Ogroman problem za svjetsku avioindustriju - Rusi

poruka: 12
|
čitano: 7.173
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ogroman problem za svjetsku avioindustriju - Rusi ".
16 godina
offline
Ogroman problem za svjetsku avioindustriju - Rusi

jo kupim jednoga

nek se nađe za crne dane, imam i gdje parkirat 3 komada

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Ogroman problem za svjetsku avioindustriju - Rusi

pa nije repatriacija baš takav pothvat. Kad je Malev išao u bankrot, svi avijoni su u jednom danu vračenu u Irsku. Bilo je to tužno gledati tu kolonu...ali što češ. Repatriacija ruske flote ne bi bila problem zbog restrikcija, jer su skoro svi avijoni registrirani na Djevičanskim otocima i sličnim poreznim oazama. Skoro sigurno neče ni nacionalizirati, jer bi to značilo da bi vlasnici automatski išli u sudski spor, a rezultat bi bio oduzimanje svega što je u vlasništvu Rusije. Od zlata u bankama, novca, investicija, brodova,  svačega. Ne radi na Zapadu to kao kod nas na Balkanu....jos se sječam, kad je Avioimpex poslao svoj MD-82 na servis na Švedsku, nisu platili račun, kao, ma platit čemo mi to jednom. Došla posada po avijon, kad tamo na servisnom centru - jeste li platili? Mi potvrde još nemamo? Makedonci - ma mi ništa neznamo, mi smo samo posada. Onda ništa od avijona, doviđenja. Imate 7 dana rok za plačanje. Avioimpex naravno nije platio (suma je bila relativno mala, nekih 90.000 USD), osmi dan odvjetnik servisa odlazi dežurnom sudcu, ovaj pečati avijon, kasnije ga prodaju i uzmu svoje dugovanje i troškove. Eto ti ga.

 

Plamene zore bude me iz snaFabrička jutra, dim iz dimnjakaPesma se ori, mladi radniciČelicna jutra, hitam fabrici.
 
3 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ogroman problem za svjetsku avioindustriju - R

Zapadne zemlje su već počele konfiscirati rusko vlasništvo, upravo brodove koje si spomenuo, a i blokirani su privatni računi. Informacija iz prve ruke.

Tako da ne vidim povrat tih aviona dok se to sve ostalo ne vrati, tužbe ili ne.

12 godina
offline
Ogroman problem za svjetsku avioindustriju - Rusi

Ajd, barem ce Rusi uz te avione imati argumenata kojim ce skidati sankcije, jednom kada okoncaju specijalnu operaciju i demilitariziraju Ukrajinu....

 
5 4 hvala 0
15 godina
offline
Ogroman problem za svjetsku avioindustriju - Rusi

začudo, ferengijska pravila stjecanja su unizveralna, posebno 34 i 35 te možda ponajviše 190.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Ogroman problem za svjetsku avioindustriju - R
Ajar kaže...

začudo, ferengijska pravila stjecanja su unizveralna, posebno 34 i 35 te možda ponajviše 190.  

 Evo ovo su izveli Rusi neki dan: 76. Every once in a while, declare peace. It confuses the hell out of your enemies.

15 godina
neaktivan
offline
Ogroman problem za svjetsku avioindustriju - Rusi

 

Pa ti lupaj sankcije. :) Političari lupaju sankcije vlastitim građanima :) Bitno je da su oni ispunili vlastite političke zamisli, no vidjeti ćemo kako će ih ti njihovi kapitalisti ponovno " izabrati " kada im završe mandati. :) 

 

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ogroman problem za svjetsku avioindustriju - R
Baotica kaže...

 

Pa ti lupaj sankcije. :) Političari lupaju sankcije vlastitim građanima :) Bitno je da su oni ispunili vlastite političke zamisli, no vidjeti ćemo kako će ih ti njihovi kapitalisti ponovno " izabrati " kada im završe mandati. :) 

 

 Pa ako ce likovi poput tebe tako razmisljati onda nam se crno pise. Zalosno je da se ne moze odreci 50 eura svoje place da bi osigurao nacin zivota kakav danas imas nego si radije spreman zapiti to, a sutra se uvlaciti u s...k Putinu kad osvoji i ostatak Europe.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ogroman problem za svjetsku avioindustriju - R

Čuj, nemoj suditi ostale po sebi, ja ne pijem i nikome se ne uvlačim, ako ti upražnjavaš jedno i drugo to je tvoja stvar. A što se tiče odricanja od plaće, svi se mi na zapadu " odričemo " daleko više od nekakvih 50 eura od svoje plaće, i to u korist kapitalističko feudalne žgadije koja si potom kupuje vikse i jahte, kupuju sinekima mercedese i drogu, ljubavnicama dijamante i tako to. A što se tiče nas 'rvata. Mi smo mala zemljica koja se mora nekome prikloniti, bilo bi lijepo biti neutralan, ali nije izvedivo. Uposljednjih 30 godina smo se podjarmili Amerikancima i njihovim EU poltronima, i samo treba pogledati koliko smo popljačkani i koliko nam je društvo razoreno sa njihovim kapitalističkim modelom. Da ne pogleda čovjek ništa drugo, dovoljno je vidjeti koliki nam je vanjski dug, i deficit svake godine. Koliko je ljudi iselilo, koja je struktura vlasnika kapitala. Koliko je pala kupovna moć.I sve je jasno kao dan u kakvom smo mi stanju kao država i narod. Jeli Ruski model bolji ili lošiji možemo diskutirati, no kakav je USA model koji su nametnuli u EU, o tome se nema što diskutirati, to je samoevidentno koliko je loš za većinu ljudi.

 

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ogroman problem za svjetsku avioindustriju - R
Baotica kaže...

Čuj, nemoj suditi ostale po sebi, ja ne pijem i nikome se ne uvlačim, ako ti upražnjavaš jedno i drugo to je tvoja stvar. A što se tiče odricanja od plaće, svi se mi na zapadu " odričemo " daleko više od nekakvih 50 eura od svoje plaće, i to u korist kapitalističko feudalne žgadije koja si potom kupuje vikse i jahte, kupuju sinekima mercedese i drogu, ljubavnicama dijamante i tako to. A što se tiče nas 'rvata. Mi smo mala zemljica koja se mora nekome prikloniti, bilo bi lijepo biti neutralan, ali nije izvedivo. Uposljednjih 30 godina smo se podjarmili Amerikancima i njihovim EU poltronima, i samo treba pogledati koliko smo popljačkani i koliko nam je društvo razoreno sa njihovim kapitalističkim modelom. Da ne pogleda čovjek ništa drugo, dovoljno je vidjeti koliki nam je vanjski dug, i deficit svake godine. Koliko je ljudi iselilo, koja je struktura vlasnika kapitala. Koliko je pala kupovna moć.I sve je jasno kao dan u kakvom smo mi stanju kao država i narod. Jeli Ruski model bolji ili lošiji možemo diskutirati, no kakav je USA model koji su nametnuli u EU, o tome se nema što diskutirati, to je samoevidentno koliko je loš za većinu ljudi.

 

Izrekao si toliko gomilu gluposti da me cudi da ne pijes. Mozda bi trebao poceti piti i izlaziti u lokalne rupe jer ces susresti puno svojih istomisljenika.

 

To je li ruski model bolji ili losiji nemamo uopce sto raspravljati jer ako ti je bolji imas sad jeftine avio karte za Moskvu. Avioni natrag idu prazni. Uzivas u kapitalizmu, a sanjas o komunizmu i onda jos drzis prodike drugima. Lijepo odaberes drzavu koja ti se svidja pa odes ako ti se zivot u Hrvatskoj ne svidja. Barem nasa putovnica nije kao ruska pa mozes gdje zelis.

6 godina
offline
Re: Ogroman problem za svjetsku avioindustriju - R

Ne isplati se raspravljat. Priča kak se ljudi sele iz RH. Ja znam troje (3) koji su otišli u Rusiju. Svi ostali Njemačka, Irska, VB...

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ogroman problem za svjetsku avioindustriju - R

:) U kapitalizmu uživaju samo lopovi, što ja nisam. I da nebih ja možda bježao iz svoje države zbog ispravnih mozgova i lopova. Kako da ne. 

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice