Oskari 2018 u znaku del Torovog Shape of Water

poruka: 8
|
čitano: 3.586
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Oskari 2018 u znaku del Torovog Shape of Water".
9 godina
offline
Oskari 2018 u znaku del Torovog Shape of Water

Nepotizam 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Oskari 2018 u znaku del Torovog Shape of Water

Triput sam ga pokušao gledat, četvrti se neće dogoditi. Nije trebao biti ni u širem izboru za nominaciju, ali u svijetu gdje oscar govori išta o kvaliteti filma. Prošle godine bla bla land pokupi 6 komada,a npr. Arrival jedva jedan (i to za sound editing, lol). Dalo bi se tako nabrajati za tu sprdačinu od dodjele nagrada, al iskreno, ne bi nass trebalo biti briga.

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
16 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Oskari 2018 u znaku del Torovog Shape of Water
ElektričnaOvca kaže...

Triput sam ga pokušao gledat, četvrti se neće dogoditi. Nije trebao biti ni u širem izboru za nominaciju, ali u svijetu gdje oscar govori išta o kvaliteti filma. Prošle godine bla bla land pokupi 6 komada,a npr. Arrival jedva jedan (i to za sound editing, lol). Dalo bi se tako nabrajati za tu sprdačinu od dodjele nagrada, al iskreno, ne bi nass trebalo biti briga.

 Pa jedan Stanley Kubrick nikada nije dobio oskara za reziju, nije dovoljno lobirao.

16 godina
offline
Re: Oskari 2018 u znaku del Torovog Shape of Water
pravi_covijek kaže...
ElektričnaOvca kaže...

Triput sam ga pokušao gledat, četvrti se neće dogoditi. Nije trebao biti ni u širem izboru za nominaciju, ali u svijetu gdje oscar govori išta o kvaliteti filma. Prošle godine bla bla land pokupi 6 komada,a npr. Arrival jedva jedan (i to za sound editing, lol). Dalo bi se tako nabrajati za tu sprdačinu od dodjele nagrada, al iskreno, ne bi nass trebalo biti briga.

 Pa jedan Stanley Kubrick nikada nije dobio oskara za reziju, nije dovoljno lobirao.

-Ni Alfred Hitchock, Orson Welles, Robert Altman, Sidney Lumet, Charlie Chaplin, Sergio Leone, Akira Kurosawa, Fritz Lang, Federico Fellini, Sam Peckinpah, Ingmar Bergman, Jean-Luc Godard... ovo su samo oni pored spomenutog Kubricka, koje se uči u sadašnjim udžbenicima režije i nalaze se po enciklopedijama filmske umjetnosti kao nosioci žanrova i stilova.
Toliko o Oscarima, da ne pomislimo da je nešto novo posrijedi. A od novijih, kolko znam, David Lynch, Christopher Nolan, David Fincher, Terrence Malick, Terry Gilliam, Darren Aronofsky... osim ako nisu slučajno dobili zadnjih godina, jer to sr*anje od nagrada koje u posljednje doba služi samo za modne haljine i ponodne sjw pokrete nisam pratio.  
btw. nije bolji ni berlinale. Čitam da su i nijemci malo nad*kani na taj zatvoreni krug snobića koji se međusobno tapšu
https://www.jutarnji.hr/kultura/film-i-tv/sve-je-fenomenalno-osim-filmova-izvjestaj-s-vjerojatno-najslabijeg-izdanja-berlinskog-filmskog-festivala-u-novijoj-povijesti/7066467/

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
neaktivan
offline
Oskari 2018 u znaku del Torovog Shape of Water

Hrvoje Mostarac: "...ono je toliko udaljeno od ljudske dimenzije da se za njega ne mogu vezati osjećaji poput ljubavi i empatije. Ne može se vezati niti jedna relevantna rasprava...". Točno, ali kritika je promašaj. Ovo što je autor rekao i jeste ono "što je pisac htio reći" u filmskoj priči.

 

Mislim da taj film ne vrijedi filmske nagrade. Ali kao provjereni obrazac priče o nepravdi, to je školski materijal.

 

Amerika 60-ih. Bijeli moćnici su oni koji se kur*e svojim činovima, vrijede samo oni koji pred ženama ne drže kitu dok pišaju, koji siluju supruge koje žele progovoriti tokom seksa i poistovjećuju se sa svojim autom i karijerom, a drhte kad im prijeti da to sve propadne.

 

"Ne vrijede" - pederi (Giles), crnkinje (Zelda), stranci (Dimitri), žene bez prava glasa (Elisa, nijema žena, a čuje, i pjeva u fantaziji), i svi ostali koji nisu bogomdani bijeli Amerikanci a stavljeni su u Stvorenje (uključujući i nastrane bitnike i rokere i hipike i buntovnike koji su se pojavili 60-ih godina).

 

Hrvoje, ni za jednog od tih likova gledatelj se i ne bi trebao vezati, ne skroz (malo da). Jer svi danas možemo tolerirati i gay i glas žena i crnce i razne hip-nešto odjevene nekako čudno a ne kao mi.

 

Toliko kao dodatak mišljenjima o tom filmu.

Where else are you going to practice, other than at your actions, speech and thoughts?
 
0 2 hvala 1
15 godina
offline
Re: Oskari 2018 u znaku del Torovog Shape of Water
Razumijem što želiš reći, al način na koji su to prikazali je toliko ne realan, da je komičan. Tu su likovi kakvih ih netko zamišlja, a ne kakvi realno jesu, a nažalost u današnjoj klimi ako pokažeš razumijevanje za suprotnu stranu ili si za naciste ili za komuniste ili socijaliste....

Da je bilo problema 60-ih, bilo je, dali su samo bijeli muškarci krivi za to, e to je da diskusiju.

Nakon gledanja filma ostalo mi je samo gorak okus u ustima, jer nisam baš otvoren za bistialnost, ko voli nek izvoli, sto ljudi sto čudi.
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
6 godina
neaktivan
offline
Re: Oskari 2018 u znaku del Torovog Shape of Water

Dobro stvaranje poveznica, ali to da Stvorenje simbolično utjelovljuje tretman navedenih manjina je nezaslužena pohvala. Tumačenje gledatelja je jedna stvar, ali u priči nitko ne ide protiv ugnjetavanja niti u skripti ima refleksije po tom pitanju - film je prihvaćanje (prikaz), a ne propitivanje stvarnosti tog razdoblja.

Del Toro ističe Ljubav i Otherness kao središnje motive filma, ali što taj Otherness vrijedi kad je tek impresionistički prikaz, bez dubine i razrade. Shape of Water prije svega je umjetnički izražaj, a društveno-politički sadržaj je tu tek usputno da pokupi bodove.

Evo zapitaj se sam, da te netko pita za film o pederima, crncima, strancima itd. Shape of Water ti vjerujem ne bi bio ni na vrhu jezika, stoga mu ne bi trebalo ići na ruku i davat etikete priče o nepravdi, diskriminaciji i dr.


Ljubav je dobila više pažnje, ali za nju je ipak potrebno dvoje. Elisa ima zadatak da praktički sama stvori vrijednost u filmu, kao primjerice ono žustro nastojanje da uvjeri Gilesa da joj pomogne. 

 

Bilo bi neuobičajeno smisleno da je cijeli film njena seksualna fantazija iz kade s početka. Ovako izgleda kao da se previše trudi biti nešto što nije.

14 godina
offline
Oskari 2018 u znaku del Torovog Shape of Water

Od svih filmova sam gledao jedion Shape of water, Dunkirk i Get out. Svi su upitne kvalitete, ali bih nagradu dao Shape of water.

Life is great
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice