova" u Windowsima 10
syncmaster245b kaže...
 

 

Ma nije samo KDE, cak stovise mislim da je GNOME prvi ubacio virtualne desktope.

 

Uostalom, evo video iz 2007 godine! (za starkelje da vas bacim u depresiju, prije 12 godina!!!).

Ok, dobar dio pluginova je bio "eye candy", ali bez 30% ovih pluginova, svakodnevni "computing" bi mi bio danas nezamisliv.

 

Cak stovise, nije stvar uopce u pluginovima. Stvar je u izboru. Necemu cega je u modernim OS-ovima sve manje.

 

 Viš to tu stara vremena, nažalost. Linux nije ništa bolji od tada i to mi je žalosno.

 

8 godina
offline
Re: Odustaje se od "Setova" u Windowsima 10
syncmaster245b kaže...
T700 kaže...

Sječam se KDE 3 da je dolje imao 4 kvadratića i kliknes na jedan da prebaci na drugi tj di su druge ikonice posložene :D

Vjerojatno se odustalo od te ideje ali kod Androida to dobro fukcionira, pogotovo na MIUI. 

Ma nije samo KDE, cak stovise mislim da je GNOME prvi ubacio virtualne desktope.

 

Uostalom, evo video iz 2007 godine! (za starkelje da vas bacim u depresiju, prije 12 godina!!!).

Ok, dobar dio pluginova je bio "eye candy", ali bez 30% ovih pluginova, svakodnevni "computing" bi mi bio danas nezamisliv.

 

Cak stovise, nije stvar uopce u pluginovima. Stvar je u izboru. Necemu cega je u modernim OS-ovima sve manje.

 

 

Virtualni desktopi standardno (dobro) rade u svakom desktop GUI Linuxu afaik. Unix (Xwindows) naslijeđe. Čak su mi i na Palmu radili. Samo si ikonicu "upališ" na taskbaru (ako već nije tamo).

Hvala na podsjećanju, ne koristim ih odavno ali će mi baš sad dobro doći za aktivan projekt.
(puno dokumentacije koje moram instant hvatati naokolo, a tabovi u geditu i Plumi su mi već prezakrčeni tako da mi ni alt+tab , ctrl+alt+pageup/down prestaju biti brzi/komforni)

 

^ Compiz 3D itd "eye candy" radi odlično i na Linux Mintu, sa "classic" Gnome odn. MATE (čak i dobar dio "KDE exclusive" pluginova)... samo nisam našao puno smisla u istima, osim za "impresioniranje nelinuxaša" (a to sam valjda prerasao od prošlog tisućljeća). Jedino ne vidim zašto bih 3% a ne 30% toga upotrebljavao. :o

 

Od desktop fićra imam samo oldskul dodatnu authohide, bočnu traku ("The MATE Panel") a la Unity, za neke appse koji češće koristim.

 

Tabove koristim SAMO u tim "notepadovima" (i u web browseru), a kao što je i kolega rekao u file manageru (Caja) koristim "dual pane" (odn. extra pane - F3).

 

Mislim da su u Winsima "Setovi" mogli/trebali proći, obzirom na orijentaciju prema web aplikacijama (de facto kopiranje Chrome OSa), samo što su previše eksperimentirali s drugim stvarima i previše ih forsirali, pa je ljudima već pun kufer "revolucionarnih" promjena "standardne upotrebe" (da ne prežvakavamo: tablet start menu, tablet metro "tiles" sučelje, ribboni itd).

"Setovi" su ok ali - upravo kao ovo gore: "Stvar je u izboru." OK su ako puno radiš sa web appsima full screen, koje ćeš koristiti u tabovima, pa da imaš konzistentno sučelje i sa "zemaljskim" appsima.
U tom tonu (web apps), samo za ihusha (jerbo još nije napisao svoju plahtu ;)

https://appsco.pe/ < PWA apps&games (hint: Sudoku)
https://online-solitaire.com/

https://freesolitaire.win/
http://minesweeperonline.com/ < bez ovog nemere ;)

6 godina
protjeran
offline
Re: Odustaje se od "Setova" u Windowsima 10
Ajar kaže...

 lektiru čitati ...

 Kako da ne! Tko će čuvati zlato dok ja čitam knjižurine?

frajerica
8 godina
offline
Re: Odustaje se od "Setova" u Windowsima 10
T700 kaže...

 Viš to tu stara vremena, nažalost. Linux nije ništa bolji od tada i to mi je žalosno.

 

 ROFL ...de to malo elaboriraj. Ili bolje nemoj ;)
Uh kako bih ja htio u Winsima imati SoftManager kao na Linuxu... ma samo da već ima Flatpak support (nešto poput https://portableapps.com/).

https://en.wikipedia.org/wiki/Flatpak

 

edit: evo nešto slično, naravno nije ni blizu sistemski podržano ali možda radi: AppImage za Windowse (preko WSL). Je li to netko možda probao?

https://discourse.appimage.org/t/run-appimage-on-windows/177

 

Krita npr košta 10$ / 10€ u Windows Storeu / Steamu, a na Linuxu je free, a ima je i kao PPA / Flatpak / AppImage. Ne znam koliko je Win10 napredovao s grafikom ili graf. tablet driverima za WSL.

 

edit2: Flatpak na Winsima, interesantno.

https://blogs.gnome.org/alexl/2018/09/17/flatpak-on-windows/

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2019 17:25 (Zechina).
15 godina
offline
Re: Odustaje se od "Setova" u Windowsima 10
syncmaster245b kaže...

 

 

Ma nije samo KDE, cak stovise mislim da je GNOME prvi ubacio virtualne desktope.

 

Uostalom, evo video iz 2007 godine! (za starkelje da vas bacim u depresiju, prije 12 godina!!!).

Ok, dobar dio pluginova je bio "eye candy", ali bez 30% ovih pluginova, svakodnevni "computing" bi mi bio danas nezamisliv.

 

Cak stovise, nije stvar uopce u pluginovima. Stvar je u izboru. Necemu cega je u modernim OS-ovima sve manje.

 

 Prvi je to imao CTWM jos 1992. godine

https://en.wikipedia.org/wiki/CTWM

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
15 godina
offline
Re: Odustaje se od "Setova" u Windowsima 10
T700 kaže...

 Viš to tu stara vremena, nažalost. Linux nije ništa bolji od tada i to mi je žalosno.

 

Uuu, neznam da li bih se slozio s tobom po bilo kojoj stavci.

Linux je strahovito puno napredovao. 

Istina, netko bi na ovom forumu rekao da je to "mali koji obecava", ali realno gledano, Linux je sasvim sazrio OS, ukljucujuci i aplikacije dostupne za njega.

Zechina kaže...

 

^ Compiz 3D itd "eye candy" radi odlično i na Linux Mintu, sa "classic" Gnome odn. MATE (čak i dobar dio "KDE exclusive" pluginova)... samo nisam našao puno smisla u istima, osim za "impresioniranje nelinuxaša" (a to sam valjda prerasao od prošlog tisućljeća). Jedino ne vidim zašto bih 3% a ne 30% toga upotrebljavao. :o

 

Desktop cube, desktop grid, present all windows, live preview minimizarinih tabova, screen edges  i ne zaboravimo Wobly windows je nesto sto ne mogu zamisliti da ne postoji na OS-u. OK, zbog posla, vise vremena provodim u terminalu i osobno smatram da je Tmux najbolji izum poslije "sliced bread", ali budimo realni, barem 60% korisnika je na windowsima zbog navike, a ne zbog izbora.

 

mind_challenge kaže...

 Prvi je to imao CTWM jos 1992. godine

https://en.wikipedia.org/wiki/CTWM

 Hvala na ovome!

 

Stvarno nisam znao za ovo, ali s druge strane, ovo cu prihvatiti kao kompliment da nisam ipak toliko star kao i ti pa da se toga sjecam

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
online
Re: Odustaje se od "Setova" u Windowsima 10
Mary Sue kaže...

 Kako da ne! Tko će čuvati zlato dok ja čitam knjižurine?

 nigerijski prijestolonasljednik? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice