Oslo smanjuje broj električnih romobila na ulicama

poruka: 11
|
čitano: 14.228
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Oslo smanjuje broj električnih romobila na ulicama".
15 godina
online
Oslo smanjuje broj električnih romobila na ulicama

Lijepo je da se cijene prioriteti :-D Bolje pustit ljude da piju i drogiraju se, ali vozit romobile neće nitko :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Oslo smanjuje broj električnih romobila na ulicama

Pa ako piju, pune proračun, ako se ozljede i idu na bolovanje onda su na teret državi :)

 
10 0 hvala 1
6 godina
offline
Oslo smanjuje broj električnih romobila na ulicama

ne idu na teret - koje globalno pranje mozga o "besplatnom zdravstvu" - jao!!!

ako ja plaćam zdravstveno i ja se razmijem ja sam sebi plaćam a ne država!!!

 

morao sam se vent@ jer volim romobile :)

 

NULL!=NULL
 
5 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Oslo smanjuje broj električnih romobila na ulicama

Imaju problem da se uklope, nedovoljno veliki, nedovoljno mali i spori. Treba ih znati koristiti mudro. Zato čovječanstvo još nije spremno za to. Još uvijek je bioritam takav da se vikendom ide piti i puštati mozak na pašu. A potrebni su zdravi i trijezni u ponedjeljak da uskoče u proizvodnu traku. Darwin bi možda rekao da ih treba pustiti da izginu i pročiste vrstu od nekvalitetne genetike i da ovakve mjere mogu ubrzati put do idiokracije. Ali to nije pravi način. Zdrastveni sistem bi se pojačano trošio da ih postavi na noge, postao bi skuplji za sve i preopterećen.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Oslo smanjuje broj električnih romobila na uli
VladRi kaže...

ne idu na teret - koje globalno pranje mozga o "besplatnom zdravstvu" - jao!!!

ako ja plaćam zdravstveno i ja se razmijem ja sam sebi plaćam a ne država!!!

 

morao sam se vent@ jer volim romobile :)

 

 Ne plaća država nego svi mi ostali. Pogledaj koliko dođe krevet u bolnici, pa mi reci da li bi to htio sam plaćati?

6 godina
offline
Re: Oslo smanjuje broj električnih romobila na uli
Diablo86 kaže...
VladRi kaže...

ne idu na teret - koje globalno pranje mozga o "besplatnom zdravstvu" - jao!!!

ako ja plaćam zdravstveno i ja se razmijem ja sam sebi plaćam a ne država!!!

 

morao sam se vent@ jer volim romobile :)

 

 Ne plaća država nego svi mi ostali. Pogledaj koliko dođe krevet u bolnici, pa mi reci da li bi to htio sam plaćati?

Ja nisam bio u bolnici ali nikad. Max cijena je 2000 kn. mislim da sam ostavio vise od 2000kn...

 

tako da,,,

NULL!=NULL
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2021 17:31 (VladRi).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Oslo smanjuje broj električnih romobila na uli
Diablo86 kaže...
VladRi kaže...

ne idu na teret - koje globalno pranje mozga o "besplatnom zdravstvu" - jao!!!

ako ja plaćam zdravstveno i ja se razmijem ja sam sebi plaćam a ne država!!!

 

morao sam se vent@ jer volim romobile :)

 

 Ne plaća država nego svi mi ostali. Pogledaj koliko dođe krevet u bolnici, pa mi reci da li bi to htio sam plaćati?

 ajde lipo dosta! jer onda grintaj na racun svih onih koji piju, puse, drogiraju se, prejedaju se, idu u slapama na mosor i kozjak pa ih GSS spasava, igraju balun pa ih netko skrsi (ili sami sebe), side pred igricama pa im ode kicma i vid, itd, itd... 

onog trenutka kad od place ne budem mora izdvajat za zdravstveno, a koje cak i onda placam u vidu dopunskog i opet kroz niz lijekova kad god ti sta zatriba, ONDA mozes grintat kako mi tamo netko deseti placa zdravstveno, a dana bolovanja nemam... to su artikulacije u rangu vaxer i maskaš fanatika kad je u pitanju korona, a vidim da se prenasa na sve aspekte zivota koji im nisu pravo... 

13 godina
neaktivan
offline
Oslo smanjuje broj električnih romobila na ulicama

Zivim u Oslu 2 godine i situacija sa tim romobila je stavarno postala kaoticna. Vise ni ne mogu prebrojati kolko razlicitih kompanija tih romobila ima (6, 7, 8?). Za razliku od bicikla (za najam) koji imaju svoja parkiralista, grad postaje ruzan jer su ti romobili razbacani posvuda, na svakom cosku, u na svakoj ulici, a ima ih vec dosta i u moru. Mladi stalno divljaju na njima, i po cesti i po plocniku. Da se mene pita, ja bih prvo smanjio brzinu tih romobila zbog njih (samim smanjenjem brzine, mislim da bi mladima postali predosadni za voznju pa ih nebi ni koristili). Odrasli ljudi su jos i ok. Po noci, norvezani kad luduju/piju, onda uvijek idu do kraja. Ak maknu te romobile, naci ce oni vec neki drugi nacin na se ozljede. S druge strane, zgodno je imati te romobile po noci ako treba stici s jednog kraja grada na drugi (u trijeznom stanju!🙂), tako da i nisam previse sretan s tom odlukom. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2021 19:02 (etnes).
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Oslo smanjuje broj električnih romobila na uli
etnes kaže...

Zivim u Oslu 2 godine i situacija sa tim romobila je stavarno postala kaoticna. Vise ni ne mogu prebrojati kolko razlicitih kompanija tih romobila ima (6, 7, 8?). Za razliku od bicikla (za najam) koji imaju svoja parkiralista, grad postaje ruzan jer su ti romobili razbacani posvuda, na svakom cosku, u na svakoj ulici, a ima ih vec dosta i u moru. Mladi stalno divljaju na njima, i po cesti i po plocniku. Da se mene pita, ja bih prvo smanjio brzinu tih romobila zbog njih (samim smanjenjem brzine, mislim da bi mladima postali predosadni za voznju pa ih nebi ni koristili). Odrasli ljudi su jos i ok. Po noci, norvezani kad luduju/piju, onda uvijek idu do kraja. Ak maknu te romobile, naci ce oni vec neki drugi nacin na se ozljede. S druge strane, zgodno je imati te romobile po noci ako treba stici s jednog kraja grada na drugi (u trijeznom stanju!🙂), tako da i nisam previse sretan s tom odlukom. 

 E to ne kužim. Pa jedan u dućanu ne košta manje od 400 eura, pa da se to tako razbacuje bez reda i kontrole, kao plastična ambalaža. Pa skuplji su od gradskih bicikala, ne?
U čemu je tu zarada kompanije ako ih netko pobaca u vodu ili i ostavlja na kiši? A prelazak noću preko grada, što je s taksijem, ili eto biciklom?

6 godina
offline
Re: Oslo smanjuje broj električnih romobila na uli
Vraćam se s posla ć(u autu) prije 3 ure i troje na kraju ispalo stranaca sa el romobilma posred ceste

To je postao terror... Mad Max
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Oslo smanjuje broj električnih romobila na uli
HCMAA kaže...
Vraćam se s posla ć(u autu) prije 3 ure i troje na kraju ispalo stranaca sa el romobilma posred ceste

To je postao terror... Mad Max

Razumiš li ti šta si ovde napisa? 

42
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice