OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo jedan

poruka: 80
|
čitano: 16.070
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo jedan".
15 godina
offline
OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo jedan

Koji to oled ide preko 1000 nit ?

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo je
Ovaj članak je prilično prožet DEMAGOGIJOM

Kada budu dali garanciju za burn-in onda budem kupio:)....nema garancije za neispravne pixele....i sad očekivati za burn-in....kako je moguće da u 2018...i dalje nema garancije za neispravne pixele

Sve ima svoje plus i minus...s obzirom na cijenu...burn-in je prevelik minus za OLED..za nas koji 50% sati budemo koristili za igre i internet

Kod nas je tolika nepismenosti...da vrlo velik njih kupuju skupe TV... onda 90% vrimena gledaju...HTV... RTL... Nova TV

Kvalitetni TV... zahtjeva i kvalitetni ULAZNI signal...a to malo tko spominje...

kvalitetni ULAZNI signal... znači dodatna ulaganja
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2018 10:33 (HCMAA).
Moj PC  
10 4 hvala 0
15 godina
offline
OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo jedan

a je, nije isto gledati prijenos mise tijekom koje košić ponovo ima epizodu na ledu ili oledu. oled je živahniji. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
16 4 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo jedan

Za takve stvari polovna plazma od soma kuna i imaš kuteve gledanja, savršenu crnu a ak se nekaj upeče baciš ju u smeće 

Moj PC  
0 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo jedan

Već mi idete na k***c s tim guranjem OLED ekrana. Pričate o njemu i LCD-u kao da je LCD crno-bijela slika, a OLED u boji. A LG i ovaj sponzorirani članak nek si novinar zabije tamo gdje sunce ne sja kad već nema muda napisati da je plaćena promocija.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
1 3 hvala 0
6 godina
offline
Re: OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo je
Stvar je u obliku ulaznog signala

Kod internet...crna ne igra

Kod igara.. crna ne igra

Kod većine filmova koji su SMEĆE koje gledam samo radi opće kulture...crna mi je najmanja briga.. veća mi je briga što nakon takvog smeća se osjećam prevaren:(....

Nemam ništa protiv OLED... dapače suprotno...ako u ovom trenutku postoji opcija 55" za 8000 kn uz garanciju od 5 godina na burn in i za neispravne pixele...KUPUJEM
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2018 11:24 (HCMAA).
Moj PC  
2 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo je
HCMAA kaže...
Stvar je u obliku ulaznog signala

...

 stvar je lipo objašnjena u članku, ovaj dio s pozadinskim osvjetljenjem, nema apsolutno nikakve veze s ulaznim signalom/rezolucijom itd.
i obićni lcd može imat izgorene piksele a i burn in... oled je jednostavno superioran al je dosad bia preskup sad više nije, to je izgleda poanta ovog članka.

6 godina
offline
Re: OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo je
Kod ulaznog signala sam mislio s kojim sadržajem HRANIŠ svoj TV...
Kupovati recimo OLED a budeš gledao većinom HTV je glupost...ili te nije briga za pare...trećeg nema

Kupovati OLED da bi gledao Torrent sadržaj niskog bit/rate je isto kao kod gornje stvari

Ima nas svakakvih...netko kupuje OLED od 65" da bi gledao prijenos sabora na TV-u

Kao da kupiš Ferrari i onda ga voziš po ovim našim lokalnim cestama...koje nisu ni za traktor
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2018 12:08 (HCMAA).
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo je
Pa dobro ljudi kaj se niti jedan njihov inzinjer, tester i sl nije sjetio izmjeriti koliko je vremenski potrebno da se neki piksel zapece pri odredenoj svjetlini? Sta je to toliki problem ako je vec taj burnin izrazen, pa jbte dajte meni taj qdot b8 ja cu vam izmjeriti😎lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo jedan

Piše u članku nakon pola godine.

 

Drugim riječima, ako na vašem OLED televizoru čitavo vrijeme gledate jedan televizijski kanal, osam sati dnevno, tada bi se na njegovom ekranu nakon pola godine doista mogao početi nazirati trajno "zapečen" logo dotične televizijske kuće.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2018 12:19 (gil).
Moj PC  
3 0 hvala 3
7 godina
offline
Re: OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo je

Zato kaj je to jako varijabilno.

Kod svake poluvodičke komponente bi za bilo kakvo mjerenje morao raditi statističko uzorkovanje na velikom broju uzoraka, pa po određenoj statističkoj raspodjeli odrediti koliko je vrijeme unutar 5 sigma uz određeni interval pouzdanosti, i tako opet ponavljati za svaki model...

A to je nemoguće, i traje jako dugo.

 

 

Kruha i igala...
16 godina
odjavljen
offline
OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo jedan

OLED je super, nabolja moguća slika danas, spojiš gore PC ili 4K konzolu, pokreneš HDR igre, ima i netflix 4K HDR sadržaja...

 

Ali ulaganje nije malo, ne treba ni biti sobzirom na kvalitetu, ali bi trebalo biti nepitno jamstvo za burn in. Da to pruže tko želi najbolje, dileme nema, osim ako te ne smeta rizik.

 

Također u bližoj budućnosti planiram OLED, čekam da se zahuktaju nove konzole i dodatni pad cijena. Trenutno mi se ne žuri nigdje, moguće tehnologija i dodatno sazrije.

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo je
gil kaže...

Piše u članku nakon pola godine.

 Ništa to ne znači, premali uzorak...

 

 

Kruha i igala...
10 godina
offline
OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo jedan

Razumijem frustraciju zbog (ne)pokrivenosti burn in-a u garanciji, ali zašto se sad svi hvatate za to ako je izmjereno da treba 5000 sati gledati isti kanal da bi se to desilo? Da su i fulali 500 sati, koga briga? Možda nekog gazdu kafića kojem bi takav TV cijeli dan vrtio jedan te isti kanal, ali oni ne kupuju takve TV-e iz logičnih razloga.

Prosjećan korisnik gleda sve i svašta, spaja PS i XBOX na njega i sl. Sumnjam da će itko imati problema s tim.

 

Mene više zanima kakva je realna (u praksi) razlika u prikazu između nekog LCD-a i OLED-a za istu lovu?

Moj PC  
3 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo je
NITKO nije protiv OLED.a...nego s obzirom na cijenu...i na ne baš visoku kontrolu kvalitete.... očekujemo odgovarajuću garanciju....LG zna da OLED nije imun na burn-in.... stoga nema ni garancije...nisu oni blesavi.nego ipak danas svi oni se koriste muljanjem...

Kad reklamiraju proizvod onda očito inžinjerima je zabranjen pristup propagandnom odjelu...jerbo nakon nezavisnih testiranja stvari nisu onako... odnosno oni svjesno MULJAJU

ONI ionako ne ciljaju na kupce koji paze na svoje pare...koji se informiraju prije kupovine

Ja točno znam što očekujem od novog TV.a....i stoga tražim u skladu s tim

Iskreno...bolje je sad kupiti neki LCD do 1000€ s garancijom od 5 godina...jerbo OLED iz 2024 godine...po cijeni od 1000 €... vjerojatno će u svakom pogledu biti bolji od OLED iz 2018 koji dođe 2000€
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 5 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo jedan

Kao i kod svega, prodaja će presuditi. Živi bili pa vidjeli.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo je
HCMAA kaže...
.
Kupovati recimo OLED a budeš gledao većinom HTV je glupost...ili te nije briga za pare...trećeg nema

.

 u japanu nacionalna tv strima 4k , ko nam je kriv šta smo u hr ovako zaostali.

znan na šta si misli kad kažeš ulazni signal al ulazni signal nije bitan za raspravu koja tehnologija prikaza je bolja a oćito bolji je oled.

btw 4k brrip od 50+gb i nije niski bit rate , sadržaja ima malo ali svaki dan sve više.

6 godina
offline
Re: OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo je
OLED protiv CRT-a: pobjednik može biti samo jedan:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo je
Bruner kaže...

Razumijem frustraciju zbog (ne)pokrivenosti burn in-a u garanciji, ali zašto se sad svi hvatate za to ako je izmjereno da treba 5000 sati gledati isti kanal da bi se to desilo? Da su i fulali 500 sati, koga briga? Možda nekog gazdu kafića kojem bi takav TV cijeli dan vrtio jedan te isti kanal, ali oni ne kupuju takve TV-e iz logičnih razloga.

Prosjećan korisnik gleda sve i svašta, spaja PS i XBOX na njega i sl. Sumnjam da će itko imati problema s tim.

 

Mene više zanima kakva je realna (u praksi) razlika u prikazu između nekog LCD-a i OLED-a za istu lovu?

 Ne, nego uopće nema nikakve korelacije između uzoraka.

Ovisno o primjerku, burn in se može dogoditi već i nakon par sati.

I bilo je takvih primjera, a znam i jednoga s S8 koji je dobio burn in nakon manje od dva mjeseca, a lik konstantno zvrnda po mobu, ne znam jel mu ikad uopće bilo išta statično na ekranu dulje od par sekundi.

 

HCMAA kaže...
OLED protiv CRT-a: pobjednik može biti samo jedan:)

 Da, da se CRT razvija, uvijek bi bio pobjednik, jer je to tehnologija koja je toliko različita od uređaja do uređaja da se doslovno može napraviti bilo kaj, nema ograničenja kao kod "poluvodičkih tehnologija".

 

 

Kruha i igala...
6 godina
neaktivan
offline
OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo jedan

Znao sam da ce se odmah javiti burn-in krizari, a OLEDa nisu vidili. Oled gazi LCD u svim segmentima i tu je kraj price.

 

Ove sto vole neke legende o plazmama i primoridijalnim juhama treba kod dobrog psihijatra. Evo vec 2 godini gledam OLED tv i jos nema nikakvih problema.

 
10 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo je
HCMAA kaže...
Stvar je u obliku ulaznog signala

Kod internet...crna ne igra

Kod igara.. crna ne igra

Kod većine filmova koji su SMEĆE koje gledam samo radi opće kulture...crna mi je najmanja briga.. veća mi je briga što nakon takvog smeća se osjećam prevaren:(....

Nemam ništa protiv OLED... dapače suprotno...ako u ovom trenutku postoji opcija 55" za 8000 kn uz garanciju od 5 godina na burn in i za neispravne pixele...KUPUJEM

Crna je uvijek bitna, dakle "OLED+nema pozadinsko osvjetljenje=preskup to je sasvim druga priča.

 

LCD panel je to kaj je vrlo ispran, dakle realno crna boja ne postoji to je zapravo okvirno siva boja.Po pitanju crne boje najlošiji su IPS i TN LCD paneli, i zato recimo svi najbolji/najskupi klasični LCD TV modeli koriste VA LCD panele.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=104&jumpto=4520670&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=172&jumpto=4850440&sort=asc&view=flat

 

Mrzitelji Rubel ispranog LCD panela uživajte.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2018 13:25 (rambox).
6 godina
offline
Re: OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo je
Ovima kojima je crna uvijek bitna očito prelaze sa CRT.a na OLED....jerbo za njih bi bila blasfemija da su sve ove godine koristili bili koji oblik LCD.a....ili su FARIZEJI:)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 2 hvala 0
14 godina
offline
OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo jedan

Realno, burn in postoji od prve sekunde, pitanje je samo koliko netko ima dobro oko ili toleranciju na disokoloraciju. Kad u testu kažu "burn in se pojavio nakon 5000 sati" to obično znači da je tad već jasno vidljiv i da je TV spreman za reciklažu.
LG je puno uložio u OLED i sad ih hvata panika jer ako MicroLED brzo dođe na tržište oni bi možda mogli i bankrotirati. Zato postoje i ovakve "vijesti".
Rtings testira televizore s njihovog tržišta (AFAIK kanadskog), a ti možda uopće nisu isti kao ovi koji se prodaju kod nas (iako model ima istu oznaku).

Ima li OLED najbolju sliku: da, daleko najbolju.
može li OLED imati jednako dobru sliku i nakon tri godine: može ako ga ostaviš zapakiranog.
ima li smisla gledanje TV signala na 4k HDR OLED televizoru: ne, potreban vam je 8k televizor.



Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2018 13:50 (jozef).
Moj PC  
4 4 hvala 0
11 godina
offline
OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo jedan

Sve je to lijepo i krasno, televizori imaju sve bolju sliku i postaju sve tanji i veći (uzgred, čemu tolika opsesija debljinom televizora - i tako TV zauzme onoliko mjesta koliko je veliko postolje), ali zvuk je sve lošiji, da ne kažem katastrofalan. Naravno da i ne može biti bolji kad u kućištu uopće više nema mjesta za normalne zvučnike. Kupim skupi TV i uživam u super slici, a istovremeno se mučim jer je zvuk očajan. Preostaju samo dvije mogućnosti - ili priključiti slušalice, ali izlaz za slušalice je straga pa je nedostupan (zašto nije sprijeda?), ili ga uopće nema, ili druga mogućnost da kupim soundbar, što je dodatna investicija i traži dodatan prostor ispod TV-a pa se onda potpuno gubi smisao tankog ekrana. Ne kužim zašto televizori više nemaju ispod ekrana dodatan prostor u kućištu gdje su bili smješteni zvučnici i neki priključci koji se često upotrebljavaju? I zašto kućišta ne bi bila deblja nekoliko cm više pa da ima dovoljno volumena za rad zvučnika? Konačno, zašto svi insistiraju na što tanjem okviru oko ekrana? Kakve veze ima je li okvir širok 1 cm ili 1 mm ili ga prividno uopće nema?

 
5 1 hvala 0
12 godina
offline
OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo jedan

 

Ovo je fenomenalno, nema garancije ali zato imaš ovo za 12000-15000kn.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2018 14:14 (mislioc).
 
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo je
problem je šta ne triba par cm širine za dobit dobar zvuk nego treba par desetaka litara.
nebi imalo nikakvoga smisla da je tv debel 20cm samo radi ugrađenih zvućnika koji bi opet bili lošiji nego neki ultra jeftini 2.1 namjenjeni za pc koje možeš kupit i spojit na tv.
12 godina
protjeran
offline
Re: OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo je
dabar_solta_V2 kaže...
problem je šta ne triba par cm širine za dobit dobar zvuk nego treba par desetaka litara.
nebi imalo nikakvoga smisla da je tv debel 20cm samo radi ugrađenih zvućnika koji bi opet bili lošiji nego neki ultra jeftini 2.1 namjenjeni za pc koje možeš kupit i spojit na tv.

 nebi se uopce s tim slozio, pogledaj kaj JBL i sl rade s onim malim phonebox-ovima, covjece oni malo veci od cca 5cm sirine ubijaju.lp

Intel Core™ i7 Forever
11 godina
offline
Re: OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo je

Uz 5-6 cm debljine  i još ako je ispod dodatan prostor, ukupan prazan volumen čak i kod 32" televizora čini već 20-tak litara. Imao sam takav LCD TV i zvuk je uz ugrađene dvosistemske zvučnike bio sasvim prihvatljiv. Ako kupim neke bar donekle slušljive 2.1 zvučnike za PC, trebam dodatno platiti bar 500 kn i negdje ih smjestiti. Onda za malo više novaca mogu kupiti i soundbar, pa opet dođemo na moje pitanje - zašto kućišta televizora nisu takva da se u njima mogu naći i kvalitetniji zvučnici? Sada imam TV s ugrađenim harman / kardon zvučnicima koji su dosta kvalitetni, ali ipak ne stvaraju neki posebno dojmljiv zvuk jer je volumen TV-a premali, a i zvučnici su sami po sebi premali i upereni u podlogu na kojoj TV stoji. Ne vjerujem da se uz današnju tehnologiju ne može proizvesti TV sa zvukom koji bi bar donekle mogao parirati slici, samo kad bi se prestalo inzistirati na tankom kućištu, uskom okviru i kad bi se vratilo ono proširenje kućišta s donje strane.

7 godina
offline
Re: OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo je
I ja mislim da je zasad bolje kupit neki dobar lcd, dok se oled ne razvije malo bolje, trenutno imam Samsung 55ks9002, lijepo izgledaju filmovi i sport preko njega ( sa satelita)... mislio sam te godine uzet oled al je bio tad preko 22000kn tak da sam uzeo samsung i nisam se zasad pokajao, klinci su mali, gleda se youtube jako puno (vecinom hd a ja znam pogledat 4k hdr malo tog sadrzaja sta ima na yt) al iduci tv nakon jos bar 5 il 6 god ovog, vjerojatno ce bit oled ili mozda ako microled izade, vidjet cemo sta ce bit u ponudi tad
 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: OLED protiv LCD-a: pobjednik može biti samo je
dabar_solta_V2 kaže...
problem je šta ne triba par cm širine za dobit dobar zvuk nego treba par desetaka litara.
nebi imalo nikakvoga smisla da je tv debel 20cm samo radi ugrađenih zvućnika koji bi opet bili lošiji nego neki ultra jeftini 2.1 namjenjeni za pc koje možeš kupit i spojit na tv.

 

A mogli bi i početi ugrađivati NXT zvučnike

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice