Je li odzvonilo Steamovom haračenju?

poruka: 37
|
čitano: 11.482
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Je li odzvonilo Steamovom haračenju?".
16 godina
offline
Je li odzvonilo Steamovom haračenju?

Meni je i sada nepojmljivo da jedna trgovina uzima 30%

 

...ali dok je drugima to super, nema straha za Stream i Valve

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Je li odzvonilo Steamovom haračenju?

Pa neka i dođe, 30% je velik udio i to je sigurno dio razloga zašto su cijene igara takve kakve jesu. Nekima smeta eksluzivnost, no nema boljeg načina da se u kratkom roku stvori nova platforma i to je sasvim ok. Najbolje bi bilo da developeri postave svoju cijenu, a onda neka ljudi kupe na Epicu ili Steamu kako žele, pa bi neka ovi koji toliko žele taj Steam kupuju tamo s njihovim maržama. Ako dev hoće da mu se uprihodi 52 eura po igri koliko ispadne nakon Epicove marže nek lijepo na Steamu bude cijena 67 eura i gotovo. 

 

Steam i Epic su trgovine igara, svi ovi neka ekstra kerefeki su za tu funkciju nebitni.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 13:40 (JozoBozo121).
Moj PC  
5 1 hvala 0
16 godina
offline
Je li odzvonilo Steamovom haračenju?

Neda mi se uopće više argumentirati za/protiv Epica jer ima dosta članaka općenito koji gledaju samo taj postotak i to je to. Kao da Epic daje pare za promo. Epic plaća 3rd party ekskluzive; Epic ima u qurcu security (imao sam taj rak da skupim free igre, reko možda bude što jednog dana i u par mjeseci nekoliko puta se pokušavalo provaliti u moj Epic account), nisam noob i nigdje nikad takvih problema. Epic nema ni hebeni cart, da ne spominjem išta drugo, ali zato imaju miljune za trošiti na mito. Za Metro Exodus informacija je drek. Prodaja raste iz nastavka u nastavak, tada Metro nije bio toliko poznat niti hyped. Jedina relevantna usporedba bi bila Metro EXODUS na Epicu i Steamu, a jasno je kako bi to završilo po bazi igrača.
I na kraju, da je to sve divno-krasno, i svi gledaju na našu dobrobit; kako to da sve igre nisu na Epicu jeftinije (primjer; na 60eur Steam igri, 42 ide izdavaču; na 50eur Epic igri, 44eur ide izdavaču)? Znači za 16.67% manju cijenu za vas, mene i Ivana Perića još bi zaradili 2 eura VIŠE po prodanoj igri... 

Izvrču cijelo vrijeme i muljaju (pogledajte kako Sweeney mijenja stavove; čas je gruvao po PC gamingu, čas mu je svetinja)

P.S. Zar stvarno treba ovakav članak rang "net hr" na ovom portalu? I taj naslov, dobro da nije "Evo zašto će Steam propasti...".

Da se razumijemo, zaboli me za oba storea, ali što ja kao krajnji korisnik imam je:
- ista cijena, ALI bez ikakvih featurea ako želim ekskluzivu
- vezano, NEMAM IZBOR gdje kupiti npr. The Outer Worlds, Borderlands 3, Metro Exodus itd. itd.

- vratit ću se gusarenju prvi put nakon o-ho-ho godina (i nisam jedini)

- kopanje po steam podacima van onog što je pripremljeno u skladu sa privacy policyem 

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 13:42 (Lovac).
Moj PC  
23 4 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
Re: Je li odzvonilo Steamovom haračenju?
Lovac kaže...


I na kraju, da je to sve divno-krasno, i svi gledaju na našu dobrobit; kako to da sve igre nisu na Epicu jeftinije (primjer; na 60eur Steam igri, 42 ide izdavaču; na 50eur Epic igri, 44eur ide izdavaču)? Znači za 16.67% manju cijenu za vas, mene i Ivana Perića još bi zaradili 2 eura VIŠE po prodanoj igri... 

 Nije stvar u tome da se spusti cijena igara za korisnike. Stvar je u tome da rastu cijene razvoja igara i ovo je način na koji developeri žele uprihoditi više, a da ne zakinu korisnike većom cijenom. Iskreno, uopće ne mislim da daju ikakve novce developerima već developeri sami žele natjerati Steam da spusti marže pa i sami prelaze tamo.

 

Stvarno mi nisu nimalo jasni ljudi poput tebe koji toliko dramatiziraju, "Oh, ne, ne mogu kupiti igru kod Lord Gabena, morat ću piratizirati jer mi se ne sviđaju stričeki ih Epicaaa" Bu-hu

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
offline
Re: Je li odzvonilo Steamovom haračenju?
JozoBozo121 kaže...
Lovac kaže...


I na kraju, da je to sve divno-krasno, i svi gledaju na našu dobrobit; kako to da sve igre nisu na Epicu jeftinije (primjer; na 60eur Steam igri, 42 ide izdavaču; na 50eur Epic igri, 44eur ide izdavaču)? Znači za 16.67% manju cijenu za vas, mene i Ivana Perića još bi zaradili 2 eura VIŠE po prodanoj igri... 

 Nije stvar u tome da se spusti cijena igara za korisnike. Stvar je u tome da rastu cijene razvoja igara i ovo je način na koji developeri žele uprihoditi više, a da ne zakinu korisnike većom cijenom. Iskreno, uopće ne mislim da daju ikakve novce developerima već developeri sami žele natjerati Steam da spusti marže pa i sami prelaze tamo.

 

Stvarno mi nisu nimalo jasni ljudi poput tebe koji toliko dramatiziraju, "Oh, ne, ne mogu kupiti igru kod Lord Gabena, morat ću piratizirati jer mi se ne sviđaju stričeki ih Epicaaa" Bu-hu

Pročitaj post, članak je Steam vs Epic; neka igra bude na GOG-u što se mene tiče, ali da store ima nešto za ponuditi jer Epic trenutno nema ništa; velike slike da klikneš i kupiš, to je sve. 
Ovo boldano neću komentirati jer budem kartoniran. Ali da, pročitaj što piše, pa onda stavljaj nekom riječi u usta.

EDIT: Rast cijena razvoja se već godinama lijepo kompenzira raznim passovima, dlc-ima i mikrotransakcijama. Ako želiš full iskustvo, igra te umjesto 60 ispada 100 eura u mnogo slučajeva. 

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 13:54 (Lovac).
14 godina
offline
Je li odzvonilo Steamovom haračenju?

a koliko tisak uzme bugu?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Je li odzvonilo Steamovom haračenju?

Ali Lovče, priznaj, baš ti je gušt Gabenu ostaviti pare?

 

Sigurno ti ne bi bilo toliko guišt igrati igru, a da si novac ostavio nekome drugome?

 

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
2 12 hvala 0
14 godina
offline
Re: Je li odzvonilo Steamovom haračenju?
Lovac kaže...

- ista cijena, ALI bez ikakvih featurea ako želim ekskluzivu

- vratit ću se gusarenju prvi put nakon o-ho-ho godina (i nisam jedini)

 

 na piratskoj verziji također nema features-a...

15 godina
online
Re: Je li odzvonilo Steamovom haračenju?
gmit kaže...

a koliko tisak uzme bugu?

 

i još pošta!

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
online
Re: Je li odzvonilo Steamovom haračenju?
Kant kaže...

Meni je i sada nepojmljivo da jedna trgovina uzima 30%

 

...ali dok je drugima to super, nema straha za Stream i Valve

 

Steam nije trgovina, Steam je platforma. Kroz Steam developeri imaju riješeno puno toga, od servera, updejtova, pa do dodatnih servisa za korisnike (chat, achivements).

Ali podržavam konkurenciju, to je dobro za nas.

Zgodno bi bilo vidjeti koliko Sony uzima developeru na PSN platformi.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 14:55 (Bitanga).
14 godina
offline
Je li odzvonilo Steamovom haračenju?

Da citiram jednog komentatora sa HCL.hr-a:

 

Vrlo dobar PR-potez - iako znaju i sami da od toga nema ništa, prebacili pritisak na Steam i pobrali pokoju simpatiju kod kupaca i manjih proizvođača.

Red tuge, red bijesa
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Je li odzvonilo Steamovom haračenju?
Bitanga kaže...
Kant kaže...

Meni je i sada nepojmljivo da jedna trgovina uzima 30%

 

...ali dok je drugima to super, nema straha za Stream i Valve

 

Steam nije trgovina, Steam je platforma. Kroz Steam developeri imaju riješeno puno toga, od servera, updejtova, pa do dodatnih servisa za korisnike (chat, achivements).

Ali podržavam konkurenciju, to je dobro za nas.

Zgodno bi bilo vidjeti koliko Sony uzima developeru na PSN platformi.

 

Da, drugim riječima, trgovina.

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
15 godina
online
Re: Je li odzvonilo Steamovom haračenju?
Kant kaže...
Bitanga kaže...
Kant kaže...

Meni je i sada nepojmljivo da jedna trgovina uzima 30%

 

...ali dok je drugima to super, nema straha za Stream i Valve

 

Steam nije trgovina, Steam je platforma. Kroz Steam developeri imaju riješeno puno toga, od servera, updejtova, pa do dodatnih servisa za korisnike (chat, achivements).

Ali podržavam konkurenciju, to je dobro za nas.

Zgodno bi bilo vidjeti koliko Sony uzima developeru na PSN platformi.

 

Da, drugim riječima, trgovina.

 

Koji dio ti nije jasan? Trgovina je Amazon ili Sancta Domenica, gdje kupiš fizičku igru i instaliraš (i to za PC čak većinom dobiješ Steam key u kutiji). 

Steam nije samo trgovina, i s pravom uzimaju dio kolača. Možda preveliki za neke, ali jači igrači imaju baš zato svoje online platforme (Uplay i Origin).

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: Je li odzvonilo Steamovom haračenju?
Bitanga kaže...
Kant kaže...
Bitanga kaže...
Kant kaže...

Meni je i sada nepojmljivo da jedna trgovina uzima 30%

 

...ali dok je drugima to super, nema straha za Stream i Valve

 

Steam nije trgovina, Steam je platforma. Kroz Steam developeri imaju riješeno puno toga, od servera, updejtova, pa do dodatnih servisa za korisnike (chat, achivements).

Ali podržavam konkurenciju, to je dobro za nas.

Zgodno bi bilo vidjeti koliko Sony uzima developeru na PSN platformi.

 

Da, drugim riječima, trgovina.

 

Koji dio ti nije jasan? Trgovina je Amazon ili Sancta Domenica, gdje kupiš fizičku igru i instaliraš (i to za PC čak većinom dobiješ Steam key u kutiji). 

Steam nije samo trgovina, i s pravom uzimaju dio kolača. Možda preveliki za neke, ali jači igrači imaju baš zato svoje online platforme (Uplay i Origin).

Onaj u kojem punoljetna osoba svojim zivotom brani trgov... ovaj, sorry, platformu za distribuciju igara... (istina, ovako puno pametnije zvuči)

 

Istina, imaju i chat...

 

 

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 16:27 (Kant).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Je li odzvonilo Steamovom haračenju?
Kaj se raspravljate s njim uopce. Vec je u nekoliko tema jasno dao do znanja da nema ni najmanjeg pojma o srzi problema, a naziva druge djecom lol...
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
9 1 hvala 1
16 godina
offline
Je li odzvonilo Steamovom haračenju?

LOL

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Je li odzvonilo Steamovom haračenju?

Ispada da je Valve nekome zvrnuo rukom i tjerao ga na distribuciju nejgove igre 

Moj PC  
5 1 hvala 0
8 godina
offline
Je li odzvonilo Steamovom haračenju?

samo cu ponoviti sto sam rekao u slicnoj...istoj temi : Nije me briga koliko tko uzima zarade kao  kupca interesuje me samo usluga i cijena ,a trenutno jos uvijek Steam je najbolji/najkvalitetniji !

waaagh
 
7 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Je li odzvonilo Steamovom haračenju?
Kant kaže...

Onaj u kojem punoljetna osoba svojim zivotom brani trgov... ovaj, sorry, platformu za distribuciju igara... (istina, ovako puno pametnije zvuči)

 

Istina, imaju i chat...

 

 

 

Ne lupetaj, nikog ne branim pogotovo ne životom. Konkurencija je super stvar. Steam je budimo realni jedan od najvažnijih servisa u povijesti gaminga, a svi ti developeri su i najviše krivi što je do toga i došlo.

Imam igre na svim mogućima platformama, a najmanje sam ih kupio na steamu u zadnje vrijeme. A najviše ih imam upravo na steamu, no keyeve kupljene sa raznih strana (legalnih). Kupim tamo gdje mi je praktičnije i povoljnije.

 

Nemaš pojma koliko me briga tko dobije koliko para od moje love. 

Ne budite licemjerni. Nije vas briga koliko para dobije seljak od jedne litre mlijeka, a sad tu glumite da Steam krade developere.

Pa veliki proizvođači daju masne pare (u obliku popusta) trgovinama da se njihovi proizvodi uopće pojave u nekom dućanu, a kamoli na najboljim policama, za reklame i sl. 

Trgovine to i rade zato što mogu. Tako funkcionira cijeli svijet, nije to igra koju je Steam izmislio. Nitko ne tjera developera da prodaje na Steamu, može prodavati na njuškalu. ;-)

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 17:48 (Bitanga).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Je li odzvonilo Steamovom haračenju?
Ma da još podržavam taj Fortnite Epic Store,nema šanse.
Nestat će ti kineski juani i Fortnite lova a onda propadaju.Dosta mi je pokraj STEAM-a još ORIGIN i Uplay.Ne treba mi gramzljivo Epic STORE g**no napumpano kineskom lovom.
 
2 3 hvala 1
Je li odzvonilo Steamovom haračenju?

Evo na prvu ruku padne mi:

 

1. Humble Bundle Store

2. GOG

3. Itch

4. ima ih još mnoštvo

 

Alternativnih servisa za distribuciju igara je bilo i prije ovog famozno Epic storea. Otkada je on sada postao spasitelj brižnih siromašnih developera?

 

Meni osobno smeta natrpanost svime i svačime gdje od mora svakakvih generičkih igara ne mogu pronaći upravo one koje želim.

 

Primjerice želim 2D platformere poput Maria, Commander Keena ili Giane Sisters. Želim arkadne igre poput Atarija, bez ikakve priče i misije, imaš 2 dugmeta i ubijaš. Želim rukom crtane avanture poput Monkey Islanda ili Broken Sworda ... ovo su sve danas vrlo niche kategorije igara, jer danas prolazi najviše multiplayer, MMO i e-sport based sranja. A takva mi se najčešće i serviraju na steamu dok u moru tisuća i tisuća meni nebitnih igara ja tražim samo onu jednu koja mi treba, i koja prolazi posve nezapaženo.

Moj PC  
12 0 hvala 0
14 godina
online
Je li odzvonilo Steamovom haračenju?

Baš me zanima koliko će dugo Epic store, ako opstane duže vrijeme, uzimati trenutnih 12%. 

Kroz koju godinu će vjerovatno doći na min. 20%, jer će reći da imaju troškove održavanje sve većeg i složenijeg sustava.

 

Steam je napravio "revoluciju" na pc-u digitalnom prodajom igara, te s rasprodajam igara tijekom godine. 

 

 

 

P.S.

 

AAA naslove tražit ćemo kod Epica, Electronic Artsa i drugih, manje pohlepnih digitalnih distributera

Spominjanje EA,tj. Origina u tekstu, kojeg zadnjih 3 godine koristim, moram reći da je taj servis za mene živo smeće prema Steam-u,a to sam im i napisao pra puta.

Problemi s downlod-om igara, update-om, reistalacijom Origina igara, itd.

U zadnje vrijeme se malo popravilo.  

   

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Je li odzvonilo Steamovom haračenju?
A iskreno me zaboli sto netko nekome uzima 30%. Mene zanima koliko me izađe igra kad ju ja kupim na steamu. Sa time nek se bavi steam i proizvođaci igara, a ne mi koji igramo i kupujemo igre kao krajnji korisnici. Ovo je isto kao da ja sada kao vlasnik lokala idem pricati gostu kako mi drzava hr uz sve namete lupa harac 25% pdv na kraju svakog mjeseca za sav promet sto sam napravio taj mjesec i da mu nemrem dati kavu za 5 kn. Sta tog gosta boli taki za mene i sto mene gule. Pogleda cijenik i odluci dal ce mu biti ok za narucit kavu ili ne.
Konkretno taj metro sa kojim je hajka i pocela, ako dođe na steam, onda cu ga kupiti, ako nece jebiga necu ga kupiti. Na drugi servis zbog jedne sugave igrice necu prelaziti.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 21:50 (Hostile).
 
10 2 hvala 0
9 godina
offline
Re: Je li odzvonilo Steamovom haračenju?
Meni svi ti servisi sluze za jedno: kupiti igru, instalirati i igrati. Po tome mi je svaki servis jednak. Svi ovi koji pljuju po epicu promjenili bi plocu kad bi epic spustio cijenu svih igara za 5$.
Svi ste slijepi i krivo napadate. Napadate krive. Ne odlucuju steam ili epic di ce koja igra izaći vec developeri. Oni biraju i biraju sto je njima bolje. Briga developere za vas chat i ostale gluposti. Samo zele prodati svoj proizvod.
Pola vas koji pljujete po epicu kupujete igre na g2a i sličnima zato toliko volite steam jer kupujete jeftinije preko inih drugih prodavača. Sto da steam umjesto ključa prodaje igru koja se odmah instalira koliko bi vas ostalo na njemu.
Moj PC  
5 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Je li odzvonilo Steamovom haračenju?
Gogy7 kaže...
Meni svi ti servisi sluze za jedno: kupiti igru, instalirati i igrati. Po tome mi je svaki servis jednak. Svi ovi koji pljuju po epicu promjenili bi plocu kad bi epic spustio cijenu svih igara za 5$.
Svi ste slijepi i krivo napadate. Napadate krive. Ne odlucuju steam ili epic di ce koja igra izaći vec developeri. Oni biraju i biraju sto je njima bolje. Briga developere za vas chat i ostale gluposti. Samo zele prodati svoj proizvod.
Pola vas koji pljujete po epicu kupujete igre na g2a i sličnima zato toliko volite steam jer kupujete jeftinije preko inih drugih prodavača. Sto da steam umjesto ključa prodaje igru koja se odmah instalira koliko bi vas ostalo na njemu.

 Šta mi vrijedi da epic spusti cijenu za 5$ kad g2a spusti za 25$ , uostalom ne vidim čemu to "kad bi". 

Ne odlučuje epic gdje će se igra prodavati ali znaš i sam da su podmićivali developere da stavljaju igre ekskluzivno na epic store šta steam nije radio iako su mogli s obzirom na monopol, lovu itd.

Što da steam umjesto ključa prodaje igru koja se instalira? Opet..."što da". Isto kao da kažeš "što da su sve ps4 ekskluzive izašle za xbox umjesto za ps4, koliko bi vas ostalo na ps4" ehhhh da jesu.

Neka se epic nastavi truditi pa ćemo vidit kako će ispast.

15 godina
online
Re: Je li odzvonilo Steamovom haračenju?
Motorino kaže...
Gogy7 kaže...
Meni svi ti servisi sluze za jedno: kupiti igru, instalirati i igrati. Po tome mi je svaki servis jednak. Svi ovi koji pljuju po epicu promjenili bi plocu kad bi epic spustio cijenu svih igara za 5$.
Svi ste slijepi i krivo napadate. Napadate krive. Ne odlucuju steam ili epic di ce koja igra izaći vec developeri. Oni biraju i biraju sto je njima bolje. Briga developere za vas chat i ostale gluposti. Samo zele prodati svoj proizvod.
Pola vas koji pljujete po epicu kupujete igre na g2a i sličnima zato toliko volite steam jer kupujete jeftinije preko inih drugih prodavača. Sto da steam umjesto ključa prodaje igru koja se odmah instalira koliko bi vas ostalo na njemu.

 Šta mi vrijedi da epic spusti cijenu za 5$ kad g2a spusti za 25$ , uostalom ne vidim čemu to "kad bi". 

Ne odlučuje epic gdje će se igra prodavati ali znaš i sam da su podmićivali developere da stavljaju igre ekskluzivno na epic store šta steam nije radio iako su mogli s obzirom na monopol, lovu itd.

Što da steam umjesto ključa prodaje igru koja se instalira? Opet..."što da". Isto kao da kažeš "što da su sve ps4 ekskluzive izašle za xbox umjesto za ps4, koliko bi vas ostalo na ps4" ehhhh da jesu.

Neka se epic nastavi truditi pa ćemo vidit kako će ispast.

 

Pa da, sve je stvar love. Ekskluzive se plaćaju, renomirane trgovine naplaćuju svoju reputaciju itd.

U konačnici svatko kupuje tamo gdje hoće i što mu više odgovara. Netko voli manju cijenu, netko voli portabilnost pa plaća više (Nintendo), netko voli komociju kauča pa plaća više i sl.

Konkurencija je super stvar i ne treba izbjegavati kupovanje igara na više platformi, jer tako se sprečava monopol i sve ono loše što s njim dolazi.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
5 godina
offline
Re: Je li odzvonilo Steamovom haračenju?
ima i gorih od njih: 60%

Od prosječne jučerašnje cijene benzina, koja je iznosila 10,60 kuna, svega 4,62 kune otpada na troškove crpljenja i transporta sirove nafte, troškove rafinerijske prerade, transporta derivata i na maloprodajnu maržu. Preostali trošak od 5,98 kuna čisti je »harač« koji sebi uzima država
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Je li odzvonilo Steamovom haračenju?

najvolio bih kupiti igru izravno od onih koji su je načinili (cijena nema veze - ne volim lešinare, iako su važna karika ekološkog sustava). dotad, ili na dvd-u (ili čemu već) ili tpb. glupo je jedino što i kad kupiš igru na disku, svejedno ne radi ako je ne registriraš na npr. steam-u. therefore, ako želi biti neovisan, ostaje mi samo ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Je li odzvonilo Steamovom haračenju?
Bitanga kaže...
Kant kaže...

Meni je i sada nepojmljivo da jedna trgovina uzima 30%

 

...ali dok je drugima to super, nema straha za Stream i Valve

 

Steam nije trgovina, Steam je platforma. Kroz Steam developeri imaju riješeno puno toga, od servera, updejtova, pa do dodatnih servisa za korisnike (chat, achivements).

Ali podržavam konkurenciju, to je dobro za nas.

Zgodno bi bilo vidjeti koliko Sony uzima developeru na PSN platformi.

30%

Prakticki nepisano pravilo koje je prvi prekrsio Epic  

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Je li odzvonilo Steamovom haračenju?
Uzima Sony,uzima Apple,uzima Microsoft,EA,Ubisoft,Google.Svako uzima skoro pa identičnih 30%.Epic nit na Google Play nije stavio Fortnite zbog tih 30% a na dtugim platformama im ne smeta to.Dvolična kineska bagra.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice