OLED zasloni u budućnosti i za računalne monitore

poruka: 13
|
čitano: 3.756
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "OLED zasloni u budućnosti i za računalne monitore".
11 godina
offline
OLED zasloni u budućnosti i za računalne monitore

Članak mi se čini toliko pesimistčan, kao da je ta tehnologija več mrtva prije široke primjene.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: OLED zasloni u budućnosti i za računalne monit
Jedini 'pesimizam' je u objektivnom navođenju dva velika nedostatka. I dok cijena može padati, a i za skupe proizvode postoje kupci, burn in je velik i za sada nerješiv problem. Tako da široka primjena nije izgledna u skorije vrijeme.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.12.2018 15:13 (Visak).
12 godina
protjeran
offline
Re: OLED zasloni u budućnosti i za računalne monit
Postoje hvala bogu screensaveri ako je to najveci problem, ja bi dao bubreg da mogu imati na desktopu sliku tj boje kao na svom oled mobitelu.
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: OLED zasloni u budućnosti i za računalne monit
Meni je prilično teško raditi na računalu dok se vrti screensaver.
Vijest govori da ćeš imati priliku dobiti takav monitor po cijeni bubrega, ali je teško vjerovati da velik broj ljudi ima iste prioritete po pitanju boja i bubrega.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: OLED zasloni u budućnosti i za računalne monit
metallic kaže...

Članak mi se čini toliko pesimistčan, kao da je ta tehnologija več mrtva prije široke primjene.

 Nema tu mrtvih osim za Desktop monitore, ili što veči OLED zaslon preskupo zato če za Desktop monitore i ostat mrtvo još dosta godina.

Stjepanj kaže...
Postoje hvala bogu screensaveri ako je to najveci problem, ja bi dao bubreg da mogu imati na desktopu sliku tj boje kao na svom oled mobitelu.

Pa nije to tak skupo, ili okvirno sitnica "4000-5000kn nije preskupo za 22 Premium OLED Desktop monitor".

 

Kolko bi koštal ovakav 32/4K OLED, ili nebitno nema smisla niti razmišljat zaboravi na OLED monitor i to je to.

 

https://www.viewsonic.com/eu/products/lcd/VX3211-4K-mhd.php

 

https://www.alzashop.com/31-5-viewsonic-vx3211-4k-mhd-d5478790.htm

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
5 godina
protjeran
offline
Re: OLED zasloni u budućnosti i za računalne monit
Napokon da se netko odvažio.

A oko burn-ina sam se načitao takvih sranja da to nije za vjerovati. Ispadne da je svaki ili, hajd, svaki drugi tv i/ili mob zapečen - dok je u stvarnosti i lcd podložan istom problemu.
Imao sam 2 oled tevea (2k je prodan i zamijenjen s 4k inačicom), frendovi na moj nagovor i uživo viđenje prodali plazme i kupili oled (jedan 2k verziju, dvojica 4k) i ni na jednom nisam imao tu čast da mogu vidjeti burn-in. Sve si nešto kontam da me netko ne sabotira?!

I, da, kad jednom dođete u posjed oled tv-a (a neki dan je bila akcija za lg 55b8 model po 10k kn!) .. i imax vam dođe kao bezvezno smeće.
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: OLED zasloni u budućnosti i za računalne monit
Antiseptik kaže...
A oko burn-ina sam se načitao takvih sranja da to nije za vjerovati. Ispadne da je svaki ili, hajd, svaki drugi tv i/ili mob zapečen - dok je u stvarnosti i lcd podložan istom problemu.

LCD nije podložan tom problemu. Ako dođe do tog problema kod LCD-a, u pitanju je defekt, a ne normalno funkcioniranje ekrana.

 

Antiseptik kaže...
Imao sam 2 oled tevea (2k je prodan i zamijenjen s 4k inačicom), frendovi na moj nagovor i uživo viđenje prodali plazme i kupili oled (jedan 2k verziju, dvojica 4k) i ni na jednom nisam imao tu čast da mogu vidjeti burn-in. Sve si nešto kontam da me netko ne sabotira?!

Kad bi znao što točno je burn-in i kako do njega dolazi, onda ga ne bi očekivao u uvjetima u kojima ga ne bi ni trebao očekivati. 

5 godina
offline
OLED zasloni u budućnosti i za računalne monitore

Burn in je na telki puuuno teže postići nego na monitoru. I da si makneš taskbar, opet ostaje problematični gornji dio ekrana. Ne mogu zamisliti da netko uzme OLED monitor i onda ne koristi programe u full screen-u. A onda ti je satima na istom mjestu traka s izbornikom. Teško da će to zaživjeti

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
OLED zasloni u budućnosti i za računalne monitore

Pa dobro niti ce ta cijena kao ni burn biti vijeciti problemi...lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2018 9:50 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
OLED zasloni u budućnosti i za računalne monitore

stiže nagodinu micro led i nema više burn ina....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: OLED zasloni u budućnosti i za računalne monit
Anđeo bez falinge kaže...

stiže nagodinu micro led i nema više burn ina....

U svakom slučaju to će biti veliko poboljšanje, iako treba tek vidjeti kako će se takvi ekrani ponašati u praksi. Nisam to previše proučavao, ali ako se dobro sjećam, to je u osnovi ista vrsta ekrana, samo što se ne koristi organski materijal, nego anorganski (kao kod klasičnih ledica). A i klasičnim ledicama korištenjem pada svjetlina, samo ne toliko kao organskim. Hoće li im svjetlina toliko slabo padati da će se moći reći da praktički nema burn-ina? Možda. Vjerojatno?

15 godina
neaktivan
offline
Re: OLED zasloni u budućnosti i za računalne monit
Anđeo bez falinge kaže...

stiže nagodinu micro led i nema više burn ina....

 Da, nagodinu...

 

At CES Samsung's engineers told CNET's David Katzmaier that the current focus is on making a 4K-resolution MicroLED TV that's smaller than 146 inches, say 75 inches or so. They said that would take another two to five years.

 

I toliko će im trebati da ih smanje na 75", a mi ovdje pričamo o monitorima od 30". Ako slijedeće godine kupiš novi LCD monitor, možeš očekivati da će pri kraju njegovog radnog vijeka već biti prihvatljivih microled monitora.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: OLED zasloni u budućnosti i za računalne monit
mbaksa kaže...
Antiseptik kaže...
A oko burn-ina sam se načitao takvih sranja da to nije za vjerovati. Ispadne da je svaki ili, hajd, svaki drugi tv i/ili mob zapečen - dok je u stvarnosti i lcd podložan istom problemu.

LCD nije podložan tom problemu. Ako dođe do tog problema kod LCD-a, u pitanju je defekt, a ne normalno funkcioniranje ekrana.

 

Antiseptik kaže...
Imao sam 2 oled tevea (2k je prodan i zamijenjen s 4k inačicom), frendovi na moj nagovor i uživo viđenje prodali plazme i kupili oled (jedan 2k verziju, dvojica 4k) i ni na jednom nisam imao tu čast da mogu vidjeti burn-in. Sve si nešto kontam da me netko ne sabotira?!

Kad bi znao što točno je burn-in i kako do njega dolazi, onda ga ne bi očekivao u uvjetima u kojima ga ne bi ni trebao očekivati. 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice