Oscari potaknuli piratska preuzimanja nagrađenih f

poruka: 18
|
čitano: 7.230
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Oscari potaknuli piratska preuzimanja nagrađenih f".
16 godina
offline
Oscari potaknuli piratska preuzimanja nagrađenih f

Hm, ne znam... možda na jedan, dva dana. Neznam koja nagrada bi me morala natjerati da idem tražit (isplagiranu od francuskog filma "La famille Bélier") glazbenu dramicu sa gluhonijemima Coda, ali razumijem interes nekih ljudi da barem "pospreme za vrijeme kad budu raspoloženi" da vide što je to tako dobrog u filmu koji inače nikog nije zanimao. Mislim, da je film publici odličan, odmah bi se pročulo po forumima i preporukama. Čak bi i novinari počeli neke anekdote. No o ovome... nitko ništa do dodjele, što se vidi i po uvjerljivo najnižem interesu za streaming prije oscara. 
Dobro ja Matt Walsh (s kojim se često i ne složim oko njegovih konzervativnih stavova) primjetio da je uvjeren da najbolji film ni ne postoji, jer nezna nikog da ga je igdje vidio. 
edit;
Kopipejst sa prvog komentara na jogurt stranici za skidanje: 
"Hollywood's solution to fight online piracy: make movies so bad no one wants to watch them, even for free."

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.4.2022 18:18 (overhaul).
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Oscari potaknuli piratska preuzimanja nagrađenih f

baš pratim i, otkad nas je usrećio kovid, osim tek nešto malo televizijske produkcije (tu se da naći dobrih uradaka), 99,9% svega ostaloga (posebno filmovi) je čisti trash (odn., kao što piše overhaul, ne vrijede gledanja ni badava). radi se samo "da dijete dobije ime" (i pokriju fiksni troškovi hladnog pogona?) - nekreativno, prek q, nemotivirano, jadno, isprazno i šuplje - posebno u domeni pisanja (scenariji i to). djetinjasto i žalibože. oskar samo na površinu izbaci dio tog taloga. sva sreća da postoje stariji ("predcovid") filmovi/serije vrijedni gledanja dvaput. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Oscari potaknuli piratska preuzimanja nagrađenih f

Slažem se, jako loša i nekvalitetna filmska godina. Ali upravo je to i remake filma La famille Bélier potvrdio. Od hrpe lošega, donekle, uz Belfast od Kenetha Branagha ipak je najbolji...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Oscari potaknuli piratska preuzimanja nagrađenih f

 

 

Filmove skidaju fejkeri, pozeri, oni koji ne cijene tu umjetnost. Kada nešto voliš, onda si to i spreman platiti.

Ono kaj se dobije džaba, ne cijeni se. Jednostavno je to ljudska priroda.

 

Ne ulazim u izbor US akademije, al' po mojem skromnom ukusu, ako je nešt dobilo oscara, nikaj to ne znači.

 

Dodjela Oscara je režirani cirkus, te služi za festival taštine i drugih niskih strasti....ah, netko te ošamario...pa uzvrati razbu...

 

 

dzg
Moj PC  
0 6 hvala 0
16 godina
offline
Re: Oscari potaknuli piratska preuzimanja nagrađen
PzKpfw kaže...

 

 

Filmove skidaju fejkeri, pozeri, oni koji ne cijene tu umjetnost. Kada nešto voliš, onda si to i spreman platiti.

Ono kaj se dobije džaba, ne cijeni se. Jednostavno je to ljudska priroda.

 

Ne ulazim u izbor US akademije, al' po mojem skromnom ukusu, ako je nešt dobilo oscara, nikaj to ne znači.

 

Dodjela Oscara je režirani cirkus, te služi za festival taštine i drugih niskih strasti....ah, netko te ošamario...pa uzvrati razbu...

 

 

 Hm, nisam baš siguran u odabir "fejkera i pozera" kao imenica za ljude koji su sad išli zbog reklamiranja oscara nabrzinu skinut ovih par filmova s liste "kandidata i laureata". Prije je to, kažem, trenutna znatiželja zbog nekakvog zaostalog autoriteta upamćenog iz davnih vremena kad su fol oscari nagrađivali dobre filmove(iako oduvijek je to bilo upitno), i vjerojatno je da će znatiželja prije uminuti nego film stigne uopće na red da se gleda. Ili je na stanju sindrom krda. Dakle nitko to baš izrijekom nebi kupio jer izuzetno voli olivudski umjentički film. Dobit će negdje u streamingu na koji je pretplaćen(neznam dali apple stream na kraju dijeli te svoje filmove s kojim paralelnim streaing servisima), i možda onda baci oko u nekakvom bingeu. Vjerojatno bude za koji mjesec i na nekoj od tv kanala i ljudi će prebaciti na zvijezde pjevaju kad ga prekinu reklamama. 
Glede dodjele, da su za najavljivača odabrali drugog The Rocka...

15 godina
offline
Oscari potaknuli piratska preuzimanja nagrađenih f

To govori o tome kakvi su filmovi nominirani i kolko ljudi čuje za njih

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Oscari potaknuli piratska preuzimanja nagrađenih f

Nominiralo se ono što se nudilo. Nekoliko je neloših filmova ipak prošlo "ispod radara".

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Crni, žuti, zeleni vragovi, ne da se nude, nego bi i prodali Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Oscari potaknuli piratska preuzimanja nagrađenih f

najbolji filmovi su iz 90 ih godina.. 

1990 - Dances With wolves , The Godfather, Good Fellas

1991 - The silence Of tHe Lambs, Terminator 2

1992 - Unforgiven, Dracula, The Last Mochican

1993 - Schindler's List, The Piano,   

1994 - Forest Gump, Pulp Fiction, Shawshenk Redemption

1995 - Bravehart Apollo 13, 

1996 - The English Patient, Fargo, Shine

1997 - Titanic, As Good as it gets, Good Will Hunting

1998 - Sheakspire in love, Saving Private Ryan, Life is Beautifull

1999 - American Beauty, Matrix, Sixth Sense, The Green Mile

2000 - Gladiator

 

 

be Cool
Moj PC  
8 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Oscari potaknuli piratska preuzimanja nagrađen
PzKpfw kaže...

 

 

Filmove skidaju fejkeri, pozeri, oni koji ne cijene tu umjetnost. Kada nešto voliš, onda si to i spreman platiti.

Ono kaj se dobije džaba, ne cijeni se. Jednostavno je to ljudska priroda.

 

Ne ulazim u izbor US akademije, al' po mojem skromnom ukusu, ako je nešt dobilo oscara, nikaj to ne znači.

 

Dodjela Oscara je režirani cirkus, te služi za festival taštine i drugih niskih strasti....ah, netko te ošamario...pa uzvrati razbu...

 

 

 Ja moram da pitam sto su to fejkeri i pozeri ?! Malo sam "premator" za ove novopecene po Vuku izraze

10 godina
offline
Re: Oscari potaknuli piratska preuzimanja nagrađen

 

@SamoPitam3

 

Hvala na pitanju.

Znači fejker, bi bila neka osoba, koja je lažnjak. Koji se glumi nešto. Npr. netko voli prirodu, a ne zna razliku između bukva i graba. Čekaj me ispod onog graba, a on te čeka ispod hrasta...

 

Pozer bi bila ona osoba, kaj voli zauzeti neku pozu, te glumiti neku ulogu. Npr. ljubitelji filmova, znaju glume, znaju režisere, bla, bla, vole filmove, a ne žele platiti pare za to....kao, npr. on je panker, a mama ga oblači, hrani i plača, al' on je teenager, neki panker, bla, bla,...tako nešto.

 

Te pojmove sam koristio, onako po osjećaju,..... vole filmove, al ne bi plaćali za to. Zapravo, ne vole  film, nego samo gledaju, da mogu reći da su gledali....bio sam na moru, poslikao se za fejs, i to je to.

Objasni to kaj si gledao, nemaju pojma. Vrhunac života im je prevariti semafor.

 

Nemojte toliko gledati filmove, neka vaš život bude filmska priča.

dzg
16 godina
offline
Re: Oscari potaknuli piratska preuzimanja nagrađen
Horned Reaer kaže...

najbolji filmovi su iz 90 ih godina.. 

1990 - Dances With wolves , The Godfather, Good Fellas

1991 - The silence Of tHe Lambs, Terminator 2

1992 - Unforgiven, Dracula, The Last Mochican

1993 - Schindler's List, The Piano,   

1994 - Forest Gump, Pulp Fiction, Shawshenk Redemption

1995 - Bravehart Apollo 13, 

1996 - The English Patient, Fargo, Shine

1997 - Titanic, As Good as it gets, Good Will Hunting

1998 - Sheakspire in love, Saving Private Ryan, Life is Beautifull

1999 - American Beauty, Matrix, Sixth Sense, The Green Mile

2000 - Gladiator

 

 

 

90-te su općenito vrhunac naše civilizacije.

15 godina
offline
Re: Oscari potaknuli piratska preuzimanja nagrađen
Inovator kaže...
Horned Reaer kaže...

najbolji filmovi su iz 90 ih godina.. 

1990 - Dances With wolves , The Godfather, Good Fellas

1991 - The silence Of tHe Lambs, Terminator 2

1992 - Unforgiven, Dracula, The Last Mochican

1993 - Schindler's List, The Piano,   

1994 - Forest Gump, Pulp Fiction, Shawshenk Redemption

1995 - Bravehart Apollo 13, 

1996 - The English Patient, Fargo, Shine

1997 - Titanic, As Good as it gets, Good Will Hunting

1998 - Sheakspire in love, Saving Private Ryan, Life is Beautifull

1999 - American Beauty, Matrix, Sixth Sense, The Green Mile

2000 - Gladiator

 

 

 

90-te su općenito vrhunac naše civilizacije.

 Na ovim našim prostorima sve godine su vrhunac civilizacije  Svatko će reći, vjerojatno ovisno o svojim godinama i iskustvu da je neko desetljeće bilo bolje ili lošije, ali recimo od 60-ih godina prošlog stoljeća pa do početka novog tisućljeća je to imalo nekog smisla. Mislim da su u novom tisućljeću kola poprilično krenula nizbrdo. 

16 godina
offline
Re: Oscari potaknuli piratska preuzimanja nagrađen
PzKpfw kaže...

 

@SamoPitam3

 

Hvala na pitanju.

Znači fejker, bi bila neka osoba, koja je lažnjak. Koji se glumi nešto. Npr. netko voli prirodu, a ne zna razliku između bukva i graba. Čekaj me ispod onog graba, a on te čeka ispod hrasta...

 

Pozer bi bila ona osoba, kaj voli zauzeti neku pozu, te glumiti neku ulogu. Npr. ljubitelji filmova, znaju glume, znaju režisere, bla, bla, vole filmove, a ne žele platiti pare za to....kao, npr. on je panker, a mama ga oblači, hrani i plača, al' on je teenager, neki panker, bla, bla,...tako nešto.

 

Te pojmove sam koristio, onako po osjećaju,..... vole filmove, al ne bi plaćali za to. Zapravo, ne vole  film, nego samo gledaju, da mogu reći da su gledali....bio sam na moru, poslikao se za fejs, i to je to.

Objasni to kaj si gledao, nemaju pojma. Vrhunac života im je prevariti semafor.

 

Nemojte toliko gledati filmove, neka vaš život bude filmska priča.

 eto, nit skidam ni plaćam, nit gledam na TV... dosad sam se nagledao svega i zbilja nema više smisla trošiti vrijeme na new age woke sranja... 

10 godina
offline
Re: Oscari potaknuli piratska preuzimanja nagrađen
PzKpfw kaže...

 

@SamoPitam3

 

Hvala na pitanju.

Znači fejker, bi bila neka osoba, koja je lažnjak. Koji se glumi nešto. Npr. netko voli prirodu, a ne zna razliku između bukva i graba. Čekaj me ispod onog graba, a on te čeka ispod hrasta...

 

Pozer bi bila ona osoba, kaj voli zauzeti neku pozu, te glumiti neku ulogu. Npr. ljubitelji filmova, znaju glume, znaju režisere, bla, bla, vole filmove, a ne žele platiti pare za to....kao, npr. on je panker, a mama ga oblači, hrani i plača, al' on je teenager, neki panker, bla, bla,...tako nešto.

 

Te pojmove sam koristio, onako po osjećaju,..... vole filmove, al ne bi plaćali za to. Zapravo, ne vole  film, nego samo gledaju, da mogu reći da su gledali....bio sam na moru, poslikao se za fejs, i to je to.

Objasni to kaj si gledao, nemaju pojma. Vrhunac života im je prevariti semafor.

 

Nemojte toliko gledati filmove, neka vaš život bude filmska priča.

Isuse koje blebetanje. 

 

15 godina
offline
Re: Oscari potaknuli piratska preuzimanja nagrađen
Horned Reaer kaže...
Shawshenk Redemption

 Nikad čuo za ovaj film!?

 

Je li to nekome bio kao posljednji film koji je pogledao - preporuka?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.4.2022 13:59 (wyks).
14 godina
protjeran
offline
Re: Oscari potaknuli piratska preuzimanja nagrađen
wyks kaže...
Horned Reaer kaže...
Shawshenk Redemption

 Nikad čuo za ovaj film!?

 

Je li to nekome bio kao posljednji film koji je pogledao - preporuka?

Vjerojatno najprecijenjeniji film svih vremena...

15 godina
offline
Re: Oscari potaknuli piratska preuzimanja nagrađen
ansha kaže...
wyks kaže...
Horned Reaer kaže...
Shawshenk Redemption

 Nikad čuo za ovaj film!?

 

Je li to nekome bio kao posljednji film koji je pogledao - preporuka?

Vjerojatno najprecijenjeniji film svih vremena...

 (Ovo je šala iz nekih davnih vremena foruma, kada je u temi "Posljednji Film" netko svaku stranicu preporučio Šovšenka pa su se vrli mladići natjecali ko će dat veće hvalospjeve.

 

Isto ko sa Ledđerovim Jokerom - bilo je par frikova koji su prijetili smrću jer si se usudio reći da Dark Knight nije baš nešto poseban film. Jebiga sad kad gledaš unatrag jasno je zašto je horda incela postala tako moćna grupa na internetima.

 

Što se njegove liste tiče ne znam kome je Šejkspir in Love film vrjedan sjećanja i lamentiranja o nekim boljim vremenima, ko i Engleski pacijent.

Apollo 13, Dracula i Braveheart isto nisu nešto posebni filmovi, mislim da je posrijedi više glorifikacija jer se tad i nije imalo što drugo gledati kao danas.

 

Nije da ih prozivam smećem, samo nisu u rangu Goodfellas, Ryana, Farga. Meni osobno čak Terminator 2 visoko kotira - film je remek djelo žanra.)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
8 godina
offline
Re: Oscari potaknuli piratska preuzimanja nagrađen
wyks kaže...
ansha kaže...
wyks kaže...
Horned Reaer kaže...
Shawshenk Redemption

 Nikad čuo za ovaj film!?

 

Je li to nekome bio kao posljednji film koji je pogledao - preporuka?

Vjerojatno najprecijenjeniji film svih vremena...

 (Ovo je šala iz nekih davnih vremena foruma, kada je u temi "Posljednji Film" netko svaku stranicu preporučio Šovšenka pa su se vrli mladići natjecali ko će dat veće hvalospjeve.

 

Isto ko sa Ledđerovim Jokerom - bilo je par frikova koji su prijetili smrću jer si se usudio reći da Dark Knight nije baš nešto poseban film. Jebiga sad kad gledaš unatrag jasno je zašto je horda incela postala tako moćna grupa na internetima.

 

Što se njegove liste tiče ne znam kome je Šejkspir in Love film vrjedan sjećanja i lamentiranja o nekim boljim vremenima, ko i Engleski pacijent.

Apollo 13, Dracula i Braveheart isto nisu nešto posebni filmovi, mislim da je posrijedi više glorifikacija jer se tad i nije imalo što drugo gledati kao danas.

 

Nije da ih prozivam smećem, samo nisu u rangu Goodfellas, Ryana, Farga. Meni osobno čak Terminator 2 visoko kotira - film je remek djelo žanra.)

 

Potpisujem; možda je Apollo 3 pobrkan sa The Right Stuff koji je mucho bolji film (i 13 godina prije podobivao pregršt Oscara).

Nadopisao (odn.odpisao) bih još pola toga
(ponosim se time da nisam pogledao Titanic, makar overloadan istim znam valja svaku patetičnu scenu iz filma).
2017. je meni bila zanimljiva godina: Get Out, Three Billboards, Atomic Blonde, Wind River... sve odlični filmovi imho.
Tu su još Darkest Hour (Churchill), Dunkirk, I Don't Feel at Home in This World Anymore, Split, The Big Sick, Logan... našlo bi ih se još desetak gledljivih.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice