Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i ostao

poruka: 45
|
čitano: 13.959
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i ostao ".
15 godina
offline
Re: Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i os
Damir22 kaže...
Fascinantno u ovoj prici je samo cinjenica da on ima tolike novce na racunu.....

Postoji ocigledna poveznica izmedju stanja na racunu i nedostatka inteligencije...

  Hahahahha upravo tako, ovome se i ja čudim? Odakle mu tolike pare? U najglupljeg seljaka najdeblji krumpir...

https://elisfantasy.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.8.2022 15:00 (mrgood).
8 godina
offline
Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i ostao

 

Ako neje Bill osobno na telefonu necu da razgovaram!

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i ostao

Prije par godina kupio sam kutnu garnituru oko 5000 KN,provukao karticu i bila je odbijena???NAkon 15-tak sekundi zazvonio je telefon od blagajnice u trgovini....Zvala je moja banka (PBZ) i trazila je od blagajnice da mi preda telefon,da bih potvrdio da sam to zaista ja!

Tek nakon moje dozvole,odobrili su transakciju.

Prosle godine uhakan mi je ACC na Wish-u i lik iz Moskve je narucio smartwatch u vrijednosti od 380 KN.Transakcija je prosla,ali sam bio upozoren mailom od strane PBZ-a za tu sumnjivu transakciju.

Eto,ocito da PBZ radi dobar posao i meni nije jasno kako je ovo u clanku moglo proci tome Osjecaninu?

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i os
Milka30 kaže...

Prije par godina kupio sam kutnu garnituru oko 5000 KN,provukao karticu i bila je odbijena???NAkon 15-tak sekundi zazvonio je telefon od blagajnice u trgovini....Zvala je moja banka (PBZ) i trazila je od blagajnice da mi preda telefon,da bih potvrdio da sam to zaista ja!

Tek nakon moje dozvole,odobrili su transakciju.

Prosle godine uhakan mi je ACC na Wish-u i lik iz Moskve je narucio smartwatch u vrijednosti od 380 KN.Transakcija je prosla,ali sam bio upozoren mailom od strane PBZ-a za tu sumnjivu transakciju.

Eto,ocito da PBZ radi dobar posao i meni nije jasno kako je ovo u clanku moglo proci tome Osjecaninu?

 Zavisi, imaš neke kartice koje zahtijevaju "najavu" kupovine.

 

Zovneš ekipu, kažeš im da ćeš potrošiti toliko i toliko, u toj i toj trgovini, bla bla. Nisam za to znao do ima nekih godinu dana, nešto smo za firmu uzimali i išli smo provući na firmin Diners (mislim da je Diners bio u pitanju), kartica je bila odbijena 2-3 puta, onda nam je gospođa za blagajnom rekla za to.

 

Frend nedavno zove, skinulo mu 3.3k s računa. Panika. Šta se dešava? Pročita mi ime kome je transakcija upućena, neka turistička agencija preko koje se iznajmljuje apartman kojeg su rezervirali za godišnji, ali nije 100% siguran, jer je rezervirao preko Bookinga, a nigdje ništa nije navedeno.

Meni PBZ (VISA kartica) uvijek traži odobrenja preko mobilne aplikacije ako se pokušaje napraviti transakcija putem interneta, gatewaya, na kartici kad koristim na POS aparatu, preko određenog iznosa me traži PIN i to je to.

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.8.2022 15:33 (Crucifixion).
10 godina
offline
Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i ostao

 

 

Žao mi je kaj ljudi govore da je ovaj lik kriv. Trebaju postojati instrumenti, da se ovak' nešt spriječi. Mogu vas uvijek negdje zakinuti....kupujete auto, nekretininu, te ako naletiš na nečsite papire, ostane bez love i toga kaj kupuješ...najlakše je sada po žrtvi derati. Nije to dobro.

 

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i os
PzKpfw kaže...

 

 

Žao mi je kaj ljudi govore da je ovaj lik kriv. Trebaju postojati instrumenti, da se ovak' nešt spriječi. Mogu vas uvijek negdje zakinuti....kupujete auto, nekretininu, te ako naletiš na nečsite papire, ostane bez love i toga kaj kupuješ...najlakše je sada po žrtvi derati. Nije to dobro.

 

Pa uvijek imaš u vijestima, novinama, društvenim medijima, itd. članke i obavijesti koji su (većinom) up-to-date s raznim prevarama. Ono što ne mogu razumijeti, kod starijih ljudi, ako ne poznaješ to područje, nisi siguran, pa daj raspitaj se malo, imaš nekog mlađega tko će na brzinu proletjeti internetom ili zna nekoga da ti kaže o čemu se radi.

 

Već koliki niz godina se spominje da se ne daju osobni podaci nikome, pa ljudi dođu i objave osobne kartice sa svim podacima ili kreditne kartice, mrtvo hladno, na fejsu npr. Uslikaju s obe strane i laganica.

U nas je problem, koliko bar ja vidim, što ljudi mahnu rukom na to sve i kažu "neće mene".

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
10 godina
offline
Re: Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i os

 

@Crucifixion

 

 

Svka' od nas može biti žrtva neke prevare. Ak' nisi tu mado, lako postaneš plijen levata i raznoraznih manipulatora. 

Naglasak je da treba pomoći žrtvi.

 

Da, edukacije nikada dosta.

dzg
15 godina
offline
Re: Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i os
PzKpfw kaže...

 

 

Žao mi je kaj ljudi govore da je ovaj lik kriv...

 koji lik? žrtva krađe-prevare? on nije kriv, kriv je krivac, počinitelj djela .. to je vjerojatno jasno :) ... no tko je počinitelj, postoji li? može li se vjerovati nekom textu npr fakenjuz? može li se vjerovati osobi-x? možeš ako si naivan, .. a tad opet kvaka22 tj ako je točno tad je kranje naivan, kao i to da je nejasno kako da je sama transakcija prošla .. tj ljudi mogu biti naivni, glupi, no ovo su ipak izuzetci a kad je nešto izuzetak postoji i sumnja tj osoba do njega može reći da je danas dobio jackpot i tako opravdati recimo 200.000kn na računu, koincidencija? .. moguće no malo vjerojatno itd. a ako nudiš takve argumente koji spadaju u moguće ali izuzetke tad moraš ponuditi i adekvatan dokaz, nešto kao činjenicu, opipljivo recimo izvješće policije i banke.. bez tog prije to čitam kao fejk ili insider.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i ostao

 

 

@ihush

 

Slažem se sa tom. 

Al' vidim po com. da ekipa dere po žrtvi, kao da je on kriv, kaj nije pazio. Možda i jest, al' moramo svi do jednoga biti na strani žrtve, te ćemo lako pronaći onda krivca.

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i ostao

Na pos aparatu karticom mogu kupovati do 100k eura treba mi samo pin i potpis. Online kupovinu 1cent ili 100 Euro moram potvrditi,absolutno mi banka ne dopusta koristiti karticu online bez 2way auth. 

Zakonski Subjekt je prevaren ali i budala. Jebiga. 

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i os
Baš ovih dana pratim
https://youtube.com/c/ScammerPayback
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i os
Doktor-X kaže...

 I Jim Browning ima super akcija :) ..a i Mark Rober 

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
10 godina
offline
Re: Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i os
Doktor-X kaže...

koliko god cijenim to kaj rade ti likovi, na momente mi ovaj dotični ne izgleda baš "najčišći" u glavi, ak me razumijete :D s druge strane, ne poznam nijednog geek-a da je baš "čist" skroz :D

 

nekad mi ti video klipovi čak i izgledaju preiscenirani i polu-fake... kajjaznam... vjerojatno sam u krivu :)

6 godina
offline
Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i ostao

LOL, upravo sam ovo dobio

 

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i os
I sad meni recimo nije jedna DOSTA JEDNOSTAVNA stvar jasna, kada netko dobije mail tog tipa, zašto prvo ne ode na svoj online banking i pogleda sve svoje uplate i isplate pa da vidi stanje na računu pa onda tek reagira.
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.8.2022 15:33 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice