Opasnost od mobitela: istina i…

poruka: 33
|
čitano: 9.904
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Opasnost od mobitela: istina i…".
13 godina
offline
Opasnost od mobitela: istina i…

Ako su mobiteli i njihovo zračenje “bezopasni”, zašto se ide kukom i motikom na bazne stanice ?!

A opet, postoji spoznaja da neki ljudi jednostavno ne mogu obolijevati od rakova i tumora “prirodnih” razloga, mogu li oni osjetiti negativne utjecaje takvog zračenja?! 

Nije se u članku pojasnilo, zašto su samo muškići imali tragove nakon zračenja, ako se može i taj detalj pojasniti?!!

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Opasnost od mobitela: istina i…

Mislim da se u Vašim pitanjima krije najbolji odgovor. Zašto neki ljudi pate od mobitelnih antena u blizini njihovih kuća? Pa zato što si to sugeriraju. Ja pojma nemam gdje se te antene nalaze, na zanimaju me, a kad ih i vidim ne primjećujem ih. Pa onda nemam od njih problema. No oni koji su njima opsjenuti, pravo rečeno fobični, naravno da imaju problema, no ti problemi ne proizlaze iz utjecaja mikrovalnog zračenja nego su sasvim psihološki. A onaj dokaz na mužjacima štakora najbolji je dokaz da sa istraživanjem nešto ne štima. Kada imate male efekte na maloj populaciji uvijek možete izvesti krive zaključke. Dat ću vam jedan primjer. Godine 2007. u mojoj najbližoj okolini (u obitelji  i među kolegama) umrlo je 4 (četvero) ljudi od melanoma (a od te godine do danas nitko). No kad pogledate šire statistike, na nivou Hrvatske, a kamoli svijeta, vidjet ćete da 2007. godina u tom pogledu nije bila ni po čemu izuzetna. Takva je priroda medicinskih istraživanja. 

 
11 1 hvala 0
15 godina
offline
Opasnost od mobitela: istina i…

koliko vidim po cestama, najštetnije za zombije je neprestano zurenje u telefon i potpuno isključivanje iz okoliša. osobito kad se tako ide preko ceste. o selfijima na rubu vulkana da i ne govorim. sve je to prirodan odabir. možda ne govori ništa o zračenju, ali daje darwinu za pravo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Opasnost od mobitela: istina i…

a više ljudi nastrada od hodanja po cesti sa mobitelima ili pričanjem, tipkanjem u vožnji, nego od zračenja..  a opet sa druge strane od nečeg moramo i umrijeti :)

 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Opasnost od mobitela: istina i…
Ajar kaže...

koliko vidim po cestama, najštetnije za zombije je neprestano zurenje u telefon i potpuno isključivanje iz okoliša. osobito kad se tako ide preko ceste. o selfijima na rubu vulkana da i ne govorim. sve je to prirodan odabir. možda ne govori ništa o zračenju, ali daje darwinu za pravo. 

 Zaboravio si slušalice u ušima.

6 godina
protjeran
offline
Re: Opasnost od mobitela: istina i…
bus kaže...

a više ljudi nastrada od hodanja po cesti sa mobitelima ili pričanjem, tipkanjem u vožnji, nego od zračenja..  a opet sa druge strane od nečeg moramo i umrijeti :)

 Svi moramo od nečega umrijeti, ali to ne bi trebalo biti prerano (s obzirom na opće produženje životnog vijeka). A ljudi u Hrvatskoj prečesto umiru od raznih vrsta raka. Maloprije sam na radiju čuo podatak da je rak prostate bio treći po redu uzrok smrti od raka. Uzroci oboljevanja mogu biti razni. Zdravlju svakako ne pridonose smrdljiva čađom poharana okolina, zatrovana voda, kemikalijama zatrovana hrana itd.

 

 

6 godina
protjeran
offline
Opasnost od mobitela: istina i…

"Jupi", evo nama opet teksta o mobitelima i zračenju.

 

Za oko mi je zapelo sljedeće: "Životinje su većinom izlagane niskofrekventnom, 2G, zračenju koje je danas rijetko u upotrebi, posebice u razvijenim zemljama.".

 

Na interpletu je moguće pronaći podatak da su 2G mreže ugasili Ameri, Australci, Singapurci i još neki.

 

Ameri su to učinili kako bi te iste i neke jednako niske frekvencije mogli koristiti za 4G+.

 

Stoga se nisu riješili niskofrekventnog zračenja. Baš suprotno.

 

Nedavno je T-Mobile USA aktivirao 600 MHz, a o tome postoji i krasna vijest stara samo 4 dana: https://www.t-mobile.com/news/extended-range-lte-puerto-rico.

 

Ali to nije sve!

"T-Mobile’s Extended Range LTE signals travel twice as far from the tower and are four times better in buildings than mid-band LTE, providing increased coverage and capacity. The Un-carrier has already deployed Extended Range LTE to more than 80 percent of Americans with 700 MHz (Band 12), and rapidly began deploying it with 600 MHz (Band 71) last year to expand coverage and capacity even further."

 

Što bi značilo da se baš nikako nisu riješili zračenja na niskim frekvencijama, premda su 2017. ukinuli 2G ali praše i dalje na 600 i 700 MHz.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Opasnost od mobitela: istina i…

kao šta je golega gore navea, svi rade refarming 2G freka za 4G

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Opasnost od mobitela: istina i…

Sve je dobro dok ne dođe 5G, koji eto, svima odjednom "treba" jer nisu zadovoljni 4G brzinama. Jer je*iga, mora se uštedit tih ekstra minutu-dvije tijekom skidanja nečega.

 

A ako se uvodi prvenstveno radi epohalne beskorisnosti zvane IoT, onda komentar nije ni potreban. Naravno, sad ćete me razapet jer sam dirnuo u "sveti gral povezanosti".

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.11.2018 12:12 (AKosir1990).
 
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Opasnost od mobitela: istina i…
AKosir1990 kaže...

Sve je dobro dok ne dođe 5G, koji eto, svima odjednom "treba" jer nisu zadovoljni 4G brzinama. Jer je*iga, mora se uštedit tih ekstra minutu-dvije tijekom skidanja nečega.

 

A ako se uvodi prvenstveno radi epohalne beskorisnosti zvane IoT, onda komentar nije ni potreban. Naravno, sad ćete me razapet jer sam dirnuo u "sveti gral povezanosti".

Ovisno o domaćoj mobilnoj mreži, download i upload mogu biti kriminalno spori. Pogledaj sam temu na ovom forumu "Neograničeni internet na Tele2" ili tako nekako, a zatim pogledaj kuknjavu korisnika na FB profilu Tele2, pa ćeš vidjeti da ljudi zbilja imaju probleme s mrežom. A nije samo Tele2 u pitanju. Netko ima probleme s HT-om, drugi s VIP-om/A1 itd.

 

IoT - mi smo još daleko od toga. I rekao bih da nije toliko u pitanju sve gral povezanosti koliko vječna i neuništiva pohlepa za novcem.

 

14 godina
offline
Re: Opasnost od mobitela: istina i…
To su rekli i za 3G i adsl, sta stalno nesto poboljsavate, ako radi i ovo staro.
6 godina
protjeran
offline
Re: Opasnost od mobitela: istina i…
Diablo86 kaže...
To su rekli i za 3G i adsl, sta stalno nesto poboljsavate, ako radi i ovo staro.

 Raste količina sadržaja koji se prenosi svim mogućim mrežama. To je problem.

 

Ovdje je dodatni problem i u ograničenom resursu, a to su frekvencije. Ima ih koliko ih ima i treba ih pametno podijeliti i iskoristiti. Pa se gase stare usluge (npr. analogna tv) i na njihovom se mjestu otvaraju nove (npr. 4G+, a sutra 5G).

 

 

9 godina
offline
Re: Opasnost od mobitela: istina i…
danen kaže...

Mislim da se u Vašim pitanjima krije najbolji odgovor. Zašto neki ljudi pate od mobitelnih antena u blizini njihovih kuća? Pa zato što si to sugeriraju. Ja pojma nemam gdje se te antene nalaze, na zanimaju me, a kad ih i vidim ne primjećujem ih. Pa onda nemam od njih problema. No oni koji su njima opsjenuti, pravo rečeno fobični, naravno da imaju problema, no ti problemi ne proizlaze iz utjecaja mikrovalnog zračenja nego su sasvim psihološki. A onaj dokaz na mužjacima štakora najbolji je dokaz da sa istraživanjem nešto ne štima. Kada imate male efekte na maloj populaciji uvijek možete izvesti krive zaključke. Dat ću vam jedan primjer. Godine 2007. u mojoj najbližoj okolini (u obitelji  i među kolegama) umrlo je 4 (četvero) ljudi od melanoma (a od te godine do danas nitko). No kad pogledate šire statistike, na nivou Hrvatske, a kamoli svijeta, vidjet ćete da 2007. godina u tom pogledu nije bila ni po čemu izuzetna. Takva je priroda medicinskih istraživanja. 

 Znam da sam sa starijim mobitelima tipa Nokia nakon duzeg razgovora osjecao nekakvu nelagodu vrucinu blizu mjesta gdje mobitel bio prislonjen. Sa modernim mobitelima recimo nemam taj problem.  

Isto se sjecam kad sam u geodetskom zavodu usao u prostoriju sa masinama (serveri, plus jos nesto?) da sam osjetio kao da me nekakv val (zracenje) udario i instant glavobolju. Kad sam izasao iz iste prostorije bio sam ok. 

Sa antenama i slicnim nemam problem, ali nisu svi ljudi jednako osjetljivi na zracenje, i ne treba uvijek sve otpisati mahanjem rukom. 

7 godina
offline
Re: Opasnost od mobitela: istina i…

Da, tako sam se i ja nekako "loše" osjećao kad bih bio pokraj antene od routera doma, pa sam ga premještao dalje od sebe jer sam "osjetio" zračenje..kad sam se prestao zamarati s tim, a onda naučio ponešto i shvatio da mi zračenje ne može naškoditi, odjednom mi više ne smeta antena niti osjetim zračenje 

8 godina
offline
Opasnost od mobitela: istina i…

Ne treba na sve odmahivati rukom, no isto tako svemu ne vjerovati. Mikrovalno zračenje izaziva zagrijavanje tkiva, to se zna (na tom principu radi mikrovalna pećnica) no to samo po sebi nije i ne može biti opasno. Neugodan osjećaj od ulaska u prostoriju s elektronskim uređajima može biti iz zbog ozona i tko zna čega još sve ne. Postoje nezdrave sobe (indoor polution). Uzroka stoga može biti tko zna koliko, a što se zapravo osjeća ne zna se. No da je riječ o histeriji vidi se na primjeru one antene u zvoniku. Dok ljudi za nju nisu znali nikome nije smetala. Na kraju, čim možete primiti signal za mobitel, u blizini mora biti nekakva antena. Ako vam je antena na krovu kuće, manje će vas zračiti - o tome možete čitati i u mojoj knjizi. 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Opasnost od mobitela: istina i…

Prisustvovao sam obrani doktorata o utjecaju zračenja mobilnog telefona na ljudsku glavu. FER, Zagreb. Najkraće, dugotrajni razgovor može zagrijati tkivo u blizini par cm od mobitela za oko 1 (max 2) stupnja celzijusa. Nema dokaza da to izaziva tumore, no nije posve isključena ta mogućnost. No samo u dugotrajnoj uporabi. Prije će vas ubit nešto drugo. Recimo kancirogeni "roundup" koji sadrži glifosate i koji kroz prehranu akumuliramo u tijelu, dok su ga mnoge zemlje zabranile, poput npr Švicarske. Miga još nismo zabranili jer "nismo sto posto sigurni" da izaziva rak, samo postoje indicije da izaziva, "vjerojatno" je kancirogen po WHO. Pa ako tražite uzrok porasta raka zadnjih desetljeća, ovo je vrlo moguć.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Opasnost od mobitela: istina i…

"usao u prostoriju sa masinama (serveri, plus jos nesto?) da sam osjetio kao da me nekakv val (zracenje) udario i instant glavobolju"

 

cudno kako gomila servera moze da napravi val vrucine :)

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Opasnost od mobitela: istina i…

Možda je problem što ljudi od znanosti očekuju definitne odgovore, ali ona to ne može dati. Formalno-logički, konačan odgovor moguće je dati samo na prethodno umjetno konstruiranu i vrlo reduciranu tvrdnju koja se može opovrgnuti (kao što to recimo radi matematika, makar ni tu nije sve jednostavno i tautološki kao što bi pozitivisti ustvrdili), ali u stvarnom svijetu takve tvrdnje i nisu od neke koristi, već istraživanja u pravilu govore o tendencijama ili vjerojatnostima. Ovdje citirani široko omiljeni Popper isto nije bio u pravu - već su ga Lakatos, Kuhn, Feyerabend i ostali ili korigirali ili u potpunosti srušili - zavisi kome "vjerujete". Ništa u stvarnom pojmu formalno se ne može u potpunosti potvrditi i ništa se ne može u potpunosti opovrgnuti - postoji jednostavan dokaz u logici za to, ali znači li to da trebamo dići ruke od sustavnog istraživanja svijeta? Naravno da ne... ako već ne možemo imati apsolutne istine, pa bolje je imati i nekakve indicije nego ništa, zar ne? U studentom uvijek imamo vjerojatnost za niske temperature i vadimo zimsku garderobu iz ormara, ali nas ovaj studenti u tome opovrgava - je li to netko mogao sa sigurnošću predvidjeti? Nije. No znači li to da treba automatski zaboraviti kakva godišnja doba donose temperature u prosjeku?

 

Ono što je nevjerojatno oko priče s mobitelima i zračenjima što su ljudi opsjednuti isključivo nekakvom fizičkom štetom koju čini zračenje, a koja je vjerojatno mala ako postoji (u suprotnom bi već svi pocrkali od toliko mobitela), ali posve zanemaruju psihičku komponentu koja je i znanstveno potvrđena i očita u svakodnevici. To što mobiteli, odnosno "ekrani" čine na razvoj psihe kod djece (porast depresije - vidi istraživanja za UK i US), poremećaji koncentracije kod svih uzrasta i sve teža mogućnost obrade "dubljih misli" zapravo je primarna šteta mobitela i razno-raznih gadgeta kojima se okružujemo oko koje bi trebali brinuti i onda je tu - nije hipotetska, samo nije tako opipljiva kao tumor ili neki lako vidljiv medicinski problem. Smatram da ljudi oko toga ne dižu galamu jer za promjenu toga treba vlastite discipline, a kod tumora i zračenja dovoljno je uperiti prstom u urotu guštersko-korporativnu.

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
 
7 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Opasnost od mobitela: istina i…
Ridealong:

Odličan post, pretekao si me. Ukratko rečeno, oznaka generacije ne govori ama baš ništa o frekvencijama.
Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Opasnost od mobitela: istina i…
mirkoj kaže...

"usao u prostoriju sa masinama (serveri, plus jos nesto?) da sam osjetio kao da me nekakv val (zracenje) udario i instant glavobolju"

 

cudno kako gomila servera moze da napravi val vrucine :)

 Krivo sam se izrazio. Nije bila vrucina i nije bila samo server soba. Imali su jos neku tezu masinerija (ne sjecam se sto) i ista je prozivodila neku nizu ritmicku frekvenciju. Kad sam usao u prostoriju pozlilo mi je istog trenutka, dok moj stariji kolega nije ni trepnuo. 

Nema nista protiv antena, odasiljaca, wifi i niti imam kakve smetnje od istih.

10 godina
online
Opasnost od mobitela: istina i…

Dobar tekst koji govori da urbane legende o zračenju štetnosti mobitela jednostavno nisu istina.

Mobiteli imaju toliko štetno zračenje koliko je Zemlja ravna, a cijepljenje štetno.

 

Budali reci koliko god puta hoćeš, on će uvijek vidjeti da eto neke zle žene kao što su vještice lete na metli kada je pun Mjesec.

Pametnog samo uputi na pravu literaturu, te nema greške.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Opasnost od mobitela: istina i…

Jako dobro razmišljanje 4andY-ja! Zbog lakog pristupa informacijama imamo sve više poluinteligenata, ljudi koji su o svemu nešto načuli, a ništa pravo ne znaju. Zaboravili smo važnost memoriranja u učenju koje nikako ne ide na štetu razmišljanja i kreativnog mišljenja. Ne može se nešto shvatiti ako se shvaća samo apstraktno, bez pravog znanja o tome. Nije zaludu bilo obavezno učenje latinskog za svakog obrazovnog čovjeka. Tek kad se nauče deklinacije i konjugacije shvati se kako u jeziku treba biti precizan, kako svako slovo mora biti na svome mjestu. Od takvih učenika, klasičara dolaze ponajbolji studenti medicine, jer u medicini treba biti jasan, siguran i precizan - o tome ovisi ljudski život!

I na kraju, takvih je poluinteligenata bilo i prije, no ti su čitali enciklopedije. Kupili bi primjerice medicinski leksikon za laike i onda sebi utvarali da znaju  medicinu bolje od liječnika.

Stvarni slučaj: Dođe pacijentica do liječnice pa joj veli: "Čitala sam leksikon, pa sad zna što mi je. Imam problema s prostatom." Znanje je znanje samo ako je strukturirano, ako je sustavno naučeno. Od guglanja imamo samo zbrku u glavi.  

 
6 0 hvala 2
6 godina
protjeran
offline
Re: Opasnost od mobitela: istina i…
4ndY kaže...

Možda je problem što ljudi od znanosti očekuju definitne odgovore, ali ona to ne može dati. Formalno-logički, konačan odgovor moguće je dati samo na prethodno umjetno konstruiranu i vrlo reduciranu tvrdnju koja se može opovrgnuti (kao što to recimo radi matematika, makar ni tu nije sve jednostavno i tautološki kao što bi pozitivisti ustvrdili), ali u stvarnom svijetu takve tvrdnje i nisu od neke koristi, već istraživanja u pravilu govore o tendencijama ili vjerojatnostima. Ovdje citirani široko omiljeni Popper isto nije bio u pravu - već su ga Lakatos, Kuhn, Feyerabend i ostali ili korigirali ili u potpunosti srušili - zavisi kome "vjerujete". Ništa u stvarnom pojmu formalno se ne može u potpunosti potvrditi i ništa se ne može u potpunosti opovrgnuti - postoji jednostavan dokaz u logici za to, ali znači li to da trebamo dići ruke od sustavnog istraživanja svijeta? Naravno da ne... ako već ne možemo imati apsolutne istine, pa bolje je imati i nekakve indicije nego ništa, zar ne? U studentom uvijek imamo vjerojatnost za niske temperature i vadimo zimsku garderobu iz ormara, ali nas ovaj studenti u tome opovrgava - je li to netko mogao sa sigurnošću predvidjeti? Nije. No znači li to da treba automatski zaboraviti kakva godišnja doba donose temperature u prosjeku?

 

Ono što je nevjerojatno oko priče s mobitelima i zračenjima što su ljudi opsjednuti isključivo nekakvom fizičkom štetom koju čini zračenje, a koja je vjerojatno mala ako postoji (u suprotnom bi već svi pocrkali od toliko mobitela), ali posve zanemaruju psihičku komponentu koja je i znanstveno potvrđena i očita u svakodnevici. To što mobiteli, odnosno "ekrani" čine na razvoj psihe kod djece (porast depresije - vidi istraživanja za UK i US), poremećaji koncentracije kod svih uzrasta i sve teža mogućnost obrade "dubljih misli" zapravo je primarna šteta mobitela i razno-raznih gadgeta kojima se okružujemo oko koje bi trebali brinuti i onda je tu - nije hipotetska, samo nije tako opipljiva kao tumor ili neki lako vidljiv medicinski problem. Smatram da ljudi oko toga ne dižu galamu jer za promjenu toga treba vlastite discipline, a kod tumora i zračenja dovoljno je uperiti prstom u urotu guštersko-korporativnu.

 Što su Popper, Lakatos, Kuhn i Feyerabend pisali o zračenju mobitela?

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Opasnost od mobitela: istina i…
danen kaže...

Zaboravili smo važnost memoriranja u učenju koje nikako ne ide na štetu razmišljanja i kreativnog mišljenja. Ne može se nešto shvatiti ako se shvaća samo apstraktno, bez pravog znanja o tome.  

Nemoj tako. Pa mi nikada nećemo postati Finska.

 

P.S. Inače se slažem s gornjom tvojom rečenicom.

6 godina
protjeran
offline
Re: Opasnost od mobitela: istina i…
PzKpfw kaže...

Pametnog samo uputi na pravu literaturu, te nema greške.

Valjam se po podu od smijeha ili ROTFL.

 

Pročitaj barem jedan primjer: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29374485

 

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Opasnost od mobitela: istina i…

Pitanje je samo tko je financirao ta istraživanja i s kojim razlogom. Danas se rade mnoga istraživanja koje financiraju upravo oni koji proizvode to isto što se istražuje, a sigurno njima nije do zdravlja ljudi već da se to nešto što bolje prodaje. Nedavno su testirali 5G anatenu koja radi na 7,4 GHz i odjednom su stotine ptica pale s neba. Sad će reći da to nema veze s 5G jer sva istraživanja pokazuju da te frekvencije nemaju štetni utjecaj, ali i dalje stoji činjenica da su tog istog dana na tom području uginule stotine ptica. Kakve li slučajnosti? Danas je teško vjerovati znanosti jer je ista pod utjecajem financijskih sredstava u rukama interesnih skupina pa se ti rezultati nekako prilagode interesima ili se prikažu informacije koje nisu lažne, ali prikazuju ono što se želi prikazati - kao recimo u statistici. Kod nas čak i Crkva financira znanost, dalje si zaključite sami.

 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Opasnost od mobitela: istina i…
zmikic2 kaže...

Pitanje je samo tko je financirao ta istraživanja i s kojim razlogom.

 To je uvijek prvo i glavno pitanje.

12 godina
offline
Opasnost od mobitela: istina i…

Zračenje iz mobitela ne uzrokuje rak, rak uzrokuje nedostak melatonina, melatonin se izlučuje samo nevečer. Melatonin dok spavamo čisti "smeče" koje ostane poslije mitoze stanica, i naravno da očisti i stanice koje su već i prešle u "zle" stanice, koje naš organizam svakodnevno "radi",  ali melatonin uspješno (kako kod koga) to sanira. Kad je manjak melatonina, ta mala količina nemože uspješno "očistiti" organizam te mogu početi problemi.  Ali što uzrokuje manjak melatonina? Manjak melatonina uzrokuje zračenje iz mobitela. Kažu i wi fi, ali nevjerujem da je wi fi.

 

Evo jedan moj primjer, prije dvije godine dok se nisam zaposlio bio sam ono, normalan korisnik mobitela, jedno sat i pol do dva dnevno na mobitelu sa curom i jedno pola sata dnevno sa klijentima (njuškalo - servis računala, laptopa itd), i zaposlih se (napokon službeno) kao komercijalista/nabava robe/ IT firme. Može se reći da sam bio normalan, tolerantan, nije mi ništa išlo na živce. Kako je došla i prva plača kupio sam mobitel Xperia XA1 Ultra,  Istog dana od kad sam se zaposlio povečao se broj aktivnih sati korištenja mobitela, sa cca 2 sata razgovora dnevno na 5-6 sati razgovora dnevno, plus još bezbroj primanja i držanja mobitela za pisanje poruka whatsapp i viber. I točno prije godinu dana na božić, (jedno mjesec dana nakon kupnje XA1 Ultra) meni su se u glavi naglo počela dešavati sranja, počeo je jaki brain fog, kao da gledam sebe iz fotelje u kinu, a ja na ekranu, krenule su suicidalne misli, izrazito jaka depresija/anksioznost, te  jake opsesivno kompulzivne misli/radnje i to u trajanju od 5-15 sekundi, gdje bi nakon tih 5-15 sekundi sve prošlo i ja bih opet bio normalan. Nikad u životu nisam prije  imao takve osjećaje. Sve me odjednom živciralo, gazda, ljudi na poslu, izderavanje na curu na skoro svaku njenu rečenicu gdje je dosta puta briznula u plač, ma ono neznam šta mi nije išlo na živce, nisam imao živaca pogledat film, odigrati igru, otići na kavu sa nekim, sve mi je bilo bezveze i neinteresantno, samo sam visio na 9gagu, kuća-poso, hrana i 9gag. Jednostavno se više nisam mogo izgubiti u mislima /day dreaming, ono kad se zamisliš o nečemu i kao da "odmaraš". Bio sam stalno napet i razmišljao o tim šugavim osjećajima šta nebi ni najgorem neprijatelju poželio. Simptomi bi se uvijek pojavili kad bi napravio neku kretnju/radnju, otišao na wc, sjeo voziti auto, itd. I to na 5-15 sekundi. Objasnim sve curi (medicinska sestra),  kaže nikad čula za takve simptome, odem kod doktora Bagarića u bolnicu Vrapče, kaže nikad nije čuo za te simptome, kaže anksioznost i depresija ne traju 5-15 sekundi pa da ste onda bolje, to traje mjesecima, ljudi imaju depresiju i anksioznost u valunzima po par dana, kaže da se ja ne uklapam u profil takvog standardnog pacijenta i da mu djelujem normalno. I pošalje me doma. Ja reko pa koji hebeni K mi se dešava, više nisam znao šta da radim, promijenio navike spavanja, navike prehrane, neznam šta sve nisam probao da se "izlječim". I nakon jedno godine dana teških patnji od 5-15 sekundi 50-100 puta dnevno, meni se pokvari XA1 Ultra, i ja odnio mob u MM Agram servis na popravak, mobitel bio na popravku 4 tjedna jer se čekao dio, u ta 4 tjedna, prije mjesec dana, ja sam se počeo osjećati bolje, svi simptomi su se smanjili za 80-90%, mobitel se vratio sa servisa i reko ajde da ga ne stavljam na uho da vidim šta će biti i evo već tjedan i pol od kad sam sa ljudima na speakerphonu ili hands free'u svi simptomi su skoro nestali, ja sam se  p r e p o r o d i o, nevjerojatno. Tako da mobitel na uho više nema teoretske šanse da ide, ukoliko imate i neki najmanji dio ovih simptoma šta sam naveo, i dosta dugo držite mobitel na uhu probajte jedno vrijeme razgovarati preko speakerphone'a ili hands free'a. Eto, hvala na čitanju :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 23:23 (Cryogenic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Opasnost od mobitela: istina i…

Bilo bi odlično da je to tako jednostavno, ali nažalost, u ovoj priči "jedna lasta ne čini proljeće". Drago mi je da si bolje, no odbacivanje mobitela sigurno nije generičko rješenje zdravstvenih problema ljudi. To što je tebi pomoglo (ili misliš da ti je pomoglo) može biti povezano na nekoj razini s mobitelom, a i ne mora. Također, ne mora biti zračenje mobitela, već sama činjenica da si opušteniji kad nisi stalno "online", pri ekranu, i dostupan svima. A možda je i placebo?

Jasno je da organizam ima obrambene mehanizme od devijantnih stanica, ali taj sustav obrane nikako nije jedna supstanca X koja sve sređuje nego cijeli niz međuovisnosti koje su jako osjetljive na neravnoteže u organizmu. Pogoditi što liječi rak je jednako izazovu shvatiti kako funkcionira ljudski organizam. Da je suprotno, samo bi se nafilali tog melatonina i očistili "smeća", zar ne? Ili to nam ipak liječnici ne žele otkriti? :-)

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
12 godina
offline
Re: Opasnost od mobitela: istina i…
4ndY kaže...

Bilo bi odlično da je to tako jednostavno, ali nažalost, u ovoj priči "jedna lasta ne čini proljeće". Drago mi je da si bolje, no odbacivanje mobitela sigurno nije generičko rješenje zdravstvenih problema ljudi. To što je tebi pomoglo (ili misliš da ti je pomoglo) može biti povezano na nekoj razini s mobitelom, a i ne mora. Također, ne mora biti zračenje mobitela, već sama činjenica da si opušteniji kad nisi stalno "online", pri ekranu, i dostupan svima. A možda je i placebo?

Jasno je da organizam ima obrambene mehanizme od devijantnih stanica, ali taj sustav obrane nikako nije jedna supstanca X koja sve sređuje nego cijeli niz međuovisnosti koje su jako osjetljive na neravnoteže u organizmu. Pogoditi što liječi rak je jednako izazovu shvatiti kako funkcionira ljudski organizam. Da je suprotno, samo bi se nafilali tog melatonina i očistili "smeća", zar ne? Ili to nam ipak liječnici ne žele otkriti? :-)

 

Nisam ovdje da se rapravljam šta je šta nije, ja znam šta meni je odnosno bilo je, i šta sam sve testirao i kakve promjene radio u životu da eliminiram stvari od čega mi je bilo loše. 12'ti dan da mi nije mobitel na uhu, snovi su mi se vratili, bolje spavam i iz dana u dan ja se sve bolje osječam, ne vjeruješ li, zaveži si mobitel 5-7 sati dnevno na glavu , odnosno na uho i napravi phone call, i javi se za mjesec dana, e prijatelju onda bi vidio da sam u pravu.  Mobitel razjebe žlijezdu u mozgu  koja luči melatonin. Ako treba poklonim ti XA1 Ultra za benchmark. Oni koji malo uzmu mob u ruke, pošalju par porukica, ostave mob na stolu, pa opet malo youtube malo igre i tako kroz cijeli dan i sa 15-30 minuta razgovora dnevno NISU kompetentni razgovarati o ovome.

 

Moj savjet, nemojte razgovarati sa mobitelom na uhu, ako već morate, odmaknite ga 2-3 cm, razgovarajte na speakerphone ili preko slušalica, ako je moguće što više calls whatsapp ili viber preko wi-fi'a, upalite airplane mode kad negdje idete ako mob stalno držite u džepu odnosno ako je full blizu tijela, te poslije isključite airplane mode kad je dalje od tijela.

 

Par videa koji mogu a i nemoraju biti od pomoći.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 18:20 (Cryogenic).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice